Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy muzyka Metalowa to coś zlego?
Autor Wiadomość
Nietykalny Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 39
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #106
 
kempes napisał(a):Fragment z "Is Metal Dangerous?":
Cytat:The shooter was a 25-year old ex-Marine, Nathan Gale, an apparently obsessed PANTERA fan, and a diagnosed paranoid schizophrenic whose mother had legally provided him with the gun.
Teraz pytanie, czy zabil bo:
- byl w woju, gdzie dostal strasznie w dupe
- mial schizofrenie paranoidalna
- matka zaopatrzyla go w gnata (raczej wiedzala, ze jest chory!)
- sluchal metalu i to metal jest przyczyna powyzszych punktow :>

Koles mial schizofrenie paranoidalna, a matka wyposarzyla go w bron w sposob legalny. Pewnie jeszcze nei wiedziala ze jest chory.

Zgadzam sie ze w kazdym srodowisku zdarzaja sie odstepstwa od normy.

kempes napisał(a):Moze faktycznie do sluchanie metalu trzeba troche dojrzec, a ludzie, ktorzy sami nie wiedza co ze soba zrobic powinni sobie odpuscic, bo moga go potraktowac jako drogowskaz (co na pewno nie jest normalne, powtarzam!). Swiadczloby to o braku waznych umiejetnosci potrzebnych do zycia, jak chodzby odrobiny rosadku.

Co masz na mysli mowiac "dojrzec do sluchania metalu"? Wedlug mnie nie mozna dojrzec, chyba ze jest sie ateista i nie wierzy sie w dobro i zlo wtedy mozna bezkrytycznie tego sluchac. Jesli ja widze klip metalowy i wszyskie te symbole zla, teksty o smierci to kojarzy mi to sie tylko z jednym - zlem. Pismo swiete natomiast mowi "Unikajcie wszystkiego co ma chocby pozor zla". Dla mnie sprawa jest jasna.
P.S Cieszy mnie ze zwolennicy metalu zaczynaja wkoncu rozumiec co nieco i dyskusja zmierza w dobrym kierunku.
13-03-2006 10:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #107
 
Nietykalny napisał(a):Co masz na mysli mowiac "dojrzec do sluchania metalu"? Wedlug mnie nie mozna dojrzec, chyba ze jest sie ateista i nie wierzy sie w dobro i zlo wtedy mozna bezkrytycznie tego sluchac. Jesli ja widze klip metalowy i wszyskie te symbole zla, teksty o smierci to kojarzy mi to sie tylko z jednym - zlem.
Nie tak szybko. To, ze ktos nie wierzy w Twojego Boga, nie oznacza, ze ma wyprutą moralnosc. Kwestia postrzegania dobra i zla jest akurat niezalezna. "Dojrzec do sluchania" oznacza, ze trzeba miec troche poukladane w glowie; tak samo, jak w przypadku innych czynnosci, np. picia alkoholu czy prowadzania samochodu. Niektorze dzialania wymagaja troche samokontroli; jedne wiecej, inne mniej. Metal akurat wymaga malo, ale jak ktos ma poprzewracane w glowie i nasladuje wszystko co widzi wokol siebie, to juz jego problem. Nie jest to wina muzyki, ale glupoty sluchacza.
Nietykalny napisał(a):Pismo swiete natomiast mowi "Unikajcie wszystkiego co ma chocby pozor zla". Dla mnie sprawa jest jasna.
Rob zatem jak chcesz; ale czegos sie boisz (i w gruncie rzeczy nie znasz) staraj sie nie wypowiadac tak autorytatywnie.
Nietykalny napisał(a):Cieszy mnie ze zwolennicy metalu zaczynaja wkoncu rozumiec co nieco i dyskusja zmierza w dobrym kierunku.
Na nazywaj tez kierunku "dobrym" dlatego, ze wnioski posunely troche w *Twoja* strone. Taka postawa wskazuje jak malo jestes obiektywny.
13-03-2006 13:15
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #108
 
Równie dobrze można by powiedzieć, że hip-hop jest muzyką namawiającą do brania narkotyków i mordowania ludzi. Nie sądze, żeby bloko-dresiarze byli fanami metalu.....:>

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
13-03-2006 14:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Nietykalny Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 39
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #109
 
kempes napisał(a):Taka postawa wskazuje jak malo jestes obiektywny.

Jako chrzescijanin idze zawsze w strone dobra, wiec dlatego jestem malo obiektywny.

Cytat:Nie tak szybko. To, ze ktos nie wierzy w Twojego Boga, nie oznacza, ze ma wyprutą moralnosc. Kwestia postrzegania dobra i zla jest akurat niezalezna. "Dojrzec do sluchania" oznacza, ze trzeba miec troche poukladane w glowie; tak samo, jak w przypadku innych czynnosci, np. picia alkoholu czy prowadzania samochodu. Niektorze dzialania wymagaja troche samokontroli; jedne wiecej, inne mniej. Metal akurat wymaga malo, ale jak ktos ma poprzewracane w glowie i nasladuje wszystko co widzi wokol siebie, to juz jego problem. Nie jest to wina muzyki, ale glupoty sluchacza.

Jesli tak rozumiesz dojrzewanie to jest ok, sam sie z tym zgodze. Mi w metalu przeszkadza ze jest nosnikiem zla. Tylko tyle lub az tyle.
13-03-2006 16:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #110
 
Nietykalny napisał(a):Jako chrzescijanin idze zawsze w strone dobra, wiec dlatego jestem malo obiektywny.
Jako chescijanin dopatrujesz sie na sile zla i nie dopuszczasz mysli, ze jest inaczej. Dlatego jestes malo obiektywny. To, ze metal nie nadaje sie dla dzieci z przedszkola nie oznacza, ze jest przyczyna strasznych tragedii i przemian ludzi w mordercow-psychopatow.
Nietykalny napisał(a):Mi w metalu przeszkadza ze jest nosnikiem zla. Tylko tyle lub az tyle.
Ok zatem. Dla mnie nosnik to cos, z czego mozna odebrac dane lub nie. Ja i znaczna wiekszosc innych sluchaczy zadnych przeslan z niego nie odbieramy.
13-03-2006 16:49
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #111
 
kempes napisał(a):
Nietykalny napisał(a):Jako chrzescijanin idze zawsze w strone dobra, wiec dlatego jestem malo obiektywny.
Jako chescijanin dopatrujesz sie na sile zla i nie dopuszczasz mysli, ze jest inaczej. Dlatego jestes malo obiektywny. To, ze metal nie nadaje sie dla dzieci z przedszkola nie oznacza, ze jest przyczyna strasznych tragedii i przemian ludzi w mordercow-psychopatow.
Nietykalny napisał(a):Mi w metalu przeszkadza ze jest nosnikiem zla. Tylko tyle lub az tyle.
Ok zatem. Dla mnie nosnik to cos, z czego mozna odebrac dane lub nie. Ja i znaczna wiekszosc innych sluchaczy zadnych przeslan z niego nie odbieramy.

Ja jako chrześcijanin nie dopatruję się zła w muzyce metalowej a jestem o tym przekonany,że przenosi zło na innych - jestem tego peny w 100%. I co - jestem mało obiektywny? Słuchałem tej muzyki przez 10 lat i wiem doskonale jak ona wpływa na ludzi, wiem o czym są teksty, wiem także, że są zespoły,które w tekstach nie piszą o przemocy,zabijaniu, sataniźmie i wiem,że nie wszystkie kapele metalowe to czyste zło. Ale niestety nie da sie zaprzeczyć,że takich nie jest wiele, własnie wieksza część kapel metalowych emanuje złem. Faktem jest,że nie w przypadku każdego człowieka muzyka metalowa musi prowadzić do tak tragicznych skutków, ale napewno negatywnie wpływa na człowieka.

Po za tym bycie chrześcijaninem pozwala na zauważenie takich zmian, i wcale nie jest to szukanie na siłę zła w muzyce metalowej. Po prostu działanie takich czynników,jak muzyka, teksty jest obrazem, który wprowadza człowieka w świat przemocy, braku wrażliwości na cierpienie, na stosnek do innych ludzi, szczególnie o innych poglądach, wyznaniu. I może są też inne czynniki,które negatywnie mogą wpływać na człowieka, to muzyka metalowa napewno jest jednym z takich czynników.

I możecie sobie temu zaprzeczać, ale nie zmienicie tego, co jest potwierdzone przez fakty. Myślę,że znalazło by sie wiele osób, które mogły by to potwierdzić. A to,że kolega Nietykalny wypowiada się na ten temat, to świadczy o tym,że zwykły człowiek ogladając takie obrazy wyczuwa to zło, które jest przenoszone przez ta muzykę, i warto jego zdanie traktować nie tylko jako zdanie chrześciajnina,ale potencjalnego słuchacza czy tele widza, który pod wpływem takiej muzyki odczuwa to,co ta muzyka przenosi.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
13-03-2006 18:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #112
 
TOMASZ32 napisał(a):Faktem jest,że nie w przypadku każdego człowieka muzyka metalowa musi prowadzić do tak tragicznych skutków, ale napewno negatywnie wpływa na człowieka.
Na mnie nie. Teoria obalona. Jestem milym i uprzejmym czlowiekiem, wspieram nawet potrzebujacych gotowka OUśmiech Tak wiec prosze nie uogolniac, bo smiem twierdzic, je jestem "dobrym" czlowiekiem. Lepszym od wielu siedzacych co niedziele pod oltarzem.
TOMASZ32 napisał(a):A to,że kolega Nietykalny wypowiada się na ten temat, to świadczy o tym,że zwykły człowiek ogladając takie obrazy wyczuwa to zło, które jest przenoszone przez ta muzykę,
Ja bym tutaj bardziej przypasowal teorie, ze "boimy sie nieznanego", no kolega Nietykalny nie ma pojecia o metalu.
13-03-2006 20:52
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #113
 
kempes napisał(a):
TOMASZ32 napisał(a):Faktem jest,że nie w przypadku każdego człowieka muzyka metalowa musi prowadzić do tak tragicznych skutków, ale napewno negatywnie wpływa na człowieka.
Na mnie nie. Teoria obalona. Jestem milym i uprzejmym czlowiekiem, wspieram nawet potrzebujacych gotowka OUśmiech Tak wiec prosze nie uogolniac, bo smiem twierdzic, je jestem "dobrym" czlowiekiem. Lepszym od wielu siedzacych co niedziele pod oltarzem.
TOMASZ32 napisał(a):A to,że kolega Nietykalny wypowiada się na ten temat, to świadczy o tym,że zwykły człowiek ogladając takie obrazy wyczuwa to zło, które jest przenoszone przez ta muzykę,
Ja bym tutaj bardziej przypasowal teorie, ze "boimy sie nieznanego", no kolega Nietykalny nie ma pojecia o metalu.

Kempes, a czy ja napisałem,że ty jesteś złym człowiekiem?
Napisałem tylko,że muzyka wpływa negatywnie na człowieka, ale to nie znaczy,że kazdy ulegnie złu,że będzie mordował,zabijał,odprawiał czarne msze. Możesz byc dobrym człowiekiem, może nawet lepszym niż niejeden katolik,ale możesz tez nie widzieć wszystkiego w sobie. Najlepiej oceniaja to osoby z twojego otoczenia: rodzice, najbliżsi, znajomi,osoby które nie słuchają takiej muzyki. Normalne jest,że ty sam w sobie takiego działania nie zauważysz. Ja jak słuchałem metalu, to najlepiej ocenili zmiany, które we mnie nastepowały właśnie osoby, które nie mają nic wspólnego z taka muzyką. Naprawdę trzeba by zejść wgłąb siebie i zobaczyć,czy rzeczywiście coś sie zmieniło w człowieku na gorsze czy tez nie. To jest podobnie jak z alkoholem. Ci którzy go nadużywają nie widzą tego na poczatku, dopiero, gdy się naprawde ockną, jak dostana jakiegos konkretnego kopa, to wtedy zaczynają sie zastanawiać,co zrobili, jak ich życie sie zmieniło.

Ale wiadome jest,że jeden ulegnie nałogowi picia, a drugiego ten problem nie dotknie. Dobrze,że jestes dobrym człowiekiem i że panujesz nad tym co robisz. Nie każdy jest jednak taki i bardzo wielu wchodzi w coś,co ich bardzo przerasta a później bardzo niszczy.

Być może kolega Nietykalny nie zna sie na tej muzyce, swoją wypowiedź oparł na tym,co zobaczył w telewizji, ale widac po tym,że takie wideoklipy jednak emanuja złem. Gdy sie zapytasz wielu osób, to także mogą podobnie reagować na taki widok lub na taką muzykę. Z perspektywy czasu widzę,że ten czas słuchania tej muzyki był czasem straconym pod wieloma względami, ale nie cofnę czasu. Pozostało tylko doświadczenie, które mogę wykorzystać w dobrym celu,aby uchronić swoje dzieci przed wpływem takiej muzyki. Ja bardzo czesto mam jeszcze chęci słuchania metalu,ale staram sie wtedy włączać cos lekkiego,aby nie wchodzić w to tak głeboko jak siedziałem w tym wcześniej.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
13-03-2006 21:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Nietykalny Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 39
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #114
 
kempes napisał(a):Ja bym tutaj bardziej przypasowal teorie, ze "boimy sie nieznanego", no kolega Nietykalny nie ma pojecia o metalu.

Nie do konca, jesli wiem ze cos ma pozor zla to w to sie nie angazuje (a przynajmniej sie staram). To tak jak z paleniem, kazdy chce na poczatku sprobowac komus zaimponowac najczesciej, a pozniej tego bardzo zaluje. Poprostu ucze sie na cudzych dowsiadczeniachi wyciagam wnioski.
13-03-2006 22:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #115
 
Nietykalny napisał(a):Nie do konca, jesli wiem ze cos ma pozor zla


A więc sądzisz po pozorach?
\Duży uśmiech/ Gratuluje przenikliwości!

[ Dodano: Pon 13 Mar, 2006 22:02 ]
Muzyka to muzyka , nie rozumiem jak można określać ją w kategoriach moralnych lepsza /gorsza, zła/dobra.

Koleś co zabił Lenona miał świra na punkcie Buszującego w zbożu , a to wszak wiadomo mroczna, satanistyczna i zła do gruntu książka.

Jak kto.ś ma odpowiednie predyspozycje to będzie czynił krzywde. Ciekawe ilu morderców statystycznie oglądało Klan?
13-03-2006 22:57
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #116
 
Uch,mialem awarię neta i troche mnie tutaj nie było...a jak widze wiele się wydarzyło Duży uśmiech
Tomasz32 napisał(a):Doprawdy Palmer. Czujesz sie wrażliwy słuchając muzyki metalowej?
A co powiesz na bijatyki na koncertach kapel metalowych, skakanie po głowach skacząc z estrady - myślisz,że jest to normalne,że to nic złego?
Chodzę niemal co tydzien na takie koncerty-zarówno małe klubowe ,jak i wielkie festiwale.Bijatyk jest mniej niz dyskotekach czy imprezach techno,ludzie też tam są bardziej spokojni.Nie wiem więc skąd Twoje idiotyczne gadki o bijatykach na koncertach metalowych.Statystycznie jest ich mniej niz na dyskotekach ,meczach piłkarskich czy wiejskich zabawach.A skakanie ze sceny może i mądre nie jest,ale jak ktos sobie lubi poskakac to jego sprawa.Nic w tym złego.Zresztą dziś ochrona na koncertach raczej nie pozwala na takie coś.

Cytat:W 1984 roku 19-letni fan Ozziego Osbourne'a zastrzelił się podczas słuchania muzyki Ozborne'a. Jego rodzice wystosowali proces przeciw artyście i jego etykiecie. Proces został początkowo odrzucony; podczas apelacji postanowiono o tym że muzyka była konstytucyjnie chronioną mową.
<ziew>
Nudne to się juz robi. O słabej psychice i o tym ze do metalu trzeba dojrzeć,juz mowił kempes,nie będę si e powtarzał.Poza tym tutaj winni się ewidentnie rodzice którzy nie widzieli że z ich dzieckiem dzieje się coś złego.Po smierci dziecka próbowali wine zwalic na Osbourne'a.Gdyby rzeczywiscie tem kawałek Ozzyego miał takie oddzialywanie na ludzi,to takich samobójstw byłyby setki tysięcy.Argument obalony raz na zawsze.Amen.
Cytat:Tak więc, posługując sie twoim zwrotem, "nie bredź jak poparzony", bo negatywne działanie muzyki metalowej na człowieka jest tak oczywiste, jak to,że stolicą Polski jest Warszawa.
Nie jest,nikt tego nie udowodnił.A juz na pewno nie ty.
Cytat:A teraz ty Palmer pokaż dowody,że to nie prawda
Poczytaj ten temat od poczatku do konca ,zapoznaj się z argumentacją Twoją i Twoich adwersarzy i zauważ ze twoje argumenty się kupy nie trzymają.W każdym niemal swoim poscie powtarzasz to samo jak nakręcony.I za każdym razem są one obalane.Gdybyś był osobnikiem rozsądnym ,już byś to dawno zauwazył.
Cytat:Po za tym pierwszy lepszy psycholog powie ci o wpływie takiej muzyki na zachowania człowieka, tym bardziej młodego.
Pierwszy lepszy może i tak.Dobry psycholog w zyciu ci nic takiego nie powie.A mowię to,bo mam wśród znajomych psychologa,który słyszac te wszystkie brednie o rzekomo szkodliwym wplywie metalu na psychikę wybucha smiechem.A sam nie znosi tej muzyki.
Cytat:Uważasz,że nie stałeś sie nerwowy? Jestes potulny jak baranek, potrafisz kochać wszystkich dookoła, nikogo nie bijesz,do każdego odnosisz się z szacunkiem?
Nikogo nie bije.Z szacunkiem do kazdego na pewno się nie odnoszę,bo jak pisałem wcześniej szanuję tylko tych którzy na tenże szacunek zasłuzyli.A potulny jak baranek nie jestem,co akurat poczytuje sobie za zaletę,bo przynajmniej nie pozwolę sobie na głowe wchodzić ani w kasze nadmuchać.
Cytat:Czy to nie twoja wypowiedź skierowana do Nietykalnego?
Po niej jakoś nie widać,abyś nie był nerwowy. Czym uraziła cie wypowiedź Nietykalnego,że od razu takie teksty wzgledem niego?
Takich zachowań na forum można by było znaleźć więcej.
Odpowiedź nietykalnego mnie nie tyle uraziła,co z irytowała.Tekst nie był ani chamski ani wulgarny,więc daruj sobie.Szukaj PORZĄDNYCH argumentów a nie dziury w całym,zeby na siłe udowodnic swoje teorie.
Ten tekst,który rzekomo przedstawiasz jako dowód,moszna spokojnie wywalić na śmietnik.Czytałem go setki razy.Mierzi mnie ignorancja jego autora,który wypowiada się w temacie o którym NIE MA ZIELONEGO POJĘCIA.
Kilka fragmentów tego tekstu jest tak kretynskie ze dziwię się ze podpierasz się takim gównem.Ot,i przykłady:
Cytat:Ciągle lansuje się muzykę "metalową" w radiu i telewizji.
Faktycznie,co włącze TV albo radio to leci Morbid Angel albo Slayer :hahaha: :diabelek: Nie wiem jakim skonczonym idiotą trzeba być aby pisac takie coś,w sytuacji gdy metal jest w polskich mediach niemal nieobecny.
Cytat:Nie od dziś wiadomo, że hard rock niszczy osobowość, poprzez działanie na podświadomość. Prowadzi to do swoistego przeżycia ekstatycznego, uwolnienia od samego siebie, które nie różni się od narkomanii.
Tego juz nawet nie komentuje :hahaha: :hahaha: :hahaha: Jestem narkomanem,ja piernicze :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Cytat:Trudno obecnie określić jak wielu jest wyznawców szatana w Polsce. Przypuszczalnie - jak podają niektóre źródła - jest ich ok. 20 tys. Wśród nich działa prawdopodobnie dziesięciu "kapłanów" zatwierdzonych przez "Czarnego papieża" - La Vey'a. Najsilniejsze ośrodki satanizmu w Polsce to: Szczecin, Gdańsk, Wrocław, Warszawa, Łódź, Kraków.
Ten fragment tekstu,świadczy o tym ze jego autorowi jest potrzebna pomoc nie tyle psychologa a raczej psychiatry.I to koniecznie.
Naprawde dziwię się,drogi Tomaszu ze wklejasz takie bzdety...
13-03-2006 23:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #117
 
Muzyke mozna oceniać w tych kategoriach, jesli mamy pewność,że rzeczywiście dany gatunek muzyki,filmu czy innych środków przekazu działa w negatywny sposób na innych ludzi, także stwarza zagrożenie, a muzyka metalowa jest jednym z tych gatunków, które właśnie tak działają. Powtarzam jednak jeszcze raz,że są inne środki przekazu,które także działają w sposób negatyny na człowieka (filmy,gry i inne),ale ze względu na to,że jest to temat o muzyce metalowej to nawiązuje do tej muzyki.
Jeśli ktoś wie,że muzyka metalowa ukazuje zło, to najlepiej by było,jak nie będzie jej słuchał. Ci którzy chcą słuchać to i tak będą a o jej działaniu mogą sie przekonać sami po jakimś czasie.
Wolna wola i własny wybór, oby tylko póxniej zwalania winy na innych nie było.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
13-03-2006 23:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #118
 
Cytat:Wolna wola i własny wybór, oby tylko póxniej zwalania winy na innych nie było.
Po raz pierwszy się z Tobą zgodzę.

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
13-03-2006 23:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #119
 
Palmer napisał:
Cytat:Nie jest,nikt tego nie udowodnił.A juz na pewno nie ty.

Ja nie muszę niczego udowadniać, ja to wiem i to mi wystarczy. A ty jak myslisz,że jest inaczej to możesz sobie zyć z tym przekonaniem. Twoja wola. I możesz sobie to obalać, ale tylko według własnego uznania, ty wiesz swoje a ja swoje. Przekonasz sie sam po jakimś czasie jaka jest rzeczywistość.
Mam nadzieję,że nie będzie za późno by z tego wyjść. Miłego słuchania życzę. Righteous Pigs to twoja podstawa?

Czytałem wypowiedzi Palmer. Są dla mnie nie przekonujące i z wieloma sie nie zgadzam. Obalane są najczęściej przez takie osoby jak ty, a to nie jest dla mnie obalanie tylko zwyczajne wyrażanie swojego zdania. Jestem na tyle rozsądny,aby sie nie pchać w takie zło i to mi wystarczy. A ty rób jak chcesz. Miłego słuchania życzę. W końcu diabelstwo jest w modzie. :diabelek:

To zależy jakiego psychologa uważasz za dobrego? Takiego, który potwierdza twoje poglady na muzykę metalową? Czy może ateistę? :mrgreen:

Co do artykułu - nie znam gościa, ale widzę,że pominąłes najważniejsze fragmenty, szczególnie ten zboldowany i zaznaczony na czerwono:

Cytat:Słowa piosenek, które śpiewają są pełne nienawiści, zemsty, rozpusty, przesycone są akcentami wojny, piekła i śmierci.Takt, muzyka wraz z towarzyszącymi jej efektami audiowizualnymi, psychotroniką oraz narkotykami, przytępia młode umysły i sprawia, że nauki szatana, które w pełnej świadomości może nigdy nie byłyby przyjęte bez oporów, dostają się do umysłów młodzieży.

Tutaj napisał prawdę. Może to tez obalisz swoimi poglądami?
Swoimi,bo raczej mało kto się z tym nie zgodzi,ale ty znasz wielu, którzy to obalą. :diabelek: Ale to normalne, w końcu bedą to osoby o podobnych poglądach do twoich. Ale może coś wymyślisz ciekawego. :mrgreen: Bardziej mi zależy na konkretnych dowodach, których tak naprawdę nie przedstawiasz, tylko wyrażasz własna opinię, która nie robi żadnego wrażenia, bynajmniej na mnie. Ale to szczegół. Moze tym razem ci sie uda. :diabelek:

Każdy ma prawo słuchać tego,czego chce,aby tylko nie krzywdził drugiego,bezwzględu na to,czy jest to metal, hip-hop, rock czy disco polo. Jeśli metal jest uważany za gatunek muzyki, która emanuje złem, to twoja sprawa,jesli w to zło chcesz wchodzić.
Mam tylko nadzieję,że nie będziesz musiał nigdy korzystać z pomocy egzorcysty (po okładce którą wkleiłeś można stwierdzić,że słuchasz także black metalu - stąd moje stwierdzenie).

Życzę przyjemnego słuchania. :aniol:

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
14-03-2006 02:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #120
 
TOMASZ32 napisał(a):Takt, muzyka wraz z towarzyszącymi jej efektami audiowizualnymi, psychotroniką oraz narkotykami, przytępia młode umysły i sprawia, że nauki szatana, które w pełnej świadomości może nigdy nie byłyby przyjęte bez oporów, dostają się do umysłów młodzieży.
To juz jest teoria spiskowa, do tego absurdalna. Metalowcy to nie szleni naukowcy, ktorzy piora mozgi sluchaczy, zeby opanowac swiat.
Dla mnie rola muzyki jest taka sama jak telewizji, gier, itp. - wszystkie istnieja, zeby dostarczac rozrywki. Jezeli jednak ktos zaczyna przenosci tresci pozyskane tymi drogami do realnego zycia, to nie jest jest z nim wszystko w porzadku.

Co do koncertow metalowych - sa faktycznie oaza spokoju (pod wzgledem zachowanie sluchaczy Uśmiech ), szczegolnie w porownaniu do np. dyskotek, gdzie obecnie az strach sie pokazac.
14-03-2006 08:41
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów