Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Film i wszystko z nim związane
Autor Wiadomość
CarnivalKing Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #361
 
Helmutt napisał(a):
CarnivalKing napisał(a):Czyżby? wg mnie właśnie tak ich pokazujeUśmiech z filmów o łysych polecam "American History X"
Oglądałes "Rompera"? Z bandy skinów o której opowiada film jedynie Hando, wydaje się bezmózgą maszyną do zabijania, ale też tak nie do końca. Davey zaś, to juz wrażliwec, fakt, że utajony.
Oglądałem. Utajniony?? Wrażliwiec tłucze bezbronnych ludzi?? Hitler też podobno był wrażliwy na sztukę.

American Gangster - dobry film, oparty na faktach i gratulacje za pomysłowość głównego bohatera.
05-12-2007 20:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #362
 
CarnivalKing napisał(a):American Gangster - dobry film

Czegoś mu brak, takiego klimatu jak np. w "Scarface"...
06-12-2007 11:08
Odpowiedz cytując ten post
CarnivalKing Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #363
 
Racja, ale i tak jest dobryUśmiech
07-12-2007 23:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mortus Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 41
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #364
 
TOMASZ32 napisał(a):Ja jak na katolikato bardzo lubię filmy o sztukach walki.

Uśmiech Też kiedyś lubiłem takie filmy. Dzisiaj wolę zobaczyć prawdziwy trening, pokaz lub film dokumentalny na ten temat. Lubię szczególnie chińskie sztuki walki (wu-shu). Widowiskowa jest zwłaszcza walka bronią białą, która to jest obecna w każdym stylu walki. Gdzieś wyczytałem, że jest tego żelastwa około kilkaset rodzajów. Samych styli jest około kilkaset (tych najpopularniejszych, najczęściej trenowanych około kilkadziesiąt). Samo wu-shu liczy sobie ok. 6000 lat. Najstarsze przekazy historyczne sięgają ok. 4000 roku p.n.e. Wu-shu wpłynęło na powstanie innych sztuk walki w Japonii, Wietnamie, Korei itd. Poniżej film dokumentalny o chińskich sztuce militarnej.
Part I
Part II
Part III
Part IV
Part V

Z innych gatunków filmowych lubię kino o tematyce historycznej (II wojna św., starożytne Chiny. Japonia itp).
10-12-2007 18:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #365
 
CarnivalKing napisał(a):
Helmutt napisał(a):
CarnivalKing napisał(a):Czyżby? wg mnie właśnie tak ich pokazujeUśmiech z filmów o łysych polecam "American History X"
Oglądałes "Rompera"? Z bandy skinów o której opowiada film jedynie Hando, wydaje się bezmózgą maszyną do zabijania, ale też tak nie do końca. Davey zaś, to juz wrażliwec, fakt, że utajony.
Oglądałem. Utajniony?? Wrażliwiec tłucze bezbronnych ludzi??
Tłucze bo wierzy w wypaczoną po stokroć ideologię.
Ale zauważ - to na jego twarzy najczęsciej widać uśmiech, to on tak naprawdę zaprzyjaźnia się z tą dziewczyną która się "przylepia" do ich bandy (Hando traktuje ją tylko jako, z przeproszeniem, materac), wreszcie to on porzuca grupę, sposób zycia i idee aby być z kobietą w której się zakochał.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
11-12-2007 08:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #366
 
Mortus napisał(a):Lubię szczególnie chińskie sztuki walki (wu-shu).
A czy uprawiasz ta sztukę walki lub inną?

[Obrazek: mysz4.gif]
12-12-2007 10:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mortus Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 41
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #367
 
Myszkunia napisał(a):
Mortus napisał(a):Lubię szczególnie chińskie sztuki walki (wu-shu).
A czy uprawiasz ta sztukę walki lub inną?

Uśmiech Trenowałem trochę styl Chow-Gar. Musiałem przerwać treningi - pisanie pracy licencjackiej, praca itp. Miałem coraz mniej czasu na regularne treningi. W sumie było fajnie.
12-12-2007 12:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #368
 
"BORAT" - nie oglądałem taki dobrej komedii od czasów "Żywotu Briana". Coś wspaniałego, oby więcej takich filmów.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
04-01-2008 13:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
moruss Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 45
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #369
 
Ja tam lubie Foresta ... Forest na prezydenta... :diabelek:
05-01-2008 15:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #370
 
dziś obejrzałam w telewizji film z Presleyem "Podrap mnie w plecy". Sądzę,ze tytuł troszkę niefortunnie dobrany, bo mało kojarzy się z Elvisem. Film prostej konstrukcji, ale można obejrzec te plenery i posłuchać piosenek w wykonaniu Króla.

[Obrazek: mysz4.gif]
06-01-2008 16:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #371
 
a ja wlasnie obejrzalam film polski "Co mi zrobisz jak mnie zlapiesz". Klasyka kina polskiego, ale sie usmialam Uśmiech)))

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
07-01-2008 05:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #372
 
Ela napisał(a):a ja wlasnie obejrzalam film polski "Co mi zrobisz jak mnie zlapiesz". Klasyka kina polskiego, ale sie usmialam Uśmiech)))
To jeden z moich ulubionych filmów.

Ja ostatnio odświezyłem sobie klasykę Louisa de Funes - całą serię "Żandarmów" (no prawie całą, bez ostatniej częsci, która zresztą jest głupia)

Poza tym - "Nosferatu - symfonia grozy" - niemy horror z 1922 r. Pierwszy i najlepszy film o wampirach jaki powstał, wręcz bije od niego sugestywna groza, niematerialność i niepokój.

"Transformers" - spodziewałem się kaszany, a nakręcili całkiem fajny film. Polecam.

"Hitman" - tu akurat odwrotnie - film na podtsaiw ejednej z ciekawszych gier, a zrobili z tego bezmózgą sieczkę.

Oczywiście wszystko obejrzane w domu z płyt. Chodzenie do kina jako bliski kontakt z durną, żrącą popkorn, wyjącą hołotą od dawna przestało mnie bawić.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
08-01-2008 08:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #373
 
Helmutt wrote:
Cytat:Ja ostatnio odświezyłem sobie klasykę Louisa de Funes - całą serię "Żandarmów" (no prawie całą, bez ostatniej częsci, która zresztą jest głupia)

Filmy z Louisem są świetne. Zwłaszcza film:"Kapuśniak". :mrgreen:
08-01-2008 14:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #374
 
Polonium napisał(a):Helmutt wrote:
Cytat:Ja ostatnio odświezyłem sobie klasykę Louisa de Funes - całą serię "Żandarmów" (no prawie całą, bez ostatniej częsci, która zresztą jest głupia)

Filmy z Louisem są świetne. Zwłaszcza film:"Kapuśniak". :mrgreen:
Też jestem fanką. "Zandarm' jest świetny, chociaż ostatnie części gorsze niż pierwsze.
Kilka filmów jest słabszych, ale na Louisa i tak miło się patrzy!

[Obrazek: mysz4.gif]
08-01-2008 21:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #375
 
Obejrzałam dziś film "Jeniec" . Ciekawy i dobrze zrobiony film.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
09-01-2008 20:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów