Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Film i wszystko z nim związane
Autor Wiadomość
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #76
 
Offca napisał(a):Nie polecam w żadnym razie oglądania go samemu i po ciemku. Wiem co mówię Uśmiech
Niektorzy ludzie dostawali ataku serca na seansie tego filmu, wiec chyba Offca ma racje, nie nalezy go ogladac samemu
29-04-2006 00:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #77
 
failm fajny...przesłanie też..., ale dla widzów o słabych nerwach nie polecany! Znam jeden przypadek, gdzie dziewczyna takie schizy po filmie miała i nie trafiały do niej rzadne racjonalne tłumaczenia... i to jest ten jeden minus filmu...
29-04-2006 02:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #78
 
Ja to oglądałam już dawno...
Przyznam szczerze, że nie miałam później żadnych problemów ze snem etc.
Nie oglądałam sama, na to bym się nie zdobyła Oczko
Wrażenie - ogromne...
Ale bardziej bałam się na filmie "Egzorcysta" - tym pierwszym i po tym właśnie spać nie mogłam Oczko

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
29-04-2006 12:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #79
 
"Egzorcyzmy Emily.." to było mocne...Straszne...Szatan jest straszny...Zdarzało mi się,ze budziłam się przed 3:00 w nocy i oczywiście nie moglam zasnąć do 3:00 conajmniejSmutnyI jeszcze mi sie wydawalo,ze słysze:"1,2,3,4,5,6..."!!!No ale to wyobraźniaSmutny

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
29-04-2006 13:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #80
 
Dokładnie tendencjo Uśmiech Podświadomość lubi nam robić kawały Oczko

Niestety taka historia się zdarzyła i nie ma co tego bagatelizować. Byłam na tym filmie m.in. z Julką i wracając z niego obie się nakręcałyśmy, że ja potem spać nie mogłam :mrgreen:
Podczas rozmowy z egzorcystą padło wśród studentów pytanie, dlaczego jedni są po prostu najzywczajniej kuszeni przez szatana, a inni są od razu opętywani w taki sposób (chodzi mi teraz o osoby, które są blisko Boga jak tytułowa Emily). Egzorcysta stwierdził, że to musi być jakiś dopust Boży. Emily, a właściwie Annlise (czy jakoś tak) zgodziła się na te męki. Czytałam w Wikipedii, że miała ona cierpieć za ludzi i kapłanów niewierzących w szatana. I wiecie co mnie zszokowało? Że podczas procesu, biskup który wydał zgodę na te egzorcyzmy, zaparł się wszystkiego i powiedział, że szatan nie istnieje i że to była tylko taka choroba psychiczna! :shock: Po prostu szok. I coś takiego powiedział duchowny :zmieszany:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
29-04-2006 14:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #81
 
Mnie niby straszydełka nie ruszały, a tematyką egzorcyzmów zajmuję się od lat... Więc chyba nie ma sie czego bać - ale serdecznie dzięuję za ostrzeżenie Offieczko Uśmiech Uśmiech - mam zamiar obejrzeć ten film z podejsciem czysto "naukowym" - chcę zweryfikować swoja wiedzę o Annelise + to co odkryłam podczas badań nad egzorcyzmami z lektury Uśmiech i z rozmów z egorcystą i innymi kapłanami Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
29-04-2006 20:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #82
 
ale ten film i tak niezle chwyta bez wzgledu na to jak sie do niego podchodzi i czy jest sie wytrzymalym na tego typu ekranizacje Oczko
poprostu to wydarzylo sie i jest oparte na faktach i calkiem inaczej sie odbiera ten film
29-04-2006 21:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #83
 
Gonzo napisał(a):ale ten film i tak niezle chwyta bez wzgledu na to jak sie do niego podchodzi i czy jest sie wytrzymalym na tego typu ekranizacje Oczko
poprostu to wydarzylo sie i jest oparte na faktach i calkiem inaczej sie odbiera ten film
Tak to prawda.
Annnika napisał(a):- mam zamiar obejrzeć ten film z podejsciem czysto "naukowym" - chcę zweryfikować swoja wiedzę o Annelise + to co odkryłam podczas badań nad egzorcyzmami z lektury Uśmiech i z rozmów z egorcystą i innymi kapłanami
.
Napewno bedziesz miała do tego dojrzalsze podejscie niz przypadkowy laik,ale film chwyci chyba kazdego za serceSmutny Widzaiłam jeszcze potem zdjecia Annelise(w książce o niej przed tym jak sie wszsytko zaczelo aż do agonii i po smierci-niestety nie pamiętamt tytulu).Strasznie cierpiałaSmutny

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
29-04-2006 23:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #84
 
moze chodzi o ksiazke Egzorcyzmy Annelise Michael tam jest ta historia rowniez opisan Oczko
29-04-2006 23:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #85
 
Nie tylko, że opisana ,to całe studium naukowe na temat opętania w świetle religioznawstwa i dochodzenie , kto zawinił w sprawie śmierci Annelise.

Koniec ksiażki meni zawiódł :/ - ale to nie ten temat Szczęśliwy

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
30-04-2006 20:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Grajkoz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 174
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 0
Post: #86
 
Dobra film był rzeczywiście dobry...przyznaję, że miałem problemy ze spaniem po nim przez jakieś dwa dni...najbardziej dotknęło mnie to, ze właśnie wierząca osoba została opętana, więc w takim razie każdego może to spotkac.

Tylko nikt nie wspomniał, ze film niby straszny, ale tych momentów takich mrocznych było kilka, a raczej niewiele. Jeśli się ktoś nastawia, że obejrzy dobry horror to może nawet byc troche zawiedziony...tyle, że na mnie ten film bardziej wywarł wrażenie od strony duchowej. Przestraszyłem się potęgi złych mocy. Tak ale nie ma to jak mocna wiara...tak jak Futrzak mi powiedział po tym filmie :"Skoro Bóg z nami to którz przeciwko nam?" =D>

Chc? tak jak ON miec tyle si?y by trwac i mówic NIE, gdy ca?y ?wiat krzyczy TAK...
01-05-2006 01:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #87
 
Gonzo napisał(a):moze chodzi o ksiazke Egzorcyzmy Annelise Michael tam jest ta historia rowniez opisan
tak własnie o tą:)Dzięki Gozno!ale przyznaje się,ze jej nie czytałam tylko przeglądałam w księgarni.Przeraziły mniej jej zdjęciaSmutny

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
01-05-2006 18:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #88
 
:?: Ja mam wersje tylko ze zdjeciami jak była zdrowa Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
01-05-2006 21:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #89
 
Hmm...To nie wiem.Moze gdzieś się jej doszukam(bo to moze jednak nie ten tytuł jaki podał Gonzo). Jak cie interesuje?Chociaz nie polecam-bo po co?

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
02-05-2006 00:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #90
 
W ostatnich dniach obejrzałem "Piłę" i "Piłę II" - juz dawno nie oglądałem tak zaskakującego i poruszającego filmu (filmów). Szczególnie ostatnie 20 min. "Piły II" spowodowały opad mojej szczęki.
Jeśli ktoś nie widział - polecam. Film krwawy, ale świetny.

Poza tym "King Kong" pana Jacksona (tego od "Władcy Pierścieni"). Swietne efekty specjalne - bo treść samej "bajki" przecież każdy bardzo dobrze zna Uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
02-05-2006 07:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów