Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy Bóg kocha Szatana?
Autor Wiadomość
Robi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 174
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Czy Bóg kocha Szatana?
Czy Bóg kocha Szatana? Przeciez tak jak kazdą inna istotę stworzył ja z miłości, a ponoć Jego miłość nigdy nie ustaje. Jak sie do tego ustosunkowac w swietle wiary?
28-08-2004 16:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Zacznijmy od sprawy podstawowej: Szatan tez stwozenie Boze, a jako takiego Bog go zapewne kocha.

Szatan tez ma wolna wole (choc u aniolow jako istot zyjacych poza czasem to wyglada troche inaczej, ale to inny temat) wiec wykorzystuje ja jak chce.

Ja uwazam, ze Bog bylby gotow przebaczyc Szatanowi jesli ten by tego tylko chcial... A to jest chyba dowodem milosci Boga.

Jako Ojciec Bog kocha wszystkie swoje dzieci - te wyrodne tez... W czym tak naprawde my jestesmy lepsi od Szatana? Po prostu mozemy dokonywac wyboru w kazdej chwili... Jesli Bog jest w stanie kochac nas, to Lucyfera, ktory jest przeciez wyzej w "hierarchii bytow" (w koncu jest aniolem) tym bardziej.

I teraz jest sprawa taka jak z czlowiekiem: nie kazdy chce te milosc przyjac...

www.malach.tox.pl
28-08-2004 17:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Mozna powiedziec, ze zgadzam sie z przedmowcami. Ale wydaje mi sie, ze Bog nie moze kochac Szatana.
28-08-2004 18:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Robi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 174
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
zna ktos moze jakies stosowne fragmenty?
28-08-2004 18:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Daidoss napisał(a):Mozna powiedziec, ze zgadzam sie z przedmowcami. Ale wydaje mi sie, ze Bog nie moze kochac Szatana.
Dlaczego nie moze? Przeciez jest wszechmogacy Język A poza tym jako Milosc tworzy tylko to, co na milosc zasluguje.

www.malach.tox.pl
28-08-2004 18:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Gadałem dzis z ksiedzem na ten temat.
I macie racje. Napisze to co wynika z naszej wiary. Oczywiscie nie moza byc pewnym w 100% bo to tylko przemyslenia czlowieka a jak jest z Bogiem to On sam wie o tym.
Bog stwarzal wszytsko z milosci. A wiec Lucyfer i inne zle duch takze zostaly stworzone z milosci. Wiemy rowniez, ze to co on stworyl bylo dobre. Anioly jako istoty inteligentniejsze od ludzi mogly byc stworzone przez Boga jako bardzo dobre.
Czyli Bog w swojej milosci ukochal rowniez anioly. Bog jest miloscia. Wiec mimo woli Szatana On go kocha.
29-08-2004 01:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Robi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 174
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
nasuwa mi sie jeszcze jedna mysl: Bog przemawia do nas: "milujcie nieprzyjaciol swoich" wiec on jaka najwieksza Milosc zapewne czyni tak samo, a Lucyfer to jednak przeciwnik Boga
29-08-2004 15:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Wydaje mi sie, ze Lucyfer w Bogu przeciwnika nie widzi to tak jakbym ja widzial w przeciwnika w Pudzianowskim Język Ale jest przeciwnikiem czlowieka. Ale to moja interpretacja.
Bog w swojej milosci jak juz napisalem kocha Lucyfera.
29-08-2004 15:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Robi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 174
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
no, moze nie tyle przeciwnika co predzej wroga.

Ps.: odnosnie pudzianowskiego, dzisiaj lecialy strong woman, wygrala 21letnia polka, takiej tez bym sie bal Język
30-08-2004 00:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Czyli doszlismy do porozumienia, ze Bóg kocha Szatana w swojej stwórczej miłości?

P.S. Tak jak sie interesuje STRONG MANAMI nie slyszalem o STRONG babkach. Bylo to w TV ??
30-08-2004 09:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Robi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 174
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
ja tez si4e nie interesuje, akuratnie lecialo w telewizji. to chyba nie wymaga osobnego tematu Język
30-08-2004 14:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
:arrow: Wracamy do tematu a konczymy temat STROG MAN :!:
30-08-2004 17:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
Daidoss napisał(a):Gadałem dzis z ksiedzem na ten temat.
Och, zaraz tam ksiądz ... Szczęśliwy
Daidoss napisał(a):Bog stwarzal wszytsko z milosci. A wiec Lucyfer i inne zle duch takze zostaly stworzone z milosci.
Bóg nie stworzył złych duchów. Te duchy (anioły) stały sie "złe" z własnej woli.
Daidoss napisał(a):Wiemy rowniez, ze to co on stworyl bylo dobre. Anioly jako istoty inteligentniejsze od ludzi mogly byc stworzone przez Boga jako bardzo dobre.
A skąd to info, ze anioły są "inteligentniejsze" od ludzi ?? Robiono im testy IQ ? :wink:
Wszyscy jesteśmy dziećmi Boga, żli i dobrzy. Jednak Bóg kocha wszystkich taką samą miłością.

No, naturalnie Jezusa kocha najbardziej, bo to jego pierworodny. Duży uśmiech Ale to już inna historia ....

[ Dodano: Wto 31 Sie 2004 19:31 ]
Daidoss napisał(a):Wydaje mi sie, ze Lucyfer w Bogu przeciwnika nie widzi to tak jakbym ja widzial w przeciwnika w Pudzianowskim Język
A co tam Pudzianowski ? Znasz historię o Dawidzie i Goliacie ? Jest w Biblii :wink:
Daidoss napisał(a):Ale jest przeciwnikiem czlowieka. Ale to moja interpretacja.
Szatan jest przeciwnikiem planu Boga, planu zbawienia. Nie chce byśmy zostali zbawieni i chociaż wie, że z Bogiem mierzyć się nie może, to próbuje popsuć co sie da w tym planie.
Szatan chce po prostu, by jak najwięcej ludzi było nieszczęśliwych, tak jak on jest nieszczęśliwy.

Always Look on the Bright Side of Life
31-08-2004 19:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
Ziober zgadzam sie z Toba wsumie. No tylko nie wiem czy robisz sobie jaja czy cus czasem. Z tym badaniem IQ u aniolow.
Ale wypowiedz nawet mi sie podoba. Ostatnie zdania najbardziej.
31-08-2004 21:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
Daidoss napisał(a):No tylko nie wiem czy robisz sobie jaja czy cus czasem. Z tym badaniem IQ u aniolow.
Zanim to napisałem, nigdy się wcześniej nad tym nie zastanawiałem, ale sam powiedz - znasz jakiś przykład inteligencji aniołów ? Nie siły, czy potęgi, ale inteligencji.
Może jakiś w Biblii jest, ale ja w tej chwili sobie nie przypominam. Dlatego trudno powiedzieć kto jest bardziej inteligentny - człowiek czy anioł.

Always Look on the Bright Side of Life
01-09-2004 00:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów