Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy muzyka Metalowa to coś zlego?
Autor Wiadomość
Nietykalny Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 39
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #151
 
Słuchanie muzyki pochłania ogromny procent czasu wolnego przeciętnego nastolatka. Jest to zjawisko normalne. Trzeba jednak dbać, by była to muzyka dobra. Ta, która dzis zdaje sie zalewać swiat, jest w dużej mierze zła. Przed taka muzyka człowiek musi sie bronić. Przykładem szkodliwego kierunku jest kierunku jest \"heavy-metal\". Słuchanie go wywołuje negatywne skutki w psychice młodego człowieka. Koncerty muzyki \"metalowej\" opinię tę w całej mierze potwierdzaja. \"Encyklopedia muzyki rockowej\" okresla \"heavy metal\" jako tzw. Muzykę męska, bliskš nazizmowi, która propaguje siłe fizyczna, przemoc i zabijanie. Zwiazki tej muzyki z satanizmem zostały udokumentowane na swiecie, jak również i w naszym kraju. Wszystkie satanistyczne ekscesy poprzedzone były słuchaniem utworów \"heavy-metalowych\", tzw. \"speed-metal\" i \"trash-metal\" sa najbardziej satanistycznymi odmianami \"metalu\".
Widać z tego, że jest to muzyka straszna, zdolna rozbudzic w czlowieku najbardziej zbrodnicze instynkty. Cały utwór to jeden ryk i wrzask. Tekst dopełnia muzykę i stanowi jakby zaproszenie do \"pętli samobójców\", z której wielu młodych, ogarniętych ekstaza, korzysta. Słowa sa bezsensowne, w utworach następuje degradacja melodi na rzecz oszalałego rytmu, muzyka jest gwałtowna, drapieżna i agresywna. W czasie słuchania często występuje krańcowe podniecenie wyzwala się agresja. Znany jest wypadek z Jarocina, gdzie chłopiec po koncercie \"metalu\" spalił w domu wszystkie obrazy, a matkę próbował zamordować.
Badania psychologiczne swiadcza o duzej szkodliwosci tej muzyki. Osłabia ona wrazliwosc psychiczna, powoduje rozkojarzenie i naruszenie systemu nerwowego. Skutki nie od razu moga byc widoczne, ale nie oznacza to, ze nie istnieja. Nie od razu nastepuje przobrazenie \"fana\" w terroryste czy sataniste, ale napewno wzmaga sie napastliwosć u osobników juz agresywnych. Muzyka ta po kropelce saczy \"jad\" do psychiki i działa na zasadzie dolewania oliwy do ognia. O \"ideologii\" muzyki \"metalowej\" mówia teksty utworów.
Ilustracje okładek płytowych oraz rysunki na kesetach sa przerazajace: powykrzywiane twarze, postacie szatanów, kosciotrupy, upiory. Obrazy te uprzedzaja tresc utworów. Sa dowody na to, jak sugestywny wpływ wywieraja teksty wykonywane przez \"metalowe\" grupy. W grudniu 1985 r. 19-letni Raymond Belnap zastrzelił się, a 21-letni James Vance ciezko zranił. Przyczyna tych zdarzeń były słowa zespołu \"Judas Priest\" zachęcajace do samobójstwa. Przeczytajmy fragment utworu pt. \"Władca Marionetek\" wykonywanego przez zespół \"Metallica\".
\"Ja władca marionetek, pociagam cie za sznurki
wykręcam twe mysli i rozbijam twe sny,
Zwariowałes dla mnie. Nie widzisz nic oprócz mego istnienia.
Rzeczywistosc smierci staje sie coraz jasniejsza.
Piekło warte jest tego wszystkiego.
Teraz twe życie nie ma już sensu. Ja pomoge ci umrzeć.
Ja rozszarpie cie od wewnatrz. Teraz ja również rzadze i toba.\"


Jest to typowy przykład tekstu dla \"metalu\". W ten sposón pozyskuje sie zwolenników przemocy. Podobny w tresci jest tekst utworu \"Kawaleria Szatama\" zespołu \"Turbo\".
Gdy tak sugestywnie ukazuje sie zło, ludzie młodzi moga ulec przekonaniu, że taki już jest swiat, że trzeba się z tym pogodzić, że życie własciwie nie ma żadnego sensu.
W tym trzeba upatrywać wielkie zagrożenie wartosci moralnych i poważnego niebezpieczeństwa dla młodych, nie ukształtowanych jeszcze ludzi.
Psychiatra dr. Paul King opublikował ksiażke pt. \"Seks, narkotyki i roch'n'roll\" w której wykazał, że muzyka rochkowa laczy sie narkomania i nadużycia seksulane. Twierdzi, że muzyka \"heavy-metal\" ma niszczacy wpływ na młodzież. Przykładem może być utwór zespołu \"Slayer\" pt. \"Anioł Smierci\" ukazujacy dra Mangele, który przeprowadzał medyczne eksperymenty na Żydach w hitlerowskich obozach zagłady.
Jeszcze grozniej przedstawia oddziaływanie rocka profesor filozofii i dziekan wydziału pedagogiki leczniczej w Poona ( na zachód od Bombaju, Indie), Martin Kobialka. Jego badania wykazały, że rytm i głosnosć muzyki rockowej. a szczególnie \"metalowej\", wywołuja reakcje mechaniczne w mózgu, podobnie od odurzenia narkotykowego. Zwraca uwagę na występujace często u twórców rocka skłonno�ci do samobójstwa oraz odrzucenia wszelkich cełow i wartosci. Wskutek nadużycia narkotyków zmarli w młodym wieku słynni muzycy rockowi: Brian Jones (\"Rolling Stones\") i Denis Wilson (\"Beach Boys\").
Profesor muzyko terapii Fernando Salvazar Banol, Hiszpan, wykazał, że pewne tresci piosenek, pozornie niewinne, maja zakodowany zupełnie inny sens. Wykryty został on za pomoca tzw. \"back maskingu\", który podlega odegraniu odwrotnie utworu. W swej wstrzasajacej ksiażce pt. \"Okultystyczna strona rocka\" wskazuje na wielkie zagrożenie taka muzyka. Był przez wiele lat zwollenikiem rocka, prowadził własny zespół rockowy pod nazwa \"The speakers\", w którym był perkusista, a więc jest nie tylko teoretykiem, ale i praktykiem. Informacje podawane przez autora sa bardzo fachowe i jednoczesnie wstrzasajace. Na przykład wybrane rodzaje kwiatów w dwóch zamkniętych pomieszczeniach w jednakowych warunkach były poddawane długotrwałemu (8 tygodni) działaniu muzyki klasycznej i rockowej. Wyniki eksperymentu zaskakujš - muzyka klasyczna powodowała, że rosliny doskonale rosły i kierowały liscie do zródła dzwięku. Z kolei kwiaty poddane działaniu rocka rosły poczatkowo gwałtownie i dziko zarazem, a liscie odwracały sie od głosników. Kiedy \"na siłę\" próbowano zmienić postawe, rosliny gineły. Czy trzeba lepszego argumentu \"za\" lub \"przeciw\" agresywnemu rockowi?
Podobne przykłady podaje inny autor, J.Raginmbauld, w artykule ogłoszonym w polskim tłumaczeniu w broszurze \"Jarocin 86\". Słowa trzeciej zwrotki piosenki grupy \"Led Zeppelin\" pt. \"Schody do nieba\": \"Drżę z emocji, kiedy patrzę na zachód\" - po odwróceniu brzmia \"trzeba abys żył dla szatana\". W albumie \"Killers\"(Zabójcy) grupy \"Queen\" odrócony tytuł piosenki pt. \"Jeszcze jeden wyciagnoł nogi\" przedstawia sie inaczej - mianowicie \"zacznijcie palić marihuanę\". Grupa rockowa \"Czarny Dab\" z Arkansas nagrała utwór \"Kiedy elektrycznosć dotarła do Arkansas\". Niezrozumiałe dla słuchacza w wyniku \"wycia\" całej grupy, słowa po zastosowaniu \"back maskingu\" brzmiš wyraznie\"
- \"szatan - on jest bogiem\".
Takie i podobne tresci przyjmuje podswiadomosc i wpływa na poważne zakłócenia swiadomosci. Dwaj cytowani autorzy, a także wielu innych sš zgodni co do opinii, że muzyka rockowa i metalowa działa niszczaco nie tylko na psychikę słuchaczy, ale znajduje sie w znacznej mierze na usługach satanizmu. Widzimy więc, że problem jest poważny i poważne jest zagrożenie. Musimy czuwac i patrzec co robia, gdzie przebywaja i czym interesuja sie nasze dzieci

Art pochodzi z czasopisma "Wychowawca" nr 1 rok 1996

I co ty nma to Palmer i inni obroncy metalu ?

Ask and it'll be given to you.
Seek and you'll find.
Knock and it'll be opened to you.
15-03-2006 00:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #152
 
Cytat:I co ty nma to Palmer i inni obroncy metalu ?
Nic.Nie będę takich bzdur komentował.To tylko zlepek sloganów nie podpartych zadnymi dowodami czy wynikami rzetelnych naukowych badań.A ilość błędów ortograficznych w tym tekscie sprawia ze jego czytanie jest katorgą.Taki tekst to ja moge na poczekaniu na kolanie spłodzić.Wszystkie te uzyte w nim argumenty już tu dawno zostały obalone..
15-03-2006 01:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #153
 
Nietykalny napisał(a):I co ty nma to Palmer i inni obroncy metalu ?

Zapomniałeś jeszcze dodać relacji "18 letniego Zdzisia ze wschodnio-zachodniej Polski, który słuchał metalu tak mocno, że zapragnął szlachtować ludzi przeraził się i uciekł do klasztoru, który następnie próbował podpalić, ale dzięki ksiedzom i miłości Jezusa nawrócony został ze złej drogi"

Nietykalny czy Tobie się wydaje, że ty rozmawiasz z 5latkami?
15-03-2006 01:17
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #154
 
Aha,i jeszcze jedno.Przypomnialo mi się przed snem.Przytoczony przez Ciebie,kolego Nietykalny fragment tekstu zespołu Metallica opisuje przezycia człowieka zniewolonego przez narkotyki.Opisuje -za pomoca metafor-jego odczucia,koszmary,cierpienia,jego całkowite zniewolenie,jego powolną,pełną męki drogę ku śmierci.Czyli ma charakter dydaktyczny jak najbardziej.
Następnym razem pomyśl zanim coś tu wkleisz...Wbiles sobie sam gola...
15-03-2006 01:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #155
 
Palmer_Eldritch napisał(a):
Nietykalny napisał(a):Dobra Plamer nie walkujmy tego smaego, poczytaj sobie texty kawalkow metalowych, a zobaczysz co tam sie ciekawego znajduje.
Poczytaj sobie Biblie ,ile tam przemocy.
Cytat: Dla przykladu zespol KAT, Vader. Zrozumialem wszystko dokladnie Palmer.
Czyli co zrozumiałes?
Cytat: Myslisz ze mam mniej postow i ze jestem "szeregowcem" to mnie mozesz jechac na forum.
To,ile masz postów na forum ,nie ma akurat najmniejszego znaczenia.
Cytat:Caly czas szukacie hakow, na Tomasza32 w jego wypowiedziach, on podal dobre argumenty wy podaliscie swoje i nie ma sensu tego dalej ciagnac.
O ile nie zauwazyłes Tomasz32 został przeargumentowany co najmniej kilkanascie razy w tym temacie.Jednak masz problemy ze zrozumieniem tekstu pisanego,jak widze

Przemoc jest wszędzie Palmer, ale nie porównuj zła do Słowa Bożego. Przykłady wojen, kar i inne sceny w których gineli ludzie raczej nie wiele maja wspólnego z tym co przekazuje muzyka metalowa. Jest tutaj kolosalna różnica. Ale jesteś niewierzący i inaczej patrzysz na to. Twoja sprawa.

Zespół KAT rzeczywiście bardzo dużo miał tekstów o szatanie i tego chyba nie zaprzeczysz. Nawet czytałem gdzieś w książce na temat satanizmu i były opisane tam przypadki odprawiania czarnej mszy własnie po koncercie tego zespołu. Ale to co jest prawdą ty jak zwykle obalasz, ale to normalne u ciebie. Ktoś w końcu szatana musi bronić. Szkoda tylko,że szatan ciebie bronić nie będzie. :diabelek: ale niestety taka ma naturę, jest złem i zło rozsiewa, a ono przesiąka na takich ludzi jak ty Palmer. Obyś wyszedł z tego, za nim będzie za późno.

Zgadzam sie natomiast co do postów : ilość postów nie ma znaczenia i nie świadczy o wiedzy.

Nietykalny:
To że jestes na forum tak krótko,wcale nie oznacza, że Palmer jedzie na tobie. On to robi, bo jest takim człowiekiem,który nie wierzy w Boga i obce są mu wartości chrześcijańskie, dlatego będzie sie bronił wszelkimi sposobami, nawet odrzucając prawdę.
Taki ma sposób obrony i to nie tylko Palmer ale i inni, którzy słuchają diabelskiej muzyki.

A co do haków na mnie : tym sie nie martw, oni mogą sobie wymyslać różne bajki,aby utrzymywać sie w przekonaniu,że obalili moje argumenty. Ci którzy prawdę piszą, powinni sie jej trzymać,bez względu na to co inni gadają. Mnie akurat postępowanie tych wszystkich ludzi wcale nie wzrusza. Ja wiem co piszę i wiem do czego ta muzyka prowadzi i to mi wystarczy. A oni niech szukaja sobie bajek, którymi będa mogli się posługiwać. Miłego szukania im zycze. :diabelek:

Palmer:
Naprawdę zostałem przeargumentowany? :diabelek: W którym miejscu? Pokaż te wszystkie argumenty, które niby mają obalic moje argumenty? :diabelek: Wiesz, ja szanuje cie jako człowieka, jako fana metalu,ale w takie bajki napewno wierzyć nie będę. Pisz sobie co chcesz, aby tylko było zgodne z regulaminem forum. Możesz sobie szukać najprzeróżniejszych argumentów i możesz sie cieszyć jak dziecko,że obaliłeś moje argumenty.
Mnie to nie wzrusza, ponieważ wiem napewno do czego prowadzi słuchanie takiej muzyki i co ona propaguje.Miłej zabawy życzę. :diabelek:

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
15-03-2006 01:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #156
 
Nietykalny, dzieki. Przedstawiles tekst, ktory osmiesza cala Wasza argumentacje.

Cytat:"heavy metal" jako tzw. Muzykę męska, bliskš nazizmowi
Co ma wspolnego metal z nazizmem?? Autor tego tekstu zebral wszystkie rzeczy, ktore wydaja mu sie zle i wrzucil do jednego wora.

Cytat:tzw. "speed-metal" i "trash-metal" sa najbardziej satanistycznymi odmianami "metalu".
LOL. Totalna i kompletna ingorancja. Jeszcze zeby autor czepil sie black metalu, jako odmiany satanistycznej, ale nie - speed i trash... Zerowa wiedza o metalu i tyle.

Cytat:Cały utwór to jeden ryk i wrzask. Tekst dopełnia muzykę i stanowi jakby zaproszenie do "pętli samobójców", z której wielu młodych, ogarniętych ekstaza, korzysta.
(...)
O "ideologii" muzyki "metalowej" mówia teksty utworów.
Jest to typowy przykład tekstu dla "metalu".
(...)
Słowa sa bezsensowne
Tutaj widac, ze autor wie o czym pisze :> Niestety sam juz nie wie, jak jechac po metalu, wiec zaprzecza sam sobie.

Cytat:Sa dowody na to, jak sugestywny wpływ wywieraja teksty wykonywane przez "metalowe" grupy. W grudniu 1985 r. 19-letni Raymond Belnap zastrzelił się, a 21-letni James Vance ciezko zranił.
No tak, to az 2 kolesi i tylko 20 lat temu. Sa jakies dane z 1920 roku??

Cytat:wydziału pedagogiki leczniczej w Poona ( na zachód od Bombaju, Indie), Martin Kobialka.
Jego badania wykazały, że rytm i głosnosć muzyki rockowej. a szczególnie "metalowej", wywołuja reakcje mechaniczne w mózgu, podobnie od odurzenia narkotykowego.
Przepraszam za wyrazenie, ale jezeli mozg Martina Kobialka pracuje mechanicznie, to musi byc on skonczonym idiota. :> To jeden z najglupszych argumentow z jakimi spotkalem sie w zyciu. To, ze go tutaj przytaczacie, czyni Wasze stanowisko bardziej wiarygodnym.

Cytat:Wyniki eksperymentu zaskakuja - muzyka klasyczna powodowała, że rosliny doskonale rosły i kierowały liscie do zródła dzwięku. Z kolei kwiaty poddane działaniu rocka rosły poczatkowo gwałtownie i dziko zarazem, a liscie odwracały sie od głosników.
To ciekawe. Jest na Discowery program "Pogromcy mitow". Przeprowadzili ten sam eksperyment i okazalo sie, ze roslinki "sluchajace" metalu urosly najlepiej. To oczywiscie tylko ciekawostka i nijak ma sie do tematu. Jednak fakt, ze ktos uzywa takch argumentow przeciwko metalowi swiadczy o poziomie autora. Ciekawi mnie tez, czy rosliny reagowaly mu na teksty czy tylko na muzyke? :> Bo sa przeciez kapele pokroju Tm2..costam czy jakos tak z tekstami prapagujacymi chrzescijanizm. Roslinki odwracaly sie pewnie tylko od plugawych, satanistycznych kapel. Nie wiem jak zryta i ograniczona trzeba miec psychike, zeby siegac po reakcje roslin w walce z muzyka.

A Ty, Tomaszu, mozesz wypowiadac swoje opinie, ale prosze nie klam o ciaglych bijatykach wsrod metalowcow!
15-03-2006 09:07
Nietykalny Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 39
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #157
 
Cala argumentacja obroncow metalu opiera sie na ich wlasnych i subiektywnych opiniach i wiedzy o metalu. Tymczasem ja prezentuje juz drugi artykul, ktory jest obiektywny poniewaz jest on napisany przez osoby trzecie. Czas wrescie zebycscie przestali sie podpierac jakimis wlasnymi sztuczkami i kruczkami, i zaprezentowali cos konkretnego. Mile widziany jest jakis art, cytat z kisazki albo wyniki badan. Powiem tyle nudzi mnie wasze opieranie sie na na waszej subiektywnej wiedzy o metalu. Caly czsas chwyatacie sie jakisch tanich trikow i nasz obrazacie. Moze pokazecie w koncu ze nie rozmawiam z 5-latkami jak to okreslil Semper.

Pozdrawiam was Uśmiech

[ Dodano: Sro 15 Mar, 2006 13:17 ]
Prosze kolejny przyklad na to ze metal jest nosnikiem zla. Na stronie znajduje sie wywiad z czlowiekiem o ksywce/imieniu Gezol z z zespolu Sabbat. I co w nim ciekawego czytamy:

"Zawsze mamy teksty mroczne, okultystyczne, satanistyczne."

Chyba Palmer i reszta nie zarzuci mi ze strzelam sobie samoboja, albo ze nie rozumiem czytanego tesktu. Jest napisane jasno i wyraznie.

Dalej znalazlem ciekawy artykul bedacy dowodem ze mam racje.

Ask and it'll be given to you.
Seek and you'll find.
Knock and it'll be opened to you.
15-03-2006 13:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #158
 
Nietykalny napisał(a):Tymczasem ja prezentuje juz drugi artykul, ktory jest obiektywny poniewaz jest on napisany przez osoby trzecie.
Czlowieku, odnies sie do artykulu, ktory przytoczyles wczesniej i obron przedstawione w nim tresci - "teksty satanistyczne - slowa bezsensowne", "mechaniczne reakcje mozgu", itp. Ten artykul nie jest obiektywny, ale glupi; czlowiek, ktory wypisuje takie glupoty nie jest obiektywny, tylko niedoinformowany w kwestiach, ktore probuje opisywac.

drugi art:
Cytat:w przeważającej części młodzież w wieku od 12 do 19 lat. Ona też nie jest często w stanie odróżnić formy wyrazu od rzeczywistego zaangażowania się muzyków.
To sa madre slowa, ale ja nie powiedzialbym, ze "czesto", a "w pewnych, rzadkich przypadkach"
15-03-2006 14:46
Nietykalny Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 39
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #159
 
kempes napisał(a):Czlowieku, odnies sie do artykulu, ktory przytoczyles wczesniej i obron przedstawione w nim tresci - "teksty satanistyczne - slowa bezsensowne", "mechaniczne reakcje mozgu", itp. Ten artykul nie jest obiektywny, ale glupi; czlowiek, ktory wypisuje takie glupoty nie jest obiektywny, tylko niedoinformowany w kwestiach, ktore probuje opisywac.


A wiec Kempes czepnal sie "reakcji mechanicznych", ktore zostaly przyrownane do funkcjonowania mozgu pod wplywem narkotykow. Pewnie autorowi chodzi tutaj o jakies "okrojone" i nieswiadome reakcje mozgu. Dlatego uzyl przymiotnika "mechaniczne" poniewaz chcial pokazac ze mozg pracuje wtedy jak uklad mechaniczny, a nie jako jednostka intelignetna. Uklady mechaniczne nie posiadaja inteligencji, swiadomosci, pamieci itp. Mozg pod wplywem narkotykow jest pozbawiony tych cech po za pamieca oczywiscie.

Slowa sa bezsensowne jest to subiektywne odczucie autora i tego nie ma co komentowac.

Dla was wszyscy sa glupi albo niedoinformowani, a tymsamym caly czas poslugujecie sie zestawem ogolnikow i lapiecie nas za slowka. Ponawiam prosbe o przytoczenie czegos konkretnego co moglo by zrownowazyc moje argumenty.

\Duży uśmiech/

Ask and it'll be given to you.
Seek and you'll find.
Knock and it'll be opened to you.
15-03-2006 15:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #160
 
Oto argument: w codziennych wiadomosci nigdy nie ma ani slowa o zabojstwach (czy innych przestepcach) popelnianych przez metalowcow. Jezeli Twoja teoria bylaby prawdziwa, na pewno przynajmniej co pare dni byloby slychac o jakis incydentach. Dla Ciebie wystarczy, ze cos sie stanie raz na kilka lat, przy czym nawet moze to byc 20 lat temu. Po prostu boisz sie nie wiadomo czego i siejesz panike. Z pewnosci nie uda sie Ciebie przekonac, jezeli masz juz gotowe poglady na cos, o czym nie masz pojecia. To Twoj mozg "dziala mechanicznie" czytajac artykuly wybitnych znawcow metalu, dla ktorych 'speed metal' jest najbardziej satanistyczna odmiana. Ty pewnie tez nie widziesz w tym zadnej sprzecznosci. Nie zastanowilo Cie, ze moze to oni chca wplynac na Twoj umysl? :hm:
15-03-2006 15:21
Nietykalny Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 39
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #161
 
kempes napisał(a):Ty pewnie tez nie widziesz w tym zadnej sprzecznosci. Nie zastanowilo Cie, ze moze to oni chca wplynac na Twoj umysl?


Spoko ja sie podpieram ich opiniami, nie uwazam ze jest to w 100% prawdziwe. Ale nie slyszalem tez w tv zeby oprocz inicjalow zabojcow podawali rodzaj muzyki, ktorej sluchaja, wiec tego tez nie mozesz wykluczyc. wiesz dla mnie nawet najmniejszy symptom lub odchyl jest warty zbadania poniewaz moze sie przyczynic do zbadania sprawy.

Nie musze byc znawca metalu, opisuje go na podstawie wrazen ktore widac na pierwszy rzut oka. Metal to nie programowanie w C++ ze trzeba byc ekspertem, nie oceniam jakosci brzmienia, stylow metalu ani ich pochodzenia itp. Oceniam tylko tresc tekstow a do tego potrzebna jest umiejetnosc czytania i rozumienia tekstu.

I nie ublizaj mi mowiac ze moj mozg dziala mechanicznie, nie znasz mnie wiec mnie nie oceniaj po pozorach, bo pozory myla.

Ask and it'll be given to you.
Seek and you'll find.
Knock and it'll be opened to you.
15-03-2006 18:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #162
 
Raz tak:

Nietykalny napisał(a):nie oceniaj po pozorach, bo pozory myla.

Raz tak:

Nietykalny napisał(a):Nie do konca, jesli wiem ze cos ma pozor zla to w to sie nie angazuje (a przynajmniej sie staram)

Twoje poglądy są twarde jak biszkopt i niewzruszone jak chorągiewka mna wiet :-({|= rze!
15-03-2006 18:54
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #163
 
Cytat:Cala argumentacja obroncow metalu opiera sie na ich wlasnych i subiektywnych opiniach i wiedzy o metalu.
Oraz na ich własnych przeżyciach.
Cytat:Tymczasem ja prezentuje juz drugi artykul, ktory jest obiektywny poniewaz jest on napisany przez osoby trzecie.
Osoby będące ignorantami i nawet nie zadające sobie trudu,żeby zgłebić temat,tylko próbujące za wszelką cenę udowodnić swoją tezę.Wszelkimi sposobami,choćby po trupach.
Cytat:Powiem tyle nudzi mnie wasze opieranie sie na na waszej subiektywnej wiedzy o metalu.
Nasza wiedza o metalu jest o wiele większa niż tych którzy piszą te bzdury.W koncu my siedzimy w tym na codzień.
Cytat:Caly czsas chwyatacie sie jakisch tanich trikow i nasz obrazacie.
....rzekł człowiek wklejący teksty na poziomie tanich brukowców.
Co do wywiadu z gosciem z Sabbat przeczytałem go w calosci i nie znalazłem w nim nic co mogłoby kogokolwiek zgorszyć.Mało tego,znalazłem nawet taki fragment:
Cytat:Gezol: Mam dziewczynę i rodzinę, żyję z matką i babką (babka jest unieruchomiona, ma raka mózgu).
Człowiek mieszkającego w jednym domu z całą rodziną i swoją dziewczyną trudno nazwać psychopatą czy zboczeńcem.Świadczy to raczej o jego normalnosci.Kolejny raz wbijasz sobie gola,Nietykalny i w związku z tym stwierdzenie ze jestes głupcem nie bedzie juz obrażaniem Ciebie ,tylko stwierdzeniem prostego i oczywistego faktu.Czego dowodem jest także drugi artykuł,gdzie brak jakichkolwiek dowodów na przytoczone tezy.W dodatku jego autor jest także totalnym ignorantem,skoro nie potrafi nawet odróżnić heavy metalu od hard rocka.
Cytat:Oceniam tylko tresc tekstow a do tego potrzebna jest umiejetnosc czytania i rozumienia tekstu.
Jak oceniasz treść tekstów,to ci juz udowodniłem na podstawie owego tekstu zespołu Metallica.Masz jeszcze czelność pisać takie coś...
Cytat:Zespół KAT rzeczywiście bardzo dużo miał tekstów o szatanie i tego chyba nie zaprzeczysz. Nawet czytałem gdzieś w książce na temat satanizmu i były opisane tam przypadki odprawiania czarnej mszy własnie po koncercie tego zespołu.
Z czym sam zespoł jednak nie miał nic wspolnego.A co do tekstów KATA...
Oto jeden z nich

Niewinność
Do dzikich borów idę,
Dzikich gór.
Miedzy psy.
Szukam żył źródlanej wody,
Czystej krwi.

W zarannej topieli
Drapieżny ptak wzbił się do lotu
Wysoko.
Stubarwne kwiaty liżą rosę
- leśne łzy.
Pajączek wił swą sieć
...Maleńki robaczek w nią wpadł.

W zarannej topieli
Drapieżny ptak wzbił się do lotu
Wysoko.

Tajemny życia krąg.
Instynkt matki, wściekły głód,
Zew krwi.

...I wiatr rzucił młode pisklę
W ostrza skał.

Kończy się coś.
Kończy się dzień...

[close]

[ Dodano: Sro 15 Mar, 2006 17:59 ]
O,i semper malus ci własnie pokazał,Nietykalny,ze w zasadzie co chwila sam sobie wibjasz samobóje...

[ Dodano: Sro 15 Mar, 2006 23:39 ]
A skoro już o tekstach mowa,to oto caly tłumaczony tekst "Master Of Puppets"

Master Of Puppets
Władca marionetek

Koniec gry namiętności, juz kres
Jestem źródłem twej samozagłady
Twoje żyły pompują strach, zasysają czystą ciemność
I kierują twoją martwą konstrukcją
Spróbuj mnie, a zobaczysz
Więcej niż się spodziewasz
Zostałeś mi przeznaczony
Zabijam cię!

Czołgaj się szybciej
Słuchaj swego pana
Twoje życie płonie prędzej
Słuchaj swego pana
Panie!

To ja, władca marionetek pociągam za twoje sznurki
Wnikam w twój umysł, niszczę twe marzenia
Oślepiony przeze mnie nie możesz nic zobaczyć
Teraz wezwij mnie, chcę słyszeć twój krzyk


Panie, Panie!!

Teraz wezwij mnie, chcę słyszeć twój krzyk

Panie, Panie!!

Przed przeznaczeniem nie umkniesz
Życie pośmiertne staje się klarowniejsze
Monopol bólu, rytuał nieszczęścia
Zniszcz swoje śniadanie przed lustrem
Spróbuj mnie a zobaczysz
Więcej niż się spodziewasz
Zostałeś mi przeznaczony
Zabijam cię

Czołgaj się szybciej...

Panie, Panie, gdzie są marzenia, które wyśniłem??
Panie, Panie, obiecujesz tylko kłamstwa
Śmiech, śmiech, wszystko co widzę i słyszę to
Ten przerażający śmiech, podczas gdy ja płaczę
Wszystko jest diabła warte, piekło to nasze miejsce
Wszystko jest bez sensu...


Nieskończony labirynt,
Dryfowanie wśród policzonych dni
Teraz twoje życie stało się bezsensowne
Posiądę cię
Pomogę ci umrzeć
Pociągnę sznurki
Teraz ja rządzę tobą.

To ja władca marionetek pociągam za twoje sznurki...

Ha, ha, ha, ha...





Powyższe tłumaczenie dedykuję Nietykalnemu,choc po kompromitacjach jakich tu doznał dzisiaj wątpię,że się jeszcze pojawi.
15-03-2006 18:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #164
 
TOMASZ32 napisał(a):[Ubiór księży wcale nie reprezentuje ciemnej strony życia, księża sa osobami duchownymi i nie maja na celu propagowania zła, w przeciwieństwie domuzyki metalowej. Dziwne,że o tym nie wiesz Palmer.

Tomasz, litości, przecież on pisał TYLKO o kolorze stroju! Zresztą nie chce mi się tłumaczyć - przeczytaj sobie jego post ZE ZROZUMIENIEM.

[ Dodano: Sro 15 Mar, 2006 23:57 ]
e, już nieważne, temacik poszedł dalej - ja też czytam bez zrozumienia :/ Pewnie dlatego że spać się chce - to dobranoc Duży uśmiech

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
16-03-2006 00:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Nietykalny Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 39
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #165
 
Cytat:Raz tak:

Nietykalny napisał/a:
nie oceniaj po pozorach, bo pozory myla.


Raz tak:

Nietykalny napisał/a:
Nie do konca, jesli wiem ze cos ma pozor zla to w to sie nie angazuje (a przynajmniej sie staram)


Twoje poglądy są twarde jak biszkopt i niewzruszone jak chorągiewka mna wiet Boo hoo! rze!

Semper naucz sie rozrozniac kontekst uzytych slow i nie lap mnie za slowka. W pierwszej wypowiedzi chodzilo mi o to ze mozna oceniec wszystko po pozorach oprocz ludzi. A druga jest potwierdzeniem tego.

Palmer jestem coraz bardziej zdiwiony twoimi dywagacjami na temat textow kawalkow metalowych. Otoz na nie oficjalnej stronie zespolu "Vader" okreslanego jako jeden z najlepszych i trzymajacych poziom w Europie wedlug strony oficjalnej tegoz zespolu znalazlem texty ich utworow.

Pierwszy kawalek z nich " Time to play - to cut off your head
time to die - my cruelty will make you dead
show your fear, don't escape into madness"; we wczesniejszych moich wypowiediach Kempes czepail sie ze teksty nie sa bez sensu, a tymczasem co tu widzimy. Dalej jest juz tylko coraz lepiej " The pentagramic rule " - zadnyc zwiazkow z satanizmem. " No inferno but also no heaven
No god on his golden throne
Promised eden turned into desert" - profanacja Edenu, ale co tam przeciez metal jest czysty. "Made me God for the mortals" - znow profanacja Boga (dowodem jest pisownia z duzej litery). "I was Jesus Christ and man consecrated my name" - to juz nie wymaga komentarza Uśmiech " Heavens lie at feet of mine
Wandering the sky I see transformed Christ" - tak samo ten fragment. Dalej " Messiah will never return! " - tez dosaadnie wypowiedziane co autor mial na mysli. " All what we want is to crucify your God " - tu tez jest ciekawie. " Lucifer laughs, his needs are fulfilled "; " Attacking the young and killing the old " ; " Lardy-dardy god
And his son- the Bastard One ".

Ponadto wszedzie krwawe, mroczne, demoniczne oraz pelne nienawisci i przemocy epitety. Metal wywoluje agresje i jest nosnikiem zla. Wiele tekstow jest bez sensu. Jak dla mnie dodody sa jasne i przejrzyste. Dodam tez ze nie potraficie prowadzic dyskusji na poziomie tylko atakujecie "wilczym stadem" jak U-Boty podczas drugiej wojny swiatowej. Jestescie wobec siebie bezkrytyczni i nie obiektywni.

Ask and it'll be given to you.
Seek and you'll find.
Knock and it'll be opened to you.
16-03-2006 01:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów