Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W CO WIERZYMY ? (światopogląd forumowiczów)
Autor Wiadomość
inkwizytor Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 156
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
100% katolik tradycjonalista. Kontrreformator i kontrrewolucjonista. Niektórzy nazywają mnie klerofaszystą :mrgreen:
Staram się walczyć o to żeby Kościół wpuszczający świeże powietrze do swego wnętrza nie zatracił tego co jest jego największym bogactwem
14-10-2005 12:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Susane Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 57
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #32
 
"Niech się rozraduje serce szukających Pana" 1 Krn 16,10
Określiłabym się przede wszystkim jako poszukujący. Szukam Boga w swoim życiu.
Najważniejsze dla mnie by poznać Jezusa, zostać Jego uczniem i żyć Jego nauką: można to czynić będąc katolikiem, protestantem, prawosławnym itp.
Na drugim miejscu dopiero powiedziałabym, ze jestem katolikiem który stara się nim być w 100 %. Jezusa spotkałam w Kościele Katolickim, w nim pragnę pozostać i pogłębiać swoją wiarę, przyjmuje naukę Kościoła Katolickiego i staram się według niej żyć.
15-10-2005 15:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #33
 
100% katolik - jak najbardziej ortodoksyjny katolik - który ma swoje zdanie, na pewne sprawy niezwiązane z dogmatami, nauczaniem Kościoła, a raczej z tym co spotykam w codzienności jako wyraz katolickości...

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
16-10-2005 15:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Berenikka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 23
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
Ja? ....hnnnm...katoliczka...ale...nie wiem w ilu procentachOczko :aniol: :aniol: :aniol: :aniol: :aniol: :aniol:

Scz??liwe chwile to motyle...
16-10-2005 16:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Swiderek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 264
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #35
 
staram się być katoliczką w 100% choć nie zawsze mi wychodzi Smutny
Po tym wszystkim czego doświadczyłam w swoim niezbyt długim życiu ciągle trwam przy Jezusie i staram się wszystko wypełaniać co On mi pokazuje choć przyznam szczerze bardzo ciężko mi z tym czasami.
Ale gdyby nie On mnie by tu nie było i nie mogłabym się o Nim i o Jego planach wobec mnie od was tyle dowiedzieć Uśmiech

"Rozmy?lam nad mi?o?ci?
co ?wiat znaczy?a moc?
i ucze si? pojmowa? j?" ^_^
20-10-2005 21:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #36
 
Jestem Katoliczką. To stwierdzenie jest chyba najodpowiedniejsze.
Ps. Przepraszam,ze tak wolno odpowiadam na Wasze słowa skierowane do mnie;ale to pierwsze w moim życiu Forum i troche jeszcze minie nim się w Nim odnajde.
Pozdrowienia dla wszystkichUśmiech

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
21-10-2005 18:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
basia Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 20
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
stuprocentowa katoliczka

btw witam Uśmiech

"Bo?e,daj mi to o co mnie prosisz a potem pro? mnie o co chcesz"
?w.Augustyn
22-10-2005 19:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anies Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #38
 
Jestem katoliczką, którą Jezus uwiódł swoją miłością. Kocham Kościół Oblubienicę Jezusa Kocham ruch charyzmatyczny ( jestem w Odnowie) jak i Kościół czysto tradycyjny.
Boje sie ekumenizmu uważam że jeśli ekumenizm to z kosciołem Ewangelickim i prawosławnym. Inne ruchy wspólpracują jedynie po to by wyciągać katolików w swoje szeregi.

"Jestem Polakiem - wi?c ca?? rozleg?? stron? swego ducha ?yj? ?yciem Polski, jej uczuciami i my?lami, jej potrzebami, d??eniami i aspiracjami."
22-10-2005 20:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #39
 
Heh....
Ja mogę napisać tak...

Jestem chrześcijanką... poszukującą jak na razie... ale chrześcijanką, chociaż różnie to w moim życiu bywa...

Mogę się też określić tak: "katoliczka, ALE..."

Nad tym "ale" nie będę się tu rozpisywać...

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
27-10-2005 15:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
GMS Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 74
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #40
 
ok. katolik 100% jeśli chodzi o stosunek do prawa , oczywiscie bez zagłębiania się w jego przestrzeganie
z głebi serca człowiek Chrystusowy :-
no ale jestem w szoku, że w zasadzie są tu prawie sami 100% katolicy, no ale chyba nie wszyscy się wpisali, bo ja podczas dyskusji mam wrażenie, że jest ona raczej zdominowana przez "innych" ;-)

[ Dodano: Pią 28 Paź 2005 15:17 ]
oj, znów mi wyszedł ten gwiżdżący ludzik, a miał być uśmiech Uśmiech
28-10-2005 15:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
katharsis Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 40
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #41
 
Katoliczka...nie zawsze jednak w 100% ale staram się... :aniol:

To co robi?...chc? robi? z mi?o?ci, dla mi?o?ci i w mi?o?ci...
29-10-2005 23:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
YAB Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #42
 
Nie lubię szufladkowania, zwłaszcza takiego, w którym etykiety szufladek mogą być rozumiane w stereotypowy sposób. Kim jest 100% katolik i czym różni się od niestuprocentowego?

Wpisując w googla hasło "prawdziwy katolik" można sobie poczytać rzeczy przedziwne... Dlatego ja, sądząc, że nie tylko jestem w 100% katolikiem, ale że należę do awangardy katolicyzmu nadającej kształt polskiemu Kościołowi, wolę jednak określić siebie skromnie jako "chrześcijanin".

Pozdrawiam

J 14:12
02-11-2005 10:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #43
 
Katolik 100%.
Nie dyskutuję na temat dogmatów i prawd wiary.
Nie interesuje mnie egzegeza Pisma i nie zajmuję się apologetyką.
Teologię traktuję podejrzliwie. Cytaty z Pisma, nie są dla mnie żadnym argumentem w dyskusji. Wiem, że przy ich pomocy mozna udowodnić, że ziemia jest płaska i kwadratowa. :twisted:
Żyję we Wpólnocie świeckich ściśle związanyej charyzmatem i celami z Towarzystwem Jezusowym. W życiu staram się być kotemplatywnym w działaniu zgodnie z duchowością i charyzmatem mojej Wspólnoty.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
03-11-2005 11:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zygmunt Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 271
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #44
 
Jestem od urodzenia Katolikiem i takim bede az do smierci.Bycie Katolikiem to wielka laska i postepowanie zgodnie z nauka Chrytusa Pana czyni z duszy prawdziwego Duchowego Izraelite.Sluchanie Pasterza Kosciola w osobie Ojca Swietego jest dla mnie najwazniejsze w zyciu.

Kocham Boga w Trjcy Swietej Jedynego i kocham nasza Matke tj. Kosciol Katolicki.Kocham was wszystkich.

Zygmunt Uśmiech

O Krwi i Wodo, ktoras wytrysnela z Serca Jezusowego jako Zdroj Milosierdzia dla nas ufam Tobie

[Obrazek: Faustina.jpg]
08-11-2005 03:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #45
 
Wierzę w Boga, który jest miłością, ale w Boga, który jest sprawiedliwy i każe za zło, a za dobro nagradza, wierzę w Boga, który jest miłosierny, ale wierzę w Boga, który...
Sami dokończcie sobie, Ja nie potrafię opisać Boga...ja tylko wierzę w Niego.
PozdrawiamUśmiech Niech Bóg, który jest Miłością będzie z Wami i opiekuje się Waszym życiem udzielając wszystkim swego błogosławieństwa. Pozostańcie w pokoju ukochani Bracia i Siostry...Uśmiech

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
11-11-2005 21:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów