Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Film i wszystko z nim związane
Autor Wiadomość
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
Offca napisał(a):Filmy wojenne mają nam tylko pokazywać i przypominać jak było naprawdę. To historia.

No właśnie historia mnie zawsze na takich filmach uderza ludzka głupota że można się zabijać całymi milionami tak naprawdę niewiadomo o co - chyba jestem przewrażliwiony w tym temacie. Ale to już rozmowa na zupełnie inny temat - więc znikam :-#

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
08-10-2005 16:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #17
 
Cichociemny napisał(a):No właśnie historia mnie zawsze na takich filmach uderza ludzka głupota że można się zabijać całymi milionami tak naprawdę niewiadomo o co

Mnie to też zawsze uderza mocno. Jeden wielki bezsens wojen i tragedia niewinnych, młodych ludzi, którzy w imię czegoś tam, giną tysiącami... Ale myślę, że takie filmy sa potrzebne, by być przestrogą, bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że pokazują prawdę...

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
08-10-2005 16:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
Nie tylko pokazuja prawdę, ale także pokazują ludzką głupotę,ale ważne by wyciągać z takich filmów jakieś konkretne wnioski, które mogą nas czegoś mądrego nauczyć.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
08-10-2005 17:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #19
 
Ostani dzwonek...
Pożegnanie z Afryką...

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
08-10-2005 19:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
Ja ogólnie lubie oglądać filmy polskie, nie seriale ale filmy z polskimi aktorami.

Lubie także filmy o tematyce wojennej cos jak Byliśmy żołnierzami, Szyfry wojny, ...

Także oglądac lubię komedje, i tu znów na pierwszym miejscu stoja komedie polskie a potem cała reszta.

Lubie także filmy katastroficzne, filmy akcji.

A nie znoszę fantastyki, melodramatów i innych badziewi :-({|=
09-10-2005 08:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Ja bardzo lubiłem ogladac westerny, ale teraz już mi to trochę przeszło, chociaż czasami sobie cos obejrzę, ale raczej z tych klasycznych, bo te nowe jakoś mi się nie podobają, są sztuczne i nie daja takiego efektu co te stare. "Rio Bravo" bardzo mi się podobało, a szczególnie ta piosenka która była tam śpiewana.
Bardzo lubiłem westerny z Clintem Eastwoodem. Pamiętam ten słynny western "Siedmiu wspaniałych" - należy własnie do klasyki.
Teraz jednak więcej tych filmów akcji.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
09-10-2005 22:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #22
 
Lubie dobre filmy, takie które dają do myślenia, ale nie pogardzę też przyzwoitą i brutalną rąbanką. Nie cierpię natomiast
hagiografii.
10-10-2005 20:56
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
A dlaczego nie lubisz hagiografii semper? I co miałes na myśli pisząc o rąbance?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
10-10-2005 21:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #24
 
Bo hagiografia nijak nie przystaje do życia, dnerwuje mnie prostackie ujęcie świata w czarni-białym spektrum. Bohater dobry i czysty, a wróg zły i ciemny wszelkie bezecństwa czyni. Sprawdza się może w bajkach dla dzieci, ale nie w filmach powyżej 12 roku życia.
I to podejście do życia- jak coś dobrego spotka -Bóg zesłał, jak coś złego się przytrafi Szatana to dzieło. Się mi nie podoba.

Po prostu lubie strzelaniny i sieczki czasem popatrzeć - Kill Bill, Pulp Fiction, Wściekłe Psy, Żabójcza Broń, i takie tam.
10-10-2005 23:19
Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
A ja uwielbiam filmy Monty Pythona, jak i Latający Cyrk, glupawe komedie klasyczne typu "Czy leci z nami pilot", "Strzelając śmiechem". "Wściekłe psy" i "Pulp fiction", szczególnie ten drugi, to jeden z moich ulubionych. Ostatnio namiętnie oglądam "Cudowne lata" bo mam wszystkie odcinki, jak mnie sentyment napadnie, to mam swoją jedną jedyną ulubioną komedię romantyczną, a mianowicie "Notting Hill", poza tym lubię kino niekomercyjne, takie filmy jak "Requiem for a dream" czy "Pi" i wiele innnych, których tytułów nie pamiętam.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
11-10-2005 00:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
Trudno jest pogodzić sie z prawdą, prawda? Niestety semper, tak to juz jest. Jest zło i jest dobro. Zło pochodzi od szatana, dobro pochodzi od Boga. Jeżeli ty w takich filmach, w których się zabija ludzi widzisz coś dobrego to nie jest to dobre.
Ja także ogladam filmy tego typu, ale nie uważam, ze postępowanie bohatera filmu, który ukazuje dobrą stronę było złe. Natomiast trudno powiedziec, że taki zły bohater (wróg), który myśli o zabijaniu był dobrą postacią. Wiesz, filmy także mogą czegoś dobrego uczyć, tylko trzeba wiedzieć co jest dobre a co złe, wtedy będzie łatwiej wyciągnąc pozytywne wnioski.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
11-10-2005 00:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #27
 
Ludzie to takie zwierzaki że bardzo rzadko da się określić jedmnoznacznie jako dobre albo złe. W każdym z nas jest misz masz tego i tego, i opinia o człowieku zależy od tego co przeważa.

Więc jeśli uważasz, że bajki wzorowo określają to co się dzieke na świecie to Twoja sprawa,a tak przy okazji gdzie ja napisałem, że zabijanie ludzi jest dobre?
11-10-2005 00:48
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
Zauważ, że ja nie napisałem, że lubisz zabijanie ludzi, ze jest to dla ciebie dobre, tylko to było w formie pytania. "Jeżeli" to nie jest twierdzenie, prwda? A w taki sposób to ująłem, i raczej odnosi się to tylko do załozenia a nie twierdzenia.

Po za tym trudno by było nazwać ludzi zwierzętami,bardzo wiele nas różni, ale napewno jakieś cechy zwierząt posiadamy.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
11-10-2005 16:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #29
 
Co nasz aż tak bardzo wyróżnia? Poza umiejętnością rozpalania ognia, związaną z nim umiejętnością wytwarzania narzędzi i czerpaniem frajdy z seksu, no i bezmyślnym niszczeniem otoczenia?
11-10-2005 16:50
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
Z takich bardziej normalnych zachowań to troska o potomstwo,poczucie czułości wzgledem drugiego zwierzecia nie koniecznie tego samego gatunku,potrafią być rozumne,może czasami bardziej niż człowiek.
Jak się przyjrzeć zachowaniom to napewno da się więcej takich cech znaleźć.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
11-10-2005 17:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów