Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy Bóg kocha Szatana?
Autor Wiadomość
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
Nie wiem czy gdzies jest jakis cytat, ale tak samo sztan nie moze sie nawrocic tak jak my z grzechu ciagle mozemy powracac do Boga poniewaz mail leprze przejrzenia. Byl stworzeniem inteligentniejszym. Aniolowie sa inteligentniejsze od czlowieka poniewaz zostaly stworzone aby nam slorzyc, wiec musza miec lepsze pozanie niz my.
01-09-2004 08:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Robi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 174
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #17
 
a moze w swej wielkiej inteligencji cos mu sie w Bogu nie podobalo? i mial odwage to powiedziec. i Bog go za to stracil do piekiel
01-09-2004 09:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
Rasta napisał(a):Aniolowie sa inteligentniejsze od czlowieka poniewaz zostaly stworzone aby nam slorzyc, wiec musza miec lepsze pozanie niz my.
Aniołowie nie służą człowiekowi, tylko Bogu i wykonują Jego polecenia. Czyżbyś swojemu aniołowi rozkazywał ? Szczęśliwy Ciekawe ....

Mimo wszystko nie da sie porównać inteligencji aniołów do inteligencji ludzi, bo o tej anielskiej nic nie wiemy. Podkreślam, ze nie chodzi tu o zadne moce, którymi aniołowie władają, gdyż te pochodzą od Boga.

Always Look on the Bright Side of Life
01-09-2004 10:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #19
 
ziobro Adama napisał(a):Aniołowie nie służą człowiekowi, tylko Bogu i wykonują Jego polecenia. Czyżbyś swojemu aniołowi rozkazywał ? Szczęśliwy Ciekawe ....

Hmmmm.... Czy słowo służba implikuje poddaństwo od razu? Jezus służył człowiekowi, sam tak powiedział i to robił, ale czy to oznaczało, że rozkazywano mu? Służyć może przecież oznaczać pomagać. Takie utarczki słowne prowadzą tylko do zamieszania. Można powiedzieć, że aniołowie służą człowiekowi i to nie kłóci się z tym co napisałeś. Znaczenie słów nie kiedy jest bardzo pojemne.

Dobra dość tych dywagacji......

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
01-09-2004 11:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
Gregoriano napisał(a):Hmmmm.... Czy słowo służba implikuje poddaństwo od razu? Jezus służył człowiekowi, sam tak powiedział i to robił, ale czy to oznaczało, że rozkazywano mu? Służyć może przecież oznaczać pomagać. Takie utarczki słowne prowadzą tylko do zamieszania. Można powiedzieć, że aniołowie służą człowiekowi i to nie kłóci się z tym co napisałeś. Znaczenie słów nie kiedy jest bardzo pojemne.
Myślę, że w kontekście biblijnym właśnie o taka służbę anielską chodzi, o jakiej napisałem.

10. Wtedy rzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie! Albowiem napisano: Panu Bogu swemu pokłon oddawać i tylko jemu służyć będziesz.
11. Wtedy opuścił go diabeł, a aniołowie przystąpili i służyli mu.
(Mat. 4:10-11 BW)

Kiedy "służymy" ludziom, służymy Bogu, ponieważ służymy Jego planom. Dotyczy to także Jezusa i jego ziemskiej misji.

Żaden człowiek nie miał aniołów na swoje posługi. Jeśli te mu "służyły", to robiły to na polecenie Boga.

I nadal nie wiemy co z tą "inteligencją aniołów". Szczęśliwy

Always Look on the Bright Side of Life
01-09-2004 12:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #21
 
Aniolowie zostaly stworzone dla czlowieka, aby byly dla niego. Wiemt dlatego tez, ze Lucyfer sie wtedy zdenerwowal, ze nie bedzie nam sluzyl.
01-09-2004 14:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #22
 
Daidoss napisał(a):Aniolowie zostaly stworzone dla czlowieka, aby byly dla niego. Wiemt dlatego tez, ze Lucyfer sie wtedy zdenerwowal, ze nie bedzie nam sluzyl.
Niektóre sprawy łatwo można przyjąc i zaakceptować. Jednak czasem przydaje się jakiś mały cytat na poparcie swojego zdania.
Masz cos może na obronę swojej tezy o aniołach ?
Ja słyszałem, czytałem o kilku różnych teoriach, ale nie mam nic na ich poparcie, więc kiedy piszę, to dodaję, ze to tylko teoria.

Dla mnie aniołowie to posłańcy i słudzy Boga i tak najczęściej są w Biblii opisywani. Gdytbym miał użyć prostego porównania, to aniołowie są jak personel pielęgniarski w szpitalu - chociaż usługują chorym, to jednak wykonują polecenia lekarza (Bóg), a nie chorego (człowiek).

Always Look on the Bright Side of Life
01-09-2004 15:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #23
 
Postaram sie dowiedziec cos wiecej o aniolach, bo dla mnie moja wdza jest jasna ale widze, ze nie dla wszystkich. Nie wiem czy wysciele cytatami ale cos poszukam.
02-09-2004 15:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #24
 
Hbr 1, 14 napisał(a):„Czyż więc wszyscy [aniołowie] nie są duchami przeznaczonymi do posługiwania? Czyż nie zostali posłani po to, aby być pomocą dla tych, którzy mają osiągnąć zbawienie?”
03-09-2004 08:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #25
 
ziobro Adama napisał(a):
Daidoss napisał(a):Aniolowie zostaly stworzone dla czlowieka, aby byly dla niego. Wiemt dlatego tez, ze Lucyfer sie wtedy zdenerwowal, ze nie bedzie nam sluzyl.
Niektóre sprawy łatwo można przyjąc i zaakceptować. Jednak czasem przydaje się jakiś mały cytat na poparcie swojego zdania.
Masz cos może na obronę swojej tezy o aniołach ?
Ja słyszałem, czytałem o kilku różnych teoriach, ale nie mam nic na ich poparcie, więc kiedy piszę, to dodaję, ze to tylko teoria.

Ale co chcesz aby Daidoss udowadniał? Z Pisma św. jasno wynika, że aniołowie mają służyć człowiekowi z rozkazu Boga. Mam znów wraźenie jakbyśmy starali sie przkonywac do czegoś do czego sie zgadzamy. Natomiast jesli chodzi o Lucifera, to chyba nie trzeba przekonywać, iż zatracił powołanie Boże i stanął w opozycji do Stwórcy mówiąc non serviam. /zapewnie pisowania tego jest inna/

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
03-09-2004 10:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #26
 
Nie wiem czy zauwazylicie, ale "troche" zaszliscie z tematu Język Język Język

www.malach.tox.pl
03-09-2004 13:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #27
 
Tak jak mówi Gerwaz zeszliśmy z tematu, jednak myśle, ze dośc dobrego dlatego umieścilem kontunuacje tematu o aniołach.


ANIOŁOWIE
03-09-2004 14:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #28
 
Wiecie co? Bardzo ciekawe pytanie Uśmiech Nigdy bym czegos takiego chyba nie wymyśliła Uśmiech Aż sama podpytam kiedyś swojego Ksiedza Język

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
01-10-2004 22:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kasztanek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #29
 
No to jak juz podpytasz to daj wtedy znac :!: :wink:
01-10-2004 23:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #30
 
OK. Lepiej znać wiecej opinii fachowców Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
02-10-2004 10:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów