Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gry komputerowe
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #16
 
Hmm... ja nie mam aż tak bogatego dorobku. Bardzo lubiłam Settlers 2, Sim City 3000, Worms World Party Duży uśmiech

Ale ostatnio w ogóle nie gram.

Aha, pamiętam taką extra gierke na atari ,a potem amigę, mozna też ściagnać freeware: "Flimbo's Quest " - cudo Duży uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
11-10-2005 19:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #17
 
Wczoraj poszperaliśmy z bratem na abandonii - znaleźliśmy bardzo dużo fajnych gierek, jeszcze jak graliśmy u sąsiadów na amidze czy atari Szczęśliwy

DZIEkI BARDZO ZA LINKA Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
13-10-2005 10:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
A co to za gra ta Civilisation? O czym? Można ją ściągnąć z neta? I czy w ogóle istnieje jakaś strona z której można sobie pościągać jakieś gry? Oczywiście nie mam na myśli tych logicznych Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-10-2005 18:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #19
 
Chociażby ta wspomniana przez Ravika Abandonia, ale i w ogóle dużo stron z abandonware Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
13-10-2005 21:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
Civilization jest to chyba zaraz po PONGu i Super Mario Bross największa gra wszechczasów, a przynajmniej gra strategiczna wszechczasów.

Poniżej zdjęcie z Civilization (wersja pierwsza):
[Obrazek: civilization1_01.gif]
Na zdjęciu widać miasto Thebes (Teby - Egipt) i jedną jednostkę legionu. Na lewo od miasta widać rzekę Nil. Nad Tebami Morze Śródziemne. Mamy rok 3780 p.n.e. i 10.000 mieszkańców w całym naszym państwie posiadającym narazie tylko jedno miasto Uśmiech W lewym górnym rogu jest mapka całego świata. To co na czarno, to teren jeszcze nie odkryty, jest go sporo, ale nic dziwnego, bo to dopiero początkowy etap gry.

Civilization to strategia turowa. Budujemy w niej swoją cywilizację zaczynając w roku 4000 p.n.e. z jednym miastem (np. jako starożytny Egipt). Potem budujemy kolejne miasta, rozbudowujemy swoje państwo, odkrywamy inne narody wraz z zwiedzaniem nieodkrytej jeszcze mapy świata (np. Azteków i Chińczyków), wszczynamy wojny (albo oni z nami :wink: ), wymyślamy wynalazki, dbamy o ekonomię i rozwój przemysłowy naszego kraju. Na początek mamy zwykłych wojowników, potem legiony, jazdę konną, armaty, strzelców... aż do czołgów i samolotów gdy dojdziemy do ok 1900 r.
Civilization 1 nie była zbyt rozbudowana w możliwości. Z każdą kolejną wersją (Civilization 2, Civilization Call to Power, Civilization 3) rosło skomplikowanie gry i ilość parametrów nad którymi mamy kontrolę.
Kto chce spróbować zagrać, to ostrzegam, że jak się nauczy to obsługiwać to gra strasznie wciąga. Nie raz pamiętam dni, że wieczorem chciałem tylko wejść na pół godziny, a kończyło się na 5h grania :!:

Wszystkie te gry to komercyjne produkcje za które trzeba płacić.
Jednak fani gry napisali sami swoją wersję gry, w której poprawili parę błędów i udostępnili ją publicznie za darmo :!: Można ją sobie całkiem legalnie ściągnąć z internetu i gra.
Ta wersja nazywa się FreeCiv a można ją pobrać ze strony: www.freeciv.org
Jest to wersja najbardziej zbliżona funkcjonalnością do Civilization 2.
Poniżej zdjęcie głównego ekranu gry FreeCiv:
[Obrazek: FreeCiv_01.jpg]

I inne zdjęcie z FreeCiv. Tymrazem jest to wersja niemiecka pod Linuxa Duży uśmiech
[Obrazek: FreeCiv_02.gif]
Na zdjęciu widać 3 miasta połączone drogami, jakieś góry, lasy, trochę morza.

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
13-10-2005 23:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Ravenloff napisał(a):ivilization 1 nie była zbyt rozbudowana w możliwości. Z każdą kolejną wersją (Civilization 2, Civilization Call to Power, Civilization 3) rosło skomplikowanie gry i ilość parametrów nad którymi mamy kontrolę.
Że tak uściślę, pod Civilization Call to Power nie podpisał się Sid Meyer, czyli twórca serii, czy może w trackei się wycofał, więc to taka Cywilizacja-nie-Cywilizacja Uśmiech, ale to już jest ortodoksja, wiem... :wink:

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
13-10-2005 23:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #22
 
Tak się naczytałem i naoglądałem znów zdjęć (tych w poście powyżej, których przed chwilą szukałem w necie), przypominając sobie stare dobre czasy gdy się w to grało, że wzięło mi się na sentyment Szczęśliwy Chyba sobie ściągnę tą FreeCiv i troszkę pogram dla przypomnienia jak to kiedyś bywało. Choć trochę szkoda mi czasu na granie. Ale rozważę tą opcję :wink:
Gra jest świetna. Kto ma trochę zbędnego czasu, to polecam.

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
14-10-2005 00:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #23
 
Ravi, a nie wiesz skąd mógłbym ściągnąć CivIII? Bo mam taką skopaną wersję, że jak dochodzę jakąkolwiek cywilizacją do ery przemysłowej, to gra się automatycznie wywala Smutny

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
14-10-2005 09:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #24
 
Jakoś mnie nigdy gry strategiczne nie ciągnęły, ale może kiedyś się za nie wezmę :krzywy:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
14-10-2005 12:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #25
 
Mam PL. Jak wiesz skąd ściągnąć patcha, to napisz na PW, albo jakoś tak.

Nie wiem czemu ktoś napisał o CivCtP jako o nie-cywilizacji. Nie znam wcześniejszych części, ale właśnie wyżej wymieniony tytuł uważam za jedną z lepszych gier w ogóle.

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
14-10-2005 14:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #26
 
Civilization Call to Power jest cywilizacjią, ale nie jest sygnowana podpisem Sida Meiera, twórcy prekursorek gier cywilizacyjnych, czyli Civilization 1. A wszystkie inne są. Dlatego niektórzy nie uważają Civ CtP za prawowitą cywilizację. I niesłusznie, bo gra jest spoko Uśmiech

Co do tego błędu w Civ 3 PL, to spróbuj pobrać ten plik. Jest to spakowany pewien katalog z gry, który trzeba odnaleźć i zastąpić tymi plikami. Oczywiście nie zapomnij wpierw zrobić sobie kopii bezpieczeństwa, tego co nadpisujesz, bo może masz inną wersję i to nie zadziała.

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
14-10-2005 22:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #27
 
Ściągnęłam sobie wczoraj grę Super Mario Blue Twilight DX i coś mi się wydaje, że to gra tylko na joysticka lub tego joysticka (nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa) od konsol na gry (czegoś takiego niestety nie posiadam Smutny ). Czy do kompa można podłączyć normalnego joysticka? ;P
Teraz ściagam sobie grę Hidden&Dangerous Deluxe o II wojnie światowej, gra akcji. Zna ją ktos z Was? Bo nie wiem czy jest godna ściągnięcia Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
15-10-2005 18:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
Futrzak napisał(a):Nie wiem czemu ktoś napisał o CivCtP jako o nie-cywilizacji.
To byłem ja :hm: Ale tak jak zaznaczyle, to takie dzielenie wlosu na czworo. Chodzilo o to, ze jak byla ona tworzona, to miala byc to Civ3, ale SM w trakcie jej tworzeia poklocil sie z reszta zespolu czy nie zgadzal sie z linia, po ktorej miala isc gra, ze nie podpisal sie pod tym - zauwaz, ze wszystkie CIV: 1, 2 i 3 maja w tytule Sid Meyer's Civilization, a CivCtP tego nie ma, co nie znaczy, ze gra nie jest dobra.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
15-10-2005 23:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
Civ 4 już na październik :?: :|
Jestem w szoku...
To będzie trzeba poszukać kogoś kto będzie miał i ślicznie mi przegra :roll2: (ale ja niedobra jestem, zamiast legalnie w sklepie kupić to piratami się zabawiam ;P )

Ps. SoF już przeszłam w całości (grałam na 'easy' i było max łatwo) i teraz uczepiłam się Max Payne'a 2... Zaj*****a gierka... Tylko już dość trudna jak dla mnie ;P

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
26-10-2005 23:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #30
 
Harpoon napisał(a):teraz uczepiłam się Max Payne'a 2... Zaj*****a gierka... Tylko już dość trudna jak dla mnie
ta gierka jest prosta Uśmiech ale jedynka to jest klasyka ktora jest najlesiejsza Uśmiech
26-10-2005 23:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów