Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ślub z osobą chorą na schizofrenię
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
TOMASZ32 napisał(a):Myślisz, ze to dobry pomysł dać na tacę za taką osobę?

Dać na tacę? :-k

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
15-10-2005 00:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Tak, ale pytałem w tym przypadku sempera? W końcu on podsunął ten pomysł. Dlatego do niego to pytanie było skierowane.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
15-10-2005 00:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #18
 
TOMASZ32 napisał(a):Brawo semper =D> W końcu jakiś dobry pomysł z twojej strony. Jak na to wpadłeś? Mam wątpliwości czy nie ma w tym ironii, ale pochwała za pomysł ci się należy. Myślisz, ze to dobry pomysł dać na tacę za taką osobę? Niczym nie ryzkowałes podając ten pomysł.

Fakt to było ironiczne. Ja po prostu mam niesamowite zdolności empatyczne i po prostu wczuwam się w tok myślenia drugiej osoby Duży uśmiech .

A teraz poważnie uważam iż pomysł, który podsunąłem jest nonsensowny. I nie chodzi o to, że to moim zdaniem nic nie da. W każdym razie nie tylko o to. Zarówno modlitwa jak i danie na mszę w moim odczuciu są bardzo niekonkretnym sposobem udzielania pomocy. Ponadto może (zaznaczam może nie musi) być sposobem zagłuszenia sumienia w sense: taki dobry ze mnie człowiek pomodliłem się, dałem na mszę - zrobiłem co mogłem. Zrobiłem to coś i mam czyste sumienie.

Jak już wspomniałem cyklofrenia (zwana schizofrenią) jest chorobą nawrotową- tak jak padaczka, tak jak chorzy na epilepsje nie miewają non-stop drgawek itp. Jeśli chodzi o nawroty to z pomocą przychodzi farmakologia.

Oglądając niedawno program w którym wypowiadali się schizofrenicy zwróciłem uwagę, że sama choroba jest co prawda problemem, ale problem też jest to że ludzie w sposób bardzo pogardliwy reagują na chorych coś na zasadzie puknięcia się w czoło i sarkastycznego uśmiechu.

Jak pomóc? Po prostu nie izolować się od takiej osoby. Co często nie jest łatwe ze względu na to jak społeczeństwo reaguje na tę chorobę. Schizofrenicy stanowią około 1% każdego społeczeństwa.
15-10-2005 01:12
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
Jakbym to przewidział semper. Skąd u ciebie taki pomysł? Raczej z ironii, znając choć trochę podejście do Kościoła, takze łatwo było tą ironię u ciebie wykryć i nie myliłem się. Ja takze się wczułem w twoje myślenie i widać skutek.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
15-10-2005 01:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
Offca napisał(a):Schizofrenia jest chyba tą chorobą, która czyni małżeństwo od początku nie ważnym...

odpowiem jak prawnik-kanonista... schizofrenia czyni czlowieka niezdolnym do podjecia istotnych obowiazkow malzenskich z przyczyn natury psychicznej w swietle kanonu 1093 nr 3.

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
03-02-2007 23:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zban Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 32
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #21
 
I bardzo słusznie, bo schizofrenia jest chorobą nieuleczalną, uwarunkowaną genetycznie (jak wiele chorób psychicznych). Gadanie o "nawrotach i odwrotach" to zawracanie głowy. Równie dobrze można by powiedzieć, że osoba z okresowymi atakami szału może wziąć ślub. Depresja zaś jak słusznie pisze Offca jest uleczalna, nawet bardzo ciężka odmiana, ale leczenie liczy się czasem nawet latami: należy tylko pamiętać, że depresja w sensie ścisłym to nie żadna "jesienna smuta" itp., ale zaburzenie gospodarki serotoniny - ważnego neurotransmitera.

A to przykład tego, jakie bzdury piszą w Sieci o depresji ludzie, którzy nie mają pojęcia o działaniu mózgu:

http://free.polbox.pl/d/depresja/w2dep.htm

Znów
Znów wracam po nocy
Znów wyje?d?am skoro ?wit
Nikt mnie nie widzia? tylko Ty
Nikt mnie nie kocha? tak, jak Ty

ftp://media.kdm.pl/filmy/Armia(zjawy_i_ludzie)01.avi

http://www.youtube.com/watch?v=vo8mfj4uDp8
05-02-2007 21:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
Zban napisał(a):Depresja zaś jak słusznie pisze Offca jest uleczalna, nawet bardzo ciężka odmiana, ale leczenie liczy się czasem nawet latami
Obyście mieli rację Smutny
06-02-2007 21:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Julia napisał(a):odpowiem jak prawnik-kanonista... schizofrenia czyni czlowieka niezdolnym do podjecia istotnych obowiazkow malzenskich z przyczyn natury psychicznej w swietle kanonu 1093 nr 3.
A wystarczyło tylko jedna chwileczke pomyśleć: małżeństwo ma sprzyjać uświęcaniu się małżonków w zgodzie, jedności miłości i pokoju. Ta choroba nie służy realizacji tychże postulatów.
Nie widziałem wcześniej tego wątku.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
07-02-2007 09:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #24
 
Zban napisał(a):bo schizofrenia jest chorobą nieuleczalną, uwarunkowaną genetycznie (jak wiele chorób psychicznych).
Hmmm... No nie wiem... :-k Znaczy się - ma się predyspozycje genetyczne... Ale czy jest tak znowu do końca nieuleczalna to nie wiem. Słyszałam kiedyś, że na schizofrenię każdy może zapaść. Mojej mamy koleżanki mąż jest na to chory. Tylko właśnie nie do końca pamiętam, czy był chory już jak brali ślub, czy zachorował później. Albo, czy objawy choroby pojawiły się dopiero po ślubie...

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
08-02-2007 12:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
Portal w którym pewnie można zneźć wiele ciekawych informacji na ten temat...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
08-02-2007 16:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kowal Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #26
 
nie chce błądzić ale schizofrenia chyba nie jest problemem w udzieleniu ślubu,
to choroba jak każda inna

Ucz si? od nas obracaj dzi? co?, zamiast si? podda? skumuluj z?o?? i zamie? j?, zamie? j? w si?? do dzia?ania bo jeszcze nikt nie wyzdrowia? od narzekania.

Dlaczego widzisz wroga w mej osobie ?
08-02-2007 16:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #27
 
Kowal napisał(a):to choroba jak każda inna
No tak oczywiście, taka sama jak katar, zapalenie migdałków, grypa, nowotwór...

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
08-02-2007 16:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kowal Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #28
 
Offca napisał(a):No tak oczywiście, taka sama jak katar, zapalenie migdałków, grypa, nowotwór...

każda choroba jest inna,
ale to nie znaczy że ta osoba jest gorsza,
lub nie jest człowiekiem, ma takie same prawa jak każda inna osoba bez względu na to co choruje

Ucz si? od nas obracaj dzi? co?, zamiast si? podda? skumuluj z?o?? i zamie? j?, zamie? j? w si?? do dzia?ania bo jeszcze nikt nie wyzdrowia? od narzekania.

Dlaczego widzisz wroga w mej osobie ?
08-02-2007 16:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #29
 
Jeśli wrzucasz wszystko do jednego wora...


Oczywiście, że ma prawa i jest człowiekiem. Czy ktoś napisał, że nie jest?
Jednak dla ludzi, dla których małżeństwo nie jest wyłącznie oficjalnym papierkiem, ale czymś znacznie więcej, nie do pomyślenia jest, że któreś z małżonków nie byłoby w stanie spełnić podstawowych obowiązków stanu. Więc co to za małżeństwo? Chyba tylko z nazwy.
Ciekawe, czy chciałbyś poślubić dziewczynę chorą na schizofrenię, albo inną chorobę psychiczną. Myślę, że nie do końca zdajesz sobie sprawę, czym są te choroby i jakie są ich poważne konsekwencje.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
08-02-2007 17:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
Kowal napisał(a):nie chce błądzić ale schizofrenia chyba nie jest problemem w udzieleniu ślubu
Póki co, to błądzi Pan, Panie Szanowny.
Polecam lekturę tego artykułu.
Choc w sumie wypowiedziała się Julia, nasza kanonistka forumowa.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
08-02-2007 17:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów