Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gry komputerowe
Autor Wiadomość
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Gry komputerowe
Myślałem, że takiego tematu tu nie będzie. No ale stało się :wink:
Gry komputerowe to dla jednych temat rzeka, a dla innych strata czasu i wielka niewiadoma z czym to się je.

A do założenia tematu zainspirowała mnie Harpoon swoją wypowiedzią na temat późnego chodzenia spać:
Harpoon napisał(a):hehehe, w moim przypadku często by się nie opłacało iść spać, bo potrafię naprawdę długo siedzieć w nocy Język Szczególnie jak wciągnie mnie jakaś gra komputerowa, to wtedy nie mogę się oderwać Duży uśmiech
Ja kiedyś też byłem fanem gier komputerowych.
Teraz to już raczej historia.

A nie zastanawialiście się jaki wpływ na naszą psychikę mają gry?
A może lepiej podyskutować o tym kto jakie gry lubi najbardziej i ile czasu w nie gra?

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
06-10-2005 21:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hallo Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
hehe fajny temat :mrgreen: kiedyś się pykało w gierki oj pykało :mrgreen: .Teraz to u mnie też historia, ale wspomnienia pozostały, może kiedyś zaczne znowu grać, kto wieUśmiech
Najbardziej lubiłem pykać w gierki strategiczne, a było to w latach 90, takie tytuły jak Castles2, Duna2, The Settlers, Warcraft, Master of Orion oj spędziło się nad nimi godziny, długie godziny.A ty w co archoon lubiłeś pykać, zresztą to chyba wiem :wink:

Kocham Ci? ?ycie!!!
06-10-2005 22:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Ja najwięcej grałem w 8 klasie podstawówki i 1-3 LO, a były to jakoś lata 1993-1996. Były to czasy gdy kończyło się królowanie Commodore 64, popularnym komputerem była Amiga, a PC-ty dopiero powoli wchodziły. Ja wtedy miałem już PC-ta, od końca 7 klasy.

Podobnie jak Hallo też najbardziej lubiałem strategie.
Lubiałem gry, które wymagały aby wysilić szare komórki, aby pomyśleć, mieć jakąś strategię, trochę pokombinować. Nie przepadałem za grami, które wymagały tylko szybkich palców i spostrzegawczości.
A najlepsze gry z tamtych czasów to (w kolejności od najlepszej): Civilization, Master of Orion, Dune 2, Warcraft, Castles, The Settlers.

W latach późniejszych już tyle nie grałem, ale najlepsze z gier w jakie potem czasem pykałem, to były: Master of Orion 2, StarCraft, Civilization Call to Power, Diablo, Diablo 2, Baldur's Gate, Fallout, Legends of MIR 3. Kto się zna, to zauważył, że ostatnie 5 pozycji to są już gry RPG, a nie strategie. Po prostu polubiłem prócz strategii jeszcze i RPG. No wiecie, te czary, magia, rycerze, drużyna przemierzająca niebezpieczne krainy w poszukiwaniu przygód... :wink:

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
06-10-2005 23:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Hehe, ja zwykle też strategię ( ale to obecnie) kiedyś lubiłam zręcznościowe...
Pamiętam, jak kilka lat temu uwielbiałam grę Tomb Raider ;P
Teraz mnie już iona nie ciągnie, ale wtedy spędzałam nad nią naprawdę bardzo duzo czasxu ;P
Teraz jak jestem chora i mam nowego kompa, na którym mój tata zainstalował mnóstwo gier, znów zachciało mi się grać a i czasu nie brakuje, więc pykam po nocach ;P
Ostaqtnio zainteresowałam się grą, której kiedyś naprawdę bardzo nie lubiłam - Soldier of Fortune...
Zresztą zastanawia mnie jaki ona może mieć wpływ na psychikę, jesli jakiś ma... ;P

btw. Miło zainspirować kogoś do stworzenia nowego tematu...

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
07-10-2005 14:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hallo Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Według mnie archoon nie Civilization było najlepsze tylko Castles 2-rules :mrgreen: , szczególnie zdobywanie zamków, te animacje na 386 DX 40, 4Mb ram to była dopiero nowość Szczęśliwy Aha oprócz strategi lubiłem popykać w A-10 Tank killer, sumulacja samolotu bojowego - wtedy nowość, niezły czad Duży uśmiech.Wspominam, że tamte gry cechowała przede wszystkim miodność, bo grafika była mizerna, ale za to można było uruchomić wyobraźnieUśmiech W dzisiejszych czasach grafika jest o wiele lepsza, jednak miodności wielu grom brakuje, choć są i takie co mają jedno i drugie, np. Total Rome hehe.
Harpoon zastanawia się czy strzelanki oddziałowują na psychikę - jasne że tak bo wyzwalają agresywne impulsy w człowieku.

Kocham Ci? ?ycie!!!
07-10-2005 15:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
gry komputerowe... :-k no to było gdzieś w okolicach podstawówki, męczyłam wtedy ATARI mojej ciotki. Pamiętam jak jeszcze gry na kasetach magnetofonowych uruchamiałam. Najlepsze było jak gra wgrywała sie ok 30 min i przed końcem wyskakiwał magiczny wyraz "ERROR" co ozanaczało kolejne 30 min oczekiwania na gre, o ile udało się ją wgrać do końca. POtem przerobiliśmy magnetofon na "turbo 2000" i wtedy to było szybciej.
A grałam głównie w ROBBO Oczko ile joysticków przy tym rozwaliłam to historia. Innych gier za bardzo nie pamiętam. Ale teraz gry komputerowe mogą gla mnie nie istnieć, chociaż w erze PCtów zdarzało mi się sporo czasy spędzać na układaniu pasjansów Duży uśmiech takie odmóżdżenie po ciężkim dniu Duży uśmiech

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
07-10-2005 17:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Temat w sam raz dla mnie Duży uśmiech

No ja jestem zwolennikiem RPGów a strategie mam na drugim miejscu.
Pierwszą gierką w jaką grałem był szlagier "Prince of Percia" na kompie 486 cośtam 133MHz i chyba 12(!) RAMu. A najlepsze tytuły to (według mojego uznania): Seria Fallout (a zwłaszcza F2), Diablo 2, Civilization Call to power i Civ3, Neverwinter Nights, Seria Heroes of might and Magic( najlepsza trzecia część), Faraon i na tym kończę wymienianie, bo tego dużo by jeszcze było Duży uśmiech

Ogólnie to w gry gram często (i w miarę możliwości długo), dlatego lubię kiedy gra trwa i trwa i trwa. Ale czasem zdaża mi się pograć w jakąś nawalankę (typu MoH). To na razie tyle.

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
07-10-2005 19:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Jejku. Jak pisałem powyższego posta, to byłem święcie przekonany, że zapomniałem o jakiejś grze, tylko nie mogłem sobie przypomnieć o jakiej. No i Futrzak mi przypomniał. Mianowicie o "Heroes of Might & Magic 2". Jest to świetna strategia, przy której też spędziłem wiele nocy. Postawił bym ją gdzieś pomiędzy Dune 2 a Warcraft.

Ja tak naprawdę to przygodę z grami komputerowymi zacząłem już w roku 1985 (jak poszedłem do zerówki). Tata wtedy kupił komputer "Sinclair ZX Spectrum 48K". Komputer musiał tacie sprowadzić kolega z zagranicy, bo wtedy w Polsce trudno było wogóle jakikolwiek dostać. Cała "maszynka" była wielkości połowy obecnej klawiatury od PC. No i nie miała żadnej dodatkowej skrzynki jak obecne PC-ty. Tak na oko to wielkością odpowiadał cały Spectrum ok 1/2 obecnego notebooka. Miał 48 kB RAMu. Obraz generował w 16 kolorach w rozdzielczości 256x192 pixele. (Moja obecna komórka ma wyświetlacz 208x176 pixeli w 65536 kolorach, ma 8192 kB RAMu + 256 MB na karcie).
Na Spectrusiu też grałem (od zerówki do 7 klasy SP jak tata nie kupił PC-ta. Też gry były na kasetach, ale wgrywały się trochę szybciej niż Julce, bo ok. 4-5 minut. Najwięcej to się chyba zagrywałem w "Knight's Lore". Był to chyba największy hicior komputerów ośmio bitowych. Na Spectrum strategii i RPG nie było z dwóch powodów. Za słaby komp, aby to udźwignąć. I nie było możliwości zapisania stanu gry i kontynuowania następnego dnia.
Nie myślcie że na komputerze to tylko grałem. Już na Spectrum wykożystywałem komputer do innych celów niż tylko gry. Sam pisałem programy, zajmowałem się grafiką komputerową, tworzyłem muzykę. Potem mając PC-ta bardziej się to rozwinęło no i zostałem informatykiem z zainteresowaniem do grafiki Uśmiech

W ciągu ostatnich 4 lat też troszkę pogrywałem, ale było to niewspółmiernie mniej niż kiedyś. Przy czym jak już w coś grałem, to praktycznie tylko w gry na multi-player w sieci lokalnej lub internecie z żywymi ludźmi. Taka możliwość grania z człowiekiem, a nie głupią sztuczną inteligencją otworzyła nowe oblicze gier. Człowiek jest nieprzewidywalny w przeciwieństwie do maszyny.
Poza tym, zawsze to lepiej iść na "krucjatę" (Diablo, Baldur's Gate) razem z kolegą z osiedla i sąsiadem, wiedząc, że w chwili zagrożenia będziemy trzymać się razem i ze sobą współpracować, aby przeżyć. Lub tylko do spółki z bratem budować dwa imperia w galaktyce przeciwko przeważającym siłom obcych cywilizacji. Jakoś tak raźniej się czułem, wiedząc, że nie jestem sam i że są w grze inni ludzie stojący po mojej stronie.

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
07-10-2005 21:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
Czy się ośmieszę, jeśli powiem, że kiedyś niemalże nałogowo grałam w Quake'a 3 ? No i w Rally Championship. Od czasu do czasu także w Simsy ;P i trochę w Diablo (chyba II)- mam wersję angielską i za cholerę nie wiem jak się tam używa tych wszystkich zaklęć, czarów, ksiąg i te pe. Doszłam do któregoś tam poziomu i nie moge dalej przejść, bo jest tam mnóstwo stworów z którymi nie daję rady i chyba z 5 takich wielkich, których zwykła bronią nie da się ukatrupić ;P

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
07-10-2005 23:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Tym razem Gepardzik przypomniał mi o kilku świetnych gierkach o których zapomniałem 8)

Dlatego aktualizuję listę:

Najlepsze gry z wcześniejszych czasów jak miałem PC-ta (w kolejności od najlepszej): Civilization, Master of Orion, Dune 2, UFO Enemy Unknown, Heroes of Might & Magic 2, Battle Isle 2, Warcraft, Castles, serie Sim City, Transport Tycoon, The Settlers.

Troszkę nowsze, też w kolejności od najlepszej:
Diablo, Diablo 2, Master of Orion 2, StarCraft, Civilization 3, Civilization Call to Power, Baldur's Gate, Fallout, Legends of MIR 3.

A jak miał bym wskazać gry przy których spędziłem najwięcej czasu, to zapewne były by to: Civilization, Master of Orion, Diablo 2.

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
08-10-2005 00:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Hehe, no ja za bardzo nie wymieniałam gier, w które grałam...
Ostatnio właśnie zdarzyło mi się noce spędzać na Civilization3, ta gra za przeproszeniem cholernie wciąga ;P A czas tak szybko płynie, że szkoda gadać ;P
Czasami też simsy pomęczę, ale teraz wydaje mi się ta gra odrobinkę nudna Język
Heroes of Might & Magic miałam chyvba 3 częśc... Och nad tym też się długo siedziało, dopóki nie dostałam kodów i gra stała się po prostu nudna Język
The settlers też trochę męczyłam ;-)
Zeus-Pan Olimpu, też mi się podobało, tylko denrwował mnie w tej grze fakt, że miasto musiało byś naprawdę dobrze zbudowane (mam na myśli rozmieszczenie poszczególnych budynków) żźeby ni było problemów z żywnością i tak dalej :wink:
W co ja jeszcze grałam ? :-k Nie pamiętam, ale trochę tego było... Jak imi się przypomni to napiszed ;P

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
09-10-2005 21:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
Harpoon napisał(a):Czasami też simsy pomęczę, ale teraz wydaje mi się ta gra odrobinkę nudna

Zalezy która część Harpoon Uśmiech Bo ta pierwsza bez żadnych fajnych dodatków jest faktycznie nudnawa, bo nic się nie dzieje Uśmiech Trzeba tylko pilnować, żeby ktoś z rodzinki domu nie spalił przy robieniu obiadu Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
09-10-2005 21:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
Offca napisał(a):Zalezy która część Harpoon Bo ta pierwsza bez żadnych fajnych dodatków jest faktycznie nudnawa, bo nic się nie dzieje Trzeba tylko pilnować, żeby ktoś z rodzinki domu nie spalił przy robieniu obiadu
Hehehe, ja mam większość dodatków ;P
A moja rodzinka to kobitka, kot i pies ;P
Hehe, jedyne co mi się tam ciekawego dzieje, to to, że sąsiadka wlazła mi do domu, zaklinowała się gdzieś, umarła i mnie teraz straszy po nocach Duży uśmiech

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
09-10-2005 22:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
Gepardzik napisał(a):Harpoon w Civ3 grasz? a w którą? podstawową, Play the World czy Conquests ? a wiesz, że wkrótce Civilization 4 wyjdzie?
Hehe, raz zagrałam i mnie wciągnęło, a jaka to jest to nie wiem, wiem tylko, że jak się włącza to pisze że to część 3 Język
Ale chyba podstawowa, bo nie przypominam sobie, żeby coś więcej tam pisało Język

Gepardziku, może małe naprowadzenie, czym się różnią te części :?: Język

AHa i kiedy ma wyjść Civ 4 :?: :]

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
11-10-2005 14:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Ileż to nocy się zarwało grając w Civ2, a potem Civ3, i jak fajnie było jak cały świat był przeciwko Uśmiech Chociaz ostatnio jakoś bardziej mnie wciąga SimCity 4, w które też już od wielu wielu lat gram - jeszcze jak było SC2, bo jedynka jakoś nie przypadła mi do gustu Uśmiech

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
11-10-2005 15:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów