Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nauczanie Jana Pawła II
Autor Wiadomość
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Nauczanie Jana Pawła II
Dziś Dzień Papieski - zaduma nad Osobą Jana Pawła Wielkiego ...
Wiele mówimy o Jego osobie - tak mało zastanawiamy się nad Jego nauczaniem ... Smutny

Proponuję zatem, by zacząć się zastanawiać nad tym nauczaniem...
Czego ono dotyczy ... :?:
Jak to naucznie wcielać w życie ... :?:
Wyciągać wnioski ... I wcielać to nauczanie w życie ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
16-10-2005 18:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Hmmm... ddv, a czy ten temat na pewno zamieściłeś w odpowiednim dziale? ;P

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
16-10-2005 18:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Jeżeli się omyliłem - to proszę o przeniesienie tematu Uśmiech

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
16-10-2005 18:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Zrobione. Tu chyba będzie lepiej, bo dział "Charyzmaty" ma dotyczyć wyłącznie spraw związanych z tymi darami Uśmiech
Zapraszam do dyskusji Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
16-10-2005 18:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Susane Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 57
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Tłumy ludzi ciągnęły na spotkanie z Nim, i ziarno Słowa padało w serca ludzkie.
Z Jego inicjatywy powstały Światowe Dni Młodzieży, które były i są dla nas ogromnym przeżyciem.Miał wspaniały kontakt z młodzieżą. Towarzyszył młodym ludziom w ich młodości, pomagał im spotkać Jezusa na drodze swego życia i na Jezusie oprzeć swe życie. Tutaj są Jego słowa skierowane do nas, które możemy przeczytać i przemyśleć co chciał nam przekazać.
21-10-2005 19:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #6
Moje 3 grosze
Nie wiem ale mnie wszystkei przemówienia Papieża kojarzą się jakoś pesymistycznie. Bo zawsze na Papieża ciągnęły tłumy ludzi. Wszyscy "niby" Go słuchali ale jak przychodzi do realizacji tych słów to każdy umywa ręce. Smutny .To jakaś obłuda . Nie uważacie ?

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
23-10-2005 01:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Słowa jaki postępowanie i własny przykład Jana Pawła II niosą przede wszystkim Nadzieję.
Niosą również ze soba oczywistą prawdę - mówiącą o tym, że Droga do Boga nie jest łatwą drogą - jednak dającą o wiele więcej radości i satysfacji...
A tak trudno to niektórym zrozumieć - szczególnie tym których pociąga blichtr "łatwego życia" ... Smutny

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
23-10-2005 10:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Susane Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 57
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Andr2ej napisał(a):Nie wiem ale mnie wszystkei przemówienia Papieża kojarzą się jakoś pesymistycznie. Bo zawsze na Papieża ciągnęły tłumy ludzi. Wszyscy "niby" Go słuchali ale jak przychodzi do realizacji tych słów to każdy umywa ręce. Smutny .To jakaś obłuda . Nie uważacie ?
Dlaczego dla Ciebie przemówienia Papieża kojarzą się pesymistycznie? Dla mnie trafiają w serce i pokrzepiają duszę.
Jakaś jest prawda w tym co napisałeś. Ale w takim tłumie nie wiemy co kryje się za poszczególną osobą, w nim znajdującą się. Nie wiemy co dzieje się w sercach ludzi, ile było nawróceń, prawdę zna Bóg, dlatego nie możemy osądzać. Nasuwa mi się tutaj przypowieść o siewcy (Mk 4,1-20), ziarno słowa pada na glebę ludzkich serc. Dla części osób być może gleba ich serca jest drogą, lub ziemią skalistą i być może "umywają ręce gdy przychodzi do realizacji słów". Ale najważniejsze jest kim dla mnie osobiście są słowa Papieża, jaki był wpływ Papieża w moim życiu, jak próbuję realizować je w swoim życiu. Bym ja przyjął(jeła)sercem czystym i szlachetnym Słowo i wypełnił(ła) je w swoim życiu.
23-10-2005 11:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Susane napisał(a):Dlaczego dla Ciebie przemówienia Papieża kojarzą się pesymistycznie? Dla mnie trafiają w serce i pokrzepiają duszę.

Oczywiście prawidłow je odbierasz, oby tak wszyscy odbierali przesłanie papieża. :jupi: . Chodzi mi o to że Jego przemówienia są przygotowywane i kierowane na tłum na mase ludzi zgromadzących się wokół Niego. Ta masa słucha, klaszcze i wiwatuje a na następny dzień dokonuje wyborów wbrew temu wszystkiemu. Poprostu kojarzy mi się to z taką wielką zbiorową obłudą. Smutny

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
23-10-2005 12:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #10
 
Andr2ej napisał(a):Nie wiem ale mnie wszystkei przemówienia Papieża kojarzą się jakoś pesymistycznie. Bo zawsze na Papieża ciągnęły tłumy ludzi. Wszyscy "niby" Go słuchali ale jak przychodzi do realizacji tych słów to każdy umywa ręce. Smutny .To jakaś obłuda . Nie uważacie ?

Cóż trudno się nie zgodzić. Słuchali, ale nie słyszeli. Mam wrażenie , ze w czasie przemówień tylko czekali na pauzy żeby krzyczeć i bić brawa. Oprócz wrzawy medialnej i mnóstwa stwierdzeń:"kochamy papieża wielkiego Polaka" nic z jego przemówien nie wynikało.

Zresztą pod koniec życia czułem straszne zażenowanie słuchając papieża, bo o każdym innym ludzie powiedzieliby, że bełkocze.
23-10-2005 20:58
Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
Odpowiedź na to zagadnienie znalazłem ... w audycji radiowej PR Katowice.
Otóż - po to, by zrozumieć naucznie Papieża potrzeba przede wsystkim znajomości całego nauczania Kościoła - nie tylko w nauczaniu jednego z Namiestników Chrystusa.Potrzeba nam przede wszystkim realnego postępowania w duchu katolicyzmu - dla tych osób wtedy naucznie papieskie jest w pełni zrozumiałe.

Semper !
Wyśmiewanie się z cierpienia ludzkiego jest - deelikatnie mówiąc - strasznie nie na miejscu.
Niezależnie od cierpienia i bólu - Ojciec święty do końca swych dni zachował logikę i jasność myśli jaką niejednemu młodemu i zdrowemu człowiekowi nie udało się nigdy osiągnąć ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
23-10-2005 21:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #12
 
ddv napisał(a):Semper !
Wyśmiewanie się z cierpienia ludzkiego jest - deelikatnie mówiąc - strasznie nie na miejscu.
Niezależnie od cierpienia i bólu - Ojciec święty do końca swych dni zachował logikę i jasność myśli jaką niejednemu młodemu i zdrowemu człowiekowi nie udało się nigdy osiągnąć ...


Ddv !Jesli Tobie zażenowanie kojarzy się z naśmiewaniem z bólu i cierpienia to przykro mi. Nie kwestionowałem sensu papieskich przemówień (szczerze wątpię bu on je pisał), ale sposób artykułowania przemówień był delikatnie mówiąc niewyraźny i moim zdaniem męczący sla starszego człowieka i należałoby mu tego oszczędzić. Słuchając bardzo, bardzo niewyraźnych słw papieża Polaka było mi tak głupio jakbym ja za to był odpwiedzialny.
23-10-2005 21:12
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
semper_malus napisał(a):(szczerze wątpię bu on je pisał)

Na pewno je pisał Robert De Niro. Nie mam wątpliwości co do tego :mrgreen: Heh...
:roll:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-10-2005 21:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
Semper !
Kilkakrotnie miałem okazję spotkać się z zagadnieniem cierpienia osoby będącej w zaawansowanej chorobie - lub wręcz na łożu śmierci ...
Nigdy nie powiedziałbym o tym, ze ta osoba "bełkocze" ... Smutny
Mało tego - ostatnie słowa wypowiedziane przez szanowaną bądź bliską mi osobę - zapadały mi zawsze głęboko w pamięci ...
Było i tak, że nie lubiłem tej osoby - również te ostatnie słowa były dla mnie bardzo wartościowe.
No cóż - być może to sprawa wychowania - i szacunku do cierpienia ... :coo:

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
23-10-2005 21:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #15
 
Ja nie mówię o chwilach poprzedzających śmierć!!!!!! Mówię o przemowach na kilka lat wstecz!

A Owieczko widziałem kiedyś w TV rozmowę z szefem KAI i powiedział coś w tym stylu, że przemów papież coprawda osobiście nie pisze, ale piszą je ludzie, którzy rozmumieja myśl papieską i starają się jej trzymać [...]
23-10-2005 21:42
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów