Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Masoneria - mit czy rzeczywistość
Autor Wiadomość
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #106
 
Wierny80 pisze :
Cytat:Widzę że trochę osób z forum jest również członkami masonerii.

Mógłbyś wskazać takie winne osoby ?
24-01-2009 14:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #107
 
Wierny80 napisał(a):To co piszecie pasuje idealnie do reklamy masonerii. Bronicie ją pazurami i zębami. Widzę że trochę osób z forum jest również członkami masonerii. Przemycacie tutaj ich przesłania pod pozorem jej krytyki. Pięknie.
Zaiste pięknie. No to powiedz kolego kogo o to podejrzewasz - ale konkretnie - kogo i DALCZEGO. Gwarantuję, że nikt się nie obrazi. Najwyżej zostaniesz z deko wyśmiany, ale jako człowiek o tak wysokiej kulturze z pewnością się nie obrazisz Duży uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
26-01-2009 09:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #108
 
Zatem do rzeczy. Dawna nazwa "wolnomularstwo" nawiązuje do inicjatywy odbudowania Świątynii w Jerozolimie. Tak z początku niewinnie się zaczynało. Z czasem jednak stało się jawne, że poglądy masońskie sprzeciwiały się chrześcijańskich. Masonerię obłożono na zawsze ekskomuniką i od tamtej pory jest uważana za sektę. Obecnie główny problem jaki stwarza masoneria dla Kościoła to budowanie innej cywilizacji tj. cywilizacji laickiej i ateistycznej, która nie opiera się na Bogu, lecz jak wspomniałem jest mieszaniną różnych półprawd i błędnych nauk.

Świat budowany bez Boga to jednak świat, gdzie człowiek jest spychany do rangi zwierzęcia i rzeczy. Nie widzi przed sobą żadnych perspektyw i często jest manipulowany. Najgorsza jest psychomanipulacja i tzw. "love bombing". Psychomanipulacja polega na żerowaniu na ludzkiej życzliwości i zdolności do okazywania współczucia. W efekcie zabija to miłość i bezinteresowność w społeczeństwie sprzyjając powstaniu społeczeństwa pozbawionego uczuć wyższych i obojętnego uczuciowo. Dochodzi do demoralizacji, eskalacji agresji i wzrostu liczby samobójstw. To rozkład społeczeństwa od wewnątrz.

Może nie widać tu jawnych działań masonerii, ale odpowiednie przekształcanie ustaw, prawa i postawy urzędników rodzą poczucie niesprawiedliwości i nierzadko krzywdę ludzką.

Masoneria jest groźna, bo działa w podziemiu, czyli inaczej niż zwykła sekta. Nie można udowodnić jej działania, a jednak działa.
26-01-2009 18:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #109
 
Polonium, znowu oczywiste oczywistości na którejś stronie tematu :? :?::?: :?: To już o spam zakrawa...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
27-01-2009 00:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wierny80 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 46
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #110
 
Helmutt napisał(a):
Wierny80 napisał(a):To co piszecie pasuje idealnie do reklamy masonerii. Bronicie ją pazurami i zębami. Widzę że trochę osób z forum jest również członkami masonerii. Przemycacie tutaj ich przesłania pod pozorem jej krytyki. Pięknie.
Zaiste pięknie. No to powiedz kolego kogo o to podejrzewasz - ale konkretnie - kogo i DALCZEGO. Gwarantuję, że nikt się nie obrazi. Najwyżej zostaniesz z deko wyśmiany, ale jako człowiek o tak wysokiej kulturze z pewnością się nie obrazisz Duży uśmiech

Niestety nie powiem. Powiedziałem A ale nie powiem B. Trochę wyrwałem się z tym co napisałem. Czytaj!! zrobiłem to niepotrzebnie ale nadal podtrzymuję to co napisałem.

Pozdrowienia dla tych wszystkich prawdziwych :aniol:
27-01-2009 12:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #111
 
Wierny80 napisał(a):Niestety nie powiem. Powiedziałem A ale nie powiem B. Trochę wyrwałem się z tym co napisałem. Czytaj!! zrobiłem to niepotrzebnie ale nadal podtrzymuję to co napisałem.
No tak, po co w ogóle pytałem o to, można się było spodziewać podobnej odpowiedzi....
Brak argumentu to też pewnie JAKIŚ argument Oczko

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
27-01-2009 13:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wierny80 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 46
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #112
 
Mało mnie znasz i niewiele o mnie wiesz Helmutt więc nie wiedziałeś czego możesz się spodziewać. 8)
Tak samo jest z masonerią jej zakamuflowane struktury sprawiają że nie wiemy czego można się po nich spodziewać i czym mogą nas zaskoczyć. A tym czasem jest tak jak z tym moim stwierdzeniem. Wzbudza zdziwienie, zainteresowanie, strach niektórych że to ich może dotknąć ale na koniec okazuje się to nic nadzwyczajnego nic co mogłoby wzbudzić w nas powyższe emocje. Masoneria sama tworzy mity na swój temat które nie mają żadnego związku z prawdą. Są tak samo ludzcy jak Ty i ja. Nie mają ukrytych mocy, nie znają super tajnych sekretów, nie wiedzą nawet co będę robił dzisiaj wieczorem albo jutro rano Uśmiech
A że wierzą w wielkiego architekta, propagują wolność seksualną, wolność słowa to jest ich chora sprawa. SLD też popiera związki homoseksualne.
Mają chorą ideologię dla mnie jako katolika jest nie do przyjęcia bo ja wierzę w Boga a nie wielkiego architekta.
Popierają się nawzajem dzięki temu mają duże wpływy w polityce i biznesie.
Zajmują bardzo wpływowe stanowiska rządowe. Wolą działać po cichu i skrycie bo dzięki temu nie wzbudzają sensacji tylko systematycznie i powoli realizują swoje chore plany.
NEW AGE jak mówił w swoim orędziu prezydenckim Barack Obama. New Age gdzie ludzi mają mózgi które są dla nich bożkami, gdzie ludzie dzięki swojej wspaniałości stoją wyżej od Boga, New Age bez wojen bez strachu i ograniczeń.
Za jaką cenę??
Zobaczymy.

Pozdrowienia dla tych wszystkich prawdziwych :aniol:
28-01-2009 11:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #113
 
Wierny80 napisał(a):Mało mnie znasz i niewiele o mnie wiesz Helmutt więc nie wiedziałeś czego możesz się spodziewać. 8)
A kiedy ja mówiłem, że Cię znam? Po prostu widzę, że jak wielu ludzi dużo gadasz a mało z tego wynika. Najpierw robisz "wielkie odkrycie", że "paru członków forum nalezy do masonerii" a potem uchylasz się od odpowiedzi na konkretne pytanie. Powtórzę - brak argumentu to też jakiś argument. Tyle tylko, że świadczący o...... no właśnie, dopowiedz sobie sam resztę.

Co do samej zaś masonerii (i ogólnie N.W.O.) - jak już pisałem tu stawka jest o wiele większa niż jakaś tam głupia wolność seksualna. Tu chodzi o władzę - namacalną, wymierną. Władzę zarówno nad państwem rozpuszczonym i rozpasanym libertyńsko - jak i nad krajem konserwatywnym i religijnym. I to się właśnie na naszych oczach dokonuje...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
28-01-2009 11:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wierny80 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 46
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #114
 
ech Helmutt szkoda gadać nic nie zrozumiałeś z tego co napisałem :? a w ostatnim poście przepisałeś to co napisałem wcześniej innymi słowami.

Nie rozumiesz że to co napisałem o tych ludziach z forum to był blef!! To miało posłużyć do przykładu tego że sekretne tajemnice masonerii nie istnieją!! Oni pracują właśnie w ten sposób wmawiając kontrowersyjne fakty które nie mają żadnego poparcia w historii. Manipulując historią tworzą swoją mitologie, wypaczają fakty historyczne tworząc własną ideologię. Zaprzeczają istnieniu Boga poprzez spłaszczanie wiary i rewolucyjne odkrycia naukowe. Propagują New Age, ekumenizm, wolność seksualną, konsumpcjonizm, dają ludziom show w TV, straszą terroryzmem. To wszystko ma doprowadzić ludzi do stanu całkowitego zobojętnienia wobec otaczającego ich świata. Dzięki temu łatwiej będzie zaprowadzić New World Order. Jeden rząd, jedna religia, jedno państwo.

Pozdrowienia dla tych wszystkich prawdziwych :aniol:
28-01-2009 13:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #115
 
Nie, New Age, librertynizm, przepychanki religijne i ideologiczne to nic nie znaczące bzdety. Prawdziwą i jedyną władzę stanowił i stanowi pieniądz - a mając jedną, światową walutę i mając nad nią kontrolę - ma się kontrolę nad sytuacją na świecie. I czyż tak już nie jest? Pieniądz jest jedyną prawdziwą władzą i religią tego świata. Tak było jest i będzie - a pieniądz (a ściślej mówiąc - dolar) jest niestety kontrolowany przez grupę PRYWATNYCH BANKIERÓW, biznesmenów, polityków. Zapytam jeszcze raz - kto finansował NSDAP i Hitlera, kto sprzyjał politycznie i finansowo Stalinowi, kto płacił za zamachy terrorystyczne w Europie i Azji?
Obecnie zafundowali nam "kryzys". Co potem? Polska nie musi sie obawiać, Polska jest zbyt mało znaczącym krajem, my nie mamy bogatych złóż ropy czy gazu. Ale bliski wschód niebawem stanie w ogniu. Zapasy ropy się wyczerpują, koncerny będą tracić - na 150% za niedługi czas zrobi się na świecie bardzo nieciekawie.
Tych ludzi nie interesuje w co kto wierzy, jaki wyznaje światopogląd. Ważne aby przynosił zysk. Religia nie ma dla nich żadnego znaczenia bo nie zagraża im. Chrzescijaństwo i judaizm są coraz słabsze i coraz bardziej skłócone, islam stanowi świetną zasłonę dla "zamachów terrorystycznych" a reszta religii po prostu jest marginesem. Kościół Katolicki im zagrozi? Kościół który z roku na rok będzie notował spadek liczby wiernych (na włąsne życzenie) i coraz mniejsze wpływy? Nie sądzę.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
28-01-2009 14:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #116
 
Wierny80 napisał(a):ech Helmutt szkoda gadać nic nie zrozumiałeś z tego co napisałem :? a w ostatnim poście przepisałeś to co napisałem wcześniej innymi słowami.

Nie rozumiesz że to co napisałem o tych ludziach z forum to był blef!! To miało posłużyć do przykładu tego że sekretne tajemnice masonerii nie istnieją!! Oni pracują właśnie w ten sposób wmawiając kontrowersyjne fakty które nie mają żadnego poparcia w historii. Manipulując historią tworzą swoją mitologie, wypaczają fakty historyczne tworząc własną ideologię. Zaprzeczają istnieniu Boga poprzez spłaszczanie wiary i rewolucyjne odkrycia naukowe. Propagują New Age, ekumenizm, wolność seksualną, konsumpcjonizm, dają ludziom show w TV, straszą terroryzmem. To wszystko ma doprowadzić ludzi do stanu całkowitego zobojętnienia wobec otaczającego ich świata. Dzięki temu łatwiej będzie zaprowadzić New World Order. Jeden rząd, jedna religia, jedno państwo.

To znaczy, że nie da się wyeliminować masonerii, ale można stawić opór pewnym szkodliwym ideologiom głoszonym przez świat. Polityczna poprawność też stała się narzędziem masonerii w promowaniu zła, mimo iż właściwie rozumiana nie stanowiłaby zagrożenia, ale jest jednak wypaczona. Salut rzymski też był w porządku, póki Hitler nie uczynił z tego swojego pozdrowienia.
28-01-2009 14:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wierny80 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 46
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #117
 
Helmutt napisał(a):Nie, New Age, librertynizm, przepychanki religijne i ideologiczne to nic nie znaczące bzdety. Prawdziwą i jedyną władzę stanowił i stanowi pieniądz - a mając jedną, światową walutę i mając nad nią kontrolę - ma się kontrolę nad sytuacją na świecie. I czyż tak już nie jest? Pieniądz jest jedyną prawdziwą władzą i religią tego świata. Tak było jest i będzie - a pieniądz (a ściślej mówiąc - dolar) jest niestety kontrolowany przez grupę PRYWATNYCH BANKIERÓW, biznesmenów, polityków. Zapytam jeszcze raz - kto finansował NSDAP i Hitlera, kto sprzyjał politycznie i finansowo Stalinowi, kto płacił za zamachy terrorystyczne w Europie i Azji?
Obecnie zafundowali nam "kryzys". Co potem? Polska nie musi sie obawiać, Polska jest zbyt mało znaczącym krajem, my nie mamy bogatych złóż ropy czy gazu. Ale bliski wschód niebawem stanie w ogniu. Zapasy ropy się wyczerpują, koncerny będą tracić - na 150% za niedługi czas zrobi się na świecie bardzo nieciekawie.
Tych ludzi nie interesuje w co kto wierzy, jaki wyznaje światopogląd. Ważne aby przynosił zysk. Religia nie ma dla nich żadnego znaczenia bo nie zagraża im. Chrzescijaństwo i judaizm są coraz słabsze i coraz bardziej skłócone, islam stanowi świetną zasłonę dla "zamachów terrorystycznych" a reszta religii po prostu jest marginesem. Kościół Katolicki im zagrozi? Kościół który z roku na rok będzie notował spadek liczby wiernych (na włąsne życzenie) i coraz mniejsze wpływy? Nie sądzę.

Nie wprowadzisz światowego pieniądza jeżeli nie zaprowadzisz jednej władzy. Zaprowadzisz jedną władzę jeżeli znajdziesz dla niej przeciwnika tutaj terroryzm. Każda władza żeby przetrwać potrzebuje wsparcia ze strony religii tutaj New Age.

Ps. Widzę że oglądałeś Zaitgeist lub Zeitgeist nie pamiętam dokładnie tytułu. Fajne fajne ale jeżeli wszystko jest tam zgodne z prawdą jak część I to lepiej się nim nie sugerować.

[ Dodano: Sro 28 Sty, 2009 23:42 ]
Polonium napisał(a):To znaczy, że nie da się wyeliminować masonerii, ale można stawić opór pewnym szkodliwym ideologiom głoszonym przez świat. Polityczna poprawność też stała się narzędziem masonerii w promowaniu zła, mimo iż właściwie rozumiana nie stanowiłaby zagrożenia, ale jest jednak wypaczona. Salut rzymski też był w porządku, póki Hitler nie uczynił z tego swojego pozdrowienia.

Nie da się jej wyeliminować ale da się zapobiec jej planom Uśmiech jeżeli ludzie zamiast zatracać się w konsumpcji, wolnym seksie i ciągłej pogoni za pieniądzem zaczną myśleć, używać znowu swoich mózgów i doceniać nie to co łatwe i proste tylko to co niedostępne i ciężkie w osiągnięciu. Inaczej świat ulegnie zatraceniu i degeneracji. Mam nadzieję że jeszcze w ciągu mojego życia zacznie tworzyć nowy Michał Anioł, nowy Platon, Pitagoras, pojawi się nowy Kolumb który odkryje nową Amerykę. Obecnie świat zmierza co najwyżej do odkrycia nowej pozycji seksualnej, nowego narkotyku lub nowej Joli Rutowicz brrrr. :?

Pozdrowienia dla tych wszystkich prawdziwych :aniol:
29-01-2009 00:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #118
 
Wierny80 napisał(a):Nie wprowadzisz światowego pieniądza jeżeli nie zaprowadzisz jednej władzy. Zaprowadzisz jedną władzę jeżeli znajdziesz dla niej przeciwnika tutaj terroryzm. Każda władza żeby przetrwać potrzebuje wsparcia ze strony religii tutaj New Age.
Światowy pieniądz już jest. Światowa władza - też, tyle, że jej nie widać, ale widać jej działania.
Wsparcie ze strony religii? Prędzej wsparcie ze strony kościołów - a takowe jest też juz dawno, rozwalając taki Kościół katolicki przez - jak Wy to nazywacie - New Age - tacy ludzie tylko stracą.

Cytat: Widzę że oglądałeś Zaitgeist lub Zeitgeist nie pamiętam dokładnie tytułu. Fajne fajne ale jeżeli wszystko jest tam zgodne z prawdą jak część I to lepiej się nim nie sugerować.
No właśnie. Zeitgeist to dobry film, ale jak widzę większośc sugeruje się pierwszą częścią traktującą o religiach - na zasadzie - "skoro to są bzdury to i reszta filmu na pewno też".

"Piąta władza" właśnie tylko na to czeka - na to aby jak nawięcej ludzi widziało w takich filmach jak Zeitgeist, Revolution will not be televised, 4 Wojna, Loose Changes - stek bzdur.

Jesteś idealnym przykładem zmanipulowania przez masonerię. Dałes sobie wmówić, że masoneria (i ludzie z nia związani) chcą dac światu New Age, wolność seksualną i konsumpcję. O to własnie chodzi - żeby tacy jak Ty, któym się wydaje, że znają rzeczywistość - szli fałszywym tropem. Tu nie chodzi o wolność seksualną itp. bzdety.

Rozpasanie seksualne było ZAWSZE - odkąd człowiek zorientował się ile przyjemności daje mu odpowiednie wykorzystanie tego co ma miedzy nogami. Chyba mi nie powiesz, że przed 100 laty ludzie byli cnotliwymi aniołkami a dopiero od tych dwóch dekad - za przeproszeniem - pieprzą się jak dzikie osły.
Ludzie od zawsze robili to na lewo i prawo - panny z dziećmi były normalnością na wsiach, na dworach szlacheckich w całej Europie uprawiano... bynajmniej nie buraki, obca armia zdobywająca miasto rozpoczynała zawsze od masowych gwałtów, duchowieństwo wszelkich wyznań również nie było w tyle - i tak dalej.
Także mówienie, że "atakuje nas rozwiązłość seksualna" jest co najwyżej smieszne.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
29-01-2009 08:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wierny80 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 46
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #119
 
Helmutt napisał(a):Wsparcie ze strony religii? Prędzej wsparcie ze strony kościołów - a takowe jest też juz dawno, rozwalając taki Kościół katolicki przez - jak Wy to nazywacie - New Age - tacy ludzie tylko stracą.

KK stawia na 1 miejscu Boga więc nie jest na rękę ludziom którzy na 1 miejscu stawiają ludzi umysł i wielkiego architekta.

Helmutt napisał(a):No właśnie. Zeitgeist to dobry film, ale jak widzę większośc sugeruje się pierwszą częścią traktującą o religiach - na zasadzie - "skoro to są bzdury to i reszta filmu na pewno też".
"Piąta władza" właśnie tylko na to czeka - na to aby jak nawięcej ludzi widziało w takich filmach jak Zeitgeist, Revolution will not be televised, 4 Wojna, Loose Changes - stek bzdur.

Poczytaj mit o Horusie i inne egipskie mity o których mowa w Zeitgeist. Porównaj z tym co powiedzieli w filmie i zobaczysz jak wielką bzdurę tam przemycają. Przeczytaj fragmenty ewangelii zawarte w Zeitgeist znajdź je w Biblii i przeczytaj cały kontekst.
Zapoznaj się z historią i dopiero później oglądaj takie filmy. Podstawy są potrzebne!!!

Co do pozostałych części to faktem jest że hitlorowcy byli finansowani przez amerykańską finansjerę. Zamachy na WTC są więcej niż wątpliwe. wszystko wygląda bardzo prawdopodobnie ale czy nie tak miało być??

Globalna waluta!? Pewnie myślisz o dolarze ale odpowiedz mi czy za dolara kupisz w Polsce chleb?? Czy musisz go najpierw wymienić na złotówki?? Odpowiedz mi.

Wolność seksualna sprawia że ludzie odchodzą od Boga w kierunku zaspokajania swoich własnych chorych (homoseksualizm) potrzeb. Przypomnij sobie lekcje historii z I klasy LO. Co zniszczyło cywilizację starożytnej Grecji albo Rzymu?? Kiedy ich elity przestały się rozwijać a nawet rozmnażać.
Ale wolność seksualna to tylko jeden z aspektów jakim jesteśmy karmieni. Seks, pieniądz, przemoc, zakupy, strach, kultura prostaczków. W taki świecie przyszło nam żyć. Między innymi dlatego że tacy jak Ty zamiast czytać książki i uczyć się oglądają filmy typu Zeitgeist i na jego podstawie budują swój światopogląd.

Pozdrowienia dla tych wszystkich prawdziwych :aniol:
29-01-2009 10:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #120
 
Wierny80 napisał(a):
Helmutt napisał(a):No właśnie. Zeitgeist to dobry film, ale jak widzę większośc sugeruje się pierwszą częścią traktującą o religiach - na zasadzie - "skoro to są bzdury to i reszta filmu na pewno też".
"Piąta władza" właśnie tylko na to czeka - na to aby jak nawięcej ludzi widziało w takich filmach jak Zeitgeist, Revolution will not be televised, 4 Wojna, Loose Changes - stek bzdur.

Poczytaj mit o Horusie i inne egipskie mity o których mowa w Zeitgeist. Porównaj z tym co powiedzieli w filmie i zobaczysz jak wielką bzdurę tam przemycają. Przeczytaj fragmenty ewangelii zawarte w Zeitgeist znajdź je w Biblii i przeczytaj cały kontekst.
Zapoznaj się z historią i dopiero później oglądaj takie filmy. Podstawy są potrzebne!!!
Akurat religijna częśc Zeitgeista mnie nie zaciekawiła, bo nie jest to żadna nowość, że takich porównań się zawsze podejmowano. Druga i trzecia część tego filmu jest dopiero interesująca - a jeszcze więcej mówi "Zeitgeist Attendum" - poświęcony już w całości mechanizmom N.W.O. i władzy pewnej grupy ludzi nad światem. Fakt, jest to zbytnia idealizacja pewnych rzeczy a demonizacja innych, ale COŚ jest na rzeczy.

Cytat:Co do pozostałych części to faktem jest że hitlorowcy byli finansowani przez amerykańską finansjerę. Zamachy na WTC są więcej niż wątpliwe. wszystko wygląda bardzo prawdopodobnie ale czy nie tak miało być??
Dokładnie tak miało być. Co do "zamachów" z 9/11 - CIA (finansowana przez... no wiadomo) od dawna trenowała operacje "False Flag", szykując się do czegoś spektakularnego. Czegoś co się stało 11 września a póxniej w Madrycie i Londynie.
Ile zyskał na tym FED - Quetzalcoatl raczy wiedzieć.....

Cytat:Globalna waluta!? Pewnie myślisz o dolarze ale odpowiedz mi czy za dolara kupisz w Polsce chleb?? Czy musisz go najpierw wymienić na złotówki?? Odpowiedz mi.
Jasne, że za $ nie kupię chleba. Ale zauwaz jak podawana jest wartość czegokolwiek w newsach TV - straty wynoszą tyle i tyle DOLARÓW, baryłka ropy kosztuje tyle i tyle DOLARÓW itp. Dolar jest walutą światową bo w każdym niemal kraju dolara albo bez kłopotów wymienisz na miejscową walutę (od dolara zalezną) albo za dolara bez problemu kupisz co chcesz.

Cytat:Ale wolność seksualna to tylko jeden z aspektów jakim jesteśmy karmieni. Seks, pieniądz, przemoc, zakupy, strach, kultura prostaczków. W taki świecie przyszło nam żyć. Między innymi dlatego że tacy jak Ty zamiast czytać książki i uczyć się oglądają filmy typu Zeitgeist i na jego podstawie budują swój światopogląd.
Chciałbyś Duży uśmiech Ech gdyby tylko na "catgajście" dało się oprzeć widzenia świata... byłoby dobrze. Niestety - a może "stety" - już trzydzieści przeszło lat łażę po tym bozym swiecie, książek przeczytałem mnóstwo (i to naprawdę różnych, także tych które cięzko znaleźc w księgarniach), z nauką nie miałem problemów - tyle, że należę do gatunku ludzi, którzy nie wierzą pozorom - nawet do takiego "cajtgajsta" podszedłem z pewna dozą wątpliwości, ale widzę tu jednak większe zbliżenie do rzeczywistości niż w oszukańczych mediach i w wypowiedziach polityków - którzy i tak zawsze chcą naszego dobra... Oczko
A ludzie są w większości odurnieni mediami. Albo tymi libertyńskimi, które głoszą, że wszytsko wolno - albo tymi prawicowymi, które sieją nienawiść do wszystkiego co inne. A skłoconymi ludźmi lepiej manipulować. Takich ludzi łatwo przestraszyć, wmówić im wszystko, kazac im robić dane rzeczy.
Tak jak już pisałem - w porównaniu z tym co się kryje za pojęciem N.W.O. - kwestia liberalizmi, religii to małe piwo. Naprawdę. Zobacz - JUŻ mamy dowalony podatek za CO2, ceny wszystkiego zaczęły właśnie galopować, został stworzony "krzyzys światowy", żeby to jeszcze bardziej przyspieszyć - na naszych oczach dokonuje się coś strasznego. Nie wiem jak się to zakończy - jakimś globalnym niewolnictwem czy czyms podobnym, ale zapewniam, ani religia, ani kwestie obyczajowe ani "kultura prostaczków" nie odegraja tu wielkiej roli.
Oni chcą, żebyście myśleli, że chcą zniszczyć religię i moralność. Chcą, żebyście bładzili i szukali ducha, którego nie ma. A tymczasem zrobia z nas niewolników, i to niezależnie od wyznania i światopoglądu.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
29-01-2009 11:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów