Ankieta: Czy wierzysz w reinkarnację?
Tak
Nie
Nie wiem czym ona jest
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reinkarnacja
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #16
 
Cichociemny napisał(a):W bibli nasze ciało jest porównane do namiotu (mieszkania ,domu (2kor.5:1)).Zasadnicza różnica jest taka ,że ty uważasz ze ty sam jesteś domem ,a ja ze tylko w tym domu mieszkam tzn kiedy nasze chatki nie będą się nadawały do zamieszkania ty uważasz że znikniesz a ja się wyprowadzę (do lepszego standardu)jakim to sposobem? To obietnica mojego Ojca jego Syn przez swoją miłość dla mnie odkupił ten lepszy dom w leps


Może nie wprowadzę saię do ciebie na kwadrat, ale załóżmy, że twoja chatka po twym odejsciu zacznie niszczeć i sypać się, wtedy (obrót materii w przyrodzie!) może się tak stać, że to co stanowiło częśc składowo twojej chałupy po przeróbkach będzie częścią meje chawiry
09-11-2005 15:58
Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
semper_malus napisał(a):Może nie wprowadzę saię do ciebie na kwadrat, ale załóżmy, że twoja chatka po twym odejsciu zacznie niszczeć i sypać się, wtedy (obrót materii w przyrodzie!) może się tak stać, że to co stanowiło częśc składowo twojej chałupy po przeróbkach będzie częścią meje chawiry

To też powiedziałem że poczęści masz racje - jak się wyprowdzę to mi jest obojętne kto będzie używał dachówek czy okien z mojego starego domu. Szczęśliwy Jakoś tak na budowlany temat zeszliśmy Szczęśliwy

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
09-11-2005 16:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jagoda Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 73
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
Niw wierzę w reinkarnację - poniewwaz kolejne lata z drugim wcieleniem ( czy tez kolejnym) ziemia by tego nie zniosła nie mówiąc o ludziach wokół Język Duży uśmiech :diabelek:
16-11-2005 19:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zygmunt Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 271
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
Harpoon napisał(a):Reinkarnacja...
Zagłosowałam, że nie wierzę... ale chyba nie do końca tak myślę...

Potrzeba sie w takim razie dowiedziec czegos wiecej w tym temacie.

Pozdr. Uśmiech

O Krwi i Wodo, ktoras wytrysnela z Serca Jezusowego jako Zdroj Milosierdzia dla nas ufam Tobie

[Obrazek: Faustina.jpg]
17-01-2006 23:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kawazmlekiem Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 37
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
Nie wierzę. Bo nauka Chrystusa wyraźnie temu przeczy.

"Ju? nie ?yj? ja, ale ?yje we mnie Chrystus"-rzeczywistos? po Komunii.
29-01-2006 12:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Reinkarnacja jest tak samo prawdopodobna jak pujscie duszy do domu ojca. A to czy jest ona prawda to nikt nie dowie sie tego w obecnym stanie bytu.
29-01-2006 14:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #22
 
kawazmlekiem napisał(a):Nie wierzę. Bo nauka Chrystusa wyraźnie temu przeczy.

Podpisane wszystkimi czterema łapkami Duży uśmiech

A tak w ogóle to ja jakoś nie będę wierzyć, że kiedyś byłam mrówką albo egipską księżniczką :hahaha:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
29-01-2006 17:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
Reinkarnacja - ot, kolejna indyjska bzdura...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
30-01-2006 08:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #24
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Reinkarnacja - ot, kolejna indyjska bzdura...


Czy ja wiem? Może i bzdura , ale jakoś wydaje się mniej absurdlna niz wiara w zbawienie wiszące na dwóch kawałkach drewna zawarte w ciele sekciarza.
30-01-2006 10:30
Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
semper_malus napisał(a):
DARTH_HELMUTH napisał(a):Reinkarnacja - ot, kolejna indyjska bzdura...
Czy ja wiem? Może i bzdura , ale jakoś wydaje się mniej absurdlna niz wiara w zbawienie wiszące na dwóch kawałkach drewna zawarte w ciele sekciarza.
Logicznie niby tak, ale dla mnie także nie do przyjęcia. Jak możemy odrodzić się w innym człowieku/zwierzęciu/roślinie skoro śmierc człowieka jest jego całkowitym końcem? Nie jest to możliwe wg mnie.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
30-01-2006 11:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #26
 
Nie glosowalem, bo nie ma odpowiedzi "sam nie wiem". Jezeli istnieje, to mam nadzieje, ze jest dobrowolna, bo nie chcialbym trafic nastepnym razem gdziec do Etiopii.
30-01-2006 11:23
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #27
 
Cytat:Logicznie niby tak, ale dla mnie także nie do przyjęcia. Jak możemy odrodzić się w innym człowieku/zwierzęciu/roślinie skoro śmierc człowieka jest jego całkowitym końcem? Nie jest to możliwe wg mnie.

Wg Ciebie oczywiście, że nie. Ale wg. Boga jak najbardziej.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
30-01-2006 15:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
"Postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd" Hbr 9,27.
Biblia nie pozostawia nam żadnych wątpliwości.
Reinkarnacja - samozbawienie; wyklucza wiarę w sens męki Chrystusa, Odkupienie, Zmartwychwstanie Jezusa i nasze zmartwychwstanie... jeśli połączymw wiarę w reinkarnacje i zmartwychwstanie ciał, to w jakim wcieleniu??? - człowieka, kotka a może ropuchy Szczęśliwy
30-01-2006 17:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
Ja bym chciała się odrodzić w ciele orła, albo gołębia :lol2:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
24-02-2006 13:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
To jak ty bys miala bys golebiem to ja chcialbym byc sokolem chetnie bym cie schrupał Oczko
24-02-2006 13:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów