Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W CO WIERZYMY ? (światopogląd forumowiczów)
Autor Wiadomość
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #1
W CO WIERZYMY ? (światopogląd forumowiczów)
Naśladując inne forum Duży uśmiech proszę forumowiczów o krótkie określenie swojego światopoglądu, jaką wiarę wyznają i dlaczego ? Moze powstanie z tego leksykon forumowiczow, gdzie kazdy bedzie mogł szybko zerknac, kto kim jest. 8)

-----------------------------------------------------
KATOLIK 100% - wierzacy, praktykujacy, calkowite poparcie co do nauki Kosciola (podkreslam: chodzi tu tylko o nauczanie, krytyka pewnych negatywnych zjawisk niewykluczona)
KATOLIK ALE... - to co wyzej, z roznica ze ma sie jakies objekcje co do nauki (np. w kwestiach eutanazji, seksu przedmalzenskiego, aborcji, celibatu itd.)
WATPIACY KATOLIK - chyba jasne
--------------------------------------------------
NIEKATOLIK - wierzacy, ale nie nalezacy do KK :prawosławie, protestantyzm a takze religie pozachrzescijanskie, wszelki inny deizmy.
---------------------------------------------------
POSZUKUJACY - szukajacy Boga w swoim zyciu
----------------------------------------------------
AGNOSTYK - zwolennik agnostycyzmu, zasadniczo nie wyklucza istnienia Boga, niemozliwe jest jednak poznanie prawdy
----------------------------------------------------
ATEISTA ALE... - przekonany ze Bog nie istnieje, ale otwarty na zmiane, nie calkowicie przekonany o slusznosci ateizmu
ATEISTA 100% - absolutnie przekonany ze Bog nie istnieje, twierdzacy ze za nic nie zmieni tego swiatopogladu
-----------------------------------------------------
INNY - Wszystkie inne nieokreślone tu wyznania i światopoglądy.
-----------------------------------------------------
Jest ważne aby jasno określić swoje stanowiskodla jako świadectwo swej wiary i dla reszty, abyśmy się nawzajem poznali i dobrze rozumieli. Uśmiech
-----------------------------------------------------
Chciałem zrobić ankietę ale w tym dziale nie można tego robić . :/
-----------------------------------------------------

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
10-10-2005 00:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Jam katolik 100%, wierzący, praktykujący, dlaczego?
Wierzę, ze tylko Bóg może dać mi prawdziwą miłość i udowodnił to w osobie swojego syna Jezusa Chrystusa, który dał się zabić za to, bym był zbawiony. Popieram naukę Kościoła.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
10-10-2005 01:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
POSZUKUJACY NIEKATOLIK.
- kochający Jehowę i jego Chrystusa.

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
10-10-2005 16:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Jestem 100% katolikiem, w/g powyższego opisu, ale nie jestem świętym, lecz "biedaczkiem" nad którym pochylił się Bóg w Swoim Miłsierdziu, by mnie podźwignąć ku sobie. :jupi:

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
10-10-2005 16:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Ja niby też 100% katoliczka, ale też święta nie jestem :roll: Czasem wygląda jakby było całkiem na odwrót :/

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
10-10-2005 17:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
100 % otodoksyjny katolik wojujący z każdą formą przeciwstawienia się Bogu i Jego Kościołowi..... :roll: :wink: A tak na serio jestem od chrztu katolikiem a takze co ważniejsze z wyboru. Nie miałem jakiegoś poważnego odejścia od Boga, stąd moje świadectwo życiowe nie opiewa w jakieś spektakularne powroty do Boga. Oczywiście nie oznacza to, że zawsze było wszystko spoko. Był taki okres, że troche ogłupiałem ale jakoś za Jego sprawą nie zapomniałem o Nim!!! A w życiu wiadomo nie zawsze jest kolorowo - dobrze, że Bóg nier jest taki kapryśny jak ja :jupi: Reszte możecie się dowiedzieć z forum, z tego co piszę :wink:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
10-10-2005 17:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paprotka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 183
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
100% Katoliczka kochajaca Jezusa we wszystkich Jego sacramentach i posluszna temu co glosi Jego Kosciol.

:jupi: dla Jezusa, wcielonej madrosci Boga.

[ Dodano: Pon 10 Paź, 2005 17:45 ]
W przeszloci szukajaca wielu innym rzeczy pozostawiajac Boga w kacie, samemu sobie. :roll:


Pozdrowienia z Canady,
lucynka
Uśmiech

[Obrazek: profile1.jpg]
10-10-2005 17:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Niekatolik :shock: praktykujący zielonoświątkowiec :mrgreen: w pełnym tego słowa znaczeniu :wink:

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
10-10-2005 18:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
baranka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 214
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Bym sie podpisala pod jakimis dwoma-trzema
Trudno 100% wybrac którąs rubryczke
10-10-2005 19:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Olgaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 242
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
Chciałabym móc się nazwac 100% kaloliczką, ale w życiu to różnie bywa, słabiak jestem i na określenie "100% katolik" po prostu nie zasługuję.
10-10-2005 19:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
100 %% katolik oczywiście Uśmiech
10-10-2005 19:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
100% katolik, ale tak jak Wojtek37, jestem tym biedaczkiem, ktorego Pan podnosi

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
10-10-2005 20:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #13
 
100% katoliczka, walcząca czasem ,żeby sie utrzymaćw tej tendencji, przeciwstawiajaca sie stereotypom o Kościele i Bogu Duży uśmiech

Do swietości straaaasznie daleko,ale w końcu jezcze chyba nie umieram Oczko i staram siejak mogę, radosnei ufajaca Panu i z całych sił trzymajaca sie Go w trudnych chwilach, czasem przy pomocy wiernych Jego narzędzi Uśmiech

Żadna inna opcja nie wchodzi w grę, jestem konsekwentna; jak u Gregoriana, nie tylko z ochrzczenia ale i wyboru, w swoim czasie takowego się podjełam i słowa dotrzymuję Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
10-10-2005 22:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Groniu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
Myślę, że mogę się zakwalifikować jako 100% katolik, jeżeli bym nim nie był, to chyba nie pozwoliliby mi prowadzić tej strony :mrgreen:
hmm 100% katolik to dość zobowiązujące, mi niestety zdarza się zbłądzić, więc do takiego 100% ideału mi dużo brakuje, ale pracuje nad sobą :wink:
Wiara jest dla mnie bardzo ważna, ponieważ nadaje sens mojej egzystencji, na tym okrutnym świecie, więc nie wyobrażam sobie życia baz Boga.
11-10-2005 16:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aydamusek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Deklaruję się jako Katolik 100% - jestem oszą bą wierzącą , praktukujacą, udzielam siejako świcki ewangelizator w archidiecezji poznańskiej w ramach misji Katolickiego Stowarzyszenia w Służbiue Nowej Ewangelizacji.

Zgafdzam sie i staram tprezentoać doktynę kościołą katolickiego oraz jego suchowość, które przyjmuję za srwoje i ustawicznie staram sie wcielać w życie.

Jako człowiek nieustaniie poszukujędrogi do świetrosci, miłosći bliźniego i sposobów realizacji swego powołania.

[center]www.aydam.org - Serwis i Forum dla Ciebie [you][/center]
[list]JP II
Benedykt XVI
Teologia
Sekty
Poezja
Czytelnia
Rower
Kulinaria
Inne[/list:u]
11-10-2005 16:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów