Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy Bóg kocha Szatana?
Autor Wiadomość
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #46
 
ej, no to kocha czy nienawidzi :?: :|

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
28-04-2005 23:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Katolik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #47
 
Harpoon napisał(a):ej, no to kocha czy nienawidzi :?: :|
Cytat:Est 8: 12d "Nie tylko nie chcą, żeby ludzie kierowali się między sobą jakimikolwiek uczuciami wdzięczności, lecz także, rozzuchwaleni słowami swoich pochlebców, którzy nie chcą słyszeć o tym, co dobre, są przeświadczeni, że uda im się uniknąć sprawiedliwego sądu wszystkowiedzącego Boga, który nienawidzi zła."
Bóg nienawidzi zła, a tym bardziej szatana, który jest złem osobowym.

Wierz? tylko w prawdy objawione. Bez wiary nie mo?na podoba? si? Bogu
28-04-2005 23:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #48
 
No, chciałabym żeby jeszcz ktoś inny mi na to ptanie odpowiedział... Bo przecież też jest napisane, że Bóg jest miłosierny... Zresztą Bóg nie stworzył szatana złego z natury, przeciez on był aniołem...

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
28-04-2005 23:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #49
 
To oczywiste, bo zło jest przeciwieństwem Boga. Ale szatan jest stworzeniem Boga i Bóg stwarzając go niewątpliwie kierował się miłością... Bóg jest miłością, więc może nienawidzić? Co na ten temat powiesz?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
28-04-2005 23:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #50
 
Katolik napisał(a):Bóg nienawidzi szatana i dlatego przenaczył mu piekło.

Cooooooooo???????? Bóg jako Miłość może nienawidzić? Chyba zaprzeczyłeś w ten sposób Bóstwu Boga! Skoro Bóg jest Miłością 1 J 4, 8b to nie może nie miłować, nawet szatana. Proszę nie nadawajmy cech ludzkich Bogu, to typowy antropomorfizm :roll:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
29-04-2005 11:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #51
 
Bóg może nienawidzić złe czyny szatana, ale nie jego jako stworzenie boskie.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
29-04-2005 11:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Katolik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #52
 
Offca napisał(a):Bóg może nienawidzić złe czyny szatana, ale nie jego jako stworzenie boskie.
Cytat:Mdr 14: 9 "Tak samo bowiem nienawidzi Bóg bezbożnika, jak i bezbożności jego."
Hbr 10: 31 "Straszna to rzecz wpaść w ręce Boga żywego."
Widzę, że w ogóle nie znacie Pisma Świętego i nauki Katolickiej.

Wierz? tylko w prawdy objawione. Bez wiary nie mo?na podoba? si? Bogu
29-04-2005 17:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #53
 
To raczej Ty nie znasz, albo nie przyjmujesz do wiadomości, że Bóg jest samą miłością i widzisz Go tylko jako surowego Sędziego, który tylko czyha na to aż się podkniesz i z satysfakcją będzie Cię mógł ukarać. Powodzenia.

[ Dodano: Pią 29 Kwi, 2005 ]
Poza tym bardzo chciałam, żebyś się właśnie na ten temat wypowiedział (patrz kilka postów wyżej) jeśli oczywiście potrafisz, bo z tego co widzę, to nawet nie umiesz własnego zdania przedstawić, tylko zapodajesz same cytaty. Na samych cytatch dyskusja nie polega. Powiedz coś od siebie konkretnego, jeśli nie, kończymy dyskusję, bo nie ma ona dalszego sensu.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
29-04-2005 17:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Katolik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #54
 
Offca napisał(a):To raczej Ty nie znasz, albo nie przyjmujesz do wiadomości, że Bóg jest samą miłością i widzisz Go tylko jako surowego Sędziego, który tylko czyha na to aż się podkniesz i z satysfakcją będzie Cię mógł ukarać. Powodzenia.

[ Dodano: Pią 29 Kwi, 2005 ]
Poza tym bardzo chciałam, żebyś się właśnie na ten temat wypowiedział (patrz kilka postów wyżej) jeśli oczywiście potrafisz, bo z tego co widzę, to nawet nie umiesz własnego zdania przedstawić, tylko zapodajesz same cytaty. Na samych cytatch dyskusja nie polega. Powiedz coś od siebie konkretnego, jeśli nie, kończymy dyskusję, bo nie ma ona dalszego sensu.
Jeżeli podaję cytaty z Pisma Świętego jest wg Ciebie niedobrze. Więc bardziej wierzysz mnie, niż Bogu???

Wierz? tylko w prawdy objawione. Bez wiary nie mo?na podoba? si? Bogu
29-04-2005 17:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #55
 
Oczywiście, że Bogu. Ale rozwijaj trochę swoje wypowiedzi, bo to jest forum dyskusyjne o ile wiem. Ja też zaraz zacznę w swoich wypowiedziech podawać wyłącznie cytaty. Wątpię byśmy się wszyscy wówczas dogadali i zrozumieli.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
29-04-2005 17:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Katolik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #56
 
Offca napisał(a):Oczywiście, że Bogu. Ale rozwijaj trochę swoje wypowiedzi, bo to jest forum dyskusyjne o ile wiem. Ja też zaraz zacznę w swoich wypowiedziech podawać wyłącznie cytaty. Wątpię byśmy się wszyscy wówczas dogadali i zrozumieli.
Przeczytaj "Breviarium FideI", czyli zbiór doktrynalnych wypowiedzi Kościoła. Pisze tam, że jeżeli ktoś wierzy, że kara piekła jest tymczasowa i że nastąpi jej koniec, to tym samym wyklucza się ze społeczności wiernych. Sprawdź więc, czy jeszcze jesteś w Kościele.

Wierz? tylko w prawdy objawione. Bez wiary nie mo?na podoba? si? Bogu
29-04-2005 17:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #57
 
CO??????????? KTO I GDZIE TU KIEDYKOLWIEK NAPISAŁ, ŻE KARA PIEKŁA JEST TYMCZASOWA I ŻE BĘDZIE MIAŁA KONIEC?????????????????????????????????????????????
Czytaj ze zrozumieniem nasze wypowiedzi, albo idź na kurs czytania ze zrozumieniem.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
29-04-2005 17:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Katolik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #58
 
Cytat:Bóg może nienawidzić złe czyny szatana, ale nie jego jako stworzenie boskie.
Jak to rozumieć?

Wierz? tylko w prawdy objawione. Bez wiary nie mo?na podoba? si? Bogu
29-04-2005 17:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #59
 
Na pewno nie tak, jak Ty to zrozumiałeś. Nie wiem gdzie Ty tu widzisz, że kara piekła jest tymczasowa. Napisałam to? Nie, więc nie rozumiem Twoich bezsensownych oskarżeń.
A rozumiec to można tak, że szatan też jest stwoerzeniem Boga. Sam siebie nie stworzył. I Bóg Go umiłował tak samo jak inne swoje stworzenia. Uważasz, ze Bóg, będąc miłością, może nienawidzić? Zbyt dosłownie czasami czytasz Pismo. Bóg może nienawidzić złe czyny, ale jak może nienawidzić SWOJE stworzenie? Tak samo jak w życiu. Nie możesz znienawidzić człowieka, tylko jego zły czyn. Jakby to wyglądało? Bóg każe nam miłować KAŻDEGO bliźniego i nie mieć nikogo w nienawiści, a Sam by nienawidził? No to ładny mi przykład...

[ Dodano: Pią 29 Kwi, 2005 ]
Bóg jest miłością i tego nie podważysz (1 J 4;8). A nienawiść jest przeciwieństwem miłości. Bóg nie może zaprzeczać Samemu Sobie :!: :!: :!: Chyba, że Ty w jakiegoś innego boga wierzysz, który kocha i nienawidzi...

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
29-04-2005 22:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Katolik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #60
 
Offca napisał(a):Na pewno nie tak, jak Ty to zrozumiałeś. Nie wiem gdzie Ty tu widzisz, że kara piekła jest tymczasowa. Napisałam to? Nie, więc nie rozumiem Twoich bezsensownych oskarżeń.
A rozumiec to można tak, że szatan też jest stwoerzeniem Boga. Sam siebie nie stworzył. I Bóg Go umiłował tak samo jak inne swoje stworzenia. Uważasz, ze Bóg, będąc miłością, może nienawidzić? Zbyt dosłownie czasami czytasz Pismo. Bóg może nienawidzić złe czyny, ale jak może nienawidzić SWOJE stworzenie? Tak samo jak w życiu. Nie możesz znienawidzić człowieka, tylko jego zły czyn. Jakby to wyglądało? Bóg każe nam miłować KAŻDEGO bliźniego i nie mieć nikogo w nienawiści, a Sam by nienawidził? No to ładny mi przykład...

[ Dodano: Pią 29 Kwi, 2005 ]
Bóg jest miłością i tego nie podważysz (1 J 4;8). A nienawiść jest przeciwieństwem miłości. Bóg nie może zaprzeczać Samemu Sobie :!: :!: :!: Chyba, że Ty w jakiegoś innego boga wierzysz, który kocha i nienawidzi...
Cytat:Mdr 14: 9 "Tak samo bowiem nienawidzi Bóg bezbożnika, jak i bezbożności jego."
Hbr 10: 31 "Straszna to rzecz wpaść w ręce Boga żywego."
Czy Bóg jest kłamcą?

Wierz? tylko w prawdy objawione. Bez wiary nie mo?na podoba? si? Bogu
29-04-2005 22:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów