Ankieta: Czy wierzysz w reinkarnację?
Tak
Nie
Nie wiem czym ona jest
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reinkarnacja
Autor Wiadomość
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
łeeee, to wolę już orla Język

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
24-02-2006 14:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #32
 
to ja byłbym, wirusem ptasiej grypy i już po was! :krzywy:
24-02-2006 14:54
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #33
 
A ja antidotum na ptasią grypę i byłoby po Tobie :krzywy:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
24-02-2006 15:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #34
 
siostryczko szczepionka przeciw ptasiej grypie to też ptasia grypa tylko zmodyfikowana :krzywy:
24-02-2006 15:11
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #35
 
no właśnie, ale jest antidotum na tą co zabija i jest groźna dla życia :krzywy:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
24-02-2006 15:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #36
 
ptasia grypa to ptasia grypa . Ptasia grypa ptasiej grypy nie zabija. Zresztą co to za relatywizm moralny?
24-02-2006 22:11
Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #37
 
nie wiem czy wiecie ale KK w swoich poczatkach wierzyl w reinkarnacje jesli sie nie myle
to chyba wiara ta zostala odrzucona gdzies przed rokiem 1000 n.e.
06-04-2006 00:59
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #38
 
A masz na to jakieś dowody i materiały?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
06-04-2006 10:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kumbaja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 226
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #39
 
haris napisał(a):nie wiem czy wiecie ale KK w swoich poczatkach wierzyl w reinkarnacje jesli sie nie myle
to chyba wiara ta zostala odrzucona gdzies przed rokiem 1000 n.e.

w reinkarnacje nie wierza tylko chrzescijanie, w kazdej innej religii jest ona uznawana. a faktycznie o reinkarnacji bylo mnostwo wzmianek w biblii ale zostaly one wykreślone przez cesarza Justyniana i jego żonę Teodorę. biblia byla modyfikowana wiele razy i wiele z niej pousuwano. nie wiem z jakiej racji.

Powiedz mi Panie, (...), powiedz, czy niemowlęctwo nie nastąpiło po jakimś innym okresie życia, który był przed nim? Czy był to ten okres, który spędziłem w łonie mej matki? (...), a co było znów przed życiem. O Boże, moja radości, czy byłem gdzieś lub w jakimś ciele? Nikt nie potrafi mi tego powiedzieć, ani ojciec, ani matka, ani doświadczenia innych, ani moja pamięć.
[Św. Augustyn "Wyznania"]

Doktryny transmigracji sekretnie nauczano od najdawniejszych czasów w małych grupach ludzi, jako tradycyjnej prawdy, która nie powinna być wyjawiona.
[Św. Hieronim "List do Demetriadesa"]

Byłem dzieckiem dorodnym i dusza przypadła mi dobra, a raczej - będąc dobrym - wszedłem do ciała nieskalanego.
[Księga Mądrości (8: 19-20)]

Przesłanie Platona, najczystsze i najświatlejsze w całej filozofii, rozproszyło przynajmniej ciemność błędu i jaśnieje teraz głównie w Plotynie, platoniku tak podobnym do swego mistrza, że można by pomyśleć, iż żyli razem, czy raczej - ponieważ rozdziela ich tak długi okres czasu - że Platon narodził się ponownie jako Plotyn.
[Św. Augustyn o Platonie i Plotynie]

`I suggest we learn to love ourselves before it`s made illegal
when will we learn?
when will we change?
just in time tosee it all come down
those left standing will make millions
writing books on the way it should have been`
incubus
21-05-2007 21:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #40
 
Wyrwane cytaty z kontekstu, to se możesz... :roll:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
21-05-2007 22:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #41
 
kumbaja napisał(a):a faktycznie o reinkarnacji bylo mnostwo wzmianek w biblii ale zostaly one wykreślone przez cesarza Justyniana i jego żonę Teodorę. biblia byla modyfikowana wiele razy i wiele z niej pousuwano.

i to jest prawda, ze biblia byla zmieniana, ale z jakich powodow to juz jest inna para kaloszy.

Offca napisał(a):Wyrwane cytaty z kontekstu, to se możesz

a to co ??? Offca, wydaje mi sie, ze na wiecej Cie stac....

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
21-05-2007 23:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
kumbaja napisał(a):w reinkarnacje nie wierza tylko chrzescijanie, w kazdej innej religii jest ona uznawana
A cóz to za nowa nauka z moca? Czyżbym jakiś sobór powszechny przespał?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-05-2007 23:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kumbaja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 226
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #43
 
nie kumam o co ci chodzi w ostatnim poscie k. marku.

wlasnie chcialabym wiedziec dlaczego biblia zostala zmieniana i czemu mam ufac temu ze te zmiany niosa za soba prawde a nie byly dokonane tylko dla wygody tych co zmieniali np aby miec wieksza wladze nad ludem, nad wierzacymi?

`I suggest we learn to love ourselves before it`s made illegal
when will we learn?
when will we change?
just in time tosee it all come down
those left standing will make millions
writing books on the way it should have been`
incubus
22-05-2007 10:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
kumbaja napisał(a):wlasnie chcialabym wiedziec dlaczego biblia zostala zmieniana i czemu mam ufac temu ze te zmiany niosa za soba prawde a nie byly dokonane tylko dla wygody tych co zmieniali np aby miec wieksza wladze nad ludem, nad wierzacymi?
A dlaczego ja mam ufać, że na moje listy nie odpisuje robot?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-05-2007 10:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kumbaja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 226
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #45
 
nie odpowiada to w zaden sposob na moje pytanie. odpowiadajac pytaniem na pytanie nie zawsze pozwoli sie komus cos zrozumiec a juz napewno nie mnie bo moj mozg jest za maly :mrgreen:

`I suggest we learn to love ourselves before it`s made illegal
when will we learn?
when will we change?
just in time tosee it all come down
those left standing will make millions
writing books on the way it should have been`
incubus
22-05-2007 10:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów