Ankieta: Czy wierzysz w reinkarnację?
Tak
Nie
Nie wiem czym ona jest
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reinkarnacja
Autor Wiadomość
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #181
 
nieania napisał(a):
Bioman napisał(a):Na istnienie Boga też nie mamy dowodów, ale zakładamy, że JEST i w Niego wierzymy.
Jednak istnienie Boga zakłada się za zupełnie innych zasadach. Tu prym wiedzie filozofia teistyczna... Dowodów rzeczowych jako takich na istnienie Boga nie mamy i nie będziemy mieć, jednak są dowody natury filozoficznej, chociażby 5 dowodów na istnienie Boga św. Tomasza z Akwinu.
Tak, a w przypadku reinkarnacji można upatrywać dowodów natury domyślnej w regresji hipnotycznej.

nieania napisał(a):
Bioman napisał(a):Tego też nie wiemy do końca.
Tego, że Jezus żył tylko raz? Nie no Bio ty to wszystko musisz podważyć, żeby wiedzieć, że nie masz racji. Przecież ciągle czekamy na paruzję.
Co z tego, że na nią czekamy. Jest tyle czasu do niej, więc Jezus może mieć tyle wcieleń do przebycia, może i na innych planetach gdzie jest życie i wyższe formy życia podobne do nas. Wiem, wiem, ach te koncepcje Denikena Duży uśmiech Ok spasuje, bo właściwie po co Jezus miałby się poddawać reinkarnacji skoro jest Synem Boga.

nieania napisał(a):Jesteś katolikiem albo nie. Jesteś chłopakiem albo dziewczyną.
A wiesz, że wśród ludzi czasem zdarza się hermafrodytyzm. Widziałem w podręcznikach :?
ks.Marek napisał(a):
Bioman napisał(a):Chyba ksiądz chciał powiedzieć w teorii. W praktyce takie rzeczy to tylko... w Erze Duży uśmiech
Ja jestem w Simplusie i mam karciochę pamięciochy 8)
Wiem co chciałem powiedzieć i to uczyniłem. Natomiast ty nie szukaj sobie usprawiedliwienia tam, gdzie go nie ma.
No dobra, skoro nie mogę zaufać w 100% KK, to będę musiał z niego zrezygnować. Dzięki, że pomogliście mi dokonać wyboru. Chwała wam za to. Wstąpię więc teraz do Zakonu Jedi. Muszę tylko zbudować swój pierwszy miecz świetlny, a potem będę nim wymiatał jak ci goście Duży uśmiech

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
29-07-2007 22:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #182
 
Bioman napisał(a):Tak, a w przypadku reinkarnacji można upatrywać dowodów natury domyślnej w regresji hipnotycznej.
Ale w takim wypadku albo taka reinkarnacja o jakiej mówią Buddyści albo żadna.
Bioman napisał(a):No dobra, skoro nie mogę zaufać na 100% KK, to będę musiał z niego zrezygnować.
A dlaczego nie możesz zaufać KK w 100%??? przecież jeszcze nie znalazłeś żadnych dowodów na to, że w jakiejś sprawie kłamie. Wg mnie to dziecinne postępowanie... Ja miałam 14 lat jak coś takiego zrobiłam...

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
29-07-2007 22:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #183
 
Bioman napisał(a):Tak, a w przypadku reinkarnacji można upatrywać dowodów natury domyślnej w regresji hipnotycznej.
Daj dowód z Ewangelii, czy w ogóle, z Biblii.
Bioman napisał(a):Jest tyle czasu do niej
Ile? Masz jakieś dane? Póki co, twoja wypowiedź świadczy o głębokiej ignorancji nauki Chrystusa. Weź do ręki konkordancję i szukaj słowa czuwajcie
oraz módlcie się. Możesz wówczas zatrybisz, iż czuwanie i ufność poprzez rozmowę z Bogiem to niepodważalny dowód na konieczność bycia gotowym na spotkanie z Bogiem. Poza tym, jest przypowieść o tych 5 głupich pannach, które całe swe życie przebimbały. Spotkała je porażka, nie dostąpiły zaszczytu bycia na uczcie weselnej, czyli nie weszły do radości Oblubieńca.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
29-07-2007 23:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #184
 
bioman napisał(a):I'm the bio(katol-seeking)man and i'm not the oracle

“katol-seeking”, hmm?.....musiałbyś doprecyzować, bo raczej brzmi co najmniej dwuznacznie = niejasno, a potem jeszcze ten przedrostek?


______________________
[Obrazek: 30px-Flag_of_Poland_2.svg.png] 1-go sierpnia o godzinie 17-tej minutą ciszy Polska uczci Powstańców Warszawy.
30-07-2007 20:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #185
 
przedrostek "bio", bo on jest "bio"man... czyli chodzi o to, że to jest jego osobiste.. Oczko

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
30-07-2007 22:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #186
 
nieania napisał(a):
Bioman napisał(a):Tak, a w przypadku reinkarnacji można upatrywać dowodów natury domyślnej w regresji hipnotycznej.
Ale w takim wypadku albo taka reinkarnacja o jakiej mówią Buddyści albo żadna.
Ooo, no coś takiego, na Buddyzm w takim razie się przerzucę Duży uśmiech

nieania napisał(a):
Bioman napisał(a):No dobra, skoro nie mogę zaufać na 100% KK, to będę musiał z niego zrezygnować.
A dlaczego nie możesz zaufać KK w 100%??? przecież jeszcze nie znalazłeś żadnych dowodów na to, że w jakiejś sprawie kłamie. Wg mnie to dziecinne postępowanie... Ja miałam 14 lat jak coś takiego zrobiłam...

Bioman jest w fazie drugiej Duży uśmiech Czytaj dalej to się dowiesz.

Ks.Marek napisał(a):
Bioman napisał(a):Tak, a w przypadku reinkarnacji można upatrywać dowodów natury domyślnej w regresji hipnotycznej.
Daj dowód z Ewangelii, czy w ogóle, z Biblii.
KK zarządza Biblią. Jaką mam pewność, że nie ukrywa jakichś fragmentów o reinkarnacji. W końcu tajemnice fatimskie były ukrywane przez KK. Czyż nie? Nie wiadomo jeszcze jakie tajemnice ukrywa Watykan. Bogu można tylko ufać na setkę. Kościół składa się głównie z grzeszników, i ni ma mocnych, ale nie zaufam na setkę.
Jest tyle religii na świecie. Może w każdej jest jakaś prawda. Trzeba by poczytać Koran i inne pisma z innych religii. Widziałem gościa (studiował teologię czy filozofię) w telewizji, który tak poszukiwał prawdy, że z katolika zmienił sie w islamistę Duży uśmiech

Ks.Marek napisał(a):
Bioman napisał(a):Jest tyle czasu do niej
Ile? Masz jakieś dane?
Dokładnie nie wiem :mrgreen:
Jest jeszcze bardzo wielu dobrych ludzi, na pewno więcej niż 144 tysiące z apokalipsy.
Czyli spoko, armagedon jeszcze nie nadciąga, chociaż...

Ks.Marek napisał(a):Póki co, twoja wypowiedź świadczy o głębokiej ignorancji nauki Chrystusa. Weź do ręki konkordancję i szukaj słowa czuwajcie
oraz módlcie się. Możesz wówczas zatrybisz, iż czuwanie i ufność poprzez rozmowę z Bogiem to niepodważalny dowód na konieczność bycia gotowym na spotkanie z Bogiem. Poza tym, jest przypowieść o tych 5 głupich pannach, które całe swe życie przebimbały. Spotkała je porażka, nie dostąpiły zaszczytu bycia na uczcie weselnej, czyli nie weszły do radości Oblubieńca.
A czytałem 8)
Nie neguję czuwania i modlitwy, więc spoko Bioman bydzie vigilo xD niezależnie od tego czy ufa czy nie ufa KK.

meta napisał(a):“katol-seeking”, hmm?.....musiałbyś doprecyzować, bo raczej brzmi co najmniej dwuznacznie = niejasno, a potem jeszcze ten przedrostek?
Poszukujący-katolik 8)

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
30-07-2007 22:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #187
 
Bioman napisał(a):KK zarządza Biblią. Jaką mam pewność, że nie ukrywa jakichś fragmentów o reinkarnacji. W końcu tajemnice fatimskie były ukrywane przez KK. Czyż nie? Nie wiadomo jeszcze jakie tajemnice ukrywa Watykan. Bogu można tylko ufać na setkę. Kościół składa się głównie z grzeszników, i ni ma mocnych, ale nie zaufam na setkę.
Jest tyle religii na świecie. Może w każdej jest jakaś prawda. Trzeba by poczytać Koran i inne pisma z innych religii. Widziałem gościa (studiował teologię czy filozofię) w telewizji, który tak poszukiwał prawdy, że z katolika zmienił sie w islamistę

A jaką pewność masz, że ukrywa? Nie powołuj się na tajemnice fatimskie, ponieważ nie były sekretnie skrywane lecz wnikliwie badane.
Wreszcie, powiedz, proszę, jak zaufasz Bogu, którego nie widziałeś, nie ufając ludziom, z którymi masz fizycznie do czynienia?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-07-2007 23:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #188
 
Bioman napisał(a):KK zarządza Biblią. Jaką mam pewność, że nie ukrywa jakichś fragmentów o reinkarnacji.
A taką, że jest to nierealne do wykonania. KK musiałby bowiem wyciąć te fragmenty z wszystkich przekładów Pisma Św. a nawet z oryginałów, bo ktoś by mógł się doszukać... Nie wiesz przypadkiem jak głośno było jak ktoś wyciął z Ewangelii wszystkie fragmenty odwołujące się do ST.?
No i przede wszystkim KK jedynie interpretuje Pismo Św., a nie zarządza nim. KK jest od głoszenia Słowa Bożego... po co miałby je zmieniać...? Oszukiwać samego siebie?
Ja wiem jedno KK nie ma niczego do ukrycia.
Bioman napisał(a):W końcu tajemnice fatimskie były ukrywane przez KK. Czyż nie?
Jednak ostatnia z żyjących sióstr oficjalnie potwierdziła, że wszystkie zostały ujawnione, więc nie wiem o co kaman. Skoro je znamy...
Bioman napisał(a):Czyli spoko, armagedon jeszcze nie nadciąga, chociaż...
A szataniści donoszą, że antychryst już jest na ziemi.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
30-07-2007 23:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #189
 
Ks.Marek napisał(a):A jaką pewność masz, że ukrywa?Nie powołuj się na tajemnice fatimskie, ponieważ nie były sekretnie skrywane lecz wnikliwie badane.
:hahaha: Widziałem program dokumentalny z wypowiedziami duchownych i świeckich z Watykanu. Po przeczytaniu jednej z tajemnic fatimskich, jeden z papieży po prostu schował je w sejfie na specjalny zamek, następny papież też nie był zainteresowany. Badane to one mogły być, ale o wiele później. Dopiero za panowania Jana Pawła II zostały one ujawnione. Podobno jest jeszcze czwarta, której Watykan nie ujawnia.
Ks.Marek napisał(a):Wreszcie, powiedz, proszę, jak zaufasz Bogu, którego nie widziałeś, nie ufając ludziom, z którymi masz fizycznie do czynienia?
Bo ufam na swój biomenowski sposób KK na tyle, by uwierzyć Bogu na maxa (w to się z resztą wliczają też różne cuda i inne dziwne sprawy Duży uśmiech ).
Ale też wiem, że to co nie pasi KK, to po prostu jest ukrywane. I taką mam pewność, że coś ukrywa Duży uśmiech

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
30-07-2007 23:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #190
 
Bioman napisał(a):Widziałem program dokumentalny z wypowiedziami duchownych i świeckich z Watykanu. Po przeczytaniu jednej z tajemnic fatimskich, jeden z papieży po prostu schował je w sejfie na specjalny zamek, następny papież też nie był zainteresowany. Badane to one mogły być, ale o wiele później. Dopiero za panowania Jana Pawła II zostały one ujawnione. Podobno jest jeszcze czwarta, której Watykan nie ujawnia.
To może zmień stację, albo obejrzyj coś bardziej aktualnego.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
30-07-2007 23:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #191
 
Jar Jar napisał(a):Podobno jest jeszcze czwarta, której Watykan nie ujawnia.
, Ba, nawet 5 jest. Mam ja u siebie w komórce. :evil:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-07-2007 23:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #192
 
nieania napisał(a):
Bioman napisał(a):Widziałem program dokumentalny z wypowiedziami duchownych i świeckich z Watykanu. Po przeczytaniu jednej z tajemnic fatimskich, jeden z papieży po prostu schował je w sejfie na specjalny zamek, następny papież też nie był zainteresowany. Badane to one mogły być, ale o wiele później. Dopiero za panowania Jana Pawła II zostały one ujawnione. Podobno jest jeszcze czwarta, której Watykan nie ujawnia.
To może zmień stację, albo obejrzyj coś bardziej aktualnego
Staroć to to nie był na pewno. Widziałem ten program w tym roku na Jedynce wieczorem. Nagrałem nawet na kasetę. Żałuj, że nie widziałaś ;P

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
30-07-2007 23:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #193
 
Cóż dla mnie to jest staroć... Bo ja ostatnio oglądałam program w którym mówili o ujawnieniu ostatniej tajemnicy fatimskiej i o tym, że zostało potwierdzone przez żyjącą jeszcze jedną z sióstr, którym Matka Boża się objawiła. Były też przytaczane różne wypowiedzi... Tak niedawno było o tym całkiem głośno, a ty nie słyszałeś?
A co do zaufania KK, to poczytaj o cudzie Ten człowiek nawrócił się właśnie do KK, zresztą nie tylko on... tree fontanne

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
31-07-2007 00:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #194
 
Ks.Marek napisał(a):
Bioman napisał(a):Podobno jest jeszcze czwarta, której Watykan nie ujawnia.
Ba, nawet 5 jest. Mam ja u siebie w komórce. :evil:
W tym programie dokumentalnym, który oglądałem nie mówili nic o czwartej tajemnicy fatimskiej. O tej czwartej to słyszałem z internetu Duży uśmiech

wiara.pl
Cytat:Według badaczy, mówi ona o nadchodzącym upadku kościoła i zagładzie świata.

nieania napisał(a):Cóż dla mnie to jest staroć...
Czyli to nie jest staroć. Po prostu się źle zrozumieliśmy.

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
31-07-2007 00:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #195
 
Cytat:Meta: “katol-seeking”, hmm?.....musiałbyś doprecyzować, bo raczej brzmi co najmniej dwuznacznie = niejasno/
Bioman: Poszukujący-katolik
Sądząc z tego co nam obwieszczasz, Twoje "poszukiwania" mają „inną” naturę.




________________
[Obrazek: 30px-Flag_of_Poland_2.svg.png] Sierpień i Wrzesień - Powstanie Warszawskie 1944

[ Dodano: Sob 25 Sie, 2007 11:42 ]
Bio-manie,
uderzyła mnie moja własna opinia, gdy ją teraz czytam – chyba zbyt impulsywna. Jeśli tak, to szczerze przepraszam. :?


Cytat:ufam na swój biomenowski sposób KK na tyle, by uwierzyć Bogu na maxa (w to się z resztą wliczają też różne cuda i inne dziwne sprawy ).
Ale też wiem, że to co nie pasi KK, to po prostu jest ukrywane. I taką mam pewność, że coś ukrywa

„Nie pasi”/”ukrywa” – powiedzmy inaczej:
Kościół z zasady nie potwierdza spraw, któ®ych nie zbadał – z prostej przyczyny – by nie siać zamętu w głowach wiernych.

Znam pewnego księdza, który złamał tę zasadę, i ogłosił podczas kazania, że Jezus inkarnował.
Jakoś dziwnie gwałtownie po tym zdarzeniu kompletnie osiwiał,
a jego kazania nabrały powagi i głębi.
Myślę, że „zapłacił” niemałą cenę za nieumyślny fałsz jaki z braku wiedzy publicznie wtedy ogłosił wiernym. Ta fałszywa informacja potwierdziła wówczas moje m.inn. przemyślenia „za” teorią inkarnacji, i zabrało mi potem sporo czasu późniejsze odkręcanie tego błędu.



Cytat:Są /wyraźne przesłanki podczas hipnozy, że może być reinkarnacja.
Jasnowidzenie bardzo często ma miejsce za sprawą złego ducha, a hipnoza ułatwia mu działanie, ponieważ człowiek pozwala się obezwładnić.




_________________
Bóg jest wielki[Obrazek: 30px-Flag_of_Poland_2.svg.png] Sierpień i Wrzesień - Powstanie Warszawskie 1944
12-08-2007 17:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów