Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tragedia Otylii
Autor Wiadomość
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Tragedia Otylii
Smutny Drażni mnie okropnie jak traktuje się Otylię w mediach w czasie tych dramatycznych chwil .Postrzega się ją bardziej w kategoriach "konia wyścigowego" a dziennikarze martwią się jedynie czy powróci do sportu i czy będzie nadal zdobywać dla nas medale.
Dziewczyna przeżywa straszliwą tragedię musi ponieść cieżara odpowiedzialności za śmierć swojego brata i ten szum i sensacja wokół jej osoby napewno jej nie pomogą .
Skłońmy głowy i pomódlmy się za Otylię aby Pan dał jej siłę by mogła przejść przez te doświadczenia aby Pan ukoił ból jej serca i uleczył rany przede wszytkim de duchowe.

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
03-10-2005 12:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Jest to tragedia, zgadzam się, że media trochę przesadzają z zastanawianiem się teraz czy wróci do sportu czy nie, ale ja z kolei patrze na to jako kierowca i jako rodzic: co za wrór dla młodzieży to jest, skoro tak się pędzi na drodze, po której 100 km/h to za dużo. Dlaczego nikt nie odważył się jeszcze napisać (albo ja tego jeszcze nie znalazłem), że taka jazda to jest nieodpowiedzialność, to jest narażanie życia swojego i bliźnich.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
03-10-2005 13:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Otylka jechała 180km/h jak ustaliła policja. Szkoda, że nie miała więcej oleju w głowie. No ale co się stało, to się nie odstanie. Niezła nauczka do końca życia :roll:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
03-10-2005 14:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Offca napisał(a):Otylka jechała 180km/h jak ustaliła policja. Szkoda, że nie miała więcej oleju w głowie. No ale co się stało, to się nie odstanie. Niezła nauczka do końca życia :roll:

No napewno jej to teraz pomoże . "Nafukajmy" na nią . Myślę że to sroga nauka dla jej życia ale no cóż

Rzym. 12:15
15. Weselcie się z weselącymi się, płaczcie z płaczącymi.
(BW)
:|

[ Dodano: Pon 03 Paź, 2005 14:41 ]
Zrobiła ogromną głupotę i zapłaciła za nią największą cenę .
Naprawdę jej współczuję :|

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
03-10-2005 14:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Cichociemny napisał(a):No napewno jej to teraz pomoże . "Nafukajmy" na nią . Myślę że to sroga nauka dla jej życia ale no cóż

Nie fukam! Po prostu zabrakło jej odrobiny zdrowego rozsądku. To przykre, naprawdę, musi przeżywać okropną tragedię. Podejrzewam, że trawi ją okropne poczucie winy :zmieszany:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
03-10-2005 15:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
ale takie są efekty jeśli nie dostosuje się jazdy do warunków na drodze...
czytam o tych wszystkich wypadkach i... naprawde patrząc na to z punktu widzenia kierowcy... jeśli mam słabą widoczność na drodze to nie wyprzedzam, a jak jest ograniczenie na drodze do 90km/h to nie grzeje 150, bo wiem, że skoro takie ograniczenie było wprowadzone, to ktoś nie wprowadził tego, bo mu się tak podobało, tylko dlatego, że prawdopodobniwe po badaniach przeprowadzonych na tym odcinku, uanano, że taka prędkość będzie bezpieczna.
Zgadzam sie, ze to tragedia, ale nie doszloby do niej, jak by kierowca jechał myśląc.. a nie bezmyślnie...

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
03-10-2005 15:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Ciekawe ilu z was, co tak ją krytykują jeździło samochodem?. Nie zależnie od tego, że to ona była sprawczynią tego zdarzenia. bardzo jej współczuję, Pewnie nigdy sobie tego nie wybaczy, a uważając ją za osobę wierzącą - tym bardziej będzie jej sobie samej wybaczyć, za tę brawurę.

Ona już swoje dostała. Więcej miłosierdza bracia!.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
03-10-2005 16:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
zgadza się, wysoką cene zapłacuła za zbyt szybką zapewne jazdę... współczuję i podejrzewam, że będzie się obwiniac... jednak, jako osoba wierząca może łatwioej to wszystko znieść.

Jesli zaś chodzi o jeżdżenie, jeżdząc samochodem (nie tylko jako pazażer) na trasie 51 do Olsztyna widzę jak ludzie bezmyślnie jeżdzą pokazując i szpanując, czego to oni nie potrafią... zresztą w mojej okolicy nie ma dnia, żeby nie było jakiejś stłuczki na krajowej 7 i mnie to martwi Smutny

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
03-10-2005 17:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
Cytat:Ona już swoje dostała. Więcej miłosierdza bracia!.

Wojtku, nikt tu Otylki nie obraża. Taka jednak jest prawda! Mówiac, że Otylia mogła mieć więcej rozsądku i oleju w głowie, nie neguję jej przecież, ale popełniła duży błąd i taka jest prawda! Jak sobie wyobrażę to, jak musi się czuć, to aż mi serce ściska. Poczucie winy będzie się za nią ciągnęło do końca życia. Nie wiem co bym zrobiła, gdybym była na jej miejscu. Nie wytrzymałabym chyba psychicznie z taką świadomością, że mój brat nie żyje z mojej winy :|

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
03-10-2005 18:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
Cytat:Drażni mnie okropnie jak traktuje się Otylię w mediach ...Postrzega się ją bardziej w kategoriach "konia wyścigowego" a dziennikarze martwią się jedynie czy powróci do sportu i czy będzie nadal zdobywać dla nas medale.


Tak to co serwuja nam media w związku z ostatnimi tragicznymi wypadkami jest poprostu żenujące.[Obrazek: icon_dobani.gif] Tak jakby ktoś bez serca na sucho
- mówił o kosztach, których nie da się wycenić [-X
- w chwili w której niepasuje o tym mówić. [-X
- w sposób najgorszy z możliwych [-X

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
03-10-2005 19:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
My jako katolicy w naszych sercach nie życzymy jej źle, nawet łączymy się z nią w jej cierpieniu, ale niestety taką głupotę trzeba negować, bez wzgledu na to, kto ją popełnia, tym bardziej gdy giną przez to inni ludzie. Cierpienie swoją drogą a skutki bezmyślności swoją drogą. Warto zauważyć ile ludzi ginie przez taką bezmyślność podczas jazdy samochodem. Byłem świadkiem, jak samochód na drodze osiedlowej potrącił małego chłopca, który na rowerze chciał przejechać przez przejście dla pieszych. Gdyby kierowca jechał wolniej to nic by się nie stało. A ilu wariatów jeździ motorami sportowymi po ulicy jak z prędkością światła?
Aż strach wchodzić na ulicę, nawet na przejściu. Dlatego jakaś krytyka takiego postępowania napewno będzie i jest to chyba normalne.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
03-10-2005 20:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Dobrze znam takich "rajdowców" którzy na trzeciego, a nawet czwartego wcinają sie na maskę i trzeba uciekać na pobocze. Ale również pamiętaj jak wyprzedzałem trzy tiry - i trwało to niemiłosiernie długo bo miałem lichy pojazd, ale żaden nie dał się schować, za sobą. Myślałem, że też na czołowe wejdę, ale nie zmojej winy. Bo kierowcy ciężarówek okazali się kretynami bez wyobrażni. Może i w tym wypadku było podobnie?.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
04-10-2005 13:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
Moje zdanie:
Powinna bardziej uważać... Fakt - przeżywa tragedię, ale można powiedzieć, że to ona zabiła swojego brata, który co gorsza niedługo miał obchodzić urodziny...
Będzie żyła z tym faktem do końca życia... Ale jakoś nie jest mi jej żal... Żal mi jej brata, który przez własną siostrę, którą bardzo kochał umarł w tak młodym wieku...

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
04-10-2005 13:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
Harpoon napisał(a):Ale jakoś nie jest mi jej żal..
Cichociemny napisał(a):Rzym. 12:15
15. Weselcie się z weselącymi się, płaczcie z płaczącymi ;(
Offca napisał(a):Jak sobie wyobrażę to, jak musi się czuć, to aż mi serce ściska.

no comment.

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
04-10-2005 13:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
To było moje zdanie po prostu....
Żal mi jej brata...
Ale nie jej...

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
04-10-2005 13:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów