Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #16
 
Widzisz, sam opierasz sie tylko na relacji innych, nie masz własnego doświadczenia. To raz. A dwa - jak sam wspominasz, sąróżne ośrodki. Nie powinno się od razu najeżać, na wszelki wypadek, bo gdzies ktoś przegina. To troszkę nie fair Oczko

To kuria przydziela do danej grupy pasterza. I powinien być to kapłan, który porządnie nadzoruje to, co sie w danej grupie / wspólnocie dzieje. Dopóki jest nadzór - nie powinno być kłopotów.

Wyobraź sobie, że niedawno miałam możliwość dyskutowania z tutejszą moderką właśnei na temat wpływów "zielonych" na Odnowę. I chyba tu obecni wiemy, czego mamy sie trzymać i jesteśmy wyczuleni na to, żeby trzymać sie doktryny i nauczania KrK w Odnowie Uśmiech

Zarówno w kwestii Filipa, jak i tytułowych seminariów Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
13-10-2005 10:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jswiec Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 682
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Annnika napisał(a):sam opierasz sie tylko na relacji innych, nie masz własnego doświadczenia
Otóz mam je, ale szukam uzupełnienia w relacjach innych. Na seminariach ewangelizacyjnych bywałem we Francji - i nawet napisałem obszerny tekst na ten temat w ramach IV sesji apologetycznej, dając przy tym świadectwo swojego drugiego nawrócenia. Nie sądzę, że teraz musiałbym przejść raz jeszcze to samo - tyle że w wersji "Filip"... :wink:

Annnika napisał(a):Nie powinno się od razu najeżać, na wszelki wypadek, bo gdzies ktoś przegina. To troszkę nie fair
To nie jest moim celem. Moim celem jest zwrócenie uwagi na fakt, że wykorzystanie neoprotestanckiego schematu kerygmatycznego może [ale nie musi!] w pewnych sytuacjach doprowadzić do przemycenia protestanckiej wizji zbawienia i w konsekwencji spowodować rozmycie katolickiej tożsamości ewangelizowanych.

Annnika napisał(a):Wyobraź sobie, że niedawno miałam możliwość dyskutowania z tutejszą moderką właśnei na temat wpływów "zielonych" na Odnowę. I chyba tu obecni wiemy, czego mamy sie trzymać i jesteśmy wyczuleni na to, żeby trzymać sie doktryny i nauczania KrK w Odnowie
Wobec tego nie ma o czym mówić. Życzę owocnej ewangelizacji ! :aniol: =D>

cooperatores veritatis [3J,8]
-----------------------------------
Chcesz przeczytać całą Biblię, ale nie wiesz jak sie do tego zabrać?
Zajrzyj do: http://www.mateusz.pl/duchowosc/wobi/plan/
13-10-2005 11:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #18
 
Dziękuję bardzo, fajnie, że doszliśmy w końcu do porozumienia, zdaje się, że mówiliśmy oboje o tym samym, ale jakoś na dwa różne sposoby. Obojgu nam zależało, żeby treści przekazywane podczas ewangelizacji były zgodne z nauczaniem KrK. I tego sie trzymamy. :jupi:

Pozdrawiam serdecznie Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
13-10-2005 15:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #19
 
Na poczatku zaglądałam tu, ale nikt nie odpowiadał, później przestałam, a tu taka piękna dyskusja. A powiadomienie nie zadziałało :roll:
Dzięki Wam wszystkim za wypowiedzi, wezmę je na pewno pod uwagę
14-10-2005 21:59
Odpowiedz cytując ten post
jswiec Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 682
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
Mam jeszcze jedną uwagę do Mani po dokładniejszym przyjrzeniu się propozycji planu seminarium:

1/ Dlaczego wyeliminowałaś z mojej propozycji punkt "Godność i powołanie człowieka"?
Jeżeli z braku czasu, to rzeczywiście połącz ten punt ze "Stwarzającą miłością".
Równocześnie też proponuję sciągnąć punkty "Eucharystia" i "Nowe niebo i nowa ziemia" - dla zachowania właściwych proporcji. Musicie wtedy podkreślić w konferencji echatologiczny wymiar Eucharystii: jest to zapowiedż [i realne uczestnictwo przez antycypację] Uczty Baranka.

2/ W ten sposób ewentulnie zyskasz dzień na modlitwę wstawienniczą - najlepiej po punkcie "misterium paschalne".

3/ Równocześnie temat "Jezus jest Panem" należałoby przesunąć po punkcie "Duch i Oblubienica". W ten sposób akt zawierzenia będzie bardziej podobny do "Fiat" albo do zdania kończącego Pismo św: "A Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź!".

[ Dodano: Wto 18 Paź, 2005 11:58 ]
No i oczywiście wtedy modlitwa o wylanie darów Ducha św. musiałaby być na samym końcu, ale to nie jest nielogiczne: proszę Pana o charyzmaty, aby służyć nimi Kościołowi, stać się przez nie chlebem dla świata i przyspieszyć nastanie Nowej Ziemi i Nowego nieba.

W ogóle uważam, że treść kerygmatu powinna być omawiana na osobnym seminarium, ponieważ seminarium Odnowy ma nieco inną logikę - ale skoro musi to być połączone, bo takie są wasze "realia duszpasterskie", to można się chyba zdecydować i na taką formę. Uśmiech :krzywy:

Bardzo proszę informuj mnie na priv [w miarę możliwości] o tym, jak Wam to wychodzi. Na razie tylko jedno takie seminarium odbyło się we Wrocławiu i nie mam na razie żadnych wieści jak im to poszło. Nie wiem też, co zadecyduje w tej sprawie moja grupa modlitewna w Warszawie [niby chcą, ale trudno im z podjęciem decyzji...]. W każdym razie każde nowe doświadczenie jest cenne.

cooperatores veritatis [3J,8]
-----------------------------------
Chcesz przeczytać całą Biblię, ale nie wiesz jak sie do tego zabrać?
Zajrzyj do: http://www.mateusz.pl/duchowosc/wobi/plan/
18-10-2005 11:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #21
 
Jose Prado Flores twierdzil, że żadna grupa Odnowy nie będzie sie rozwijać dlugofalowo, jeśli nie będzie organizować Seminariów... lub tym podobnych.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
18-10-2005 13:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jswiec Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 682
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
I słusznie twierdził. Uśmiech Uśmiech
Ale co to ma do mojej wypowiedzi ? :?: :-s
Czy Flores twierdzi gdzieś, że nauka o charyzmatach jest częścią kerygmatu ?

cooperatores veritatis [3J,8]
-----------------------------------
Chcesz przeczytać całą Biblię, ale nie wiesz jak sie do tego zabrać?
Zajrzyj do: http://www.mateusz.pl/duchowosc/wobi/plan/
18-10-2005 16:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #23
 
Annnika napisał(a):Z mojego doświadczenia posług we wspólnocie wiem, że często zranienia i brak przebaczenia sąnieprzepartąbarierą, jaka stoi między człowiekiem a Duchem, bo człowiek poraniony i z żalem w sercu nie potrafi się do końca otworzyc na Dary i działanie Ducha Świętego.

Oj, to prawda.
15-04-2008 01:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
margerytka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #24
 
Daidoss napisał(a):Tak jak napisałaś brakuje tutaj modlityw o uzdrowienie, taka także ma miejsce na seminariach, a Twoim planie jej nie ma. Jest miejsce na Ducha Świętego.

Nie wiem, jak szeroko mozna zmieniać seminaria i czy to potem dalej sie tak nazywac bedzie :roll:

jaka jest podstawa teologiczna wskazujaca na koniecznosc modlitwy o uzdrowienie podczas seminarium...?

[ Dodano: Pon 23 Cze, 2008 23:01 ]
Jólka napisał(a):Z tego co wiem, to chyba seminaria maja jakiś ustalony program. A modlitwa o uzdrowienie wydaje mi się być ważnym punktem i nie może zabraknąć dla niej miejsca :roll:

dlaczego?
pytam bardzo powaznie
23-06-2008 22:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #25
 
Ponieważ to piękny dar modlitwy, owocny i pomaga po uporządkowaniu pewnych spraw wewnętrznych rozwój duchowy kontynuować.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
23-06-2008 23:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
margerytka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #26
 
Annnika napisał(a):Ponieważ to piękny dar modlitwy, owocny i pomaga po uporządkowaniu pewnych spraw wewnętrznych rozwój duchowy kontynuować.

ale co ma wspolnego ewangelizacja ?
z samym celem seminarium lub REO?
23-06-2008 23:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #27
 
Annnika napisał(a):Ponieważ to piękny dar modlitwy, owocny i pomaga po uporządkowaniu pewnych spraw wewnętrznych rozwój duchowy kontynuować.
No tak, ale mówimy tu - jeśli dobrze rozumiem - o Seminarium Życia w Duchu - czyli o ewangelizacji. A tak ja to przedstawiłaś, to typowa formacja...

pozdrawiam
Marek
23-06-2008 23:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #28
 
Często nie można dotrzeć do kogoś z Ewangelią przez stare zranienia lub nieuporządkowania.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
24-06-2008 13:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #29
 
Annnika napisał(a):Często nie można dotrzeć do kogoś z Ewangelią przez stare zranienia lub nieuporządkowania.
Tak, to jest jakiś argument.
Ale takich elementów zakłócających jest sporo i czy naprawdę jest powód by ten wyróżniać aplikując antidotum wszystkim ? (pytam poważnie, bo jest to jedna z rzeczy o których sobie do końca nie wyrobiłem zdania).
No i jeszcze jeden problem - jak to się ma do ekonomii sakramentalnej, gdzie przecież mamy sakrament służący do tego samego celu ?

pozdrawiam
Marek
24-06-2008 14:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
Marek MRB napisał(a):No i jeszcze jeden problem - jak to się ma do ekonomii sakramentalnej, gdzie przecież mamy sakrament służący do tego samego celu ?
Sakramenty są dla wierzących. Mimo iż wielu jest ochrzczonych, to jednak wiara w nich jest na tyle zakopana, że trzeba reewangelizacji. Tak samo to wygląda jak 2 tys lat temu - wpierw trzeba głosić, przepowiadać, by potem móc udzielać łaski sakramentalnej, lub bardziej, by odkurzyć fundament, ażeby dalej budować.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-06-2008 14:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów