Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy muzyka Metalowa to coś zlego?
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #61
 
To chyba Ty zyjesz w kosmosie, jezeli muzyka lub stronki moga byc niebezpieczne. Znam black metal znacznie lepiej od Ciebie i powtarzam: niszczaca odmiana metalu nie istnieje. Wniosek z tego jest jeden: black metal nie jest niszczacy. Uwazam, ze to luzacka i skoczna muzyczka.
Wg mnie jest tak, ze ktos najpierw odwraca sie od Kosciola, zaczyna interesowac sie satanizmem, itp. pozniej zaczyna sluchac black metalu - jest on tylko jakby wyrazem przekonan (jak np. sposob ubierania). Metal nie jest w stanie nikogo sciagnac z jego drogi.
02-01-2006 21:50
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #62
 
co ty pier... sam nie wiesz co mowiesz wszystko jes w stanie sciagnac czlowieka ze swojej drogi muzyka, obrazek, gest, słowo, chwila... wszystko jest w stanie zmienic czlowieka. I twoje pieprzenie, ze jest to nie mozliwe jest troszeczke nietakie. co ty wiesz o black metalu - to tylko ty wiesz, i niewyglaszaj tu jakis wielkich etosow ze ty jestes autorytetem w tym temacie.Zauwaz ile ludzi tyle pogladow i dla jednego black bedzie niszczacy dla drugiego hip hop a dla trzeciego.



poprawione przez: Offca
02-01-2006 22:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #63
 
Jestes z Torunia, wiec pewnie Radio Maryja rzucilo ci sie na glowe (i klawiature). "co ty wiesz o black metalu" - wiem sporo, w przeciwienstwie do ludzi twojego pokroju, ktorzy trzesa sie ze strachu nawet nie wiadomo przed czym.
03-01-2006 09:42
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #64
 
Proszę o kulturalną rozmowę,bez wulgaryzmów,bo skończy się na ostrzeżeniach.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
03-01-2006 15:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #65
 
Tak kempes faktycznie jestem z torunia a moim kochankiem jest ks rydzyk no i jestem przywodca młodziezowki RM.
No i trzese sie na samo słowo Black metal poprostu mam pelne gacie. wybacz o guru polskiego blecka i pewnie nie tylko polskiego

Powiedz co miales na mysli piszac ludzi twojego pokroju jacy to ludzie

co do ostrzezen jedno w ta czy wta nierobi mi ruznicy wyrazam swoje poglady wtaki sposob jaki mi pasuje a nie tobie. pozatym gdzie w mojej czy kempes-a wypowiedzi widzisz wulgaryzmy
03-01-2006 22:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #66
 
Szkoda Twojego zaangazowania i dobrej woli, Tomku, a szkoda Smutny

Chyab temat sie skończył, zamiast argumentów lecą jakieś głupie komentarze Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
03-01-2006 23:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #67
 
Ja prosiłem o kulturalną dyskusję a co do wulgaryzmów,to wasza postawa do tego sprowadza,że zaczynacie się wzajemnie obrażać,jak narazie użyte było słowo "pieprzenie" - ale jest to także przesadzone. To nie jest miejsce na kłótnie.
Sprawy prywatne załatwiajcie na pw lub na innych forach,a nie tutaj.


Lewiatan:
Jak tak bardzo ci zależy na ostrzeżeniach,to z tym problemu nie będzie, tylko nie wiem,czy az tak bardzo ci na tym zależy?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
03-01-2006 23:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #68
 
Bardzo Was proszę o powrócenie do normalnej dyskusji, chłopaki. Kwestie, które chcecie sobie wyjaśnić, wyjaśnijcie proszę na PW. Nikt nikomu nie ma ochoty stawiać ostrzeżeń, więc nie prowokujcie.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
03-01-2006 23:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #69
 
Ja słucham blacka i to tego bardziej ekstremalnego treściowo i muzycznie (stare Mayhem, Burzum, Graveland, Gontyna Kry, Fullmoon, Infernum itp.) i jakoś jeszcze nie "zszataniałem" do tej pory, więcej, "szatanizm", jak już gdzieś tu pisałem, uważam za kiepsko skleconą ideologięw sam raz dla przyszczatych szczeniaków szukających "mrocznych" przezyć (ach te "klucze henochańskie" w biblii szataaaaanaaa.....uarghhhh!! Uśmiech )
Kwestia podejścia do tematu.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
04-01-2006 12:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #70
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Ja słucham blacka i to tego bardziej ekstremalnego treściowo i muzycznie (stare Mayhem, Burzum, Graveland, Gontyna Kry, Fullmoon, Infernum itp.) i jakoś jeszcze nie "zszataniałem" do tej pory, więcej, "szatanizm", jak już gdzieś tu pisałem, uważam za kiepsko skleconą ideologięw sam raz dla przyszczatych szczeniaków szukających "mrocznych" przezyć (ach te "klucze henochańskie" w biblii szataaaaanaaa.....uarghhhh!! Uśmiech )
Kwestia podejścia do tematu.

Mayhem to klasyka black metalu,natomiast Burzum to dzieciak,który za dużo sobie pozwalał i dostał to czego chciał - okno z kratkami. Reszta to dziecinada,jeszcze większa niż te dwie wymienione. Wszyscy natomiast wymyślili sobie świętą wojnę z chrześcijaństwem i myśleli że wygrają,jak będą podpalać Kościoły,niszczyć obiekty sakralne czy nawet zabijać. A wnisoek z tej wojny był taki,że część wylądowała za kratkami,inni zmienili swoje podejście do tej wojny i się trochę uspokoiło.
Są jednak zespoły,które rzeczywiście są bardzo zanurzone w satanizm i wcale sie z tym nie obnoszą,bo i po co? Po to,aby byli posądzeni o jakieś praktyki satanistyczne? Trzeba chyba kompletnie zgłupiec,aby aby dawać się tak łapać,jak dzieci na kradzieży w sklepie.

Wiem jednak,że nie da się wiele zrobić w tym kierunku,aby ukazać oblicze tego gatunku metalu (innych także),do chwili gdy człowiek sam tego doświadczy i może wtedy zrozumie,o ile nie będzie za późno,aby coś zmienić.Doświadczenie to najlepszy sposób na naukę. Życzę jednak powodzenia i miłego słuchania.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
04-01-2006 17:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #71
 
TOMASZ32 napisał(a):Mayhem to klasyka black metalu,natomiast Burzum to dzieciak,który za dużo sobie pozwalał i dostał to czego chciał - okno z kratkami. Reszta to dziecinada,jeszcze większa niż te dwie wymienione. Wszyscy natomiast wymyślili sobie świętą wojnę z chrześcijaństwem i myśleli że wygrają,jak będą podpalać Kościoły,niszczyć obiekty sakralne czy nawet zabijać. A wnisoek z tej wojny był taki,że część wylądowała za kratkami,inni zmienili swoje podejście do tej wojny i się trochę uspokoiło.

Ale jesli siedzisz w temacie Tomaszu, to sam przyznasz, że "dzieciak" Varg, pomimo całej swojej szczeniackiej działalności, tworzył niesamowitą muzykę. Darken (Graveland), różwnież jest dość płodnym (i niezłym) twórcą, jesli odrzucimy te jego rycerskie kostiumy i pomalowaną na biało-czarno buzię.
Podoba mi sie tam muzyka, jej agresja, bezkompromisowość, pierwotność, klimat...

TOMASZ32 napisał(a):Wiem jednak,że nie da się wiele zrobić w tym kierunku,aby ukazać oblicze tego gatunku metalu (innych także),do chwili gdy człowiek sam tego doświadczy i może wtedy zrozumie,o ile nie będzie za późno,aby coś zmienić.
Jest coś takiego jak "unblack" - czyli muzyka "blekowa" z tekstami chrześcijańskimi. no...dla mnie to śmieszne. Bo wyobraźcie sobie gościa ubranego w czarną skórę ponabijaną różnymi tam gwoździami, z mordą pomalowaną jak jakiś wampir, wykrzykującego przy wtóze gitar "uarghhhhhh...jezuuuuus!...jezuuuuus!...przekazmy sobie znak pokooojuuuu!!! uarghhhhhh!!!!!!".....Duży uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
05-01-2006 07:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #72
 
To, ze jeden koles z Mayhem zasztyletowal drugiego, czy to drugi koles popelnil samobojstwo to jest sprawa ich, jako ludzi. Nie trzeba laczyc ich prywatnych i muzycznych dokonan. Poza tym to nie bylo morderstwo na tle religijnym, nie bylo w tam zadnych rytualow itp. Kolesie dzialali sobie mocno na nerwy, takie rzeczy sie zdazaja wszedzie. Varg popelnil przestepstwo i trafil do wiezienia na 21 lat, ma tez kupe kasy do zaplacenia za podpalenia. Jezeli ktos mialby ochote go nasladowac, to musi byc przyglupem.
Prosze tez nie uogolniac, ze kazdy czlonek metalowej kapeli to wandal, morderca, itp.
Hellhammer - jedyny staly czlonek Mayhem - powiedzial:
(...)I didn't go around doing things like burning churches cos I was against that from the beginning.
There's nothing new about burning a church, its just stupid.

Tak wiec niech przestepstwo popelnione przez jednego czlowieka nie rzutuje od razu na caly gatunek muzyki. Rownie dobrze moglbym np. uogolnic fakt, ze wsrod ksiezy trafiaja sie pedofile... To troche nieuczciwe, nie?
05-01-2006 10:08
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #73
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):est coś takiego jak "unblack" - czyli muzyka "blekowa" z tekstami chrześcijańskimi. no...dla mnie to śmieszne. Bo wyobraźcie sobie gościa ubranego w czarną skórę ponabijaną różnymi tam gwoździami, z mordą pomalowaną jak jakiś wampir, wykrzykującego przy wtóze gitar "uarghhhhhh...jezuuuuus!...jezuuuuus!...przekazmy sobie znak pokooojuuuu!!! uarghhhhhh!!!!!!".....Bardzo szczęśliwy

No a jednak jest to możliwe :roll2:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
05-01-2006 23:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #74
 
Offca napisał(a):
DARTH_HELMUTH napisał(a):est coś takiego jak "unblack" - czyli muzyka "blekowa" z tekstami chrześcijańskimi. no...dla mnie to śmieszne. Bo wyobraźcie sobie gościa ubranego w czarną skórę ponabijaną różnymi tam gwoździami, z mordą pomalowaną jak jakiś wampir, wykrzykującego przy wtóze gitar "uarghhhhhh...jezuuuuus!...jezuuuuus!...przekazmy sobie znak pokooojuuuu!!! uarghhhhhh!!!!!!".....Bardzo szczęśliwy

No a jednak jest to możliwe :roll2:

Offco, w dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe, tylko kretyńsko by to wygladało, to chyba trzeba przyznać,prawda?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
16-01-2006 00:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #75
 
TOMASZ32 napisał(a):Offco, w dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe, tylko kretyńsko by to wygladało, to chyba trzeba przyznać,prawda?

Zależy gdzie. Na mszy pewnie i tak :krzywy:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
16-01-2006 00:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów