Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy muzyka Metalowa to coś zlego?
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #76
 
Offca napisał(a):
TOMASZ32 napisał(a):Offco, w dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe, tylko kretyńsko by to wygladało, to chyba trzeba przyznać,prawda?

Zależy gdzie. Na mszy pewnie i tak :krzywy:

Tak, a jak wystąpiłby taki zespół w tv, to wygladało by lepiej? Duży uśmiech

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
16-01-2006 18:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #77
 
TOMASZ32 napisał(a):Tak, a jak wystąpiłby taki zespół w tv, to wygladało by lepiej?

Myhym. Nawet bym obejrzała jakby fajnie grali \Duży uśmiech/

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
17-01-2006 00:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #78
 
Offca napisał(a):
TOMASZ32 napisał(a):Tak, a jak wystąpiłby taki zespół w tv, to wygladało by lepiej?

Myhym. Nawet bym obejrzała jakby fajnie grali \Duży uśmiech/

Tak, moze i mogli by fajnie grać,ale jak na taki zespół, to rzeczywiście głupawo by wygladali, tym bardziej śpiewając teksty religijne a wygladajac jak z piekła rodem.
Rzeczywiście Offeczko, byłoby co oglądać. Może lepiej wybrać się do cyrku, tam mozesz zobaczyć lepsze przedstawienie. Duży uśmiech

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
17-01-2006 00:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Grajkoz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 174
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 0
Post: #79
 
Hmmmm, czytam sobie co ludzie piszą tu na podany temat i łapię się chwilami za głowe #-o Duży uśmiech . Bardzo wiele miejsca poświęca się rozważaniu, czy wypada przychodzić do koscioła w czarnym ubraniu. Jak dla mnie to indywidualna sprawa kazdego jak przychdzi ubrany do miejsca świętego. Jest mowa głównie o niedzieli, a czy w inne dni tygodnia nikt nie bywa w kościele????? :shock: Jeśli ktoś deklaruje się jako wierzący to bez wzgledu na to jakiej słucha muzyki, powinien dzień święty święcić i chciaż w niedziele ubrać sie nieco bardziej odświętnie. Bywam na mszach w dni zwykłe i jakoś nie przebieram się przed wyjściem z domu, więc idę ubrany tak jak mi się podoba, a nie tak jak ktoś chciałby mnie widzieć. Słucham mocnej muzyki i wiele razy byłem w kościele w stroju, wg którego można mnie było posądzić o tzw. satanizm:hm: Kiedyś przejmowałem się głupim gadaniem ludzi, którzy zamiast sie modlić na mszy obserwują innych, by móc wydawac pochopne opinie( zazwyczaj krzywdzące). Teraz gdy jestem w kościele, to rozmawiam z Szefem i wiem, że do niego zawsze moge przyjść taki jakim jestem. Liczy się to co ma się w dzuszy, anie na sobie, jeśli ktoś tego nie pojmuje bardzo mi przykro :roll2: To tyle na temat ubioru, nam nadzieję, że ciąg dalszy dyskusji nastąpi Duży uśmiech

Chc? tak jak ON miec tyle si?y by trwac i mówic NIE, gdy ca?y ?wiat krzyczy TAK...
28-01-2006 20:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #80
 
czy opinia innych ludzi nie ma zupełnie znaczenia?

Nie mówię tu akurat o czarnym stroju, ale ogólnie, czy rzeczywiście to jest obojętne jak się ubiorę do kościoła? A jeśli mój ubiór może kogoś zgorszyc?

Wiem że offtopic, temat o ubiorze w kościele już jest. To tylko mała uwaga do tego co napisał przedmówca.

[ Dodano: Sob 28 Sty, 2006 20:34 ]
Grajkoz napisał(a):Liczy się to co ma się w dzuszy, anie na sobie,

No racja. Tyle że to co ktoś ma na sobie w jakiś sposób wyraża to co ma w duszy... Spróbuj np.przyjść na czyjś ślub w podartych spodniach i pwoiedz że to się nie liczy, bo liczy się to co masz w sercu. A pewnie, tyle że to co masz wtedy na sobie wyraża to co masz w sercu, czyli brak szacunku do tej osoby.

Koniec offtopu Uśmiech

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
28-01-2006 21:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #81
 
Temat ubioru w Kościele jest tutaj:

http://forum.ewangelizacja.sulechow.net/...1&start=90

Trzymajmy się tematu.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
28-01-2006 23:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #82
 
Mnie natomiast śmieszy doszukiwanie się czegokolwiek w muzyce, a te listy "Zespołów Zakazanych" których plyty nalezy spalic z dala od domostw to juz w ogole jakies brednie. Polecam link :
http://www.fun.from.hell.pl/2004-05-26/s...heaven.swf
czekam na komentarze Uśmiech
03-02-2006 18:18
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #83
 
Mając dziś dzień wolny od pracy,przejrzałem sobie ten topic, i powiem ze dawno juz nic mnie tak w sieci nie rozśmieszyło jak niektóre tutaj wypowiedzi. :diabelek:
Ponieważ jednak większość bzdurnych tez o destrukcyjnym wpływie metalu na ludzką psychikę została obalona przez kilku rozsądnych userów,przeto zobaczmy do jakich mozna dojśc wniosków rozumując jak co poniektórzy tutaj
msg napisał(a):Ale trzeba mieć świadomość, że ta muzyka kojarzona jest z pewną kulturą, grupami i raczej ciemną stroną życia niż tą jasną: czarne stroje, długie włosy, trupie czaszki, śmierć, cierpienie.
Idąc tym tropem ,ubierający się na czarno księża tez reprezentują ciemną stronę zycia?Podobnie jak wizerunek Jezusa cierpiącego męki na krzyzu kojarzony powinien być w takim wypadku z cierpieniem.Czyż nie?
Pomijam juz fakt ze kojarzenie metalu tylko z tematyką satanizmu ,śmierci itp.to dowód ignorancji w temacie.
msg napisał(a):No a już o skanadalach związanych właśnie chociazby z Iron Maiden - okładkami ich płyt, czy wyglądem sceny podczas tras koncertowych to nie ma sensu się tutaj rozpisywać.
Byłem na 4 a może nawet na 5-ciu koncertach IM ,na zadnym się nie dzialo nic skandalicznego.Scena za każdym razem wyglądała efektownie,ale nic skandalicznego w jej wyglądzie nie było.
Więcej mi się na razie nie chce pisać....
08-03-2006 12:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #84
 
Palmer_Eldritch napisał(a):Mając dziś dzień wolny od pracy,przejrzałem sobie ten topic, i powiem ze dawno juz nic mnie tak w sieci nie rozśmieszyło jak niektóre tutaj wypowiedzi. :diabelek:
Ponieważ jednak większość bzdurnych tez o destrukcyjnym wpływie metalu na ludzką psychikę została obalona przez kilku rozsądnych userów,przeto zobaczmy do jakich mozna dojśc wniosków rozumując jak co poniektórzy tutaj
msg napisał(a):Ale trzeba mieć świadomość, że ta muzyka kojarzona jest z pewną kulturą, grupami i raczej ciemną stroną życia niż tą jasną: czarne stroje, długie włosy, trupie czaszki, śmierć, cierpienie.
Idąc tym tropem ,ubierający się na czarno księża tez reprezentują ciemną stronę zycia?Podobnie jak wizerunek Jezusa cierpiącego męki na krzyzu kojarzony powinien być w takim wypadku z cierpieniem.Czyż nie?
Pomijam juz fakt ze kojarzenie metalu tylko z tematyką satanizmu ,śmierci itp.to dowód ignorancji w temacie.
msg napisał(a):No a już o skanadalach związanych właśnie chociazby z Iron Maiden - okładkami ich płyt, czy wyglądem sceny podczas tras koncertowych to nie ma sensu się tutaj rozpisywać.
Byłem na 4 a może nawet na 5-ciu koncertach IM ,na zadnym się nie dzialo nic skandalicznego.Scena za każdym razem wyglądała efektownie,ale nic skandalicznego w jej wyglądzie nie było.
Więcej mi się na razie nie chce pisać....

Ubiór księży wcale nie reprezentuje ciemnej strony życia, księża sa osobami duchownymi i nie maja na celu propagowania zła, w przeciwieństwie domuzyki metalowej. Dziwne,że o tym nie wiesz Palmer. Ja jeszcze nie widziałem księży w czarnych sutannach, którzy z ambony mówiliby o tym, jak to trzeba oddawać cześć szatanowi, natomiast widziałem takich, którzy ubrani na czarno : skóry typu Ramoneska, naszywki, długie włosy hołdują szatanowi,jak mówią lub śpiewają o zabijaniu. Chyba jest pewna różnica.

Co do Iron Maiden : gdzieś kiedyś czytałem,że Iron Maiden ma w swoim image elementy satanistyczne. Ja co prawda nie znalazłem niczego, co mogło by o tym świadczyć. W image tego zespołu można głównie zauważyć te wszystkie paskudztwa, które były (może nadal są, ja nie wiem,bo już tego nie słucham,przynajmniej IM) zamieszczane na plakatach, naszywkach i okładkach płyt tego zespołu. Zbyt ciekawe obrazy to to nie były, napewno dzieci miały by koszmary w nocy, gdyby widziały takie plakaty, niektórzy dorośli również mogliby je mieć. Duży uśmiech

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
09-03-2006 16:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #85
 
TOMASZ32 napisał(a):hołdują szatanowi,jak mówią lub śpiewają o zabijaniu
To, ze holduja szatanowi na pewno nie wyrzadza nikomu zadnej krzywdy (nie liczac urazonych uczuc religijnych - w takim wypadku niech jedni po prostu nie oceniaja innych pod katem swojego wyznania). Jezeli paru kolesi chce ubrac sie w skory i urzadzic msze ku czci szatana, z pewnoscia na tym nie ucierpisz. Powiem nawet, ze lepsze to, niz dresy szwedajace sie po ulicach. Nie specjalnie slyszalem tez o przypadkach, w ktorych metalowcy morduja bez opamietania albo robia jakies inne, dziwne akcje skierowane przeciwko innym ludziom. Nie przytaczaj tez paru incydentow, ktore byly dzielem paru ludzi. Byli przestepcami, zostali osadzeni i skazani. Wsrod ksiezy tez sa przestepcy (ze o samych katolikach nawet nie wspomne!) Ten motym byl juz poruszany wczesniej, nie ma sensu sie powatarzac.
Nie przesadzaj tez z tym naklanianiem do czynienia zla. Slyszalem sto tysiecy metalowych kawalkow i z pewnioscia do niczego mnie naklonily, a *ogromna* ich wiekszosc nawet na ma takich przeslanek. Poza tym pare slow z glosnika nie moze przejac nade mna kontroli, to tak na marginesie.
Jezeli ktos wyszukal dla Ciebie specjalna skladanke, na podstawie ktorej wyglaszasz takie opinie, to ktos sporzadzic moze lista 10 000 katolikow przestepcow, co bedziemy po wsze czasy traktowac jako grupe reprezentujaca KK.
W Twojej wypowiedzi nie widac ani grama obiektywizmu. Masz juz wyrobione zdanie, ktorego nie masz zamiaru zmieniac. Nawet jezeli sam nie doszukales sie elementow satanistycznych w image IM, postanowiles zrekompensowac to brzydota ich plakatow. To moze byc zle tylko w czyims mniemaniu, w praktyce nie robi nikomu zadnej krzywdy.
09-03-2006 20:33
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #86
 
kempes napisał(a):
TOMASZ32 napisał(a):hołdują szatanowi,jak mówią lub śpiewają o zabijaniu
To, ze holduja szatanowi na pewno nie wyrzadza nikomu zadnej krzywdy (nie liczac urazonych uczuc religijnych - w takim wypadku niech jedni po prostu nie oceniaja innych pod katem swojego wyznania). Jezeli paru kolesi chce ubrac sie w skory i urzadzic msze ku czci szatana, z pewnoscia na tym nie ucierpisz. Powiem nawet, ze lepsze to, niz dresy szwedajace sie po ulicach. Nie specjalnie slyszalem tez o przypadkach, w ktorych metalowcy morduja bez opamietania albo robia jakies inne, dziwne akcje skierowane przeciwko innym ludziom. Nie przytaczaj tez paru incydentow, ktore byly dzielem paru ludzi. Byli przestepcami, zostali osadzeni i skazani. Wsrod ksiezy tez sa przestepcy (ze o samych katolikach nawet nie wspomne!) Ten motym byl juz poruszany wczesniej, nie ma sensu sie powatarzac.
Nie przesadzaj tez z tym naklanianiem do czynienia zla. Slyszalem sto tysiecy metalowych kawalkow i z pewnioscia do niczego mnie naklonily, a *ogromna* ich wiekszosc nawet na ma takich przeslanek. Poza tym pare slow z glosnika nie moze przejac nade mna kontroli, to tak na marginesie.
Jezeli ktos wyszukal dla Ciebie specjalna skladanke, na podstawie ktorej wyglaszasz takie opinie, to ktos sporzadzic moze lista 10 000 katolikow przestepcow, co bedziemy po wsze czasy traktowac jako grupe reprezentujaca KK.
W Twojej wypowiedzi nie widac ani grama obiektywizmu. Masz juz wyrobione zdanie, ktorego nie masz zamiaru zmieniac. Nawet jezeli sam nie doszukales sie elementow satanistycznych w image IM, postanowiles zrekompensowac to brzydota ich plakatow. To moze byc zle tylko w czyims mniemaniu, w praktyce nie robi nikomu zadnej krzywdy.

A jak ci kolesie zdewastują cmentarz, to takze nic się nie stanie, prawda kempes? Tylko kilka nagrobków, za które ludzie słono zapłacili, a po za tym szacunek dla zmarłych - to nie jest istotne, istotne jest to,że sobie pochodza po cmentarzu i po dewastują groby. No cóż, to tylko twój punkt widzenia.
Ja raczej nie oceniam nikogo pod kątem wyznania, a przynajmniej staram sie tego unikać, ale w tym przypadku to raczej ty oceniasz moją wypowiedź pod katem wyznania. Tak naprawdę to nie chodzi mi tutaj o hółdowanie szatanowi, jak ktos tego pragnie - to niech to robi. Ja sie odnoszę do samego postępowania takich ludzi. Jest pewna różnica pomiędzy księdzem a takimi ludźmi.
Faktem jest,że wszędzie znajdą się czarne owce,ale ja narazie widzę więcej propagowania przemocy w metalu niz ze strony księży.
I moja wypowiedź dotyczyła wypowiedzi Palmera odnośnie księży.

Muzyka metalowa sama w sobie zła nie jest, zło jest przekazywane przez ludzi, którzy pod wpływem jakichś czynników postepują źle : propaguja przemoc, czczą szatana itd. W muzyce metalowej bardzo dużą role odgrywaja teksty i pod ich wpływem czesto ludzie czynią zło. Wszędzie jednak takie postepowanie mozna zauważyć - u katolików czy księży również, to fakt. Nie będę przeprowadzal badań, których jest więcej.
Napewno zetknąłem sie z ogromną liczbą przykładów kapel, które to zło przekazują w swoich tekstach. I tu nie chodzi tylko o kraje skandynawskie, gdzie sie zabijali i podpalali kościoły.
Wystarczy podać za przykład nasz rodzimy zespół KAT, po koncertach którego fani dopuszczali sie przestepstw.
Także kempes : jest dobra strona i zła w tej muzyce, niestety tej złej jest więcej. To zauważyłem sam, po wielu latach słuchania tej muzyki. Znam tez zespoły metalowe, które graja naprawdę wspaniałą muzykę a w tekstach nie ma propagowania przemocy, zła. To kwestia poglądów człowieka, jego nastawienia.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
10-03-2006 01:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #87
 
TOMASZ32 napisał(a):A jak ci kolesie zdewastują cmentarz, to takze nic się nie stanie, prawda kempes?
Stanie sie. Tacy kolesie to zwyczajni wandale. Pseudo-satanizm jest dla nich pretekstem do rozwalenia czegos. Skinheadzi bija przypadkowych ludzi zaslaniajac sie czystoscia rasy. Dresy nie zaslaniaja sie niczym, a bo sluchaja disco a nie metalu.

TOMASZ32 napisał(a):Muzyka metalowa sama w sobie zła nie jest, zło jest przekazywane przez ludzi, którzy pod wpływem jakichś czynników postepują źle : propaguja przemoc, czczą szatana itd. W muzyce metalowej bardzo dużą role odgrywaja teksty i pod ich wpływem czesto ludzie czynią zło.
Moim zdaniem jest inaczej. Sa ludzie, ktorzy nie do konca sa cywilizowani. Sluchaja roznej muzyki, dlatego ich dokonania sa pozniej z nia wiazane. Uwazam, ze incydenty z udzialem metalowcow sa naprawde bardzo rzadkie w stosunku do ogolnej liczby przestepstw. Jak pisalem (chyba) wczesniej - na pewno jest wiecej przestepcow katolikow niz metalowcow. Znam wielu ludzi, ktorzy sluchaja metalu, po wiekszosci z nich nawet tego nie widac (w sensie ubioru, ze o zachowaniu nie wspomne - ubieraja sie i zachowuja normalnie).
Uwazam, ze sam jestem dosyc podatny na sugestie, mimo to z mojego punktu widzenia nie ma mozliwosci, zeby tekst jakiegos kawalka do czego mnie naklonil.


TOMASZ32 napisał(a):gdzie sie zabijali i podpalali kościoły
Jeden koles zabil drugiego. Twoj sposob wypowiedzi wskazuje delikatnie, ze zabijali sie dziesiatkami.
10-03-2006 08:35
Nietykalny Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 39
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #88
 
Muzyka ma moim zdaniem powinna dostarczac mi dzwiekow milych mym uszom, radowac moje serce, odprezac umysl itp. Ciezko mi sie odprzezyc przy metalu (nie slucham takiej muzyki). Nie znosze jesli muzyka jest nosnikiem zla, a wszystkim wmawia sie inaczej. W wiekszosci takich kawalkow wielbi sie diabla, zacheca do agresji. Nie od dzis wiadomo ze ludzie sa podatni na tresc zawarta w muzyce, co powoduje ze muzyka zawierajaca takie tresci staje sie pozniej powodem zla (dewastacje cmentarzy, agresja itp). Szatan moze dzialac przez wiele mediow,a muzyka metalowa, ktorej tres jest jemu poswiecona jest jednym z nich.
10-03-2006 11:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #89
 
Nietykalny napisał(a):Muzyka ma moim zdaniem powinna dostarczac mi dzwiekow milych mym uszom, radowac moje serce, odprezac umysl itp.
Tym wlasnie jest dla niektorych ludzi metal. Jest to *niebanalna* i czasem ciezka w odbiorze muzyka, ale jej sluchanie daje nieporownywalnie wiecej przyjemnosci niz kawalki, ktore wpadaja jednym uchem, a wypadaja drugim.
Nietykalny napisał(a):nie slucham takiej muzyki(...)wiekszosci takich kawalkow wielbi sie diabla, zacheca do agresji.
Nie sluchasz, ale wiesz.
O wielbieniu diabla juz napisalem - co Ci to przeszkadza? Metalowcy zbieraja sie w Twoim domu zeby to robic, czy co?
Nietykalny napisał(a):Nie znosze jesli muzyka jest nosnikiem zla, a wszystkim wmawia sie inaczej.
To Tobie ktos cos wmowil (albo sam to zrobiles). Jezeli cos nie jest zgodne z Twoim swiatopogladem, nie oznacza ze jest zle.
10-03-2006 11:44
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #90
 
Nietykalny napisał(a):Muzyka ma moim zdaniem powinna dostarczac mi dzwiekow milych mym uszom, radowac moje serce, odprezac umysl itp. Ciezko mi sie odprzezyc przy metalu (nie slucham takiej muzyki). Nie znosze jesli muzyka jest nosnikiem zla, a wszystkim wmawia sie inaczej. W wiekszosci takich kawalkow wielbi sie diabla, zacheca do agresji.
OK.
Podaj jakies przykłady "kawałków, w któych wielbi się diabła i zachęca do agresji", żeby nie być gołosłownym.
Proszę tylko bardzo o to aby odpowiedział mi na to ptanie TYLKO kolega Nietykalny.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
10-03-2006 12:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów