Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciekawostki astronomiczne
Autor Wiadomość
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Ciekawostki astronomiczne
Dzisiaj 3 października 2005 roku Zaćmienie Słońca.. Główny pas przechodził przez Hiszpanie i Afrykę. W Polsce zjawisko widoczne byłoby jako częściowe, gdyby nie chmury. Smutny
[Obrazek: 06606.gif]
http://gallery.astronet.pl/images/06600.gif




Edycja tekstu 20.10.05
Zmieniłem nazwę tematu zgodnie z wolą autora.
Tomasz32

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
03-10-2005 12:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Niestety nic sie nie dalo zobaczyć z powodu chmur w moim miescie, tyle ze sie troche bardziej "mgliscie" zrobilo. A pamietacie moze pelne zacmienie z 1999 roku??

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
03-10-2005 15:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
msg napisał(a):A pamietacie moze pelne zacmienie z 1999 roku??

Niestety Olsztyn jak zwykle nie załapuje się na takie widowiska.
Jeśli chodzi o dziś, to było u mnie nawet słonko, ale siedziałam w sam raz na wykładach i nie zwracałam uwagi co się działo za oknem. Nawet o tym zupełnie zapomniałam. Miałam w pewnym momencie wrażenie, jakby zrobiło się ciemniej na dworze, ale skoro to było tylko częściowe zaćmienie (u nas na pewno bardzo częściowe) to nie jestem pewna, czy w sam byłoby to tak zauważalne... :coo:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
03-10-2005 15:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Ja to pamiętam, bo byłem wtedy na pielgrzymce do Częstochowy, bo był to sierpień, mieliśmy właśnie postój, a tego dnia to w ogóle taka katecheza była o grzechu i o sądzie, a do tego jeszcze ta data czyli 1999 i ludzie różne dziwne i śmieszne rzeczy gadali i powoli robił się taki mrok Uśmiech

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
03-10-2005 15:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
msg napisał(a):A pamietacie moze pelne zacmienie z 1999 roku??
ja pamietam akurat gralem w pilke przed blokiem Duży uśmiech

a co do dzisiaj to bylem na inauguracji roku akademickiego no a pozniej jakos po budynkach sie szlajalem i nie zwrocilem uwagi Smutny ale i tak nic by nie bylo raczej widac bo ciagle chmury byly i na dodatek mgla do tego :/
03-10-2005 15:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Wtedy specialnie poszliśmy z kumplem na Wrota Chałbińskiego /2066 m.n.p.m./ i stamtąd oglądalismy to zjawisko :wink: Mamy kilka fotek Duży uśmiech Można było patrzeć gołym okiem bo chmury fajnie zasłaniały tak, że wszystko było widać...

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
03-10-2005 17:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #7
 
Gregoriano napisał(a):Mamy kilka fotek Bardzo szczęśliwy Można było patrzeć gołym okiem bo chmury fajnie zasłaniały tak, że wszystko było widać...


Moze wrzucisz jakieś Oczko :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
03-10-2005 22:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Fajnie by było Greg, w końcu nie kazdy mógł cos takiego zobaczyć, co prawda fotki to nie to samo co na żywo, ale zawsze coś.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
04-10-2005 01:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Proponuję przenieść ten topik do działu nasze zainteresowania. .Przestał być aktualny a można dalej porozmawiać na tematy związane z obserwacją nieba i astronomią. Uśmiech Oczywiście jeśli to kogoś interesuje. 8)

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
12-10-2005 14:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Andr2ej napisał(a):Proponuję przenieść ten topik do działu nasze zainteresowania.
slowo Twoje zostalo wykonane Oczko dziekuje za sugestje rola uzytkownikow na forum tez jest wazna Uśmiech



ps.
zainteresowanych zapraszam do dyskusji Oczko
12-10-2005 15:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #11
Rozwinięcie tematu.
Gepardzik napisał(a):a co tu dyskutować
Andr2ej napisał(a):można dalej porozmawiać na tematy związane z obserwacją nieba i astronomią
Np.
--------------------------------------------------------
1.Droga Mleczna z belką w środku
Cytat:W centrum naszej Galaktyki zwanej Drogą Mleczną znajduje się... poprzeczka - odkryli astronomowie z Uniwersytetu Wisconsin-Madison w USA. Do tej pory kwestia dokładnego kształtu Galaktyki była nierozstrzygnięta. Wiadomo było tylko, że Droga Mleczna jest galaktyką spiralną, tj. ma kształt spłaszczonego dysku złożonego z kilku spiralnych ramion. (...) Teraz dzięki obserwacjom w podczerwieni za pomocą kosmicznego teleskopu Spitzera amerykańscy astronomowie przeniknęli zasłonę z gazów i pyłów, wytropili blisko 30 mln gwiazd w centrum galaktyki i wykreślili kształt jej centralnego zgrubienia...
[Obrazek: z2872549G.jpg]
------------------------------------------------------
2.10-ta planeta układu
Cytat:10-ta planeta tak długo pozostawała nie wykryta ponieważ jej orbita jest nachylona pod kątem 45 stopni do tzw. płaszczyzny ekliptyki, w której znajdują się orbity wszystkich pozostałych planet Układu Słonecznego...
[Obrazek: planeta.jpeg]
------------------------------------------------------
3.Wiele innych ciekawostek i niusów z astronomi
Cytat:Np.W 2018 roku kosztem stu miliardów dolarów Amerykanie wrócą na Srebrny Glob. NASA planuje przynajmniej dwie misje rocznie, budowę bazy księżycowej i w końcu - podróż na Marsa...
[Obrazek: z2939042G.jpg]
Klikając na tytuł tematu uzyskasz więcej informacji.

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
13-10-2005 04:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
A tak wyglądało październikowe zacmienie w Olsztynie:

[Obrazek: d_20051012172113img_1632.jpg]

(ze str. wm.pl)

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
16-10-2005 19:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
Coś słabo was tam w Olsztynie zaćmiło Duży uśmiech oj :mrgreen:

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
16-10-2005 19:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #14
MARS BARDZO BLISKO ?
Gdy ostanio obserwujemy niebo (szczególnie tuż po zachodzie słońca)to dostrzegamy bardzo jaso-świecącą i i dużą gwiazde. To nie gwiazda tylko planeta. Właśnie zbliża się opozycja Marsa. Wypadnie ona 7 listopada. Kąt Słońce-Ziemia-Mars osiągnie wtedy maksymalną wartość. Jednak już za dwa dni Czerwona Planeta zbliży się do Ziemi na minimalną odległość.

więcej info --->
http://news.astronet.pl/news.cgi?5080

[Obrazek: 00714m.jpg]

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
29-10-2005 14:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
A ciekawi mnie czy są na tym Forum osoby, które czasem sobie patrzą w niebo, aby coś poobserwować?

Bo mnie się nie raz zdarzało brać lornetkę aby niebo oglądać, gwiazdy, planety, a czasem inne zjawiska.

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
29-10-2005 20:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów