Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy muzyka Metalowa to coś zlego?
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #31
 
Jak ktoś jest podatny, niech nie słucha, proste. :roll:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
26-12-2005 15:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Robi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 174
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #32
 
To może właśnie osoba podatna jest zainteresowana, czy może to mieć na nią zły wpływ? :roll:
26-12-2005 15:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #33
 
Myślę Robi, że osoba powinna sama wiedzieć i widzieć co na nią źle wpływa, a co nie i tego unikać. Na mnie źle metalowa muzyka nie wpływa dlatego chętnie ją słucham i to nie tylko chrześcijańskiej. Jeśli teksty któregoś zespołu mnie obrażają, nie słucham tego zespołu. Proste.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
26-12-2005 15:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
Offca napisał(a):Może odróżnicie metal wybitnie podpasowany pod satanizm, od metalu, który nie ma nic wspólnego z satanizmem! Mnie też coś trafia, jak słyszę takie uogólnione tezy, że cały metal jest be, że przez metal diabeł przemawia i nakłania ludzi do zła, że wywołuje agresję itp.
Kiedyś tego rodzaju muzyki słuchałam bardzo często, teraz słucham go mniej i bynajmniej nie ze względu na moją wiarę, czy z powodu strachu, że ta muzyka mi wyrządzi krzywdę, ale dlatego iż po prostu zmienił mi się nieco gust muzyczny i wolę coś mniej krzykliwego. Aczkolwiek podkreślam, że nie przestałam całkowicie go słuchać, bo czasami do tego rodzaju muzyki chętnie wracam.
Jest mnóstwo zespołów CHRZEŚCIJAŃSKICH grających ostry metal i co? Przez nich też działa diabeł???

Wiesz Offco, ja nie twierdzę,że cały metal jest zły,ale pewne jego odmiany i że powodują one bardzo poważne skutki.
Jak już napisałem wcześniej- wiele zależy od psychiki człowieka, jeden jest słaby i bardziej podatny na działanie różnych czynników, w tym także muzyki, a inny jest silniejszy i traktuje takie działanie z dystansem, ograniczając się do pewnych granic, które pozwalają mu być sobą,nie popadając w różne negatywne działania takich cynników czy środków jak muzyka.
Chodziło mi tylko o ryzyko jakie niesie muzyka metalowa, a w szczególności odmiany metalu,które wzywają do zła,nienawiści itd.
W róznych środowiskach czy tez środkach przekazu człowiek jest narażony na zło,muzyka metalowa jest jednym z nich, dlatego trzeba być bardzo ostrożnym by za głeboko nie wchodzić w coś, co może człowieka zniszczyć.

Sam wracam do niektórych kapel metalowych, ale traktuję to z dużym dystansem,by nie wejść ponownie w to co mnie niszczyło.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
26-12-2005 17:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #35
 
Z dużym dyustnsem? Słuchasz przez ścianę?
26-12-2005 17:49
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #36
 
semper_malus napisał(a):Z dużym dyustnsem? Słuchasz przez ścianę?

Semper,myślałem,że jesteś bardziej ineteligentny Duży uśmiech - bez urazy.
Z dystansem to nie znaczy przez ścianę, ale nie wgłębiając się już w teksty zespołów grających taką muzykę, słucham po prostu dla muzyki - jeśli mi się podoba to dobrze, jeśli nie to nie słucham. Z metalu słucham raczej starszych rzeczy, które znam i które mi sie podobają do tego czasu,które nie mają powiązania z satanizmem. Czy teraz jasniej się wyraziłem semper? Duży uśmiech

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
26-12-2005 19:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
NO Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
ddv mówi:

Cytat:Oj, tu jesteś w błędzie, Semper - sataniści najczęściej własnie słuchają "metalu" (szczególnie zaś ci "leveyowscy" sataniści) jak również muzyka metalowa jest częśtą okazją do "przemycania" treści satanistycznych - wystarczy sobie tylko pooglądać okładki co niektórych płyt ...

I bardzo proste ale to najprostsze z pytań do dd:

ddv, słuchasz IRON MAIDEN ???????

Niech ?yje gen Wojtek J.
27-12-2005 14:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #38
 
No, czy myślisz,że Iron Maiden to grupa o podłożu satanistycznym?


Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
27-12-2005 19:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #39
 
Ja swego czasu słuchałam Ironsów :mrgreen: , ale nie bardzo mi przypadli do gustu. Parę piosenek mi się podobało, ale ogólnie ich muzyka nie bardzo mi podpasowała. Ale nic do nich nie mam Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
27-12-2005 20:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #40
 
Offca napisał(a):Ja swego czasu słuchałam Ironsów :mrgreen: , ale nie bardzo mi przypadli do gustu. Parę piosenek mi się podobało, ale ogólnie ich muzyka nie bardzo mi podpasowała. Ale nic do nich nie mam Oczko

Ja także, tylko nie wgłębiałem się w ich teksty,więc nie wiem o czym oni śpiewali,czytałem gdzieś,że było trochę fragmentów dotyczacych satanizmu,ale wiem także że niektórzy potrafią trochę wyolbrzymiać takie drobne szczegóły i robić z tego nie wiadomo co. Muzyka jakoś nigdy mnie nie zachwyciła, kilka płyt czy utworów było fajnych,ale jakoś się nic nie ostało z ich twórczości w mojej kolekcji. A troche tego miałem i mam jeszcze sporo,ale wiele już sprzedałem. Napewno spore wrażenie na mnie robiły te wszystki ich potworki,które zamieszczali na płytach.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
28-12-2005 00:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
NO Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #41
 
Nie mam nic do "Ajrońców". Dobra kapela.

Ale można się dopatrzeć zarówno w tekstach jak i na okładkach masę odniesień satanistycznych. Oczywiście mi to nie przeszkadza - kiedyś już pisaliśmy o tym - więc nie będę przytaczał całego mojego poglądu na sprawę.

Stąd moje pytanie, czy ddv słucha IRON (skądś pamiętam, że się przyznawał - bodaj czy nie na innym forum, że lubi tą kapelę) bo tam są odniesienia "sat".
Ale przecież to nie ma nic do rzeczy.
Diabeł istnieje i chyba można o tym mówić a może nawet śpiewać.

Niech ?yje gen Wojtek J.
28-12-2005 08:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #42
 
Wg mnie zaden stabilny psychicznie czlowiek nie moze odniesc jakiejkolwiek szkody sluchajac jakiejkolwiek muzyki. Jezeli ktos nabawil sie problemow w zwiazku z wplywem metalu, to oznacza, ze do konca stabilny nie jest. No bo jak mozna nazwac kogos, kto zaczyna bezwolnie wykonywac polecenia zaslyszane w glosnikach? Jezeli ktos jest tak podatny na wplywy, powinien siedziec w ogole odciety od swiata, bo np. widok zamachow terrorystycznych w wiadomosciach moze spustoszyc jego psychike.
28-12-2005 17:03
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #43
 
kempes napisał(a):Wg mnie zaden stabilny psychicznie czlowiek nie moze odniesc jakiejkolwiek szkody sluchajac jakiejkolwiek muzyki. Jezeli ktos nabawil sie problemow w zwiazku z wplywem metalu, to oznacza, ze do konca stabilny nie jest. No bo jak mozna nazwac kogos, kto zaczyna bezwolnie wykonywac polecenia zaslyszane w glosnikach? Jezeli ktos jest tak podatny na wplywy, powinien siedziec w ogole odciety od swiata, bo np. widok zamachow terrorystycznych w wiadomosciach moze spustoszyc jego psychike.

Wybacz kempes,ale nie zgodze się z tym stwierdzeniem. Napewno nie dotyczy to każdego gatunku muzyki,ale napewno słuchając muzyki metalowej,a tym bardziej odmiany jaką jest black metal człowiek,który mógłbyc wcześniej bardzo pobożny może stać się znacznie gorszym człowiekiem niż był,tym bardziej gdy zaczyna się wgłębiać w szczegóły,w teksty,we wszelkiego rodzaju informacje na temat satanizmu (tak czyni najczęściej pod wpływem tekstów oraz pod wpływem kapel - tak jest z każdą muzyką i nie tylko muzyką,ze pod wpływem jakiegoś wydarzenia nasze postępowanie moze się zmienić). Ważne jest, by nie szukać wrażeń w tym,co ma pozór zła,bezwzględu czy jest to muzyka metalowa,czy jest to terroryzm czy cokolwiek innego, bo zawsze możemy ulec tej pokusie by zasmakować wrażeń,a to może być tylko wstęp do poważnej rzeczywistości i poważnego cierpienia - niszczenia siebie. Napewno człowiek silny psychicznie (stabilny) ma większe szanse na to,aby nie wejść w coś,co może go zniszczyć. Ale także powinien uważać,na niektóre czynniki moze nie miec wpływu i siły by się im przeciwstawić. Dla przykładu moge podać ci sprawe alkoholizmu - nawet silni psychicznie ludzie (przynajmniej tak im mogło sie wydawać-tego nie wiem) popadali w ten nałóg.

Wiele rzeczy można,ale trzeba pamiętac o granicy,po przekroczeniu której moze nasze życie zmienić się na gorsze i mozemy nie mieć siły się temu przeciwstawić.
Nie znaczy to,że człowiek ma niesłuchac muzyki metalowej,chodzi tylko by brał pod uwagę takie ryzyko niebezpieczeństwa wpadnięcia w coś,co go moze przerosnąć.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
28-12-2005 18:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
NO Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #44
 
Kiedyś Mozarta i jego muzykę uważano za sztańsko nowoczesną i nie do przyjęcia. Potem źródłem zgorszenia był Jazz (w ZSRR za słuchanie jazzu można było jeszcze do niedawna iść do paki). Potem rock and roll. Teraz metal.

Ludzie, nie ośmieszajcie się.

Niech ?yje gen Wojtek J.
29-12-2005 09:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lorien Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 40
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #45
 
historia lubi się powtarzać :twisted:

I stole the colour of night
To get out of your sight
I am the Visionaire
Follow me if you dare...
29-12-2005 09:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów