Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Film i wszystko z nim związane
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #391
 
Dziś obejrzałem "Kto nigdy nie żył". Scena z początku filmu mnie szarpnęła mocno, kiedy był pogrzeb Marysi, narkomanki, która "złotym strzałem" zakończyła ziemskie bytowanie, kazanie Jana o podziałach, strzykawki wbijane przez żałobników trumnę i ta muzyka w świątyni...
Ciary przez plecy przechodzą normalnie...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-01-2008 00:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CarnivalKing Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #392
 
Bez obrazy, ale scena ze strzykawkami to największy kicz jaki widziałem od długiego czasu. Film jest cienki jak sik węża, Żebrowski gra na poziomie ale to nie ratuje tego filmu. Słabiutki scenariusz niestety. Jest sporo lepszych filmów pruszających tematykę narkomanii.
31-01-2008 00:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #393
 
Tyle tylko, że ten fil narkomanię podejmuje jako wątek poboczny, szanowny krytyku filmowy z Bożej łaski 8)

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
31-01-2008 00:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #394
 
Również uważam , że ten film został słabo zrobiony :/

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
31-01-2008 00:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #395
 
Bo nie jesteś w sytuacji i nie będziesz, w jakiej znalazł się ksiadz Jan

PS: Super jest ta piosenka o deszczu, co wykonuje ją :Pogodno".

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
31-01-2008 00:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CarnivalKing Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #396
 
Lol wiem o czym jest ten film. Odnisłem się do sceny ze strzykawkami, a więc o narkomanii. Film to kiszka i powie to księdzu każdy, kto oglądnął już trochę filmów oglądał. Ale każdy lubi co innego.
31-01-2008 01:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mortus Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 41
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #397
 
Offca napisał(a):
Cichociemny napisał(a):No właśnie historia mnie zawsze na takich filmach uderza ludzka głupota że można się zabijać całymi milionami tak naprawdę niewiadomo o co

Mnie to też zawsze uderza mocno. Jeden wielki bezsens wojen i tragedia niewinnych, młodych ludzi, którzy w imię czegoś tam, giną tysiącami... Ale myślę, że takie filmy sa potrzebne, by być przestrogą, bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że pokazują prawdę...

8) Mierzysz złą miarą. To były zupełnie inne czasy. Wartość ludzkiego życia była wtedy inna (szczególnie w cywilizacjach niechrześćjańskich). Takie np. starożytne imperia, by się rozwijać musiały ciągle walczyć. Bogaciły się one na podbojach. Kto nie walczył - ten przeważnie szybko stawał się poddanym silniejszego od siebie. Starożytność to okres formowania się narodów, imperiów - najpierw ze struktór plemiennych, które na drodze podbojów innych plemion łączyły się w większe skupiska. Po pewnym czasie pojawiała się wspólna tożsamość - formowały się narody. Takie np: Chiny przed zjednoczeniem pod cesarskim berłem - były rozbite na wiele mniejszych królestw. W ramach cesarstwa (jednego imperium) - były one znacznie silniejsze niż w pojedynkę. W ramach jednego organizmu państwowego dokonało się ujednolicenie organów administracji, form gospodarowania (podatki), wojskowości (jedna silna armia). To wszystko sprzyja stabilności i dłuższej perspektywie zapewnia bezpieczeństwo i rozwój państwu. Inną przyczyną wojen w tym czasie były problemy bytowe - by wykarmić lud potrzeba było coraz więcej ziemi, do tego jeszcze dochodzuły zasoby i bogactwa naturalne. Podbój niewątpliwie był też źródłem zdobycia taniej siły roboczej - niewolnicy, oraz mężczyzn których można było potem wcielić do armii. Widać więc, że woja w tamtych czasach miała sens. Dziś już podbój nie jest jedynym żródłem bogactwa narodów. Mamy przecież rozwiniętą gospodarkę rynkową.
31-01-2008 14:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #398
 
A mnie się film bardzo podobał Uśmiech Widziałam go kilkakrotnie. Jak chodzi o sam sposób nakręcenia - specyficzny, można poznać polski film. Ale mimo wszystko nie przeszkadza to w odbiorze, a raczej akcentuje klimat Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
01-02-2008 00:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #399
 
A ja dziś obejrzałam film "Fałszerze" Uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
23-02-2008 21:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #400
 
Przypadkowo rano trafiłam na jeden z odcinków "Wojny domowej". Śmieszny i mądry film.

[Obrazek: mysz4.gif]
24-02-2008 17:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #401
 
Myszkunia napisał(a):Przypadkowo rano trafiłam na jeden z odcinków "Wojny domowej". Śmieszny i mądry film.
Fakt, nie ma to jak stare dobre polskie komedie. Ja teraz zbieram "40-latka" na DVD.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
25-02-2008 08:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #402
 
Helmutt napisał(a):Fakt, nie ma to jak stare dobre polskie komedie. Ja teraz zbieram "40-latka" na DVD.
Dobry wybór. Ten serial też cieszy się moim uznaniem.

[Obrazek: mysz4.gif]
27-02-2008 21:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiunia7 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 223
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #403
 
step up 2, oglądał ktoś? mam zamiar jutro. Pierwsza część mi się podobała ciekawe jak ta
http://film.onet.pl/13941,,Step_Up_2,film.html
02-03-2008 21:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #404
 
Dzis obejrzałam film "Byliśmy żołnierzami" .. o wojnie wietnamskiej. Moim zdaniem dobrze film zrobiono, bardzo realistyczny.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
03-03-2008 23:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nika92 8177 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 167
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #405
 
ale nikt nie przebije "Jak Rozpętałem II Wojne Światową" Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

" Powierz Panu swoj? drog? i zaufaj Mu: On sam b?dzie dzia?a? " Ps 37
04-03-2008 22:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów