Ankieta: Czy wierzysz w reinkarnację?
Tak
Nie
Nie wiem czym ona jest
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reinkarnacja
Autor Wiadomość
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #61
 
alus napisał(a):"Synkretyczna wersja reinkarnacji kłóci się" z nauką Chrystusa.
"Nadchodzi bowiem godzina, w której wszyscy, którzy spoczywają w grobach usłyszą głos Jego, a ci, którzy pełnili dobre czyny pójdą na zmartwychwstanie życia; ci, którzy pełnili złe czyny - na zmartwychwstanie potępienia" (J 5, 28-29).
Sęk w tym, że ta wersja nawet z tym się nie kłóci. Haczyk tkwi w specyficznym potraktowaniu istoty człowieka.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
24-05-2007 20:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #62
 
"Prochem jesteś i w proch się obrócisz" (Rdz 3,19)...nie w inną formę życia.
O zmartwychwstaniu ciał - 1 Kor 15,35-54...." Jeżeli jest ciało ziemskie powstanie też ciało niebieskie", "umarli powstaną nienaruszeni" - nie "ciała niebieskie".
Sęk w tym, że reinkarnacja zakłada, iż "jedno ciało ziemskie" zaistnieje w kilku wersjach po zmartwychwstaniu? Duży uśmiech
Łotrowi z krzyża Jezus zapowiedział "Dziś ze Mną będziesz w raju"....zgodnie z teorią reinkarnacji, winnien mu zapowiedzieć np. "odrodzisz się jako modliszka" Duży uśmiech
25-05-2007 09:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #63
 
alus napisał(a):"Prochem jesteś i w proch się obrócisz" (Rdz 3,19)...nie w inną formę życia.
O zmartwychwstaniu ciał - 1 Kor 15,35-54...." Jeżeli jest ciało ziemskie powstanie też ciało niebieskie", "umarli powstaną nienaruszeni" - nie "ciała niebieskie".
Sęk w tym, że reinkarnacja zakłada, iż "jedno ciało ziemskie" zaistnieje w kilku wersjach po zmartwychwstaniu? Duży uśmiech
Łotrowi z krzyża Jezus zapowiedział "Dziś ze Mną będziesz w raju"....zgodnie z teorią reinkarnacji, winnien mu zapowiedzieć np. "odrodzisz się jako modliszka" Duży uśmiech
Hehe, tyle że ta wersja reinkarnacji nie jest sprzeczna nawet z tym. :mrgreen:

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
25-05-2007 10:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #64
 
Dla Ciebie może się i nie kłóci - dla mnie istotne jest, że - "Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne" (J 3,16).
Człowiek stworzony "na obraz i podobieństwo Boże", obdarzony został wolnością wyboru i jako człowiek ma wybór: wierzyć w Boga i doskonalić swoje życie, lub Boga odrzucić - wcielny wg reinkarnacji w postać modliszki, pozbawiony jest wyboru, człowieczeństwa.
25-05-2007 11:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #65
 
alus napisał(a):Dla Ciebie może się i nie kłóci - dla mnie istotne jest
alus napisał(a):wcielny wg reinkarnacji w postać modliszki, pozbawiony jest wyboru, człowieczeństwa.
1. Mówię o jednej konkretnej wersji reinkarnacji, a nie o reinkarnacji ogólnie.
2. W tej wersji nie ma mowy o wcielaniu się w zwierzęta.
3. Wspominam o tym jako o ciekawostce, więc nie wiem co to za insynuacje, że "dla mnie może się i nie kłóci".
4. Ona jest spójna z NT, a nie z doktryną katolicką.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
25-05-2007 11:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kumbaja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 226
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #66
 
czy slyszeliscie o czyms takim jak regresja? w stanie pol-hipnozy, pol-relaksacji czlowiek `wchodzi` w podswiadomosc i przypomina sobie poprzednie wcielenia. czytalam ze jakis aktor nie pamietam imienia bo niezbyt slawny zrobil se cos takiego i podczas sesji gadal po francusku (a normalnie nie mowi w tym jezyku), okazalo sie ze zyl w 17tym wieku w paryzu a nagranie z sesji wyslali do ucla (uni of california, los angeles) na zbadanie i okazalo sie ze nie tylko nawijal po francusku ale z paryzanskim akcentem z 17tego wieku. jak takie przypadki nie sa dowodem na istnienie reinkarnacji to nie wiem czym sa.

ps moja sesja regresji za 2 tyg. uzywam tego bo wierze ze pomoze mi to przestac bac sie latania samolotami a boje sie panicznie :?

`I suggest we learn to love ourselves before it`s made illegal
when will we learn?
when will we change?
just in time tosee it all come down
those left standing will make millions
writing books on the way it should have been`
incubus
25-05-2007 13:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #67
 
kumbaja napisał(a):moja sesja regresji za 2 tyg. uzywam tego bo wierze ze pomoze mi to przestac bac sie latania samolotami a boje sie panicznie
Prędzej bym poszedł z czymś takim do porządnego psychologa. A jeżeli już chcesz się bawić w takie cuda niewidy to lepiej naucz się sama wpadać w taki "pół-sen". Będziesz wtedy miała pewność, że to co "zobaczysz" to wytwory Twojego umysłu, a nie że ktoś Ci coś wmówił w trakcie hipnozy.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
25-05-2007 15:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #68
 
"Jest ona spójna z NT" - tak sądzisz? zatem jak zinterpretujesz słowa Jezusa?:
- "Umarł żebrak, i aniołowie zaniesli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany. Gdy w Otchłani, pogrążony w mękach, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie" (Łk 16,22-23).
Może dla lepszej argumentacji także posłużysz się odpowiednim cytatem Uśmiech
26-05-2007 10:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kumbaja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 226
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #69
 
heysel napisał(a):
kumbaja napisał(a):moja sesja regresji za 2 tyg. uzywam tego bo wierze ze pomoze mi to przestac bac sie latania samolotami a boje sie panicznie
Prędzej bym poszedł z czymś takim do porządnego psychologa. A jeżeli już chcesz się bawić w takie cuda niewidy to lepiej naucz się sama wpadać w taki "pół-sen". Będziesz wtedy miała pewność, że to co "zobaczysz" to wytwory Twojego umysłu, a nie że ktoś Ci coś wmówił w trakcie hipnozy.

to moja sprawa komu ufam a komu nie. a psycholog to ostatnia osoba ktorej bym ufala w takiej sprawie.

`I suggest we learn to love ourselves before it`s made illegal
when will we learn?
when will we change?
just in time tosee it all come down
those left standing will make millions
writing books on the way it should have been`
incubus
26-05-2007 21:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #70
 
kumbaja napisał(a):to moja sprawa komu ufam a komu nie.
Ależ dobrze, ja tego nie neguję. Spokojnie. Tylko chciałem Ci powiedzieć, żebyś uważała bo podczas śnienia można Ci wmówić wiele rzeczy.
kumbaja napisał(a):psycholog to ostatnia osoba ktorej bym ufala w takiej sprawie.
Twoja sprawa, twoje działanie.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
26-05-2007 21:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kumbaja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 226
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #71
 
luzik, nie tylko podczas pol hipnozy mozna czlekowi cos wmowic. :mrgreen:

`I suggest we learn to love ourselves before it`s made illegal
when will we learn?
when will we change?
just in time tosee it all come down
those left standing will make millions
writing books on the way it should have been`
incubus
26-05-2007 21:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #72
 
kumbaja napisał(a):nie tylko podczas pol hipnozy mozna czlekowi cos wmowic.
No fakt Duży uśmiech . Ale podczas śnienia o wiele łatwiej. A skoro w taki stan można się samemu wprowadzić ...

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
26-05-2007 22:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kumbaja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 226
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #73
 
dostane kasete z nagraniem ktory pomoze mi sie w taki stan wprowadzic. ale nie wiem czy bede miala czas sama sie tym zajac. wiesz teraz przy malym dziecku malo czasu mam dla siebie :mrgreen: josh to taki maly urwisek tak jak jego mamusia :twisted: :mrgreen:

`I suggest we learn to love ourselves before it`s made illegal
when will we learn?
when will we change?
just in time tosee it all come down
those left standing will make millions
writing books on the way it should have been`
incubus
27-05-2007 21:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #74
 
kumbaja napisał(a):dostane kasete z nagraniem ktory pomoze mi sie w taki stan wprowadzic
Mam nadzieję, że nie wpadł Ci do głowy pomysł płacenia komukolwiek za takie rzeczy ... Poza tym wprowadzenie się w stan półsnu to jedno, śnienie to drugie.
kumbaja napisał(a):ale nie wiem czy bede miala czas sama sie tym zajac.
Bynajmniej na siłę się tego nie nauczysz.
kumbaja napisał(a):wiesz teraz przy malym dziecku malo czasu mam dla siebie
Cóż, nie mam dzieci, a chciałbym ... Ech, zazdroszczę Ci trochę ...

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
27-05-2007 22:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #75
 
Możecie sobie pisać, że nie ma reinkarnacji ale pewni, to tego nigdy nie będziecie. Ja nie wierzę w taką typową reinkarnację, to znaczy we wcielania się też w zwierzaczki. Myślę, że to może być jakaś forma czyścca i nie dla wszystkich. Po śmierci powraca się na ziemię aby coś zrozumieć i przeżyć życie we właściwy sposób.

Możecie mieć swoje cytaty z Biblii ale nie ufam tak bardzo przeszłości Kościoła Katolickiego, która była baaaaardzo zamotana.

kumbaja:
Cytat:czy slyszeliscie o czyms takim jak regresja? w stanie pol-hipnozy, pol-relaksacji czlowiek `wchodzi` w podswiadomosc i przypomina sobie poprzednie wcielenia. czytalam ze jakis aktor nie pamietam imienia bo niezbyt slawny zrobil se cos takiego i podczas sesji gadal po francusku (a normalnie nie mowi w tym jezyku), okazalo sie ze zyl w 17tym wieku w paryzu a nagranie z sesji wyslali do ucla (uni of california, los angeles) na zbadanie i okazalo sie ze nie tylko nawijal po francusku ale z paryzanskim akcentem z 17tego wieku.

Też słyszałem o wielu podobnych zdarzeniach podczas hipnozy. I właśnie dlatego nie możecie całkowicie wykluczać tej możliwości (reinkarnacji).

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
18-06-2007 21:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów