Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Doskonaly czlowiek (Ef 4,13)
Autor Wiadomość
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
czy to znaczy, Anniko, że wycofujesz się ze swojego stwierdzenia, które odczytuję jako utożsamienie przez Ciebie niepewności z wiarą?

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
18-08-2006 20:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #32
 
Wręcz przeciwnie ,dla mnie to jednosć Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
18-08-2006 23:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
więc chyba widzę problem, tzn. mam nieprzeparte wrażenie, że jedna z Twoich wypowiedzi przeczy innym ...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
18-08-2006 23:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #34
 
Spróbuj na spokojnie przemyslec co napisalam Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
18-08-2006 23:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
ja rzadko myślę niespokojnie Duży uśmiech

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
18-08-2006 23:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
Co stało sie z człowiekiem Doskonałym o którym mówi Paweł i Piotr i Jakób

i Sam Pan Jahszua .

Czy nikt nie jest doskonały czy wymarli ? czy Jezus kłamał :?:

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
14-09-2006 16:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #37
 
Oliwka napisał(a):Co stało sie z człowiekiem Doskonałym o którym mówi Paweł i Piotr i Jakób i Sam Pan Jahszua. Czy nikt nie jest doskonały czy wymarli ? czy Jezus kłamał :?:

jestem pewien, że Jezus nie kłamał, gdyż był i jest doskonały Oczko

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
14-09-2006 17:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
m.ink
--------------------------------------------------------------------------------
Cytat:
Cytat:Oliwka napisał/a:
Co stało sie z człowiekiem Doskonałym o którym mówi Paweł i Piotr i Jakób i Sam Pan Jahszua. Czy nikt nie jest doskonały czy wymarli ? czy Jezus kłamał
jestem pewien, że Jezus nie kłamał, gdyż był i jest doskonały
_________________

A ,co z człowiekiem co np z toba , czy jesteś Doskonały ?
co ze słowami apostołów - aby maż był Doskonały.

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
14-09-2006 17:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #39
 
Chodzi zapewne o usilne dążenie do tej doskonałości. Pełną doskonałość osiągniemy w niebie, gdyż na ziemi jest to nie możliwe z powodu grzechu. Aczkolwiek możemy właśnie do niej dążyć, wypełniając naukę Chrystusa Doskonałego i naśladując Go.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
14-09-2006 18:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #40
 
Oliwka napisał(a):A ,co z człowiekiem
dziwne ... z Twoich słów można by odnieść wrażenie, że Jezus nie był człowiekiem :-k

Oliwka napisał(a):co np z toba , czy jesteś Doskonały ?
moralnie nie, ontycznie tak

Oliwka napisał(a):co ze słowami apostołów - aby maż był Doskonały.
tu słuszną sugestię przedstawiła Offca można by to interpretować w kategorii rozwoju; jednak ważny jest jeszcze kontekst wypowiedzi = proszę o parametry cytatu [księga, rozdział, wers]

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
14-09-2006 18:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #41
 
Namiar
M.ink




Jk 3:2 Br "Wszyscy bowiem często upadamy. Jeśli ktoś nie grzeszy mową, to jest mężem[shadow=red] doskonałym [/shadow]i będzie mógł zapanować nad całym swoim ciałem."

Mt 5:48 Br "Bądźcie tedy [shadow=red]doskonali[/shadow] tak jak[shadow=red] doskonały [/shadow]jest wasz Ojciec Niebieski."


Mt 19:21 Br "Jeśli chcesz być [shadow=red] doskonałym [/shadow]- powiedział Jezus - idź, sprzedaj, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. A potem przyjdź i pójdź za Mną

Lk 1:17 Br "Sam będzie szedł przed Nim w duchu i w mocy Eliasza, aby zwrócić serce ojców ku ich synom, a niewierzących - ku rozsądkowi sprawiedliwych, i by przygotować Panulud [shadow=red]doskonały[/shadow]

1Kor 2:6 Br "A jednak głosimy mądrość między [shadow=red]doskonałymi[/shadow],ale nie mądrość tego świata ani władców tego świata, zresztą przemijających

Kol 1:28 Br "Tak więc głosimy Chrystusa każdemu człowiekowi, napominamy każdego, pouczając każdego z całą mądrością, aby wszyscy mogli okazać się [shadow=red]doskonałymi [/shadow]w swoim zjednoczeniu z Chrystusem."


1Tes 4:1 Br "Na koniec, bracia, prosimy was i polecamy wam bardzo stanowczo w imię Pana Jezusa, abyście - zgodnie z waszym dotychczasowym postępowaniem - stawali się coraz bardziej [shadow=red] doskonałymi [/shadow]stosownie do pouczeń, które otrzymaliście od nas w sprawie [shadow=red] doskonalenia [/shadow]się duchowego i przypodobania się Bogu."


Hbr 10:14 Br "Jedną, jedyną ofiarą [shadow=red]uczynił doskonałymi [/shadow]tych, którzy[glow=darkred] zostali oczyszczeni z grzechów." [/glow]

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
14-09-2006 21:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
Oliwka napisał(a):Namiar M.ink
Jk 3:2 Br "Wszyscy bowiem często upadamy. Jeśli ktoś nie grzeszy mową, to jest mężem[shadow=red] doskonałym [/shadow]i będzie mógł zapanować nad całym swoim ciałem."
Mt 5:48 Br "Bądźcie tedy [shadow=red]doskonali[/shadow] tak jak[shadow=red] doskonały [/shadow]jest wasz Ojciec Niebieski."
Mt 19:21 Br "Jeśli chcesz być [shadow=red] doskonałym [/shadow]- powiedział Jezus - idź, sprzedaj, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. A potem przyjdź i pójdź za Mną
Lk 1:17 Br "Sam będzie szedł przed Nim w duchu i w mocy Eliasza, aby zwrócić serce ojców ku ich synom, a niewierzących - ku rozsądkowi sprawiedliwych, i by przygotować Panulud [shadow=red]doskonały[/shadow]
1Kor 2:6 Br "A jednak głosimy mądrość między [shadow=red]doskonałymi[/shadow],ale nie mądrość tego świata ani władców tego świata, zresztą przemijających
Kol 1:28 Br "Tak więc głosimy Chrystusa każdemu człowiekowi, napominamy każdego, pouczając każdego z całą mądrością, aby wszyscy mogli okazać się [shadow=red]doskonałymi [/shadow]w swoim zjednoczeniu z Chrystusem."
1Tes 4:1 Br "Na koniec, bracia, prosimy was i polecamy wam bardzo stanowczo w imię Pana Jezusa, abyście - zgodnie z waszym dotychczasowym postępowaniem - stawali się coraz bardziej [shadow=red] doskonałymi [/shadow]stosownie do pouczeń, które otrzymaliście od nas w sprawie [shadow=red] doskonalenia [/shadow]się duchowego i przypodobania się Bogu."
Hbr 10:14 Br "Jedną, jedyną ofiarą [shadow=red]uczynił doskonałymi [/shadow]tych, którzy[glow=darkred] zostali oczyszczeni z grzechów." [/glow]
z przyto czonych przez Ciebie Oliwko fragmentów większosć - jak na mój rozum - mówi o doskonałości moralnej, którą stale należy rozwijać [np. przez dokonywanie właściwych wyborów]; dwa fragmenty [1Kor 2,6; Hbr 10,14] - w moim odczuciu - mówią o doskonałości ontycznej, niezbywalnej [rozumiem, że wiesz co mam na myśli?]

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
15-09-2006 06:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #43
 
m.k

Cytat:z przyto czonych przez Ciebie Oliwko fragmentów większosć - jak na mój rozum - mówi o doskonałości moralnej, którą stale należy rozwijać [np. przez dokonywanie właściwych wyborów]; dwa fragmenty [1Kor 2,6; Hbr 10,14] - w moim odczuciu - mówią o doskonałości ontycznej, niezbywalnej [rozumiem, że wiesz co mam na myśli?]
_________________

Nie ,nie wiem co masz na mysli zwłaszcza z doskonałościa ONTYCZNA , czy apostołowie móili o czyms takim?
Co do Doskonałosci moralnej ,to i owszem nalezy ja rozwijac ,ale jak widac to na przestrzeni Pierwszego Przymierza ,co,s nie bardzo to wychodzi , bo mam dobry zamiar ale wykonania brak #-o

Człowiek cielesny -dusza , co potrafi to widac dookoła ,ale nie o takiej DOSKONAŁOSC
a zreszta ,kogo bym nie zapytała czy jest DOSKONAŁY ,to /butnie/ odpowiada NIE ,ja?

dobrze zabie w błocie :mrgreen:

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
15-09-2006 13:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
Oliwka napisał(a):nie ,nie wiem co masz na mysli zwłaszcza z doskonałościa ONTYCZNA , czy apostołowie móili o czyms takim?

ontyczny odnoszący się do realnej istoty, do istnienia, bytu;

znalazłem też [nie wysilając się zbytnio] taki oto cytacik:

Cytat:Świętość nie jest czymś stałym w człowieku. Jest procesem dynamicznym i nieustannie podlega rozwojowi. 'Fakt przebóstwienia człowieka, realizowany w chrzcie, żalu za grzechy, sakramencie pokuty, daje człowiekowi (dzięki związanemu z nim ściśle zamieszkaniu Trójcy Świętej w człowieku) świętość bytową, ontyczną, która uzdalnia go wewnętrznie i mobilizuje do rozwijania własnej świętości moralnej, etycznej'. Tak rozumiana świętość zakłada konieczność podejmowania wciąż na nowo wysiłku doskonalenia się i dostosowywania swojego życia do wymagań Ewangelii."

pochodzi on z tej strony

warto też przeczytać sobie ten fragment:

Cytat:Trzy koncepcje świętości Kościoła:
- ontyczna: świętość - darem Boga, człowiekowi przywracany jest pierwotny obraz Boży, wg którego został stworzony i wezwany do przebóstwienia,
- sakralna: świętość - " nadczłowleczenstwo", święty to nadczłowiek, który imponuje, ale nie pociąga,
- moralna: świętość - duchowa kulturystyka.

źródło cytatu, choć najlepiej wejść sobie na wyszukiwarkę i wbić 'świętość ontyczna' - i poszperać troszku...
ogólnie rzecz biorąc rozumiem to trochę na wzór hindusko-hc/punkowy [niezła mieszanka, co?]: "atman jest brahmanem" tak jak punk jest hc ...

a mówiąc po ludzku: myślę, że rdzeniem świętości człowieka jest obecność Boga w jego sercu/duszy/istocie/esencji bytu/jaźni/blebleble; rdzeniem mojej duszy jest Bóg - tak rozumiem to co nazywamy 'mistycznym zjednoczeniem', a czego 'stworzenie na podobieństwo' jest dopiero początkiem

Chrystus mówi, że przyjdzie wraz z Ojcem do tego, kto pełni Jego wolę i "będą tam przebywać"; Chrystus posyła swego Ducha w serca nasze; wreszcie Chrystus pozwala spożywać swoje Ciało - 'wchodzi w nas', jeśli tylko wyrazimy na to zgodę;

Bóg jest święty = doskonały; skoro jest w nas, to - bez względu na to czy nasz rozwój moralny będzie postępował prężnie czy powoli - mamy w sobie Jego świętość niezbywalną [która - tak jak ją pojmuję - przenika rdzeń mej duszy i stąd wypływa jako 'źródło z którego płynie woda żywa']

oczywiście ciągle zastanawiam się jak dalece da się przekroczyć granicę między człowiekiem a Bogiem transcendentno-immanentnym i czy 'mistyczne zjednoczenie' jest rzeczywistym [całkowitym] przełamaniem tej granicy ...

a może jednak nie ... ?

Oliwka napisał(a):Co do Doskonałosci moralnej ,to i owszem nalezy ja rozwijac ,ale jak widac to na przestrzeni Pierwszego Przymierza ,co,s nie bardzo to wychodzi , bo mam dobry zamiar ale wykonania brak
jako Pismo rzecze: 'duch wprawdzie ochoczy, ale ciało mdłe' ... grunt to się nie poddawać, ale powstawać pomimo upadków

Oliwka napisał(a):Człowiek cielesny -dusza , co potrafi to widac dookoła ,ale nie o takiej DOSKONAŁOSC
człowiek, czyli ucieleśniona dusza [bądź uduchowione ciało] to byt, który upadł wzorem szatana; jednak w odrónieniu od niego może powstać i odrodzić się w Łasce; wciąż wiele w nas zła [concupiscentia] i mamy skłonność do dalszych upadków; jednak to nie zaćmi chrześcijańskiej nadziei na świętość i odnowienie w nas obrazu Boga

Oliwka napisał(a):a zreszta ,kogo bym nie zapytała czy jest DOSKONAŁY ,to /butnie/ odpowiada NIE ,ja? dobrze zabie w błocie :mrgreen:
ludzie różnorako pojmują doskonałość - my, jako odnowienie w nas obrazu Boga, naszego Stwórcy, bądź jako obecność w naszych sercach Chrystusa Pana

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
16-09-2006 07:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #45
 
m.inkwizytor?

Widzisz z tymi róznymi formułkami jest tak ,ze mozesz nauczyc sie ich na pamieć ,ale nie złapać istoty znaczenia . Ja staram sie unikac "zasmiecania " umysłu .
Pozatym wole dzielenie sie --ty wiesz to ja to ?
inaczej byłabym samowystarczalna.
(dzięki związanemu z nim ściśle zamieszkaniu Trójcy Świętej w człowieku

i napisałes --ja i ojciec zamieszkamy w nim.

więc 2 a nie 3.

"atman jest brahmanem--- to znaczy? KIM i kto jest kto? na polski jezyk.


Cytat:Bóg jest święty = doskonały; skoro jest w nas, to - bez względu na to czy nasz rozwój moralny będzie postępował prężnie czy powoli - mamy w sobie Jego świętość niezbywalną [która - tak jak ją pojmuję - przenika rdzeń mej duszy i stąd wypływa jako 'źródło z którego płynie woda żywa']


Co jest ten rdzen duszy?
dla mnie Dusza jest Miejscem Najswietszym dla Ducha Jego.

a wtedy i Dusza i Duch staja sie Jedno .
Widze to na wzór Przybytku na pustyni.
Co do upadków to Piotr mówi o Postawie meża doskonałego ,który nigdy sie nie potknie.

Cytat:ludzie różnorako pojmują doskonałość - my, jako odnowienie w nas obrazu Boga, naszego Stwórcy, bądź jako obecność w naszych sercach Chrystusa Pana.

Mysle ze to nie wszystko ,to Ja mam stać sie Obrazem -przemienionym Obrazem Syna , owszem On jest wszczepiony jako Słowo i Słowo doprowadza Dusze do DOSKONAŁOSCI --- do Zbawienia.

A ,co bys zrobił gdybys dostał obraz namalowany ręka samego Jezusa .?

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
16-09-2006 14:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów