Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chrześcijanin czy Katolik?
Autor Wiadomość
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #46
 
Gerwaz napisał(a):Jezus zalozyl KOSCIOL. JEDEN. Ale to nie znaczy, ze wlasnie katolicki, bo jesli przesledzisz np schizme wschodnia, to tak naprawde cholera wie kto trzyma sie tego, co trzeba, a kto jest "odszczepiencem". Ludzka psychika jest jednak tak skonstruowana, zeby za tych "bladzacych" uwazac zawsze innych...

Gerwaz fajnie, że nie zapomniałeś o nas :wink:

Znów się nie zgodzę z tobą! Zauważ, że w Pismie jest wyraźnie wspominane o JEDNYM Kościele i to w dodatku Chrystusowym. Zatem nie jest to rzeczywistość wirtualna albo kwestia przyszłości. Jednocześnie można określić, który to Kościół Chrystusowy. Tak, tak jest to możliwe chociażby na przykładzie 1 Kor całego. Np. wyraźnie jest tam powiedziane, że Eucharystia jest bardzo ważna i jest źle kiedy jej nie ma /1 Kor 11, 20./. Większość reformowanych to odrzuciła wbrew św. Pawłowi. Nie wiem w imię czego..... Jeszcze prymat piotrowy. Gdybyś znał zwyczaje pierwszych chrześcijan to byś wiedział, że cały czas był wybierany następca św. Piotra. To nie było o tak sobie, bo fajny zwyczaj. Łączność z nim - Piotrem i jego następcami to byłą łaczność z Kościołem, nawet św. Paweł jeździł do Kefasa po ocenę swojej pracy misyjnej. No ale jak zasada sola scriptura jest tak ważna dla całego nurtu kościołów bardziej wspólnot reformowanych to się nie dziwę, że tak jest :? A prawosławie to bardziej kłótnia w rodzinie, ale jednak jest. Nie chodzi tu o włądzę, co pewnie byś stwierdził. Ale to inny temat.

Tak tylko nadmieniłem, bo wierzę Kościołowi Katolickiemu nie tylko na podstawie wiary, ale również "widać" to na kartach Pisma i Tradycji. Zresztą już teraz zapraszam Ciebie do przeczytania katechez ks. A. Siemieniewskiego, które nie długo ukaża się na naszej stronie własnie o tym! Wtedy sobie podyskutujemy o konkretach. Bo inaczej np.: Marek powie że wierzy adwentystom, Kasia zielonoświatkowcom a ja Kościołowi Katolickiemu. Tu są potrzebne konkrety, które niebawem sie ukażą

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
11-11-2004 14:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów