Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzyka i treści w niej przekazywane.
Autor Wiadomość
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Muzyka i treści w niej przekazywane.
Cytat:Zbyt uogólniasz- równie dobrze mogę powiedzieć, że hip hop promuje zażywanie narkotyków, sutenerstwo i stręczycielstwo, muzyka dico,pop promuje seksizm i wyuzdalnie oraz zabawę bez żadnyvh konsekwencji
A czy tak nie jest??? Wydaje mi się, że właśnie tak jest. Mówmy o tym otwarcie. Hip hop generalnie nie jest zły, ale przekazując niezdrowe dla ducha wartości takim się staje. Tak samo z metalem. On też nie jest zły. Ja nawet lubię metal, ale jeśli przekazuje treści niezdrowe dla ducha(chwali szatana), to staje się zły i przeczy zasadom muzyki.
Nie sądzę, abym był w tym momencie natrętny. Muzyka mi się nie podoba, to jej nie słucham, ale jeśli muzyka jest niezdrowa dla ducha, to ostrzegam przed nią innych, ponieważ jest to moim obowiązkiem.

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
30-09-2005 19:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Ajfenie, muzyka jest także sposobem przekazywania informacji i jak daje się zauważyć chyba jednym z lepszych sposobów, ponieważ muzyka dociera do większej liczby ludzi.
Tak więc można muzyką takze przekazywać te informacje, które wprowadzaja człowieka w świat zła i przemocy. Myślę, że wiele jest takich gatunków muzyki, które przekazują takie informacje, które negatywnie wpływają na ludzi i przed takimi informacjami trzeba ostrzegać. Metal jest jednym z tych gatunków, które niosą właśnie takie przesłania, które namawiają do czczenia szatana, przemocy i innego zła. Ale nie każda odmiana metalu jest zła, tak jak nie każdy gatunek muzyki jest zły. Sami jednak wybieramy to co dla nas jest dobre do słuchania, tylko warto pamiętać co może nieść muzyka, ze moze niszczyć nasze życie duchowe.


Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
30-09-2005 23:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Masz rację, ale to kłóci się z pierwotnymi założeniami muzyki, która miała służyć tylko przekazywaniu dobra. Miała, ale jak zwykle znajdzie się ktoś, kto pod natchnieniem złego zacznie przekazywać zło.
Człowiek zaczynając śpiewać naśladował ptaki. A czyniąc to chwalił boskie stworzenie. Tymczasem muzyka, która propaguje wartości złe nie jest dobra dla człowieka. Czy jest to tak trudno pojąć??? Zło zostawmy same sobie. Niech się zamkie w otchłani i nie mieszajmy szatana z muzyką, bo chociaż na niwie kultury należy się człowiekowi odrobinę wytchnienia od codziennych zmagań ze złem.

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
30-09-2005 23:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #4
 
Ajfen napisał(a):Masz rację, ale to kłóci się z pierwotnymi założeniami muzyki, która miała służyć tylko przekazywaniu dobra.

Kto tak powiedział? Muzyka nie jest ani doobra ani zła- takie określenia można stosować wobec twórców, ale nie do samej muzyki jako takiej IMHO
01-10-2005 01:42
Odpowiedz cytując ten post
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Cytat:Kto tak powiedział? Muzyka nie jest ani doobra ani zła
Wszystko co istnieje można podzielić na dobre i złe. Taki podział istnieje od zarania dziejów. Już w Księdze Rodzaju jest napisane o dobrym i złym. Wszystko, co Bóg stworzył było dobre. Muzyka także jest dziełem Boga(co wynika z prostego faktu, że jest on Ojcem Wszechrzeczy), jednak człowiek, jako istota niedoskonała popełnia błędy. Tak jest i z muzyką. Dobra zostaje błędnie wykorzystana i prowadzi do złego. Złe jest wychwalanie szatana(uosobienia zła), albowiem do niczego dobrego nie prowadzi. Jeśli możesz, to podaj mi przykład człowieka, który żyje zgodnie z normami moralnymi i jednocześnie chwali szatana słuchając muzyki satanistycznej. Nie znam nikogo takiego. Lituję się nad tymi, którzy takiej muzyki słuchają, ponieważ wpędza ona ich w wir samozniszczenia. Marzą tylko o odpłynięciu z tego świata, a w szatanie widzą wyzwolenie(spora w tym zasługa twórców muzyki satanistycznej). Po jakimś czasie tak zaczynają oni korzystać z "uciech tego świata"(narkotyki, alkohol, seks), że ich życie staje się już całkiem bezsensowne i w konsekwencji prowadzi to do samobójstwa. I jak tu nie mówić o zgubnych skutkach złej muzyki??? Albo jak nie powiedzieć, że muzyka ta nie jest zła ani dobra? Jest zła i to widać. Kto ma oczy niechaj patrzy.

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
01-10-2005 10:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #6
 
Ajfen napisał(a):Jeśli możesz, to podaj mi przykład człowieka, który żyje zgodnie z normami moralnymi i jednocześnie chwali szatana słuchając muzyki satanistycznej

oh ja znam żeby daleko nie słuchać metalkę, któera pomaga w hospicjum- cała w prntagramach, na księzy i zakonnice pluje ilekroc zobaczy, ale dla normalnych ludzi do rany przyłóż.

[ Dodano: Sob 01 Paź, 2005 11:37 ]
A żeby było lepiej to za złych ludzi nie uważam tych słuchających metalu tylko większą szansę by trafić na złego pomyleńca mam szukając wśród fanów RM.
01-10-2005 11:35
Odpowiedz cytując ten post
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Cytat:oh ja znam żeby daleko nie słuchać metalkę, któera pomaga w hospicjum- cała w prntagramach, na księzy i zakonnice pluje ilekroc zobaczy, ale dla normalnych ludzi do rany przyłóż.
A cóż to? To ksiądz nie jest normalnym człowiekiem??? Albo siostra zakonna? Jak tak, to gratuluje wspaniałych poglądów na ludzi. Napewno ta kobieta ma bardzo dobrą pozycję w społeczeństwie. Nie wspominając już o tym, że u niej ten metal to tylko niezadowolenie z zastanej rzeczywistości i próba buntu. W szatana raczej nie wierzy, skoro czyni dobro, a jest tylko obrażona na Boga i szuka jakiejś zemsty na Nim. Zapewne jest wewnątrz siebie bardzo rozdarta psychicznie. Zaprzeczaj, ale ja swoje wiem. Nie może czynić dobrego ten, kto ma za władcę szatana. Ona musi być najnormalniej w świecie obrażona na Boga i wyładowuje swoją złość na duchownych.
Cytat:A żeby było lepiej to za złych ludzi nie uważam tych słuchających metalu tylko większą szansę by trafić na złego pomyleńca mam szukając wśród fanów RM.
A żeby było lepiej, to ja sam słucham metalu czasami, a ludzi słuhających RM, to nie uważam za szaleńców i złych(niektórzy tacy są, ale w każdej grupie społecznej znajdziesz i dobrych i złych). RM ma swoich fanatyków tak samo, jak Manson ma swoich. Swoją drogą...chyba wolę posłuchać Radia Maryja i pomyśleć nad treściami ich przekzu, niż patrzeć, jak Manson masturbuje się na scenie i gwałci krowy, albo pali perkusistów. Jaka w tym radość i co w tym dobrego???

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
01-10-2005 12:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #8
 
Ajfen napisał(a):jak Manson masturbuje się na scenie i gwałci krowy, albo pali perkusistów. Jaka w tym radość i co w tym dobrego???

Nie mówmy o głupotach. Satanizm "złego" Mansona jest jak cycki Pameli Anderson sztuczne, silikonowe, element scenowego wizerunku. Po za tym z Mansona katolicy powinni być dumni- w końcu chodził do katolickiej szkoły :krzywy:

Ajfen napisał(a):ją drogą...chyba wolę posłuchać Radia Maryja i pomyśleć nad treściami ich przekzu, niż patrzeć, jak Manson masturbuje się na scenie i gwałci krowy, albo pali perkusistów. Jaka w tym radość i co w tym dobrego???

Dla Ciebie nic- dla innych to widać przednia zabawa.
01-10-2005 16:11
Odpowiedz cytując ten post
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Widocznie z tobą nie da się porozmawiać.
Cytat:Nie mówmy o głupotach. Satanizm "złego" Mansona jest jak cycki Pameli Anderson sztuczne, silikonowe, element scenowego wizerunku. Po za tym z Mansona katolicy powinni być dumni- w końcu chodził do katolickiej szkoły
Wiesz, że Hitler kiedyś przyznał, że będąc dzieckiem marzył o tym, żeby być księdzem? Co powiesz na ten temat? a satanizm nigdy nie jest sztuczny. Tak samo jak nigdy nie może być sztuczna wiara. Elementem scenowego wizerunku Mansona może być jego skórzany lub lateksowy kostium, makijaż, czy inne głupoty, a nie wiara w nadnaturalne siły wykraczające ponad ludzkie możliwości poznawcze.

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
01-10-2005 16:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #10
 
Ajfen napisał(a):Wiesz, że Hitler kiedyś przyznał, że będąc dzieckiem marzył o tym, żeby być księdzem? Co powiesz na ten temat? a satanizm nigdy nie jest sztuczny. Tak samo jak nigdy nie może być sztuczna wiara. Elementem scenowego wizerunku Mansona może być jego skórzany lub lateksowy kostium, makijaż, czy inne głupoty, a nie wiara w nadnaturalne siły wykraczające ponad ludzkie możliwości poznawcze.


Spójrz na zewnątrz i zastanów sie ilu luidzi wierzy na pokaz! Tak samo Manson, jego wizurek opiera się na sataniuźmie bo przez to kościół się pyszczy i płyty mu sie sprzedają. A wiara na pokaz to bardzo powszechne zjawisko tak wsród polityków jak i pośród (pseudo)artystów. Skąd ty wiesz w co Manson wierzy? Znasz go? Gadałeś z nim? A może widzisz tylko to co on chce ci pokazać. Pozer. Przekonania też są elementem scenicznego wizerunku- przykład Manson, ale i B. Spears co się kreowała na dziewicę orleańską, Madonna deklaruje swe przywiazanie do kabały i judaizmu. itd, itp Po prostu elememnty image'u.
01-10-2005 16:33
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #11
 
Wszystko zależy od intencji autora. W końcu są takie zespoły jak No longer music, TGD, Arka Noego, 2Tm 2, 3 i wieeeeeeeeeeeeele innych - jest w czym wybierać Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
01-10-2005 21:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Cytat:A wiara na pokaz to bardzo powszechne zjawisko tak wsród polityków jak i pośród (pseudo)artystów. Skąd ty wiesz w co Manson wierzy? Znasz go? Gadałeś z nim?
A ty skąd wiesz jaki jest Manson Znasz go, a może z nim gadałeś? Mówię tylko to, co widzę, a nie co mi się wydaje tak jak ty.
Co do wiary na pokaz, to jest tak i było od zawsze, że wiele znanych osobistości chce się pokazać i nic na to nie poradzimy.
Cytat: Przekonania też są elementem scenicznego wizerunku- przykład Manson, ale i B. Spears co się kreowała na dziewicę orleańską, Madonna deklaruje swe przywiazanie do kabały i judaizmu. itd, itp Po prostu elememnty image'u.
Widzisz jakoś ja na takich ludzi nie patrzę dobrze. Współczuję im, poieważ zżera ich materializm i są gotowi na wszystko, byleby zrobić jeszcze więcej kasy i prestiżu. A ja sam wiary nie traktuję jako element image'u i współczuję Ci, jeśli ty tak ją traktujesz.
PS. Jak więc możesz mówić o muzyce satanistycznej, skoro jest ona tylko dla pozoru, ażeby zrobić sobie kasę? Jak możesz mówić, że nie jest zła? Sam sobie zaprzeczasz semper...aż przykro.

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
01-10-2005 22:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
Ajfen napisał(a):Masz rację, ale to kłóci się z pierwotnymi założeniami muzyki, która miała służyć tylko przekazywaniu dobra. Miała, ale jak zwykle znajdzie się ktoś, kto pod natchnieniem złego zacznie przekazywać zło.
Człowiek zaczynając śpiewać naśladował ptaki. A czyniąc to chwalił boskie stworzenie. Tymczasem muzyka, która propaguje wartości złe nie jest dobra dla człowieka. Czy jest to tak trudno pojąć??? Zło zostawmy same sobie. Niech się zamkie w otchłani i nie mieszajmy szatana z muzyką, bo chociaż na niwie kultury należy się człowiekowi odrobinę wytchnienia od codziennych zmagań ze złem.

Wiesz, my jako katolicy zdajemy sobie sprawę z tego co niesie muzyka i mozemy wybrać sobie właściwy gatunek muzyki, który nie będzie niszczył naszego życia duchowego. Ja pisząc, ze muzyka metalowa nie jest zła miałem na myśli te zespoły, które nie propaguja zła i wierz mi, znałem takie zespoły, które tego zła nie propagowały, nawet mówiło się o nich, jako o zespołach chrześciajńskich. Napewno są to wyjątki i nie jest takich zespołów wiele, ale są i trzeba przyznać, ze nie robią nic złego.

Natomiast bardzo ważne jest dla nas katolików, by ostrzegać innych, nieświadomych ludzi, by odkrywali czy też szukali muzyki, która nie niesie za sobą zła, która nie niesie za sobą zagrożeń związanych ze złem. To nie jest tylko przyjemność by pomagać innym, ale nasz katolicki obowiązek i widzę, ze jesteś jedną z tych osób, które postępują właściwie ostrzegając innych. To dobrze świadczy o Tobie Ajfenie, że jesteś naprawdę prawdziwym katolikiem. Oby więcej takich ludzi jak ty (tylko w pychę nie wpadnij od takiej pochwały -żartowałem).

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
02-10-2005 00:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #14
 
Ajfen napisał(a):A ty skąd wiesz jaki jest Manson Znasz go, a może z nim gadałeś? Mówię tylko to, co widzę, a nie co mi się wydaje tak jak ty.

Widzisz ja czytałem wywiady Mansona, o Mansonie,a także wywiad z jego menadżerem, słchałem trochę też jego muzyki.I choć nie wątpię w to że istnieją zespoły co to wierzą szczerze i szczerze oddają cześć diabłu/Szatanowi, ale Marilyn Manson się do nich nie zalicza.


Ajfen napisał(a):Co do wiary na pokaz, to jest tak i było od zawsze, że wiele znanych osobistości chce się pokazać i nic na to nie poradzimy.

ja nie chce nic radzić- mi na rękę jest jak widzę załosnych ludzi wierzących na pokaz


Ajfen napisał(a):Widzisz jakoś ja na takich ludzi nie patrzę dobrze. Współczuję im, poieważ zżera ich materializm i są gotowi na wszystko, byleby zrobić jeszcze więcej kasy i prestiżu.

Ja współczucie wolałbym, lokować wśród istot, które na nie bardziej zasługują. Psy w schronisku dla przykładu

Ajfen napisał(a):PS. Jak więc możesz mówić o muzyce satanistycznej, skoro jest ona tylko dla pozoru, ażeby zrobić sobie kasę? Jak możesz mówić, że nie jest zła? Sam sobie zaprzeczasz semper...aż przykro.

Mówiłem tylko o Mansonie. Zresztą zła , dobra nieważne- ważne, ze muzyka. W końcu jak by było do wyboru 2 tm 23 i Arka Noego to można by było sie pochlastać. I tak dla porządku to powiem że predzej puściłbym dziecko na koncert Mansona niż na 2 tm 23. Dla każego coś miłego.

Nie wszystko co dla ciebie jest "złe" dla mnie też takie jest, bo jak ktos kiedys powiedział "Nie do wiary jakim okropieństwem potrafi być dobro". Bo jak ktoś mówi, że wierzy w Szatana (czy Boga, drzewo) to nie jest dla mnie wcale złe ;P
02-10-2005 11:28
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
semper:

Jak może nie być ważne, że muzyka jest zła? Ciekawe czy puściłbyś swoje dziecko na występy grupy satanistycznej,semper? I dziwię się, że jeszcze się nie pochlastałeś, skoro taka muzyka dla ciebie jest okropna.
Wiekszej głupoty nie mogłeś palnąć. I zapewne jeszcze uważasz się za dobrego człowieka?
Kolejna głupota z twojej strony, nie wiem jak możesz byc dobrym człowiekiem, skoro dla ciebie wiara w szatana nie jest zła, że nie widzisz nic w tym złego.
Niestety z twojej wypowiedzi to wynika. A w takim razie to raczej trudno jest uważać takiego człowieka z takimi pogladami za dobrego. Ja cię nie osądzam, sam to czynisz wypowiadając się w ten sposób.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
09-10-2005 18:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów