Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Film i wszystko z nim związane
Autor Wiadomość
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #496
 
Helmutt napisał(a):Z wojennych obejrzałem 1. część rosyjskiego "Ostatni pociąg pancerny" - jedna z głównych ról gra Marina Aleksandrowna znana u nas ze "Starej Baśni". Dobry film, dziś może drugą część zapodam.
Nie oglądałam ich. Trzeba będzie poszukać.

[ Dodano: Sob 28 Mar, 2009 19:27 ]
Polecam film "Korczak".
Nie mam czasu aby się rozpisywać, ogólnie stwierdzam : warto obejrzeć.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
13-03-2009 15:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #497
 
Rachel napisał(a):Polecam film "Korczak".
Nie mam czasu aby się rozpisywać, ogólnie stwierdzam : warto obejrzeć.
Czy tam grał Wojciech Pszoniak? Dobry film, szczególnie ostatnia scena.

A ja oglądałem ostatnio "Lot 93" (trzeci raz). Kto nie widział - koniecznie obejrzeć.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
03-04-2009 14:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #498
 
Helmutt napisał(a):Rachel napisał/a:

Polecam film "Korczak".
Nie mam czasu aby się rozpisywać, ogólnie stwierdzam : warto obejrzeć.

Czy tam grał Wojciech Pszoniak? Dobry film, szczególnie ostatnia scena.
Tak.
Genialnie to zrobili co tyczy sie ostatniej sceny.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
03-04-2009 14:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #499
 
Jestem ciekawa, ile osób obejrzało film "Popiełuszko.Wolność jest w nas."
Jkaie odczucia po tym filmie?

[Obrazek: mysz4.gif]
14-04-2009 20:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #500
 
dobry

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
14-04-2009 23:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marzenka Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 272
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #501
 
ja bym rzekła ze swojej strony, że bardzo dobry.

[Obrazek: jezus2.jpg]
Oczekuję Ciebie Panie,
Jesteś mym Oczekiwaniem.
Uspokajasz serce moje,
Uciszeniem jesteś i pokojem mym
Uśmiech
15-04-2009 00:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #502
 
Eeeee tam. Kolejna hagiografia i powielanie schematów. A jednak polskie kino się już totalnie zamerykanizowało - bohater pozytywny ZAWSZE musi być bez skazy i żadnych wad - dobry Polak to katolik bez nałogów, zły Polak to palący pety łysy ateista..... i tak dalej.

W temacie filmów o ks. Popiełuszce nic nie przebije "Zabić księdza". Mimo kilku "lapsusów" (mercedesy z napisem MILICJA Uśmiech ) - to wciąż świetny film.

A ja sobie obejrzałem "Świadectwo". Ładny film, bez "zadęcia" i idealizacji.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
15-04-2009 07:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #503
 
Helmutt, on chyba taki był ( zresztą weź pod uwagę,ze na końcu jest podziękowanie rodzinie księdza (to by troszkę wyjaśniało, czyż nie?)
Mnie poczatek filmu nie pasował, za dużo tego klęcia oraz zbyt dużo przebitek ze zdjęciami dokumentalnymi ( ostatnio to się jakoś modne zrobiło).Poza tym film ok i bardzo dobrze,ze różny od "Zabić księdza" ( który moim zdaniem też udany...chyba muszę go znowu obejrzeć i przypomnieć sobie Uśmiech )

"Świadectwo" też dobry film.

[Obrazek: mysz4.gif]
15-04-2009 10:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #504
 
Helmutt napisał(a):"Zabić księdza".
Kiedyś dorwałam kasete o takim tytule, niestety ktoś nagrał na nią weselisko :evil:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
15-04-2009 10:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nadinn Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 370
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #505
 
Myszkunia napisał(a):"Świadectwo" też dobry film.
Swietny film, bardzo wzruszylam sie na nim.
15-04-2009 12:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mysia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 155
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #506
 
mi bardzo podobał się film pt. : "Plac Zbawiciela" i wszyztkim go serdecznie poelcam. Ogólnie nie lubię filmów polskich, ale ten obejrzałam dzięki pewnemu księdzu a teraz mam go w swojej filmotece 8) :roll2:

pi?kno jest wsz?dzie,wystarczy jedynie troch? uwagi,aby je dostrzec...postarajmy si? to robi?...
22-04-2009 15:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marzenka Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 272
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #507
 
Ja wczoraj byłam w kinie na "Generale Nilu". Film mocny, najbardziej rozbroił mnie komentarz na końcu:
"Miejsce pochówku generała Fieldorfa pozostaje nieznane.
W 1989 roku generał został w pełni zrehabilitowany.
Żaden z oprawców generała nie został dotychczas ukarany." - to takie w polskim stylu...

Ale film polecam.

[Obrazek: jezus2.jpg]
Oczekuję Ciebie Panie,
Jesteś mym Oczekiwaniem.
Uspokajasz serce moje,
Uciszeniem jesteś i pokojem mym
Uśmiech
22-04-2009 18:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #508
 
No ja się szykuję na ten film, mimo, że film pełen emocji - to potrzeba nam takich produkcji, pokazujących nieprawości i zbrodnie poprzedniego systemu, bo może starsi to jeszcze pamiętają, ale młodszym obecni dyktatorzy będą mogli wmówić co chcą.

Już gdzieś czytałem, że polskie filmy w rodzaju "Katynia" są niemile widziane w innych krajach, gdzie lewicowym władzom nie jest na rękę pokazywanie zbrodni komunizmu.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
23-04-2009 12:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #509
 
Ponownie obejrzałam filim Krwawy diament. Polecam wszystkim. Warto go obejrzeć.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
23-04-2009 13:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marzenka Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 272
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #510
 
Helmutt napisał(a):Już gdzieś czytałem, że polskie filmy w rodzaju "Katynia" są niemile widziane w innych krajach, gdzie lewicowym władzom nie jest na rękę pokazywanie zbrodni komunizmu.

Ja z kolei czytałam, że gdyby film został nakręcony przez reżyserów w USA, do dostałby Oscara. No ale my w Polskich realiach żyjemy.

[Obrazek: jezus2.jpg]
Oczekuję Ciebie Panie,
Jesteś mym Oczekiwaniem.
Uspokajasz serce moje,
Uciszeniem jesteś i pokojem mym
Uśmiech
23-04-2009 14:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów