Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Film i wszystko z nim związane
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #511
 
marzenka napisał(a):
Helmutt napisał(a):Już gdzieś czytałem, że polskie filmy w rodzaju "Katynia" są niemile widziane w innych krajach, gdzie lewicowym władzom nie jest na rękę pokazywanie zbrodni komunizmu.

Ja z kolei czytałam, że gdyby film został nakręcony przez reżyserów w USA, do dostałby Oscara.
Tyle, że pewnie byłby obrzydliwie "politycznie poprawny" - czyli pewnie oficerów nie mordowaliby Rosjanie tylko powiedzmy ufoludki z Matplanety... Bo jeszcze mogliby się obrazić Wielcy Bracia ze Wschodu.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
23-04-2009 14:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
beczka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 48
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #512
 
piła wszystkie części Duży uśmiech

"szczęście jest naszym naturalnym i prawdziwym stanem,po co cierpieć,skoro wolą wszechświata i boga jest żebyśmy byli szczęśliwi?
01-08-2009 14:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #513
 
Kto ogląda "Tajemnicę twierdzy szyfrów" w piątki od kilku tygodni? Fajny film.
03-08-2009 00:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
miXUE Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #514
 
Nie mam ulubionych kategorii filmów, jak coś mi się podoba, to oglądam/wypożyczam. Ale ostatnio zainteresowały mnie filmy SF(mimo, że książek nie lubię), np. Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia, Terminator Ocalenie, Dzień Niepodległości, Obcy, Predator, Obcy vs Predator(musze 2jke wypożyczyć).

Ogólnie to lubię filmy akcji/przygodowe. Musi coś się dużo dziać.

A i polecam "Nie mów nie kotku", czy "Nie kłam kotku" coś takiego. Polska komedia romantyczna, ale żeby coś tak zrozumieć, to trzeba wysilić mózg Język
23-09-2009 17:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #515
 
Polecam "Zmierzch". Film na podstawie ksiązki S. Meyer pod tym samym tytułem. Historia miłości młodej dziewczyny i...wampiraUśmiech

[Obrazek: mysz4.gif]
27-09-2009 21:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #516
 
Myszkunia, oglądałam, jest fajny Uśmiech
A ja obecnie oglądam serial Kości Duży uśmiech mam aż 5 sezonów na laptopie :mrgreen:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
27-09-2009 22:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #517
 
Rachel, przeczytaj tez książkę. Polecam Uśmiech

[ Dodano: Wto 06 Paź, 2009 08:48 ]
Tytuł kości coś mówi, o czym film?

[Obrazek: mysz4.gif]
06-10-2009 08:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #518
 
Kości to serial. Kryminalny.

Polecam "Jasminum" do pooglądania Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
06-10-2009 15:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #519
 
dzieki.
film o Belli obejrzałam ("Zmierzch"), lepsza książka

[Obrazek: mysz4.gif]
17-10-2009 11:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Manaika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #520
 
Ja ostatnio zauważyłam, że bardzo interesują, wzruszają, emocjonują mnie filmy historyczne, oparte na faktach historycznych, albo chociaż na podstawie zaistniałej rzeczywistości. Przykłady? Pianista, Misja, Pasja, Dzieci Ireny Sendlerowej, Popiełuszko,wolność jest w nas, Karol, człowiek, który... i kontynuacja jej, Jutro idziemy do kina. Również lubię takie bardziej oderwane od rzeczywistości, ale dające do myślenia. Biała sukienka, Jasminum, Osaczony, Fireproof. Większość z tych filmów, mogłabym oglądać po raz kolejny i na nowo ekscytować się nimi. Taka już jestem Oczko

[center]Najsilniejszy jest zawsze ten, kto umie złożyć dłonie do modlitwy.

Sören Kierkegaard
[/center]
24-10-2009 11:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
magdzik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 221
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #521
 
Ja ostatnio zakochałam się w filmie "Kto nigdy nie żył", mogłabym go oglądac wielokrotnie. Jeden z ambitniejszych filmów, skłania do refleksji, a takie własnie lubię Uśmiech

Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever.
Lance Armstrong
03-11-2009 17:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tiffany Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Sep 2009
Reputacja: 0
Post: #522
 
Niedawno oglądałam polski film "Symetria". bardzo trudny. Nie wiem czy dobrze go zrozumiałm...

Poza tym polecam "Dekalog" Kieślewskiego.
03-11-2009 17:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #523
 
Trafiłam wczoraj na serię płyt DVD dotyczących wojny.... i zakupiłam o rewolucjach w Rosji. Ciekawie zrobione, ale mogli jeszcze lepiej zrobić :wink:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
04-11-2009 18:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #524
 
Oglądał ktoś "Pianistkę"? Leciał ostatnio ten film, ale późno w nocy i nie mogłam zobaczyć.
21-05-2010 19:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #525
 
pianistka czy akompaniatorka?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
21-05-2010 22:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów