Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kim jest ksiądz dla ciebie?
Autor Wiadomość
voska Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 128
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
plomyk napisał(a):Mszy i Eucharystji
To to samo Uśmiech Ale nie byłoby też innych sakramentów.

[you] Niech Ci? Pan b?ogos?awi i Strze?e
Niech Ci Pan swój pokój da
Niech mi?o?ci? nape?ni serce Twe
Zawsze z Tob? jest


Zapraszam na moje
FORUM
<><
15-10-2005 22:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #32
 
Np. sakramentu pokuty? To bardzo wazny sakrament, jesli tkwimy w grzechu to bez tego sakramentu nie mamy po co przystępować do Komunii. A kto udziela sakramentu pokuty? Ksiądz, więc szanujmy księży i módlmy się za nich zamiast ich osądzać bo zrobił to czy tamto. [-X

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
15-10-2005 23:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
paprotka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 183
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #33
 
Annnika napisał(a):Płomyczku kochany, ale ja nie pisałem tego o księżach, ale o zachowaniu sempera Oczko

Wiem :*


Pozdrowienia z Canady,
lucynka
Uśmiech

[Obrazek: profile1.jpg]
15-10-2005 23:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #34
 
No to postaram się odpowiedzieć jak ja to widzę Uśmiech Przedewszystkim tym który wskazuje mi drogę do Boga, pasterzem, spowiednikiem , nauczucielem, no i przyjacielem Uśmiech

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
15-10-2005 23:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
GMS Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 74
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #35
 
Jak dla mnie pytanie super aktualne.... właśnie wczoraj na nabożeństwie pomyślałam, że kapłan jest po prostu narzędziem w ręku Boga, raz lepszym, raz gorszym, a czasem nawet zupełnie niedoskonałym...ale najważniejsze, że jest...no bo gdyby go nie było to jak funkcjonowałby Kościół bez posług jakie tylko im wolno sprawować Smutny
nasunęło mi się takie porównanie... jeśli jestem bardzo, bardzo głodna, ale to tak, że jestem już na skraju wyczerpania...to ważne jest, że mogę coś zjeść, a nie to, czy używam do jedzenia srebrnej czy drewnianej łyżki,ważne żeby była!!! bo inaczej trudno jest spożyć zupę ... ale jeśli mam jakąkolwiek łyżkę to powinnam zawsze Bogu za nią dziękować Uśmiech
17-10-2005 10:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #36
 
Cytat
Cytat: ..no bo gdyby go nie było to jak funkcjonowałby Kościół bez posług jakie tylko im wolno sprawować Smutny

Przez pierwsze stulecia chrzescijaństwa nie było ludzi, którzy mieli jakieś specjalne uprawnienia w kościele chrystusowym. Każdy wobec Boga jest równy .
W pierwszych wiekach biskupi prezbiterzy mieli takie same uprawnienia w sprawowaniu liturgii jak zwykli chrześcijanie . Podział nstępuje dużo później .. I jest niezgodny z tardycją pierwszych wieków !!


Czyż nie gani Chrystus stanu kapłanskiego w NT w niejednym miejcu..
Kapłanem Chrystusa jest każdy wierzacy chrześcijanin.. Chrystus nie ustanawia żadnych kapłanów !! Przypisanie księżom cech pierwszych apostołow jest grubym nieporozumieniem.. Wręcz herzją !!

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
17-10-2005 11:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika
voska Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 128
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
Więc kto wg Ciebie jest następcą apostołów, Tylko nie mów że każdy, bo ich była garstka, poza nimi byli uczniowie i ci którzy chodzili za Chrystusem.

[you] Niech Ci? Pan b?ogos?awi i Strze?e
Niech Ci Pan swój pokój da
Niech mi?o?ci? nape?ni serce Twe
Zawsze z Tob? jest


Zapraszam na moje
FORUM
<><
17-10-2005 12:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #38
 
Cytat
Cytat:Więc kto wg Ciebie jest następcą apostołów, Tylko nie mów że każdy, bo ich była garstka, poza nimi byli uczniowie i ci którzy chodzili za Chrystusem.

Apostoł a z greckiego apostolos Posłaniec a dokladniej posłaniec Dobrej Nowiny . Każdy dojrzały chrześcijanin jest takim apostołem . Uczeń to jeszcze niedojrzały chrześcijanin.. .

Za czasów opostolskich apostołowie udawali się w świat tacy jak Barnaba, Paweł z Tarsu czy Piotr z Galilei udawali się w rózne rejony świata nieśli Dobrą Nowinę . Zakładali lokalny kościół na którego czele stawał lokalny biskup do pomocy prezbiter . I ci ostatni w pewnym sensie odopwiadają staniwiskom klreru w kosciołach dzisiejszych Ci wybierani lokalni biskupi mają na sobie tylko więcej obowiązków. Nie mają nic ponadto co posiadają inni chrześcijanie. Bo też nie moga tego mieć.

Sam zamysł funkcyjnych w kościele chrystusowym sprowadza się do pełnienia funkcji organizacyjnej lokalnego kościoła . Z tego tytułu nikomu nie przysługiwałay żadne prerogatywy . Te ostatnie nadali sobie sami ludzie. Kilkaset lat potym jak Chrystus ustanowił swój kościół.. .
Pozdrawiam

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
17-10-2005 13:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #39
 
godunow napisał(a):Apostoł a z greckiego apostolos Posłaniec a dokladniej posłaniec Dobrej Nowiny . Każdy dojrzały chrześcijanin jest takim apostołem . Uczeń to jeszcze niedojrzały chrześcijanin.. .

To po co św. Paweł bronił swojego powołania na apostoła np. w liście do Galatów? Jego przeciwnicy też mówili, że są apostołami :roll:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
17-10-2005 13:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
belarmin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 84
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #40
Ciekawe spostrzeżenie
Czy nie zauważyliście jeszcze, że kącik na tym forum jest zdominowany praktycznie przez jedną osobę, mianowicie semper_malus? Widać, że musi być osobą naprawdę inteligentną jeśli tak skutecznie ciągnie odpowiednie sznurki.
Samo zdjęcie jakie sobie wybrała przedstawia osobę zimną i wyrachowaną, przypomina trochę żmiję. W profilu praktycznie żadnych wiadomości o sobie ( poza tym, że prawdopodobnie jest mężczyzną.)
Jej zdanie: każdego księdza traktuję jako potencjalnego złodzieja i pedofila wielu z nas może boleć, gdyż ksiądz nawet ze swoimi wadami jest w życiu duchowym kimś ważnym, kimś za pośrednictwem kogo otrzymujemy sakramenty, kimś kto na nasze życie duchowe wywiera znaczny wpływ. Jest to więc bardzo czuły punkt, bo ośmiesza w ten sposób każdego kto na tym serwisie dzieli się swoją wiarą. Tak jakby osoba ta z wyrachowaniem pastwiła się wiedząc, że to boli (czytając wasze odpowiedzi - skutek osiągnęła).
To że ktoś ma taki właśnie stosunek do księży to jego prawo, bo żyjemy w wolnym kraju. Każdemu z nas wiele rzeczy się nie podoba. Szkoda jednak, że sama korzysta z dobroci właścicieli tego serwisu i nie potrafi się odpowiednio zachowywać.
: #-o

Nikt nie ma obowi?zku by? szcz??liwym.
18-11-2005 22:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #41
 
Cytat
Cytat: ej zdanie: każdego księdza traktuję jako potencjalnego złodzieja i pedofila wielu z nas może boleć, gdyż ksiądz nawet ze swoimi wadami jest w życiu duchowym kimś ważnym, kimś za pośrednictwem kogo otrzymujemy sakramenty,

Masz poniekąd rację !! Ja jako niekatolik znałem kilku naprawdę wspaniałych księży choćby niezapomniany dla mnie ksiądz Lech (już nieżyjący ) z parafii Chomranice woj. Małopolskie (znałem i złych ale ich zostawmy)kiedyś na katoliku pisałem o nim. Dlatego nie można uogólniać ze wszyscy są złodziejami.. Jak w społeczeństwie polskim są pedofile łajdacy złodzieje . to i w śród funkcyjnych kościołów katolickich protestanckich i innych znajdą się tacy sami przedstawicie. Nas wszystkich Polaków. Natomiast zadaniem wszystkich wspólnot chrześcijańskich jest eliminowanie takich ludzi aby nie przynosili hańby swojemu kościołowi. Zło trzeba pokazywać.. Ale nie wolno nam mówić czy pisać że księża czy pastorzy to sami pedofile złodzieje etc.. Bo nie można też mówić ze lekarz to zabójca ludzi łapówkarz etc ze są tacy podobnie jak wyżej Nie można za występek jednostek winić cały stan..
Pozdrawiam

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
19-11-2005 08:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #42
 
belarmin napisał(a):Samo zdjęcie jakie sobie wybrała przedstawia osobę zimną i wyrachowaną, przypomina trochę żmiję.

Wiesz nie będę komentował tego. Może po prostu ty nie wiesz jak żmija wygląda, ale z pewnością wiesz jak wygląda padalec (ma co do tego dziwną, spokojną pewność).


belarmin napisał(a):Jej zdanie: każdego księdza traktuję jako potencjalnego złodzieja i pedofila wielu z nas może boleć, gdyż ksiądz nawet ze swoimi wadami jest w życiu duchowym kimś ważnym, kimś za pośrednictwem kogo otrzymujemy sakramenty, kimś kto na nasze życie duchowe wywiera znaczny wpływ. Jest to więc bardzo czuły punkt,

Temat jakbyś nie wiedział brzmi Kim jest ksiądz dla CIEBIE , a dla mnie ni jest kim ważnym w moim żuciu duchowym . Dla mnie nie jest- dla Ciebie jest. Jakby było pytanie kim jest ksiądz d;la cienbie o odpowiadaj tak aby brń boże nie obrażać katolików i księdzy to twoje żale i pretensje miałyby rację bytu.

Występuje tu też problem czytanie. Czytania ze zrozumieniem. Słowa >>potencjalnego<< użyłem nie jako ozdobnika, tylko w bardzo konkretnym celu- potencjalny pedofil i złodziej nie musi się okazać rzeczywistym pedofilem i złodziejem.

belarmin napisał(a):Jest to więc bardzo czuły punkt, bo ośmiesza w ten sposób każdego kto na tym serwisie dzieli się swoją wiarą.

Czuły pkt bo ośmiesza. Jedyne ośmieszenie jakie tu widszę to to, że używasz nicka utworzonego na bazie nazwiska Roberta Bellarmina, które jemu przynosi obciach,a Tobie dobre samopoczucie.

I daruj sobie pseudopsychologiczne dochodzenia do wniosków o danej osobie poprzez subiektywną i żałosną w swej naiwności ocenę avatara tej osoby. To nie działa- przykład :patrząc na Twój avatar dałbym sobie rękę uciąć, że osoba , która go sobie wybrała nie umie nawet pisać, a i z mówieniem u niej ciężko o myśleniu nie wspominając. A tu widzisz! Taka niespodzianka- umie pisać.
19-11-2005 12:05
belarmin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 84
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #43
 
semper_malus napisał(a):patrząc na Twój avatar dałbym sobie rękę uciąć, że osoba , która go sobie wybrała nie umie nawet pisać, a i z mówieniem u niej ciężko o myśleniu nie wspominając. A tu widzisz! Taka niespodzianka- umie pisać.
Ręki swojej nigdy nie dawaj sobie uciąć bo szkoda (skończyłem studia to i pisać trochę potrafię, a z mówieniem i myślenie mam czasami kłopoty - ale cóż jesteśmy tylko ludźmi).

Przede wszystkim nie jesteś dla mnie żadnym poważnym przeciwnikiem i prawdopodobnie odpisuję na ten post po raz pierwszy i ostatni (przeczytaj jeszcze raz mój i zwróć uwagę, że moja refleksja nie była adresowana do Ciebie tylko do uczestników tego forum, którzy dali się wpędzić w tak głupią polemikę z Tobą - bo przecież jest oczywiste, że masz prawo mieć taką opinię o księżach).
Nie dam Ci więc satysfakcji by ten bezsensowny dialog kontynuować.


:aniol:

Nikt nie ma obowi?zku by? szcz??liwym.
19-11-2005 12:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #44
 
belarmin napisał(a):przeczytaj jeszcze raz mój i zwróć uwagę, że moja refleksja nie była adresowana do Ciebie tylko do uczestników tego forum, którzy dali się wpędzić w tak głupią polemikę z Tobą

Przeczytałem Twój post bardzo uważnie i stwierdziłem iż skoro dotyczy troszeczkę mojej skromnej osoby to mam prawo się doń ustosunkować.


belarmin napisał(a):W profilu praktycznie żadnych wiadomości o sobie

co za zbrodnia!

belarmin napisał(a):Samo zdjęcie jakie sobie wybrała przedstawia osobę zimną i wyrachowaną, przypomina trochę żmiję.

Bez komentarza

belarmin napisał(a):Szkoda jednak, że sama korzysta z dobroci właścicieli tego serwisu

Nie do wiary!

Na podstawie tych cytatów i zawartych w nich "argumentów" stwierdzenie:

belarmin napisał(a):Przede wszystkim nie jesteś dla mnie żadnym poważnym przeciwnikiem

uważam za w 100 % odpowiadające prawdzie.
19-11-2005 13:23
Zygmunt Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 271
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #45
 
Pozwolcie, ze i ja sie wlacze do dyskusji.Kim dla mnie jest ksiadz? Jest pasterzem ,ktoremu Pan Bog duzo dal i od ktorego bedzie duzo wymagal.Ksiadz pomaga nam w osiagnieciu zbawienia z racji tej, ze sprawuje sakramenty.

Jezeli chodzi o prywatna strone ksiedza....nie wnikam w jego zycie. Uśmiech

Zycze kazdemu ksiedzu aby byl dobrym ksiedzem.Kosciol moze poszczycic sie wielu wspanialymi ksiezmy.Sa tez tacy, ktorzy doszli do wysokiej swietosci by wspomniec Sw. Ojca Pio, Sw. Jana Bosko czy Sw. Zygmunta.

Pozdrawiam Uśmiech

O Krwi i Wodo, ktoras wytrysnela z Serca Jezusowego jako Zdroj Milosierdzia dla nas ufam Tobie

[Obrazek: Faustina.jpg]
19-11-2005 20:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów