Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy muzyka Metalowa to coś zlego?
Autor Wiadomość
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #166
 
Cytat:Palmer jestem coraz bardziej zdiwiony twoimi dywagacjami na temat textow kawalkow metalowych
Ty sie nie dziw,tylko przyznaj ześ palnął gafę.Poza tym poczytaj zamieszczone przeze mnie teksty i podziwiaj zawarte w nich głebokie tresci oraz wartosci dydaktyczne.
Cytat: Jak dla mnie dodody sa jasne i przejrzyste.
Jakie dodody,analfabeto :hahaha:
Cytat:Dodam tez ze nie potraficie prowadzic dyskusji na poziomie tylko atakujecie "wilczym stadem" jak U-Boty podczas drugiej wojny swiatowej. Jestescie wobec siebie bezkrytyczni i nie obiektywni.
Nie,po prostu cię przeargumentowaliśmy ale nie potrafisz się z tym pogodzić więc miotasz się i wyszukujesz kolejne pseudodowody oraz wygłaszasz takie mądrosci jak poniższy tekst
Cytat: Metal wywoluje agresje i jest nosnikiem zla.
<ziew>
W świetle powyższej wypowiedzi stwierdzam,że jednak na 100 % nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.Albo po prostu nie przeczytałes uważnie tego tematu ,podobnie jak nie czytałeś nawet uważnie jednego z linków ktorego tu wklejałeś.
Kompromitujesz się z każdym postem.Nie umiesz argumentować.Nie umiesz ripostować,kiedy ktos obala Twoje tezy.Twoja ortografia jest na poziomie pierwszych klas podstawówki.Twoja polszczyzna podobnie.Wracaj do szkoly ,ucz się ortografii i pieknej polszczyzny oraz posłuchaj troche metalu-moze zmądrzejesz.Choć w świetle twoich wypowiedzi na tym forum,to wątpię w to.
16-03-2006 01:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #167
 
Nietykalny
Zaczynasz robic wrażenie. Chyba bardziej dobitnie nie mogłeś tego ująć. [shadow=blue]BRAWO[/shadow]

No ci wy chłopcy na to? :jupi: Postarajcie sie lepiej przedstawic cos bardziej konkretnego, bo jak widze jedna osoba was glebi. Jakie macie argumenty? Jeżeli nie macie, to sie o nie postarajcie. :mrgreen: ,bo jak narazie wasze argumenty upadają. :mrgreen:

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
16-03-2006 01:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #168
 
TOMASZ32 napisał(a):Nietykalny
Zaczynasz robic wrażenie. Chyba bardziej dobitnie nie mogłeś tego ująć. [shadow=blue]BRAWO[/shadow]

No ci wy chłopcy na to? :jupi: Postarajcie sie lepiej przedstawic cos bardziej konkretnego, bo jak widze jedna osoba was glebi. Jakie macie argumenty? Jeżeli nie macie, to sie o nie postarajcie. :mrgreen: ,bo jak narazie wasze argumenty upadają. :mrgreen:

Pozdrawiam
Nie zauwazyłem :mrgreen: Tomusiu,to tylko twoje marzenie.
16-03-2006 01:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #169
 
Oj, niekoniecznie Palmer. Ja mam marzenia zupełnie inne. :aniol: Nietykalny ukazuje bardzo mroczną stronę metalu, i to nie tylko blacku, ale także death metalu i innych gatunków tej ciężkiej muzy. Nie długo dojdzie do tego,że zostaniecie uznani za satanistów. Duży uśmiech Postarajcie sie cos przedstawić konkretnego, bo jak narazie argumenty Nietykalnego robia z was satanistów. :aniol:

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
16-03-2006 01:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #170
 
Cytat:Nietykalny ukazuje bardzo mroczną stronę metalu, i to nie tylko blacku, ale także death metalu i innych gatunków tej ciężkiej muzy.
Ale gdzie konkretnie ukazuje? :zmieszany: Pokaż mi konkretnie gdzie?
Cytat:Postarajcie sie cos przedstawić konkretnego, bo jak narazie argumenty Nietykalnego robia z was satanistów.
J.w.
Ale dobrze,chcecie "konkretów",to prosze bardzo.
2. Metalowcy a agresja.

Myślę, że najśmieszniejszą rzeczą jest pogląd panujący i określający metalowców jako bardzo agresywnych. Ludzie uważają, że poprzez słuchanie takiego typu muzyki, przez samą muzykę metalowcy stają się „bandziorami” demolującymi, niszczącymi wszystko co spotkają na swojej drodze. W moim mniemaniu jest to pogląd jak najbardziej fałszywy, bardzo daleki od prawdy. Oczywiście zdarzają się takie jednostki, które pogląd ten mogłyby potwierdzać, lecz zjawisko to dotyczy nie tylko metalowców ale całego społeczeństwa. Nic też bardziej mylnego jak wyobrażać sobie, że koncerty metalowe są siedliskiem najgorszego zła, przemocy i ciągłych bójek. Z własnego doświadczenia wiem, że koncerty takie wyglądają zupełnie inaczej. Przytoczę tutaj przykład z jednego z koncertów na jakim miałem zaszczyt być. Było to 30 marca 2001 roku w Krakowie. W „Klubie 38” o godzinie 20 miał rozpocząć się koncert bardzo znanego zespołu ze Stanów Zjednoczonych o nazwie „King Diamond”. Oczywiście przyjechaliśmy dużo wcześniej chociażby ze względu chęci szybkiego dostania się do klubu (a przy ok. 6 tysiącach ludzi to niełatwe). Na placu przed klubem zobaczyłem masę siedzących ludzi. Wszyscy ubrani na czarno, z długimi włosami, z piwem w ręku. Nie było wśród nich choćby cienia agresji. Wszyscy się pozdrawiali, każdy był dobrym znajomym pomimo tego, że widzieliśmy się pierwszy raz w życiu. Jedynym przejawem agresji i niechęci było zachowanie innych osób (nie metalowców, nie przybyłych na koncert) w stosunku do nas wszystkich. Nie będę wymieniał jakie grupy (o niektórych zresztą traktuje moja praca), lecz najważniejsze jest to, że to oni szukali bójek i zaczepki. Był to jedyny przykry akcent tamtego wieczoru, bo muszę powiedzieć, że sam koncert był rewelacyjny.
Trzeba również powiedzieć, że dla metalowców koncerty ulubionych zespołów nie są w żadnym przypadku miejscem do którego przyjeżdżają oni aby szukać zaczepki. Koncerty są dla nich wielkim świętem. Każdy chce się dobrze pobawić i jak najlepiej zapamiętać czas spędzony z zespołem.
Dlatego też utożsamianie metalowców z bójkami, agresją i chuligaństwem jest zupełnie bezsensowny, a w moim mniemaniu po prostu śmieszny. Jest to chyba najspokojniejsza z subkultur jakie znam. Oczywiście nie można uogólniać takiego poglądu na wszystkie jednostki, bo wiadomym jest że różni są ludzie i mają różne sposoby zachowania. Lecz moim zdaniem, w większości jest tak jak to przedstawiłem. Zaznaczam przy tym, że jest to wyłącznie mój pogląd na tą sytuację. Tak ja odebrałem tą subkulturę przez kilka lat „uczestnictwa” w tej kulturze.


Idąc waszym tokiem rozumowania,własnie obaliłem wasze argumenty :diabelek: :diabelek:
Dobranoc :mrgreen:

[ Dodano: Czw 16 Mar, 2006 01:01 ]
Dobra,a teraz jeszcze coś na poważnie.Przeczytajcie sobie poniższy link.PRZECZYTAJCIE GO UWAŻNIE.Wiem,że macie obaj (tak,ty tomaszu i ty nietykalny) z tym problemy(tzn. z czytaniem) ale spróbujcie.
A potem przeproscie za swoją głupotę,jak na prawdziwych chrzescijan przystało.
http://www.metalheart.pl/show_art.php?id=11
16-03-2006 01:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #171
 
W sumie to nie wiem po co sie tutaj produkujemy, przeciez i tak po tylu postach chlopaki stwierdzaja, ze nie zobaczyli dowodow. Z drugiej strony wiem, ze Wasza filozofia to odmawianie sobie zyciowych przyjemnosci pod byle pretekstem, wiec jezeli tej przyjemnosci tej chcecie sobie odmawiac - ok.
16-03-2006 08:37
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #172
 
kempes napisał(a):Wasza filozofia to odmawianie sobie zyciowych przyjemnosci pod byle pretekstem, wiec jezeli tej przyjemnosci tej chcecie sobie odmawiac - ok.

:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: Ale mnie teraz zagiąłeś. LOL! Pierwsze słyszę coś takiego :lol2:

Coś mi się wydaje, że ten temat chyba powinno się zamknąć, bo jak go czytam niczego nowego tu nie widzę. Od 10 stron paplacie o tym samym, aż się to nudne zrobiło. Żadna ze stron nie ma 100% racji koniec, kropka.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
16-03-2006 10:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Nietykalny Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 39
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #173
 
Offca napisał(a):Coś mi się wydaje, że ten temat chyba powinno się zamknąć, bo jak go czytam niczego nowego tu nie widzę. Od 10 stron paplacie o tym samym, aż się to nudne zrobiło. Żadna ze stron nie ma 100% racji koniec, kropka.


Nie paplamy bez sensu i ktoras strona ma zawsze racje.

Poprosilem wczoraj obiektywna osobe nie zwiazana ze srodowiskiem metalowym oraz z tym forum o obiektywna ocene moich i waszych wypowiedzi. Powiedziala tylko jedno ze nie przedstawiliscie zadnych dowodow, a tylko ich wymagacie odemnie, tymczasem ja juz przedstawilem ich sporo. Ponawiam prosbe o rzetelne dowody. Pozim dyskusji z waszej strony zostal oceniony przez to osobe jako zalosny. Nie trzymacie poziomu. A szczegolnie Plamer, ktory mnie caly czas obraza i mysli ze tym cos zyska.


Prosilbym was zebyscie sie ustosunkowali do textow, ktore w sposob wyrazny obrazaja wiare katolicka i ja szkaluja. Prosze te4z o wyjasnienie jak sie ma art zacytowany przez Palmera do obrazania katolickich wartosci.

P.S To jeszcze nnie wszystko Koles opowiadal mi jak widzial w tv ze na koncercie metalowym palono Biblie i lamano krzyze, co wy na to ?

[ Dodano: Czw 16 Mar, 2006 10:23 ]
TOMASZ32 napisał(a):Postarajcie sie cos przedstawić konkretnego, bo jak narazie argumenty Nietykalnego robia z was satanistów. Aniołek

Dzieki za wsparcie i utwierdzenie mnie w przekonaniu ze mam racje.

Ask and it'll be given to you.
Seek and you'll find.
Knock and it'll be opened to you.
16-03-2006 11:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #174
 
Cytat: Poprosilem wczoraj obiektywna osobe nie zwiazana ze srodowiskiem metalowym oraz z tym forum o obiektywna ocene moich i waszych wypowiedzi. Powiedziala tylko jedno ze nie przedstawiliscie zadnych dowodow, a tylko ich wymagacie odemnie, tymczasem ja juz przedstawilem ich sporo.
A wujek Heniek przeczytał ten temat i powiedział ze ja mam rację a Ty nie przedstawiłeś zadnych dowodów.
Cytat:To jeszcze nnie wszystko Koles opowiadal mi jak widzial w tv ze na koncercie metalowym palono Biblie i lamano krzyze, co wy na to ?
A mnie wujek Heniek powiedział,ze u niego krowy lepsze mleko dawają,jak im puscić z głosników SLAYERA.

[ Dodano: Czw 16 Mar, 2006 10:29 ]
Cytat: Dzieki za wsparcie i utwierdzenie mnie w przekonaniu ze mam racje.
Nie masz racji bo wujek Heniek tak powiedział.
16-03-2006 11:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #175
 
Za to coraz ciekawsze argumenty padają Smutny


Palmer_Eldritch napisał(a):Nie masz racji bo wujek Heniek tak powiedział.


Palmer_Eldritch napisał(a):A potem przeproscie za swoją głupotę,jak na prawdziwych chrzescijan przystało.


Offca, chyba masz racje...

A w sumie ciekawe, że mniej kulturalne wypowiedzi jakos tyczą sie jednej strony w dyskusji :coo:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
16-03-2006 11:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #176
 
Nietykalny napisał(a):Poprosilem wczoraj obiektywna osobe nie zwiazana ze srodowiskiem metalowym oraz z tym forum o obiektywna ocene moich i waszych wypowiedzi. Powiedziala tylko (...)
Dobry jestes. Twoje argumenty do linki/cytaty oraz opinie wygloszone przez jakiegos kolesia. Sam nie masz pojecia, ale uwazasz, ze po przeczytaniu kilku tekstow masz juz wystarczajaca wiedze, zeby oceniac. Rownie dobrze moglbym napisac, ze poprosilem 20 obiektywnych osob, ktore ocenily Twoje argumenty jak zalosle. Jednak pisanie takich tekstow to osmieszanie sie, nic wiecej.
Cytat:Ponawiam prosbe o rzetelne dowody.
podalem Ci dowod, ale:
Cytat:Ale nie slyszalem tez w tv zeby oprocz inicjalow zabojcow podawali rodzaj muzyki, ktorej sluchaja
Mozesz byc pewien, ze w naszym katolickim kraju, jezeli sprawca bylby metalowiec (w domysle oczywiscie tez satanista), to ten fakt nie umknalby nikomu - wrecz przeciwnie. Tresc wiadomosci zaczynalaby sie od "Satanistyczny...." , itp.
Cytat:wiec tego tez nie mozesz wykluczyc.
Wiec moge.
Cytat:Oceniam tylko tresc tekstow
Niestety nie, bo dodatkowo produkujesz teorie o rzekomym negatywnym oddzialywaniu na czlowieka.
16-03-2006 11:54
Nietykalny Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 39
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #177
 
Swoje zrobilem na tym forum to znaczy - przedstawilem swoje racje oraz dowody je potwierdzajace. Dziwi mnie natomiast postawa innych userow na forum ze nie chca sie wypowiedziec w kwestii szargania przez teksty utworow metalowych chrzescijanstwa.

Chcialbym skierowac teraz pre slow do moich oponetow w tej dyskusji. Jedynie Kempes reprezentuje jakis normalny poziom z nim jeszcze moglbym pogadac, ale Palmer i Semper to juz mnie rozwalaja swoimi infantylnumi tekstami i przycinkami. Zaden z was nie przedstawil dowodu potwierdzajacego wasza opinie o metalu - jako muzyce ktora nie ma wplywu na zachowanie i poglady ludzi. Po waszych wypowiedziach widze ze jednak ma i to znaczny.


Nie chce marnotrawic wiecej czasu na roznowe na tym poziomie, jest wiele ciekawych rzeczy do zrobienia.


Pozdrawiam


P.S To ze nie bede sie wypowiadal nie znaczy wcale ze mnie przekonalicie, albo co gorsze ze poczulem sie dotkniety waszymi obelgami. Nie skonczyly mi się rowniez argumenty.


=D>

edytowany: msg

Ask and it'll be given to you.
Seek and you'll find.
Knock and it'll be opened to you.
16-03-2006 13:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #178
 
Metal ma wplyw, oczywiscie, ale nie negatywny. Moznaby sie zastanawiac, czy jest jaki bylby sens robienia czegokolwiek, jezeli nie wplywa to na nas w zaden sposob. Mi osobicie metal po prostu dostarcza przyjemnosci, oto jego wplyw.
16-03-2006 13:42
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #179
 
kempes napisał(a):Metal ma wplyw, oczywiscie, ale nie negatywny.

To jest Twóje subiektywne odczucie, gdyż, jak zostało tutaj podane, zdarzają się przypadki, na które metal potrafi wpłynąć negatywnie. Swego czasu słuchałam metalu i nie miał on na mnie negatywnego wpływu. Bynajmniej nie słuchałam wszystkiego co mi wpadło w rękę. Szerokim łukiem omijałam te zespoły, których przesłanie jest wybitnie antychrześcijańskie. Każdy z nas jest inny, zatem każdy z nas ma prawo reagować na coś zupełnie inaczej. Stąd też kompletnie przestałam rozumieć sens tej rozmowy. Są tu tylko słowne przepychanki i nic innego. Żeby to jeszcze była dyskusja na poziomie, a nie obrażanie kogo popadnie za odmienność poglądów. To jakiś paradoks! Szanowni ateiści domagają się tolerancji, a sami jadą po tych, którzy myślą odmiennymi wartościami niż oni. A propos obłudy Oczko Ale nie ważne już.
Dla mnie ta dyskusja nie ma sensu i już. W tym wypadku prawda jest względna. Na jednych metal źle wpływa, na innych wcale nie wpływa, a jeszcze na innych może wpływać pozytywnie. Takie jest moje zdanie.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
16-03-2006 16:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #180
 
Offca napisał(a):Na jednych metal źle wpływa, na innych wcale nie wpływa, a jeszcze na innych może wpływać pozytywnie.
No i wlasnie o to chodzi :hm: Tylko, ze tych pierwszych sa sladowe ilosci, wiec nie robmy z nich najwazniejszej grupy.
16-03-2006 16:52
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów