Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
16 pażdziernika 2005 - XXIX niedziela zwykła
Autor Wiadomość
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #1
16 pażdziernika 2005 - XXIX niedziela zwykła
Słowa Ewangelii według świętego Mateusza (Mt 22, 15-21)

Faryzeusze odeszli i naradzali się, jak by podchwycić Jezusa w mowie.
Posłali więc do Niego swych uczniów razem ze zwolennikami Heroda, aby Mu powiedzieli: „Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Na nikim Ci też nie zależy, bo nie oglądasz się na osobę ludzką. Powiedz nam więc, jak Ci się zdaje? Czy wolno płacić podatek Cezarowi, czy nie?”.
Jezus przejrzał ich przewrotność i rzekł: „Czemu Mnie kusicie, obłudnicy? Pokażcie Mi monetę podatkową”. Przynieśli Mu denara.
On ich zapytał: „Czyj jest ten obraz i napis?”.
Odpowiedzieli: „Cezara”.
Wówczas rzekł do nich: „Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga”.
15-10-2005 23:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
[Obrazek: rs187.jpg]
Wymowa dzisiejszej Ewangelii jest oczywista.
Mnie zaciekawiło opracowanie na temat owego
denera, którego dano Jezusowi.
[Obrazek: 1PEG037O.JPG]
Denar to srebrna moneta rzymnska. Za czasów Jezusa na jednej stronie wybita była podobizna cezara Tyberiusza i napis: Tyberiusz, cezar, syn boskiego Augusta, Majestat. Z drugiej widniała podobizna bogini zgody/zwycięstwa i napis: Najwyższy kapłan. Cała ta treść była dla każdego żyda oburzającym bluźniarstwem i bałwochwalstwem. Bankierzy wymieniali pielgrzymom wszelkiego rodzaju pieniądze na obiegowe monety palestyńskie.[Obrazek: Zmieszany.gif]

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
16-10-2005 14:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Dla mnie to czytanie jest bardzo dobre, w bardzo dobry sposób pokazuje co sie Bogu z mojej strony należy i to jest słowo dobre dla każdego, kto zapomina o tym

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
16-10-2005 18:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Dla mnie to słowo mówi, że powinienem płacić podatki, a całą resztę oddawać Bogu, ale jakoś buntuję się na takie rozumienie tego słowa...

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
19-10-2005 00:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Dlaczego msg? Skoro Bóg jest miłością i daje nam tak wiele, to chyba trudno to porównać z zyciem wiecznym, prawda? Co to jest jakis skromny majatek, skoro mozesz żyć nie cierpiąc więcej, zyjąc wiecznie? Nic. Nagroda jest znacznie większa. Dlatego warta aż tyle. Wkrótce sam się przekonasz.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
19-10-2005 01:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
No tak, ale to jest trudne, bo człowiek sobie tutaj żyje, coś tam robi i mimo że ja bardzo chciałbym wyrzec się niemalże tego wszystkiego, to wcale nie jest takie proste, stąd mój wewnętrzny bunt.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
19-10-2005 01:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Nikt nie powiedział, ze to jest łatwe msg. To jest bardzo trudne, ale bez pomocy Boga tego sam nie zrobisz. Trzeba się modlić o łaskę, by Bóg ci pozwolił doświadczyc tego uczucia, by ci pomógł zrozumieć kim on jest dla ciebie. To jest bardzo trudne, ale mozliwe.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
19-10-2005 01:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
TOMASZ32 napisał(a):Trzeba się modlić o łaskę, by Bóg ci pozwolił doświadczyc tego uczucia, by ci pomógł zrozumieć kim on jest dla ciebie. To jest bardzo trudne, ale mozliwe.
To nie jest odpowiedni topic na to i ja jeszcze do tego nie dojrzałem, może kiedyś w dziale świadectwa to napiszę, ale miałem takie doświadczenie Boga żywego, że o więcej chyba nie powinienem był prosić.

Nie mam też już żadnych złudzeń, że bez Boga sobie poradzę, co nie zmienia jednak faktu, że cały czas jestem słabym człowiekiem, który jest oswojony ze swoim bagienkiem.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
19-10-2005 01:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
To się zgadza, nadal jeśtesmy słabymi ludźmi, tylko w takich trudnych sytuacjach łatwiej jest nam zaufać Bogu, niż realizować swój plan, który zapewnia nam wszystko, co tylko przyjemne.
A Bóg nie chce naszych przyjemności, on chce nas, czystych, żyjących według jego woli a nie naszej, która się sprowadza do życia według katechezy, którą serwuje nam świat.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
19-10-2005 02:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów