Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Masoneria - mit czy rzeczywistość
Autor Wiadomość
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #91
 
Polonium napisał(a):Ona jest niedostrzegalna i zakonspirowana.
Zakonspirowania....obserwujesz efekty (anomalia, dramaty, obojetność, etc) a nie dostrzegasz źródła.....byc może dlatego potrzeba zakonspirowania?
17-01-2009 14:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #92
 
Polonium -zamierzasz walczyc z okultyzmem? Czemu? i jeszcze to słowo "walczyc" stosy będziesz palił? Moi przodkowie, byc może twoi tez byli potraktowani przez wytyczne z Hiszpanii jak to należy nawracac lud. A ci co sie wzieli za tego typu nawracania pewnie zbawienia nie dostąpią.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
17-01-2009 15:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Gruszka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 30
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #93
 
pafni napisał(a):Polonium -zamierzasz walczyc z okultyzmem? Czemu?

Wiem, ze nie do mnie pytanie ale czy to przypadkiem nie jest pytanie retoryczne? oO
17-01-2009 16:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #94
 
Chyba,że okultyzm działa fatalnie na okultyste, to wtedy z nim walczy. Bo czemu np. ja mam walczyc z okultyzmem skoro mnie nie dotyczy i nie mam uszczerbku na swoim ego? Dla zasady? Jest tylko jednyne wyjasnienie, podobne z jakiego wychodzili krzyżowcy.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
17-01-2009 17:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Gruszka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 30
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #95
 
Myslę, że każdy z nas wie jaki wpływa na ludzi ma okultyzm i każdy powinien właśnie walczyć (tak to dobre słowo) z jego przejawami. Z czymkolwiek co ma z nim coś wspólnego.

A tak poza tym to Off! :offtopic:
17-01-2009 17:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #96
 
Tak poza tym do zawsze ktoś chce innych uszczęśliwiac na siłe.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
17-01-2009 18:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #97
 
pafni napisał(a):Polonium -zamierzasz walczyc z okultyzmem? Czemu? i jeszcze to słowo "walczyc" stosy będziesz palił? Moi przodkowie, byc może twoi tez byli potraktowani przez wytyczne z Hiszpanii jak to należy nawracac lud. A ci co sie wzieli za tego typu nawracania pewnie zbawienia nie dostąpią.

Dzisiaj stosy są zbędne. Lepszym rozwiązaniem jest edukacja. Ja dzięki takiej edukacji uniknąłem pewnej sekty podszywającej się pod chrześcijaństwo, a mam tu na myśli "Misję Czaitanii". Nazwa drugiego członu kojarzy się ... z hinduizmem właśnie. Jeszcze umieszczali wizerunek Chrystusa, by zmylić innych. To widziałem w postaci plakatu na przystanku. Kiedyś, jeszcze dawniej "reklamowała" się ... tuż naprzeciwko szkoły sekta "Reinkarnacja". I popatrzmy - czy to nie zalatuje Wschodem.

Nawrócenie jest procesem, który dokonuje się w duszy. Ewangelizować można ostrzegając przed sektami. Niestety nie sposób uchronić przed masonerią, bo część nawet nie bierze tego problemu na poważnie, a czasopismo franciszkańskie "Franciszkański Świat" wyraźnie kiedyś ostrzegało.

[ Dodano: Nie 18 Sty, 2009 11:31 ]
Należy np. uważać na YMCA i YWCA.
17-01-2009 20:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Milky Way Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 359
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #98
 
Ale nie można kogoś na siłę kogoś nawracać, niech się spali - nauczy się i nie będzie więcej wkładać przysłowiowego palca do kontaktu,bo tak to można sobie mówić.

[ Dodano: Nie 18 Sty, 2009 20:15 ]
Słyszeliście kiedyś o wolności drugiego człowieka? Niech robi,co chce,a jak coś to przyjdzie odpowiednia zapłata albo i nie.

http://pl.youtube.com/watch?v=-k173d6TO9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=KBS4MQ1JS9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=mG0HCICxHj...re=related
18-01-2009 21:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Terebint Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 360
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #99
 
Polonium napisał(a):Wcale nie masoneria jest taka straszna. Ona jest niedostrzegalna i zakonspirowana.
Na temat masonerii można porozmawiać tutaj na NK z prawdziwymi masonami. Oczko

[center] [Obrazek: wilkpp9.png] [/center]
18-01-2009 23:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #100
 
Polonium napisał(a):Wcale nie masoneria jest taka straszna. Ona jest niedostrzegalna i zakonspirowana. Prawdziwym dramatem jest rozpad więzi międzyludzkich, co boleśnie widać w postaci tzw. obojętności. Problem nie dotyczy tylko niewierzących, ale jest zjawiskiem powszechnym. Jak tak dalej pójdzie to albo wyginiemy, albo wielu się nawróci, gdyż z czasem uzna, że życie bez Boga i wartości wyższych jest pustką i bezsensem. Są tylko dwie opcje : wieczna zguba albo wieczne zbawienie - wybierajmy.
Kiedyś może się okazać, że zycie bez religii (co masz na myśli pod słowami "wartości wyższe"?) będzie jedynym mozliwym "modelem". Gdzie pojawia się religia - pojawia się z czasem ucisk, wyzysk i nienawiść - chyba wiemy to nie tylko z historii.
Wartości wyższe - tak jak ja je rozumiem - miłość, tolerancja, szacunek, skromność, empatia - będą się miały świetnie i bez Boga, kwestią jest wychowanie ludzi.

Cytat:Inna kwestia. Okultyzm kiełkował sobie w ukryciu, a teraz eksplodował ze zdwojoną siłą. Kto powstrzyma jednak to "tsunami", jeśli nie ma wsparcia. Potrzebne jest wsparcie w walce z okultyzmem - społeczeństwo musi problem potraktować poważnie. Warunek - całkowita metanoia. Jeśli wsparcia nie będzie to zatoniemy jak Titanic.
Okultyzm - chyba jest już wszędzie, a w Kościele tego najwięcej. Może rację mają lefebryści czy sedewakantyści, że Kościół Katolicki jest coraz bardziej "skażony".....

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
19-01-2009 14:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #101
 
Helmutt napisał :
Cytat:Wartości wyższe - tak jak ja je rozumiem - miłość, tolerancja, szacunek, skromność, empatia - będą się miały świetnie i bez Boga, kwestią jest wychowanie ludzi.

Nie przesadzajmy. Bez Boga na dłuższą metę żyć się nie da (w sensie drugiego życia - życia wiecznego w Niebie).

Kto odrzuca Boga świadomie niech potem nie narzeka. Sam wybiera wtedy potępienie - śmierć druga i jest to wolny wybór. Miał bowiem całe życie, by do Boga wrócić, ale bezpowrotnie zmarnował okazję. Czasu cofnąć nikt nie może.

Stwórca zapewne opłakuje każdą duszę, która ginie w Piekle, lecz szanuje wolną wolę i nie zmusza na siłę do bycia dobrym. Subtelnie jednak czyni wszystko, by duszę uratować, póki jest to tylko możliwe.
19-01-2009 20:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #102
 
Polonium napisał(a):Kto odrzuca Boga świadomie niech potem nie narzeka. Sam wybiera wtedy potępienie - śmierć druga i jest to wolny wybór. Miał bowiem całe życie, by do Boga wrócić, ale bezpowrotnie zmarnował okazję. Czasu cofnąć nikt nie może.

Stwórca zapewne opłakuje każdą duszę, która ginie w Piekle, lecz szanuje wolną wolę i nie zmusza na siłę do bycia dobrym. Subtelnie jednak czyni wszystko, by duszę uratować, póki jest to tylko możliwe.
A podobno to za uczynki a nie za "przynależność" trafia się do Nieba bądź Piekła...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
23-01-2009 08:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Milky Way Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 359
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #103
 
Cytat:Nie przesadzajmy. Bez Boga na dłuższą metę żyć się nie da

Powtarzasz się Polonium - da się żyć. A co jeśli się mylisz?

Reszty nie skomentuję,bo szkoda czasu i energii.

http://pl.youtube.com/watch?v=-k173d6TO9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=KBS4MQ1JS9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=mG0HCICxHj...re=related
23-01-2009 14:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wierny80 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 46
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #104
 
a odrzucenie Boga to dobry czy zły uczynek??

To co piszecie pasuje idealnie do reklamy masonerii. Bronicie ją pazurami i zębami. Widzę że trochę osób z forum jest również członkami masonerii. Przemycacie tutaj ich przesłania pod pozorem jej krytyki. Pięknie.

Pozdrowienia dla tych wszystkich prawdziwych :aniol:
23-01-2009 14:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Milky Way Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 359
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #105
 
No tak kto nie znami to przeciwko nam? O ile dobrze wiem to dyskusja polega na tym by wyrażać swoje zdanie - najczęściej całkiem przeciwne.

http://pl.youtube.com/watch?v=-k173d6TO9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=KBS4MQ1JS9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=mG0HCICxHj...re=related
23-01-2009 14:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów