Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nauczanie Jana Pawła II
Autor Wiadomość
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
Semper !
Pomimo tego, ze Ojciec Święty cierpiał i niewyraźnie artykułował słowa - jego umysł był cały czas umysłem bardzo bystrym ... Potrafił np. podjąc dialog z Wiernymi - niezależnie od tego, co było napisane na kartce ... Zauważ to ...
Przyznam, że miałem okazję stwierdzić pewien fakt - umysł człowieka ( a szczególnie intelektualisty) cierpiącego fizycznie - wcale nie jest słabszy niż umysł człowieka w pełni zdrowego.
Nikt za Jana Pawła II nie rządził Kościołem - to były wszystko Jego decyzje.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
24-10-2005 16:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inis Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 222
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Mi też nauczanie Jana Pawła II nie jest obojętne.

Nawet teraz biorę udział w konkursie związanym z jego nauczaniem - 85 stron A4. :|

Nic nowego pewnie nie odkryję... :-k Nie każdy potrafi zrozumieć od razu naukę płynącą z Ewangelii, nie każdy po Biblię sięga, a słowa wypowiedziane przez taki autorytet jakim był (jest) Jan Paweł II mogą jakoś łatwiej do ludzi przemawiać. Nawet ludzie niewierzący słuchali Jana Pawła II chociażby przez wzgląd, że był Polakiem.

semper_malus napisał(a):przemów papież coprawda osobiście nie pisze, ale piszą je ludzie, którzy rozmumieja myśl papieską i starają się jej trzymać
Przecież jest dużo osób, które tak jak napisałeś "rozumieją myśl papieską i starają się jej trzymać" i jakoś nie sądzę, żeby potrafiły one zachować jednolity styl, charakter tekstów papieża. Poza tym, przecież Jan Paweł II często dzielił się z wiernymi swoimi wspomnieniami, przeżyciami i refleksami. To też było pisane/układane przez inne osoby?
25-10-2005 16:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #18
 
Cytat:Poza tym, przecież Jan Paweł II często dzielił się z wiernymi swoimi wspomnieniami, przeżyciami i refleksami. To też było pisane/układane przez inne osoby?


Zabawne, że o tym wspomniałaś bo dowcipaski , które papież serwował w sejmie podczas swej przemowy były wg mnie conajmniej nie na miejkscu. Ze wzgląd na swój stan zdrowia myślę, że stwierdzenie , że osobiście (przybnajmniej pod koniec pontyfikatu) nie pisał sobie przemówień jest nie pozbawione sensu.


inis napisał(a):Przecież jest dużo osób, które tak jak napisałeś "rozumieją myśl papieską i starają się jej trzymać"


Tego akurat ja nie napisałem powiedział to w rozmowe szef KAI.
25-10-2005 16:58
Odpowiedz cytując ten post
inis Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 222
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
semper_malus napisał(a):Zabawne, że o tym wspomniałaś bo dowcipaski , które papież serwował w sejmie podczas swej przemowy były wg mnie conajmniej nie na miejkscu.
To w sejmie już nie można żartować?! Wiesz, wydaje mi się, że dzieją się w sejmie o wiele śmieszniejsze rzeczy niż rzekome (nie znam tego przemówienia, więc nie potwierdzam) dowcipy Jana Pawła II! Trochę się chyba czepiasz szczegółów...

inis napisał(a):Ze wzgląd na swój stan zdrowia myślę, że stwierdzenie , że osobiście (przybnajmniej pod koniec pontyfikatu) nie pisał sobie przemówień jest nie pozbawione sensu.
Dobra, nagnę swoją teorię... Może nie pisał ich dosłownie własną ręką, ale mógł je dyktować innym!
Nie wiem jak inni, ale ja jakoś nie wątpię w papieskie autorstwo przemówień. Uśmiech

semper_malus napisał(a):
inis napisał(a):Przecież jest dużo osób, które tak jak napisałeś "rozumieją myśl papieską i starają się jej trzymać"
Tego akurat ja nie napisałem powiedział to w rozmowe szef KAI.
Ale ty to przytoczyłeś...
Zgadasz się ze słowami tego szefa KAI?
25-10-2005 20:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #20
 
inis napisał(a):To w sejmie już nie można żartować?! Wiesz, wydaje mi się, że dzieją się w sejmie o wiele śmieszniejsze rzeczy niż rzekome (nie znam tego przemówienia, więc nie potwierdzam) dowcipy Jana Pawła II! Trochę się chyba czepiasz szczegółów...

Co do śmieszniejszych (i żałośniejszych rzeczy) wydaje mi się, że od głowy innego państwa należy się spodziewać czegos więcej niż po takim Lepperze, czy Janowskim. Przez coś więcej mam na mysli nie robienie sobie jaja z Parlamentu. I uważam, że Sejm pomimo tego całego szamba jakie tam sie zbiera nie jest miejscem odpowioednim do żartów- nawet jak cała izba rży niemądrze ze śmiechu.


inis napisał(a):le ty to przytoczyłeś...
Zgadasz się ze słowami tego szefa KAI

Przytoczyłem- wydaje mi się rozsądne. Na całym świecie jakoś dla różnej maści przywódców pisze się przemówienia. Mają do tego ludzi.
25-10-2005 23:37
Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #21
 
Stuk, puk ...
Przepraszam - czy można :coo:

Semper ...
Temat miał być o nauczaniu papieskim a nie o papieskich żartach w Sejmie ...
Które to - nota bene - nigdy nie przekroczyły granicy dobrego smaku - czy Ci sę to stwierdzenie podoba - czy nie ... ;P
Jeżeli chcesz porozmawiać o tym, co Papież tak naprawdę powiedział w polskim Sejmie - to prosze przytocz nam ten materiał - a okaże się czy przemawiał w Sejmie po to, by żartować - czy też - poruszył w Sejmie powazne kwestie ...
Ale - proszę - krótko...
Bo chciałbym tu porozmawiać o Jego nauczaniu - głównie tym wprowadzającym Kościół w II Tysiąclecie - a nie o żartach i żarcikach...
O "kremówkach" zupełnie nie mam zamiaru rozmawiać ...Oczko ;P

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
26-10-2005 18:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów