Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Religia w szkołach, jako podstawowy kurs ewalgelizacyjny
Autor Wiadomość
Manaika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #91
 
gossia napisał(a):Teoretycznie raeligia jest tylko dla chętnych.
w praktyce nie dostaniesz bierzmowania bez tego, a wielu jest wierzących i to głęboko, którzy nic nie wyciągają z religii i to nie z ich winy.

[center]Najsilniejszy jest zawsze ten, kto umie złożyć dłonie do modlitwy.

Sören Kierkegaard
[/center]
05-08-2009 22:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #92
 
to po co Komu bierzmowanie jeśli nie chce chodzić na religię :mrgreen:

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
06-08-2009 11:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #93
 
jonasz 33 napisał(a):to po co Komu bierzmowanie jeśli nie chce chodzić na religię :mrgreen:

Np dlatego, że nie chce chodzić na religię nie dlatego, że jest "słabej wiary", a dlatego, że religia w szkole jest fatalnie prowadzona (nudno, nieciekawie, mało rzeczowo - mozna by wymieniać mnóstwo) lub też dlatego, że klimat w klasie nie sprzyja dowiedzeniu się tam czegokolwiek nowego.
06-08-2009 12:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #94
 
Drizzt - rozumiem, że pracujesz w służbach, które rewidują dokonania katechetów w szkołach i masz obraz CAŁOŚCIOWY katechizacji w Polsce, tak?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
06-08-2009 15:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #95
 
No właśnie Drizzt - o co Tobie tak naprawdę idzie ?. Wiadomo, że są lepsi i gorsi nauczyciele religii, świeccy jak i kapłani - i czego ma to dowodzić, no a gdzie są chrześcijańscy rodzice owych pociech, że tak kontestują wiarę?.

Może rozwiązania problemu szukasz nie tam gdzie potrzeba....? :shock:

I jeszcze jedno pytanko, skąd czerpiesz swoją wiedzę, bo ja znam wielu katechetów świeckich jak i zakonnych, i mam inne zdanie na ten temat.....

Wreszcie do czego ta dyskusja ma nam służyć .... bo doprawdy sam nie wiem. Dodam jeszcze że osobiście uczyłem kiedyś, dawno temu jak religia była w salkach katechetycznych, więc mam jakieś pojęcie na ten temat. :mrgreen:

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
06-08-2009 16:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #96
 
Wojtek37 napisał(a):Wiadomo, że są lepsi i gorsi nauczyciele religii, świeccy jak i kapłani - i czego ma to dowodzić, no a gdzie są chrześcijańscy rodzice owych pociech, że tak kontestują wiarę?.

Rodzice swoją droga a katecheci swoją Język

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
06-08-2009 18:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Manaika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #97
 
jonasz 33 napisał(a):to po co Komu bierzmowanie jeśli nie chce chodzić na religię :mrgreen:
spotkałam się z taką sytuacją, gdzie ksiądz przychodził na lekcję i najzwyczajniej na świecie czytał sobie książkę, nie sprawdzał obecności, ktoś jak przyszedł pięć minut przed dzwonkiem na przerwę, rzucając hasłem, ze przeprasza za spóźnienie, wpisywał spóźnienie... Ja rozumiem, że arogancja ze strony uczniów czasem przerasta, ale umówmy się, nie przez cały rok.

[center]Najsilniejszy jest zawsze ten, kto umie złożyć dłonie do modlitwy.

Sören Kierkegaard
[/center]
06-08-2009 20:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #98
 
Wojtek, ks. Marek - chyba dorabiacie sobie słowa, których nie powiedziałem. Nie twierdzę, że wszyscy tacy są - sam swego czasu znałem FENOMENALNEGO księdza, który uczył religii (również fenomenalnie). Ale nie da się ukryć, że z tą religią różnie bywa - stąd napisałem, czemu w wielu (co nie znaczy większości, mniejszości, czy coś tego pokroju) przypadkach ludzie MOGĄ nie chcieć chodzić na religię. Wskazałem na możliwe przyczyny, a nie na coś, co dzieje się zawsze i wszędzie.
06-08-2009 20:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Agusia:) Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #99
 
niestety, teraz młodzież staje się coraz gorsza, nie mają nawet szacunku dla nauczyciela Smutny
06-08-2009 20:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #100
 
Agusia:) napisał(a):nie mają nawet szacunku dla nauczyciela
Bo nie mają szacunku do samych siebie. O!
Drizzt napisał(a):stąd napisałem, czemu w wielu
Nie. Napisałeś jednoznacznie:
Drizzt napisał(a):dlatego, że religia w szkole jest fatalnie prowadzona

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
06-08-2009 21:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #101
 
Ok, więc powinno być: "dlatego, że religia w ICH szkole jest fatalnie prowadzona".
06-08-2009 21:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Agusia:) Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #102
 
nie przez wszystkich katechetów
06-08-2009 21:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #103
 
Agusia:) napisał(a):nie przez wszystkich katechetów

Jasne, ze nie. Więc prościej - jeżeli ktoś przestał chodzić na religię, powodem (lub jednym z powodów) MOGŁO być to, że była ona fatalnie prowadzona. W ten sposób, teraz chyba wszystko jasne.
06-08-2009 22:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #104
 
Drizzt napisał(a):"dlatego, że religia w ICH szkole jest fatalnie prowadzona".
No to by świadczyło o niedojrzałości w wierze. Jeśli widzę, że ktoś coś robi tak jak nie powinien, to nie zostawiam go w błędzie lecz staram się mu wskazać, że błądzi, że źle czyni. Czasem mówię to wprost, czasem wystarczy tylko kogoś naprowadzić.

Cały problem w tym, że dziś robi nam wysiadkę komunikacja międzyosobowa. W wielu wypadkach to owoc przedmiotowego odniesienia do człowieka. Nie widzi się w nauczycielu mentora, autorytetu, mistrza lecz postrzega się go jako środek do celu.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
06-08-2009 22:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Agusia:) Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #105
 
Niech zmieni szkołę, może w tedy będzie lepiej przeprowadzona, jeśli im nie pasuje coś. Uczniowi zawsze coś nie pasuje w nauczycielu, zawsze coś powiedzą na ich temat głupiego: On jest głupi, nie umie uczyć itp.
06-08-2009 22:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości

Wróć do góryWróć do forów