Ankieta: Czy wierzysz w reinkarnację?
Tak
Nie
Nie wiem czym ona jest
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reinkarnacja
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Reinkarnacja
No właśnie, czym jest reinkarnacja? Co wiecie na jej temat oprócz tego, że jest sprzeczna z nauką Kościoła? Na czym ona tak na prawdę polega? Myślę, ze warto podjąć dyskusje na ten temat, aby niektórych wyprowadzić z błędnego myślenia.
Zatem zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
09-10-2005 21:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #2
 
Tomku, znowu ankieta u mnie nie działa, nie mogę głosować :/

Co wiem o reinkarnacji :?:

Reinkarnacja zakłada, że z dawnego chaosu wyłoniły się dusze, które schodzą na ziemię; przez przebywanie na ziemi dążą do osiągnięcia pełnego oświecenia, madrości, brakuje mi słów, czyli nirwany. Po zakończonym życiu dusza odradza siew nowym ciele w zależności od tego, jak sisprawowała, trywialnei mówąc, albo w bycie wyższym - np. w wyższej kaście - albo w niższym - zwierzęciu, owadzie, roślinie. Po osiągnięciu nirwany dusza juz wychodzi z kręgu wcieleń i istnieje wśród bytów boskich.

Coś koło tego - nigdy się tym nie interesowałam więc i moja wiedza jest mizerna.

Przede wszystkim zakłąda, że dusza jest w staein "zbawić sie" sama, poza tym zakłada nieskończenie wiele wcieleń, zawsze można się poprawić w nowym życiu.

To tak na razie Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
09-10-2005 22:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Annnika napisał(a):Tomku, znowu ankieta u mnie nie działa, nie mogę głosować
przypominam ze do dodawania ankiet jest dzial "Ankiety" i to chyba glowny problem z mozliwosca glosowania w nich Smutny
wiec sproboj teraz Annniko Uśmiech
09-10-2005 22:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Chciałem ten temat przenieść, ale Gonzo mnie wyprzedził,może rzeczywiście z tego powodu nie działają ankiety, ze są w niewłasciwym miejscu.

Mam nadzieję, ze ankieta teraz bedzie już działać i że jest ułożona dobrze, chodzi o odpowiedzi? W momencie jej zakładania tylko takie odpowiedzi przychodziły mi na myśl. Jeśli coś wymyślicie to piszcie,a ci którzy oczekują na inne odpowiedzi niech się wstrzymają, jeśli uważają, ze jest za mało odpowiedzi do momentu uzupełnienia.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
09-10-2005 22:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #5
 
Może jeszcze opcja "nie wiem, czym ona jest " :?: Nie kazdy musi kojarzyć...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
09-10-2005 22:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
Ok. Anniko, da się zrobić. Zaraz dopiszę tą odpowiedź do ankiety.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
09-10-2005 23:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Dopisz "m" w "czym" bo wyszło, że ktoś może nie wiedzieć CZY ona istnieje Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
09-10-2005 23:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Przepraszam, zgubiłem literkę, ale teraz jest juz chyba dobrze?
A zatem głosujcie.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
09-10-2005 23:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Proponuję ciekawy tekst o reinkarnacji.

http://www.stos.opoka.org.pl/reinkar.html

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
27-10-2005 15:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
Reinkarnacja...
Zagłosowałam, że nie wierzę... ale chyba nie do końca tak myślę...

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
27-10-2005 15:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #11
 
Przecież wiara katolicka, ba, całe chrześcijaństwo wyklucza reinkarnację:?: :shock:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
27-10-2005 17:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Harpoon napisał(a):Reinkarnacja...
Zagłosowałam, że nie wierzę... ale chyba nie do końca tak myślę...

A co myślisz na ten temat Harpoon? Czyżby było coś co pozwalało by twierdzić inaczej niz głosowałaś?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
27-10-2005 17:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
TOMASZ32 napisał(a):A co myślisz na ten temat Harpoon? Czyżby było coś co pozwalało by twierdzić inaczej niz głosowałaś?
Rozsądek podpowiada mi, że reinkarnacji najzwyczajniej w świecie nie ma, ale ja jakoś podświadomie nie do końca się z tym zgadzam... Niestety nie umiem wam dokładnie wyjaśnić jaki jest mój pogląd na tą sprawę...

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
27-10-2005 18:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #14
 
Harpoon napisał(a):Rozsądek podpowiada mi, że reinkarnacji najzwyczajniej w świecie nie ma, ale ja jakoś podświadomie nie do końca się z tym zgadzam... Niestety nie umiem wam dokładnie wyjaśnić jaki jest mój pogląd na tą sprawę...

Kobieca intuicja :krzywy:

Koniec końców każdy z nas sie dowie prawda to czy fikcja. Jesli wziąc przykład przez analogię to po śmierci jeśli spoczniemy w ziemi i rozkładając się na różne proste sunstancje czy chcemy, czy nie dajemy początek nowemu życiu roślinie lub zwierzakowi i poprzez łańcuch pokarmowy materia , która niegdyś nas tworzyła może skończyć jako budulec ciała innego człowieka, który umrze , zostanie pochowany i tak w kółko. Jako, że w przyrodzie nic sie nie marnuje- w naszym ciele czy żyjemy czy nie w wiązaniach molekularnych jest ukryte sporo energii, która nie powinno się marnować- i jak widać nie m,arnuje się.

Zakładając iż umysł/ciało/dusza są jakąś formą energii, której nie znamy (i może nigdy nie poznamy)- może ona również ma jakis obieg podobny do tego co znamy z przemiany materii- może się rozprasza, albo nie rozprasza, albo rozprasza tylko częściowo. [Myślę, że w tym wypadku reinkarnacja może miec sporo wspólnego z teorią Gai] ale w jakiś sposób krąży .
09-11-2005 04:12
Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
semper_malus napisał(a):Zakładając iż umysł/ciało/dusza są jakąś formą energii, której nie znamy (i może nigdy nie poznamy)- może ona również ma jakis obieg podobny do tego co znamy z przemiany materii- może się rozprasza, albo nie rozprasza, albo rozprasza tylko częściowo. [Myślę, że w tym wypadku reinkarnacja może miec sporo wspólnego z teorią Gai] ale w jakiś sposób krąży .

W jakimś tam aspekcie to pewnie poczęści masz racje,ale tylko po cześci.
W bibli nasze ciało jest porównane do namiotu (mieszkania ,domu (2kor.5:1)).Zasadnicza różnica jest taka ,że ty uważasz ze ty sam jesteś domem ,a ja ze tylko w tym domu mieszkam tzn kiedy nasze chatki nie będą się nadawały do zamieszkania ty uważasz że znikniesz a ja się wyprowadzę (do lepszego standardu)jakim to sposobem? To obietnica mojego Ojca jego Syn przez swoją miłość dla mnie odkupił ten lepszy dom w lepszej dzielnicy zapłacił za to największą cenę a ja mu jestem za to wdzięczny .A odkupił raz i to na zawsze ,a toeria że bedę się musiał ciągle przeprowadzał z jednej uciążliwej chatki do drugiej jest zwykłym oszustwem.
A co najwspanialsze ta obietnica Naszego Pana jest dla nas wszystkich tylko niewiedzieć czemu niektórzy chcą żyć w kłamstwie i uważają że ta namiastka (jaką tutaj mają) jest szczytem ich szczęsicia :-k

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
09-11-2005 11:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów