Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ABY MEŻCZYZNA ZROZUMIAŁ KOBIETE A KOBIETA MEŻCZYZNE.
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #61
 
Dla mnie napewno ludzie sa ważniejsi, co nie wyklucza faktu, że mężczyźni lubią cos kolekcjonować.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
25-10-2005 00:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #62
 
Moniczka napisał(a):
Andr2ej napisał(a):[Mężczyzne interesują przedmioty. Lubi je kolekcjonować i gromadzić jako trofea.
Kobietę intersują bardziej ludzie. Lubi znać ich problemy i emocje i chce nimi się zajmować.
Pytanie do mężczyzn. Czy naprawdę przedmioty są dla Was ważniejsze od ludzi?

Moniczko to co napisałem to duże uproszczenie całego zagadnienia. Np w grupie 100 oglądających telenowele i seriale ok 90 to będą kobiety a w grupie 100 majsterkowiczów modelarzy ok 90 to będą mężczyźni. Chodzi o to że tak jesteśmy skonstruowani że kobiete obchodzą jedne sprawy bardziej a mężczyzne inne sprawy.

Nie można tak uogólniać że przedmioty są dla mężczyzn ważniejsze od ludzi. Tak napewno nie jest. [-X

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
25-10-2005 04:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #63
 
Moniczka napisał(a):Czy naprawdę przedmioty są dla Was ważniejsze od ludzi?
To jest lekka nadinterpretacja zdania przytoczonego przez Andr2eja. Że ktoś się czymś bardziej interesuje, nie oznacza, że coś innego nie jest ważne. Zainteresowania to jedna sprawa, a relacje do innych ludzi to już inna sprawa.

I pomimo że mam mnóstwo niepotrzebnych przedmiotów, których nie chcę wyrzucić, co dosyć często proponuje mi moja żona, nie mogę powiedzieć, że one są ważniejsze od osób, które znam.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
25-10-2005 09:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #64
 
msg napisał(a):
Moniczka napisał(a):Czy naprawdę przedmioty są dla Was ważniejsze od ludzi?
To jest lekka nadinterpretacja zdania przytoczonego przez Andr2eja. Że ktoś się czymś bardziej interesuje, nie oznacza, że coś innego nie jest ważne. Zainteresowania to jedna sprawa, a relacje do innych ludzi to już inna sprawa.

I pomimo że mam mnóstwo niepotrzebnych przedmiotów, których nie chcę wyrzucić, co dosyć często proponuje mi moja żona, nie mogę powiedzieć, że one są ważniejsze od osób, które znam.

Dokładnie, zgadzam się z msg, mężczyźnie może kolekcjonują to czy tamto, ale nie powinno to wpływać na relacje z ludźmi.
To są dwie różne sprawy. Ale te róznice pomiędzy kobietą a mężczyzną sa widoczne nie tylko pod tymi wzgledami, ale pod wieloma jeszcze innymi. Wystarczy poobserwować własne otoczenie a sie je zauważy. Jednak uważam, ze jest to bardzo dobre, ponieważ trudno sobie wyobrazić sytuację dwojga ludzi o identycznych zainteresowaniach, wadach i zaletach. Napewno niektóre pasje czy umiejętnosci moga być takie same, ale gdyby żyło dwoje takich smych ludzi, rózniących się tylko płcią to takie małżeństwa szybko by sie rozpadały, bo znudziło by sie im życie razem. Bóg jednak tak stworzył ludzi, by byli niepowtarzalni, by każdy był inny, szczególnie dotyczy to płci, tak więc kobiety znacznie różnią się od mężczyzn. Dlatego bardzo trudną sztuką jest by się wzajemnie rozumieć, ale jest to możliwe. Ja jednak nie wyobrażam sobie by mogło by być to mozliwe bez pomocy Boga. Dla mnie bez niego nic nie jest mozliwe, a przynajmniej nie na stałe.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
25-10-2005 16:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #65
 
TOMASZ32 napisał(a):, ale gdyby żyło dwoje takich samych ludzi, rózniących się tylko płcią to takie małżeństwa szybko by sie rozpadały, bo znudziło by sie im życie razem.

Tomaszu różnice pomiędzy kobietą i mężczyzną wynikają bardziej z różnych funkcji jakie mają pełnić w życiu niż jak to określiłeś "by się sobą znudzili".Oczywiści każdy jest inny i niepowtarzalny.

Bóg stworzył człowieka jako mężczyzne i kobiete aby wzajemnie się dopełniali. Stworzył nas w sposób uniwesalny czyli przystosownych do różnych czasów. W okresie gdy mieszkaliśmy w jaskiniach mężczyzna/mężczyźni wyruszli na polowanie a kobieta/kobiety pozostawały z dziećmi i pilnowały ogniska.

Mężczyzna został wyposażony w takie cechy by : polować, walczyć i bronić. Kobieta ma swoje cechy związane z macieżyństwem, które ma we krwi. Mężczyzna dopiero uczy się być ojcem.

Tak więc nie chodzi tu o "nudzenie się sobą" bo spotyka się przedstawicieli różnej płci, którzy z sobą strasznie się nudzą i męczą, chodzi raczej o różne funkcje kobiety i mężczyzny, które determinują różne patrzenie na tą samą sprawę.

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
30-10-2005 18:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aniołek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 56
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #66
 
Andr2ej napisał(a):Mężczyzne interesują przedmioty. Lubi je kolekcjonować i gromadzić jako trofea.
Kobietę intersują bardziej ludzie. Lubi znać ich problemy i emocje i chce nimi się zajmować.

To, że mężczyzn interesują bardziej rzeczy niż ludzie widoczne jest już od małego. Zauważono, że niemowlę płci męskiej jest bardziej zaabsorbowane wiszącymi nad nim zabawkami niż niemowlę płci żeńskiej, które z zainteresowaniem gaworzy do ludzi Oczko

Andr2ej napisał(a):Kobieta potrafi jednocześnie mówić i słuchać nawet wielowątkowo.

Jak patrzę na moją koleżankę to zgadzam się z tym, ale to do mnie chyba nie pasuje Oczko Ja nie mam "rozdwojonej uwagi"... ja skupiam się tylko na jednej rzeczy Oczko Ale to może być związane z inną sprawą. Nie wiem, czy czytaliście " Płeć mózgu" (autorki jednak nie pamietam)? Otóż kobieta może mieć mózg zbliżony bardziej do męskiego a mężczyzna mózg zbliżony do kobiecego Oczko Ciekawa książeczka, która też tłumaczy różnice między kobietami a mężczyznami. Polecam Uśmiech

Zajrzyj w siebie!!!
W Twoim wn?trzu jest ?ród?o, które nigdy nie wyschnie, je?li potrafisz je odszuka?

Marek Aureliusz

[you] pozdrawiam Ci?
02-04-2006 16:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #67
 
Ja nie potrafię tego zrozumieć,że facet nie potrafi czytac między wierszami... Doprowadza mnie to do szału!!!Bo to czasami dla mnie takie oczywisteUśmiech jestesmy z innych planet i myślę,ze dalej od siebie oddalonych niż Wenus i MarsDuży uśmiech Dlatego szczęśliwe małżeństwa i zwiazki to rzadkośćSmutny

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
02-04-2006 19:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #68
 
Jak to mówił (nie pamiętam kto Oczko ):

"Kobiety potrafią dostrzec wszystko z wyjątkiem spraw oczywistych" :mrgreen:
02-04-2006 19:57
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #69
 
A ja myślę, że mężczyzna nie zrozumie nigdy kobiety, a kobieta mężczyzny Uśmiech Obie płcie są właśnie pod względem tego zróżnicowania wspaniałe i mogą się nawzajem uzupełniać Uśmiech
semper_malus napisał(a):"Kobiety potrafią dostrzec wszystko z wyjątkiem spraw oczywistych" :mrgreen:

Podpisałabym się pod tym ;P

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
02-04-2006 20:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZosiaII Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 402
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #70
 
tendencja napisał(a):Ja nie potrafię tego zrozumieć,że facet nie potrafi czytac między wierszami... Doprowadza mnie to do szału!!!Bo to czasami dla mnie takie oczywisteUśmiech jestesmy z innych planet i myślę,ze dalej od siebie oddalonych niż Wenus i MarsDuży uśmiech Dlatego szczęśliwe małżeństwa i zwiazki to rzadkośćSmutny
Gdy Sokratesa zapytał uczeń: Mistrzu powiedz czy mam się ożenić czy nie?
Sokrates: Cokolwiek uczynisz, będziesz tego gorzko żałował. :mrgreen:
A mężczyzna od kobiety aż tak bardzo się nie różni: z tyłu są tacy sami, a z przodu jakoś tam się dopasują. :diabelek:

http://www.forumchrzescijanskie.org
02-04-2006 22:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #71
 
semper_malus napisał(a):"Kobiety potrafią dostrzec wszystko z wyjątkiem spraw oczywistych
no to faktDuży uśmiech, jak coś nie ma drugiego dna, to kbiety szukają w tym jakiegoś podstępuDuży uśmiech... a potem juz tylko pada to słynne pytanie:"O co ci chodzi?"...i jest pozamiataneDuży uśmiech

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
03-04-2006 11:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #72
 
Nie wiem na dlaczego kobiety wymagaja umiejetnosci jasnowidzenia oraz czytania w ich myslach Uśmiech Kazdy czlowiek mysli inaczej, wiec skad zalozenie, ze facet powinien wiedziec o co akurat w danej chwili kobiecie chodzi? Czasami owszem, mozna sie domyslec, ale bywa i tak, ze kobiecy tok rozumowania jest niesamowicie zagmatwany (co udaje sie ustalic zadajac 150 razy pytanie "o co Ci chodzi?" Uśmiech )
03-04-2006 11:25
Odpowiedz cytując ten post
ZosiaII Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 402
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #73
 
Cytat:ale bywa i tak, ze kobiecy tok rozumowania jest niesamowicie zagmatwany (co udaje sie ustalic zadajac 150 razy pytanie "o co Ci chodzi?"
... i odpowiadając po zrozumieniu pytania: zaraz. Szczęśliwy

To, co napisałeś Kempes o mężczyznach, świadczyłoby o ich niskim poziomie inteligencji, a mój profesor mawiał, że inteligentni są tylko mężczyźni, a kobiety są mądre. To niezwykła rzadkość, jeśli dwoje ludzi dobierze się poziomem inteligencji i wiedzy. Ale to nic straconego, przecież po latach tak się "dotrą", że będą wiedzieli bez słów, o czym które myśli. Dlatego pary małżeńskie po latach stają się idealne. Ona ślepnie i nie widzi co on robi, a on głuchnie i nie słyszy, co ona mówi. Język No fakt, że pare talerzy się stłucze, zanim do takiej sielanki dojdzie, ale to trzeba sobie wkalkulować w koszty życia małżeńskiego od razu. Uśmiech

http://www.forumchrzescijanskie.org
03-04-2006 11:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #74
 
Offca napisał(a):A ja myślę, że mężczyzna nie zrozumie nigdy kobiety, a kobieta mężczyzny
Ja też tak myślę Duży uśmiech
IMHO - w związku nalezy partnera akceptowac takim jaki jest, a nie koniecznie rozumieć.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
03-04-2006 12:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #75
 
kempes napisał(a):Nie wiem na dlaczego kobiety wymagaja umiejetnosci jasnowidzenia oraz czytania w ich myslach
kempes napisał(a):Czasami owszem, mozna sie domyslec, ale bywa i tak, ze kobiecy tok rozumowania jest niesamowicie zagmatwany
Bo dla kobiet to oczywiste..wcale nie zagmatwane!!!Uśmiech

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
03-04-2006 13:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów