Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy Bóg kocha Szatana?
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #31
 
Z tego co ja sadze to Bóg kocha szatana a z tego względu żę jak sami twierdzicie Bóg jest milościwy dla wszystkich.A to ze szatan odwrocil sie od boga to byla tylko jego bojazn przed tym ze Bóg bedzie go mniej milowal gdy stworzy czlowieka.
25-04-2005 12:34
Smyracz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 142
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #32
 
Kosem napisał(a):Z tego co ja sadze to Bóg kocha szatana a z tego względu żę jak sami twierdzicie Bóg jest milościwy dla wszystkich.A to ze szatan odwrocil sie od boga to byla tylko jego bojazn przed tym ze Bóg bedzie go mniej milowal gdy stworzy czlowieka
Chyba zostało to tu gdziesjuż wyjaśnieone, że tak nie jest a dlaczego to przeczytaj cały ten temat :!:

"Kopernik te? by?a kobiet?"
26-04-2005 07:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #33
 
No to skoro go nie kocha to dla czego Szatan jeszcze istnieje, dlaczego Bóg go nie zgładzi?
26-04-2005 09:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Smyracz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 142
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
Bóg nie jest Rambo. Dlaczego miałby zabijac tych, którzy nie postepują tak jak powinni :?:

"Kopernik te? by?a kobiet?"
28-04-2005 10:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Daven Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 47
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #35
 
Czy nie lepiej litościwie zabić niż skazywać na wieczne męczarnie. Owszem, nie zabijając szatana Bóg nie jest Rambo - za to jest wiecznym Hitlerem... Śmierć przy nieskończonych torturach jest zbawieniem.
28-04-2005 10:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #36
 
Hmm, ale jak zabić kogoś kto nie żyje w sumie ciałem :?: Przecież Szatan jest aniołem... żyje chyba w wieczności, więc pozostaje chyba tylko unicestwienie go... Ale jeśli Bóg obiecał, wszystkim życie wieczne, to unicestwiając Szatana złamał by tą obietnicę... Tak więc ja już nie wiem.. może tak musi być... Może Szatan jest d czegoś Bogu potrzebny :?:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
28-04-2005 15:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Daven Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 47
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
Co za różnica, czy zabicie czy unicestwienie - na jedno wychodzi Oczko Gdzie Bóg obiecał WSZYSTKIM życie wieczne, łącznie z aniołami? I gdzie jest Bogu szatan potrzebny, gdy na wieki cierpi w piekle? Jako przestroga dla zbawionych: "Patrzcie, co się dzieje, gdy ktoś się buntuje przeciw Mnie"?
28-04-2005 20:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Katolik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #38
 
Harpoon napisał(a):Hmm, ale jak zabić kogoś kto nie żyje w sumie ciałem :?: Przecież Szatan jest aniołem... żyje chyba w wieczności, więc pozostaje chyba tylko unicestwienie go... Ale jeśli Bóg obiecał, wszystkim życie wieczne, to unicestwiając Szatana złamał by tą obietnicę... Tak więc ja już nie wiem.. może tak musi być... Może Szatan jest d czegoś Bogu potrzebny :?:
Szatan jest "sprawdzianem" naszej wiary. Bóg dopuszcza na nas pokusy diabła, by wykazała się nasza wytrwałośc i wiernośc Bogu.

Wierz? tylko w prawdy objawione. Bez wiary nie mo?na podoba? si? Bogu
28-04-2005 21:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #39
 
No ja wiem Katoliku, że Bóg dopuszcza kuszenia... odnosiłam się tylko do tego, że Bóg chyba nie mógłby unicestwić szatana...

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
28-04-2005 22:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Katolik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #40
 
Harpoon napisał(a):No ja wiem Katoliku, że Bóg dopuszcza kuszenia... odnosiłam się tylko do tego, że Bóg chyba nie mógłby unicestwić szatana...
Bóg nie daje i odbiera. Jeżeli kogoś obdarzył nieśmiertelnością, to będzie istniał zawsze.

Wierz? tylko w prawdy objawione. Bez wiary nie mo?na podoba? si? Bogu
28-04-2005 23:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #41
 
No to w końcu obdarzył tego szatana nieśmiertelnością czy nie :?:
EJ, no bo nie wiem czy to ja się pogubiłam, czy naprawdę są tu już dwie wersje...

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
28-04-2005 23:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Katolik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #42
 
Harpoon napisał(a):No to w końcu obdarzył tego szatana nieśmiertelnością czy nie :?:
EJ, no bo nie wiem czy to ja się pogubiłam, czy naprawdę są tu już dwie wersje...
Wszystkie stworzenia duchowe nie mogą przestać istnieć, bo duch nie może umrzeć ani popełnić samobójstwa.

Wierz? tylko w prawdy objawione. Bez wiary nie mo?na podoba? si? Bogu
28-04-2005 23:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #43
 
Ale Bóg wszystko może.
Może więc całkowicie unicestwić szatana... Ale nie robi tego z Jemu najlepiej znanych powodów... W sumie to chyba i tak go kocha...

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
28-04-2005 23:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Katolik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #44
 
Harpoon napisał(a):Ale Bóg wszystko może.
Może więc całkowicie unicestwić szatana... Ale nie robi tego z Jemu najlepiej znanych powodów... W sumie to chyba i tak go kocha...
Bóg nienawidzi szatana i dlatego przenaczył mu piekło.

Wierz? tylko w prawdy objawione. Bez wiary nie mo?na podoba? si? Bogu
28-04-2005 23:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #45
 
Jak już wspomniał Katolik, Bóg nie może w taki sposób unicestwic szatana, by za pstryknięciem palców zły rozpłynął się na zawsze w powietrzu. Bóg dał mu nieśmiertelne życie i nie odbierze go. Bóg nie byłby Sobą, gdyby tak zmieniał zdania. Jednego dnia mamy wolną wolę, drugiego dnia już nie... Nie może tego zrobić, chociażby dlatego, że jak On coś powie, to jest to pewne jak w banku Oczko Kto by ufał takiemu Bogu, który codziennie zmienia zdanie???

[ Dodano: Czw 28 Kwi, 2005 ]
Jego słowa nie przeminą. Jest taki fragment w NT Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
28-04-2005 23:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów