Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Doskonaly czlowiek (Ef 4,13)
Autor Wiadomość
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #46
 
Oliwka napisał(a):m.inkwizytor?
a czemuż to nick mój używasz, Dziewczę, ze znakiem zapytania?

Oliwka napisał(a):Widzisz z tymi róznymi formułkami
a jakież to formułki, Dziewczę, masz na myśli?

Oliwka napisał(a):jest tak ,ze mozesz nauczyc sie ich na pamieć ,ale nie złapać istoty znaczenia
czy masz na myśli, że nie łapę istoty ich znaczenia?

Oliwka napisał(a):Ja staram sie unikac "zasmiecania " umysłu
mam nadzieję, że nie sugerujesz jakoby mój umysł był zaśmiecony

Oliwka napisał(a):Pozatym wole dzielenie sie --ty wiesz to ja to ?
inaczej byłabym samowystarczalna
Twoja rozmowa na forum jest - jak sądzę - wyrazem takiego właśnie upodobania ...

Oliwka napisał(a):dzięki związanemu z nim ściśle zamieszkaniu Trójcy Świętej w człowieku
użytego przez Ciebie połączenia zamieszkania Trójcy z dzieleniem się, nie do końca - przyznam - rozumiem

Oliwka napisał(a):i napisałes --ja i ojciec zamieszkamy w nim.
więc 2 a nie 3.
aczkolwiek nie zauważyłaś, że za-przeszle napisałem żem:

pałający nieprzezwyciężalnym oburzeniem MROCZNY INKWIZYTOR napisał(a):
Cytat:daje człowiekowi (dzięki związanemu z nim ściśle zamieszkaniu Trójcy Świętej w człowieku) świętość bytową
co czyni 3 nie 2

Oliwka napisał(a):"atman jest brahmanem--- to znaczy? KIM i kto jest kto? na polski jezyk
służę uprzejmie:

1. atman w skrócie to dusza [więcej informacji na temat znajdziesz choćby tutaj]
2. brahmanem zaś określa się "prawdziwą rzeczywistość i najwyższą, transcendentną zasadę bytu" [na tej samej^ stronce] czy "bezosobowy aspekt Absolutu posiadający w pełni cechę wieczności (sat). Wisznuici uważają go za przenikający całe materialne stworzenie blask, którym emanuje Bhagawan [Bhagawan czyli najwyższy i osobowy aspekt Absolutu. Posiada transcendentalną formę pełną wieczności (sat), wiedzy (cit) i szczęścia (ananda). Jest najwyższym Brahmanem]" - te informacje znajdziesz kolejno tutaj i tu]
3. odnosząc te tłumaczenia do moich poprzednich słów:

rozumiem to trochę na wzór hindusko-hc/punkowy [niezła mieszanka, co?]: "atman jest brahmanem" tak jak punk jest hc ...

dusza w swym rdzeniu jednoczy się z Mistycznym Oblubieńcem i "stają się oboje jednym ciałem"

myślę, że coś analogicznego mieli na myśli ci, którzy ukuli określenie 'atman jest brahmanem' - poniekąd dopatruję się w tym logos spermatikoi

Oliwka napisał(a):Co jest ten rdzen duszy?
to przenośnia - nie traktuj tego zbyt dosłownie; to określenie podobnego wymiaru co "dusza duszy" "sens sensu" "istota istoty" "najgłębsza głębia"

Oliwka napisał(a):dla mnie Dusza jest Miejscem Najswietszym dla Ducha Jego
dusza to niematerialny wymiar człowieka [jeśli ciało jest 'ręką lewą' to dusza jest 'ręką prawą' organizmu]; obawiam się, że podobnie jak może być Miejscem Najświętszym, tak zdarza się, że niekiedy stawia się w "Przybytku" to co Apokalipsa nazywa "ohydą" ...

Oliwka napisał(a):a wtedy i Dusza i Duch staja sie Jedno
Jego [Chrystusa] obecność w sercu integruje strukturę człowieka - to prawda

Oliwka napisał(a):Widze to na wzór Przybytku na pustyni.
dobre porównanie ... ale i o ciele mówi Pismo, że jest 'przybytkiem Ducha Świętego'

Oliwka napisał(a):Co do upadków to Piotr mówi o Postawie meża doskonałego ,który nigdy sie nie potknie
sam Piotr się potykał i zapierał ... o kim więc mówił ?

Oliwka napisał(a):Mysle ze to nie wszystko ,to Ja mam stać sie Obrazem -przemienionym Obrazem Syna , owszem On jest wszczepiony jako Słowo i Słowo doprowadza Dusze do DOSKONAŁOSCI --- do Zbawienia
rzeczywiście ... "spoczęcie na laurach" nie jest czymś do czego zachęcałbym kogokolwiek ... raczej powtórzę zacytowane już słowa:

pałający PRZEZWYCIężONYM oburzeniem MROCZNY INKWIZYTOR napisał(a):
Cytat:Świętość nie jest czymś stałym w człowieku. Jest procesem dynamicznym i nieustannie podlega rozwojowi [...] świętość bytow[a], ontyczn[a] uzdalnia wewnętrznie i mobilizuje do rozwijania własnej świętości moralnej, etycznej. Tak rozumiana świętość zakłada konieczność podejmowania wciąż na nowo wysiłku doskonalenia się i dostosowywania swojego życia do wymagań Ewangelii

Oliwka napisał(a):A ,co bys zrobił gdybys dostał obraz namalowany ręka samego Jezusa .?
z tego co mi wiadomo Chrystus nie malował obrazów ...

obrazem 'namalowanym' przez Chrystusa jest człowiek

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
16-09-2006 19:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #47
 
m .ink
Cytat:a czemuż to nick mój używasz, Dziewczę, ze znakiem zapytania?

zastanawiam sie czy faktycznie jesteś mroczny?


Cytat:a jakież to formułki, Dziewczę, masz na myśli?

Chłopcze a takie ,które uczą Boga z litery a nie z Ducha


[
Cytat:quote="Oliwka"] jest tak ,ze mozesz nauczyc sie ich na pamieć ,ale nie złapać istoty znaczenia
czy masz na myśli, że nie łapę istoty ich znaczenia?[/quote]

O,gdzież bym smiała , to ja Nie łapie nie nadążam za słownictwem akademickim.


Cytat:
Oliwka napisał(a):Ja staram sie unikac "zasmiecania " umysłu
mam nadzieję, że nie sugerujesz jakoby mój umysł był zaśmiecony

A ,to juz sam sie ocen . Ja mówie o sobie
:wink:

Cytat:Twoja rozmowa na forum jest - jak sądzę - wyrazem takiego właśnie upodobania ...

A widzisz w tym cos złego?

:
Cytat:
pałający nieprzezwyciężalnym oburzeniem MROCZNY INKWIZYTOR napisał(a):
Cytat:daje człowiekowi (dzięki związanemu z nim ściśle zamieszkaniu Trójcy Świętej w człowieku) świętość bytową
co czyni 3 nie 2

zostawmy to bo nie łapie mysli twojej


to ponizej też sobie daruje.
dusza w swym rdzeniu jednoczy się z Mistycznym Oblubieńcem i "stają się oboje jednym ciałem"


Dusza jest Oblubienica i Łaczy sie z Oblubieńcem ,który jest Słowem i staja sie Jeden.
nawzajem sie przenikajacy jak Rzeka wpadająca do Oceanu.




Cytat:
Oliwka napisał(a):Co jest ten rdzen duszy?
to przenośnia - nie traktuj tego zbyt dosłownie; to określenie podobnego wymiaru co "dusza duszy" "sens sensu" "istota istoty" "najgłębsza głębia"


Zatem Punkt miejsce ,gdzie Dusza przywołuje Oblubienca gdzie Oblubieniec przelewa sie Światłem -wszak napisano --nasiano Swiatła sprwiedliwemu.


Cytat:obawiam się, że podobnie jak może być Miejscem Najświętszym, tak zdarza się, że niekiedy stawia się w "Przybytku" to co Apokalipsa nazywa "ohydą" ...

tak ,gdyz naczynili sobie bozków którym sie kłaniaja - każdy obraz w sercu który my tworzymy jest fałszywym bogiem.

Cytat:
Oliwka napisał(a):Widze to na wzór Przybytku na pustyni.
dobre porównanie ... ale i o ciele mówi Pismo, że jest 'przybytkiem Ducha Świętego'

Jednak uważam ,ze nasze ciało tylko ze wzgledu na Dusze - zewleczona i Obleczona
gdybysmy nie byli W NIM ,nie bylibysmy Swiątynia Jego, a On moze przebywac tylko w Swoim Świetle .
Natomiast Sam JAHSZUA był Swiątynia ze wzgledu na CIAŁO :aniol:

Cytat:
Oliwka napisał(a):Co do upadków to Piotr mówi o Postawie meża doskonałego ,który nigdy sie nie potknie
sam Piotr się potykał i zapierał ... o kim więc mówił ?

Zatem ,kiedy juz to napisał To musiał sobie zdawać sprawe z rady ,którą nam zostawił.

:
Cytat:
Cytat:
Oliwka napisał(a):A ,co bys zrobił gdybys dostał obraz namalowany ręka samego Jezusa .?
z tego co mi wiadomo Chrystus nie malował obrazów ...

Wszyscy ,których o to pytałam -- odpowiadali tak jak ty - a nawet ,dodawali ze nie mógł malowac bo zabronione jest czynienie obrazów .
Cytat:obrazem 'namalowanym' przez Chrystusa jest człowiek

podaj werset.

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
17-09-2006 12:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #48
 
.
.
Oliwko, jak oliwka zielona w domu Elohim ...

Oliwka napisał(a):zastanawiam sie czy faktycznie jesteś mroczny?
jestem tak mroczny, że pomroczność moja sięga już zenitu Oliwko

Oliwka napisał(a):
Cytat:a jakież to formułki, Dziewczę, masz na myśli?
Chłopcze a takie ,które uczą Boga z litery a nie z Ducha
a gdzież to je dostrzegasz, Oliwko?

Oliwka napisał(a):
Cytat:
Oliwka napisał(a):jest tak ,ze mozesz nauczyc sie ich na pamieć ,ale nie złapać istoty znaczenia
czy masz na myśli, że nie łapę istoty ich znaczenia?
O,gdzież bym smiała , to ja Nie łapie nie nadążam za słownictwem akademickim.
ahh ... skoro tak, Oliwko, to proponuję się pośpieszyć; a jeśli nie - jeśli to ironia - to pozostaje współczuć

Oliwka napisał(a):
Cytat:
Oliwka napisał(a):Ja staram sie unikac "zasmiecania " umysłu
mam nadzieję, że nie sugerujesz jakoby mój umysł był zaśmiecony
A ,to juz sam sie ocen. Ja mówie o sobie
skoro tylko o sobie, to nie wnikam; jeśli to aluzja do mnie, to czuję się obrażony

Oliwka napisał(a):
Cytat:Twoja rozmowa na forum jest - jak sądzę - wyrazem takiego właśnie upodobania ...
A widzisz w tym cos złego?
nie; to był wyraz poparcia

Oliwka napisał(a):
Cytat:
pałający nieprzezwyciężalnym oburzeniem MROCZNY INKWIZYTOR napisał(a):
Cytat:daje człowiekowi (dzięki związanemu z nim ściśle zamieszkaniu Trójcy Świętej w człowieku) świętość bytową
co czyni 3 nie 2
zostawmy to bo nie łapie mysli twojej
:-k zostawiam te myśli w spokoju Uśmiech

Oliwka napisał(a):to ponizej też sobie daruje
Twoja wola, Oliwko

Oliwka napisał(a):
M.Ink napisał(a):dusza w swym rdzeniu jednoczy się z Mistycznym Oblubieńcem i "stają się oboje jednym ciałem"
Dusza jest Oblubienica i Łaczy sie z Oblubieńcem ,który jest Słowem i staja sie Jeden. nawzajem sie przenikajacy jak Rzeka wpadająca do Oceanu.
o! bardzo ładnie to ujęłaś Oliwko; aż mi się Ezechiel przypomina i potok wypływający spod świątyni, wpadający do morza i dający życie rybom ...

Oliwka napisał(a):
Cytat:
Oliwka napisał(a):Co jest ten rdzen duszy?
to przenośnia - nie traktuj tego zbyt dosłownie; to określenie podobnego wymiaru co "dusza duszy" "sens sensu" "istota istoty" "najgłębsza głębia"
Zatem Punkt miejsce ,gdzie Dusza przywołuje Oblubienca gdzie Oblubieniec przelewa sie Światłem -wszak napisano --nasiano Swiatła sprwiedliwemu.
wyobrażam sobie duszę trochę jak jerozolimską świątynię ... jest tu "Święte" i jest "Święte Świętych" i jest jeszcze Arka Przymierza; jak "Święte Świętych" w świątyni Salomona, tak rdzeń duszy w duszy ... a może nawet rdzeń duszy jak Arka ... ?

to tylko analogia - nie trzeba być przesadnie precyzyjnym

i jeszcze ... gdzie napisano, że nasiano Swiatła sprwiedliwemu ???

Oliwka napisał(a):
Cytat:obawiam się, że podobnie jak może być Miejscem Najświętszym, tak zdarza się, że niekiedy stawia się w "Przybytku" to co Apokalipsa nazywa "ohydą" ...
tak ,gdyz naczynili sobie bozków którym sie kłaniaja - każdy obraz w sercu który my tworzymy jest fałszywym bogiem
nie wiem czy każdy obraz, ale ten obraz, któremu oddajemy cześć należną Bogu, na pewno tak ...

bałwochwalstwo zinterioryzowane

Oliwka napisał(a):
Cytat:
Oliwka napisał(a):Widze to na wzór Przybytku na pustyni.
dobre porównanie ... ale i o ciele mówi Pismo, że jest 'przybytkiem Ducha Świętego'
Jednak uważam ,ze nasze ciało tylko ze wzgledu na Dusze
nie pomniejszałbym roli ciała, skoro ma ono zmartwychwstać

Oliwka napisał(a):- zewleczona i Obleczona gdybysmy nie byli W NIM ,nie bylibysmy Swiątynia Jego, a On moze przebywac tylko w Swoim Świetle
obawiam się, że ograniczasz Jego możliwości - to niezbyt rozsądny 'zabieg'

Oliwka napisał(a):Natomiast Sam JAHSZUA był Swiątynia ze wzgledu na CIAŁO
w celu uniknięcia herezji proponuję rozwinąć tę myśl

Oliwka napisał(a):
Cytat:sam Piotr się potykał i zapierał ... o kim więc mówił ?
Zatem ,kiedy juz to napisał To musiał sobie zdawać sprawe z rady ,którą nam zostawił.
gdyby nie zdawał sobie z niej sprawy, zapewne nie byłby tego napisał :-k

Oliwka napisał(a):
Cytat:z tego co mi wiadomo Chrystus nie malował obrazów ...
Wszyscy ,których o to pytałam -- odpowiadali tak jak ty - a nawet ,dodawali ze nie mógł malowac bo zabronione jest czynienie obrazów .
wobec czego nie widzę przyczyn, dla których trzeba by powtarzać to pytanie ...

Oliwka napisał(a):
Cytat:obrazem 'namalowanym' przez Chrystusa jest człowiek
podaj werset.
werset 27. rozdziału 1. Księgi Rodzaju ... Uśmiech z resztą - sama zobacz:

1. fragment pierwszy:

Cytat:Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył

link do Rdz 1

2. fragment drugi:

Cytat:KKK 267
Osoby Boskie, nierozdzielne w tym, kim są, są także nierozdzielne w tym, co czynią. W jednym działaniu Bożym każda Osoba Boska ukazuje jednak to, co jest Jej własne w Trójcy, przede wszystkim w Boskich posłaniach wcielenia Syna i daru Duchu Świętego.

link do KKK

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
17-09-2006 20:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #49
 
M.ink


Cytat:jestem tak mroczny, że pomroczność moja sięga już zenitu Oliwko
>>>
mozesz jaśniej , moze jest jeszcze nadzieja.
>>>>
uczenie Boga z litery - to znac wersety na pamieć a serce mieć puste.czy jest to u ciebie ?a skad ja mam to wiedzieć jeszcze mi Pan nie potwierdził ?

jesli dotyka mnie cos ,co czytam ,pragne wniknąć do wewnątrz -sama litera mnie nie zadowala. Chce poznac co Pan ma na mysli ,kiedy tak mówi a nie tylko ,ze mówi.


>>>>

cieszy mnie twój wyraz poparcia --bycia na forum.

>>>>
Cytat:o! bardzo ładnie to ujęłaś Oliwko; aż mi się Ezechiel przypomina i potok wypływający spod świątyni, wpadający do morza i dający życie rybom ...
>>>>

miło ,ze ci sie podoba.A moze bys bardziej rozwinał?

>>>
Cytat:wyobrażam sobie duszę trochę jak jerozolimską świątynię ... jest tu "Święte" i jest "Święte Świętych" i jest jeszcze Arka Przymierza; jak "Święte Świętych" w świątyni Salomona, tak rdzeń duszy w duszy ... a może nawet rdzeń duszy jak Arka

>>>>>

Mnie było pokazane ,jako Namiot na pustyni, ogrodzenie , Bramy -trzy ich nazwy .I co gdzie sie znajduje.
Okazało sie ,ze Namiot przedstawia Samego Mesjasza i Człowieka Doskonałego.

Tak Dusza moja to Miejsce Najświetsze ,dla Swiatła , które wlał Siebie - Ja jestem.

>>>>>>


Hi 3:20 Bw "Dlaczego jest dane [shadow=red]światło[/shadow] nędzarzowi, a życie tym, którzy są do głębi zgorzkniali!"


Hi 12:22 Bw "Odsłania tajemnice z mroków, a w mroki śmierci wnosi [shadow=red]światło."[/shadow]

Hi 17:12 Bw "Noc obracają mi w dzień [shadow=red]światło [/shadow]jak mówią, blisko jest ciemności."


Ps 36:10 Br "U Ciebie jest bowiem źródło wszelkiego życia i dzięki Twojej[shadow=red] światłości [/shadow]dostrzegamy[shadow=red] światło[/shadow]


Ps 43:3 Br "Ukaż mi Twoje [shadow=red]światło,[/shadow] daj poznać Twą prawdę, niechaj one wskazują mi drogę, niech mnie wprowadzą na Twoją świętą górę i aż do Twoich przybytków."


Ps 97:11 Bw [shadow=red] "Światłość [/shadow]wschodzi sprawiedliwemu I radość tym, którzy są prawego serca."
V
97,11 Wg przekł. starożytnych; hebr.:[glow=green] "jest rozsiane"[/glow]
>>>>
Cytat:
Cytat:Oliwka napisał/a:
- zewleczona i Obleczona gdybysmy nie byli W NIM ,nie bylibysmy Swiątynia Jego, a On moze przebywac tylko w Swoim Świetle
obawiam się, że ograniczasz Jego możliwości - to niezbyt rozsądny 'zabieg'

Rozwiń to co ja ograniczam.

Cytat:
Cytat:Oliwka napisał/a:
Natomiast Sam JAHSZUA był Swiątynia ze wzgledu na CIAŁO
>>>>>>
w celu uniknięcia herezji proponuję rozwinąć tę myśl


oj,boisz sie herezji ?
Był Światynia ze wzgledu na Ciało jakie miał - Jego Ciało było jedno z dusza i duchem,
my tylko zewzgleu na nasza zbawiona dusze i Jego Ducha , nasze ciało jest skażone genetycznie.
>>>>>>>
Obrazem namalowanym przez Mesjasza ,podaj werset w N.T.

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
19-09-2006 12:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #50
 
Oliwka napisał(a):
Cytat:jestem tak mroczny, że pomroczność moja sięga już zenitu Oliwko
>>>
mozesz jaśniej , moze jest jeszcze nadzieja
nadziei już nie ma bo jest ona w nadmiarze Oczko

Oliwka napisał(a):czenie Boga z litery - to znac wersety na pamieć a serce mieć puste.czy jest to u ciebie ?
chyba niewiele znam tekstów na pamięć - jedynie wyrywki Oczko

Oliwka napisał(a):a skad ja mam to wiedzieć jeszcze mi Pan nie potwierdził ?
no tak

Oliwka napisał(a):jesli dotyka mnie cos ,co czytam ,pragne wniknąć do wewnątrz -sama litera mnie nie zadowala. Chce poznac co Pan ma na mysli ,kiedy tak mówi a nie tylko ,ze mówi.
no tak

Oliwka napisał(a):cieszy mnie twój wyraz poparcia --bycia na forum
no tak

Oliwka napisał(a):
Cytat:o! bardzo ładnie to ujęłaś Oliwko; aż mi się Ezechiel przypomina i potok wypływający spod świątyni, wpadający do morza i dający życie rybom ...
miło ,ze ci sie podoba.A moze bys bardziej rozwinał?
bardziej niż Ezechiel chyba nie potrafię ;(

Oliwka napisał(a):
Cytat:wyobrażam sobie duszę trochę jak jerozolimską świątynię ... jest tu "Święte" i jest "Święte Świętych" i jest jeszcze Arka Przymierza; jak "Święte Świętych" w świątyni Salomona, tak rdzeń duszy w duszy ... a może nawet rdzeń duszy jak Arka
Mnie było pokazane ,jako Namiot na pustyni, ogrodzenie , Bramy -trzy ich nazwy .I co gdzie sie znajduje. Okazało sie ,ze Namiot przedstawia Samego Mesjasza i Człowieka Doskonałego.
skoro 'było Ci pokazane' to chyba mówisz jak wizjonerka

Oliwka napisał(a):Tak Dusza moja to Miejsce Najświetsze ,dla Swiatła , które wlał Siebie - Ja jestem.
...

Oliwka napisał(a):Hi 3:20 ... [shadow=red] "Światłość[/shadow]wschodzi sprawiedliwemu I radość tym, którzy są prawego serca."
V
97,11 Wg przekł. starożytnych; hebr.:[glow=green] "jest rozsiane"[/glow]
z jakiego tłumaczenia Biblii korzystasz?

Oliwka napisał(a):
Cytat:
Cytat:Oliwka napisał/a: - zewleczona i Obleczona gdybysmy nie byli W NIM ,nie bylibysmy Swiątynia Jego, a On moze przebywac tylko w Swoim Świetle
obawiam się, że ograniczasz Jego możliwości - to niezbyt rozsądny 'zabieg'
Rozwiń to co ja ograniczam.
skoro Bóg może przebywać TYLKO w swoim świetle, to granica Jego światła jest Jego granicą, poza którą nie mógłby wyjść; wobec czego wychodzi na to, że Bóg byłby ograniczony swoim własnym światłem; obawiam się, że Bóg jest nieograniczony

Oliwka napisał(a):
Cytat:
Cytat:Oliwka napisał/a: Natomiast Sam JAHSZUA był Swiątynia ze wzgledu na CIAŁO >>>>>>
w celu uniknięcia herezji proponuję rozwinąć tę myśl
oj,boisz sie herezji ?
a jak tu się nie bać ...

Oliwka napisał(a):Był Światynia ze wzgledu na Ciało jakie miał - Jego Ciało było jedno z dusza i duchem, my tylko zewzgleu na nasza zbawiona dusze i Jego Ducha , nasze ciało jest skażone genetycznie
czy Chrystus preegzystujący [Logos przed Wcieleniem] był Świątynią czy nie?

Oliwka napisał(a):
Cytat:Obrazem namalowanym przez Mesjasza
,podaj werset w N.T.
przede wszystkim nie zapomnij, że to metafora dzieła Stworzenia ...
a tu wersety:
Rz 8, 29 link
2 Kor 3, 18 link
1 Kor 11, 7 link
Kol 3, 9-10 link

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
24-09-2006 01:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #51
 
Cytat:
Cytat:Oliwka napisał/a:
czczenie Boga z litery - to znac wersety na pamieć a serce mieć puste.czy jest to u ciebie ?
chyba niewiele znam tekstów na pamięć - jedynie wyrywki
zatem nie pojmuje jak mozesz wiedzieć kogo skazac na stos moze sam sie tam nadajesz
>>>>>

Cytat:skoro 'było Ci pokazane' to chyba mówisz jak wizjonerka
>>>>>>
czy wizjonerka nie wiem Bóg wie,ale czy człowiek ukształtowany Jego reka i W Nim i Narodzony narodzony z Niego i przez Niego , czy taka Dusza nie odbiera Obrazów Tego Kogo jest Obrazem?

>>>>>


Cytat:
Cytat:Hi 3:20 ... "Światłośćwschodzi sprawiedliwemu I radość tym, którzy są prawego serca."
V
97,11 Wg przekł. starożytnych; hebr.: "jest rozsiane"

z jakiego tłumaczenia Biblii korzystasz
?
>>>>>
róznie to bywa ,.

>>>>>

Cytat:
Cytat:Oliwka napisał/a:
Był Światynia ze wzgledu na Ciało jakie miał - Jego Ciało było jedno z dusza i duchem, my tylko zewzgleu na nasza zbawiona dusze i Jego Ducha , nasze ciało jest skażone genetycznie
czy Chrystus preegzystujący [Logos przed Wcieleniem] był Świątynią czy nie?
>>>>>>
Mesjasz to wiecej niz logos Dabar jest nieustannym działaniem ,logos nie.
o ile wiem mówilismy o Ciele ,czyli juz po Jego unizeniu sie do postawy --Sługi,niewolnika.
>>>>>


Ef 2:10 Br "Jesteśmy bowiem [glow=darkblue]dziełem [/glow]Bożym; to Bóg w Mesjaszu Jezusie[glow=blue] stworzył nas[/glow], byśmy pełnili dobre uczynki, przygotowane zresztą u Boga od dawna do spełniania przez nas."

Najbardziej ten Werset odpowiada temu ,ze jestem Dziełem Jego rak.
i potwierdzenie ,ze

Rz8/29
Bo tych ,których przedtem ZNAŁ ,przeznaczył aby sie Stali podobni do ObrazuSynaJego...
>>>>>>>>>>
>>>>>

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
24-09-2006 12:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #52
 
Oliwka napisał(a):
Cytat:chyba niewiele znam tekstów na pamięć - jedynie wyrywki
zatem nie pojmuje jak mozesz wiedzieć kogo skazac na stos
gdybyś została Mrocznym Inwizytorem z pewnością byś to pojęła...

Oliwka napisał(a):moze sam sie tam nadajesz
gdy tylko popadnę w herezję - tam będzie moje miejsce

Oliwka napisał(a):czy wizjonerka nie wiem Bóg wie,ale czy człowiek ukształtowany Jego reka i W Nim i Narodzony narodzony z Niego i przez Niego , czy taka Dusza nie odbiera Obrazów Tego Kogo jest Obrazem?
dusza po grzechu pierworodnym utraciła z Nim kontakt

Oliwka napisał(a):
Cytat:z jakiego tłumaczenia Biblii korzystasz
róznie to bywa
no tak

Oliwka napisał(a):
Cytat:
Cytat:Był Światynia ze wzgledu na Ciało jakie miał - Jego Ciało było jedno z dusza i duchem, my tylko zewzgleu na nasza zbawiona dusze i Jego Ducha , nasze ciało jest skażone genetycznie
czy Chrystus preegzystujący [Logos przed Wcieleniem] był Świątynią czy nie?
Mesjasz to wiecej niz logos Dabar jest nieustannym działaniem ,logos nie. o ile wiem mówilismy o Ciele ,czyli juz po Jego unizeniu sie do postawy --Sługi,niewolnika
pięknie, pięknie; ale czy nie mając jeszcze ciała - był już świątynią czy jeszcze nie?

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
24-09-2006 16:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #53
 
Cos takiego ,jak ten czas leci ,juz miesiąc?
No tak gdybym była --mrocznym inkwizytorem -- to bym wiedziała tyle co ty?
Cytat:Dusza po grzechu utraciła kontak z Nim
A co było TYM grzechem ? tylko nie mów o jabłkach , bo jesli oni wtedy zjedli i Otworzyły im sie oczy ,to w dniach dzisiejszych mozna by zwieżć tirem na taka parade nagości i też by Przejrzeli i zawstydzili sie.

Cytat:pięknie, pięknie; ale czy nie mając jeszcze ciała - był już świątynią czy jeszcze nie?
On był Sam Sobie Świątynia w Ciele w Osobie Własnej W Nim zamieszkała Pełnia ,którą On był.
Jeden jest Duch i Jedna Osoba = to ON Sam.

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
25-10-2006 13:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #54
 
Oliwka napisał(a):No tak gdybym była --mrocznym inkwizytorem -- to bym wiedziała tyle co ty?
jakbyś się nauczyłła to byś wiedziałła :mrgreen:

Oliwka napisał(a):A co było TYM grzechem ?
przekroczenie Bożego zakazu oczywiście ... :?
jak Bóg mówi: "nie zabijaj" to lepiej nie zabijaj... jak mówi "nie jedz" to lepiej nie jedz...
chyba, że chcesz skończyć marnie Smutny

Oliwka napisał(a):On był Sam Sobie Świątynia w Ciele w Osobie Własnej W Nim zamieszkała Pełnia ,którą On był. Jeden jest Duch i Jedna Osoba = to ON Sam.
ależ to zawiłe :-k

Oliwka napisał(a):On był Sam Sobie Świątynia
świątynia przeważnie służy ludowi, a nie sama sobie... świątynia "sama sobie" jest dość samolubną świątynią i absolutnie nie pasuje mi do osoby Chrystusa Pana Uśmiech

Oliwka napisał(a):W Nim zamieszkała Pełnia ,którą On był
a co było przedtem, ZANIM zamieszkała? :-k

Oliwka napisał(a):Jeden jest Duch i Jedna Osoba = to ON Sam.
czy mam z tego rozumieć, że Duch Święty i Jezus to nie DWIE osoby - jak uczy Kościół - ale JEDNA osoba?

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
25-10-2006 16:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #55
 
M. Ink. * napisał(a):
Oliwka napisał(a):No tak gdybym była --mrocznym inkwizytorem -- to bym wiedziała tyle co ty?
jakbyś się nauczyłła to byś wiedziałła :mrgreen:

Oliwka napisał(a):A co było TYM grzechem ?
przekroczenie Bożego zakazu oczywiście ... :?
jak Bóg mówi: "nie zabijaj" to lepiej nie zabijaj... jak mówi "nie jedz" to lepiej nie jedz...
chyba, że chcesz skończyć marnie Smutny
Cytat:Nie dziwi cie ,że zjedli i zakryli sobie nie usta a biodra?
Oliwka napisał(a):On był Sam Sobie Świątynia
świątynia przeważnie służy ludowi, a nie sama sobie... świątynia "sama sobie" jest dość samolubną świątynią i absolutnie nie pasuje mi do osoby Chrystusa Pana Uśmiech

Słusznie - Świątynia Słuzy Ludowi.
Pan JAHszua powiedział; Nieprzyszedłem aby mi słuzyć .
to On stał sie Sługa i umywal nogi. I tak Go nie poznali TEGO ,który bedąc Słowem przywołał wszystko do istnienia---Świątynie Swego Ciała -Osoby też.
Oliwka napisał(a):
Cytat:W Nim zamieszkała Pełnia ,którą On był
a co było przedtem, ZANIM zamieszkała? :-k

Była Świątynia z kamienia i przykazania na kamieniu i serce kamienne.

Cytat:
Oliwka napisał(a):Jeden jest Duch i Jedna Osoba = to ON Sam.
czy mam z tego rozumieć, że Duch Święty i Jezus to nie DWIE osoby - jak uczy Kościół - ale JEDNA osoba?

Duch Uczy Prawdy. Rozum mozesz przyjąc by Poznać Prawde ,a bedziesz Wolny od nauk ,które nie maja pokrycia Słowa.
Letnośc chrześcijan wzieła sie właśnie z lenistwa zaprzestali samodzielności i odpowiedzialności ,a zrzucili to na innych -ONI tak ucza ,tak mówia ,podrzucisz im ?grosz :shock: a oni idą na salony królestwa i dowiadują sie? Nic z tego .
Każdy SAM zda sprawe z tego jak wierzył jak żył .
Nie bądź letni i nie wytykaj ,ze inni są. [-X :mrgreen:

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
26-10-2006 11:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #56
 
Oliwka napisał(a):Nie dziwi cie ,że zjedli i zakryli sobie nie usta a biodra?
nie dziwi, ponieważ nie traktuję tej opowieści literalnie Oczko

Oliwka napisał(a):Rozum mozesz przyjąc
już mam - dziękuję Oczko

Oliwka napisał(a):bedziesz Wolny od nauk ,które nie maja pokrycia Słowa
a co to jest to "pokrycie"? :-k

Oliwka napisał(a):zaprzestali samodzielności i odpowiedzialności ,a zrzucili to na innych
lenistwo [również intelektualne] to grzech... Uśmiech

Oliwka napisał(a):ONI tak ucza ,tak mówia
"ONI"? :-k o'mamo :!: cóż za enigma... :hm:

Oliwka napisał(a):podrzucisz im ?grosz
zależy co kryje się pod tą metaforą...

Oliwka napisał(a):a oni idą na salony królestwa
znowu jacyś "ONI" :twisted:

Oliwka napisał(a):Nie bądź letni i nie wytykaj ,ze inni są
będę wytykał, bo jak uczy nas święta Matka Kościół: Extra Ecclesia nulla salus [poza Kościołem nie ma zbawienia]
być może to zestawienie [wytykanie + Ex. Ecc. nu. sal.] wyda się dziwne, ale nie zrobiłem tego bez powodu

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
26-10-2006 17:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #57
 
Cytat:
M. Ink. * napisał(a):
Oliwka napisał(a):Nie dziwi cie ,że zjedli i zakryli sobie nie usta a biodra?
nie dziwi, ponieważ nie traktuję tej opowieści literalnie Oczko

A powinienes - zastanów sie przecież występujesz przeciw letności
Cytat:
Oliwka napisał(a):Rozum mozesz przyjąc
już mam - dziękuję Oczko
a jaki masz ? ja mówie o Bina
Cytat:
Oliwka napisał(a):bedziesz Wolny od nauk ,które nie maja pokrycia Słowa
a co to jest to "pokrycie"? :-k

A to jest to co przylega do siebie jak puzle , nie mozna wciskac na siłe Słowo do Słowa Oblubieniec i Oblubienica .
Cytat:
Oliwka napisał(a):zaprzestali samodzielności i odpowiedzialności ,a zrzucili to na innych
lenistwo [również intelektualne] to grzech... Uśmiech

Należy uważac bo grzesznik tak jest zapatrzony na grzech ,że grzech stał sie Wielki jak Bóg ,tak ,że Bog musiał sie wycofać - Nie można Zbawić tych co pozostaja w grzechu


Oliwka napisał(a):ONI tak ucza ,tak mówia
"ONI"? :-k o'mamo :!: cóż za enigma... :hm:

to ci z mrocznej strony zła ,ci co trzymaja w niewoli umysłu by nie poznac Prawdy ,która Uwalnia.
Oliwka napisał(a):uot;]Nie bądź letni i nie wytykaj ,ze inni są
będę wytykał, bo jak uczy nas święta Matka Kościół: Extra Ecclesia nulla salus [poza Kościołem nie ma zbawienia]
być może to zestawienie [wytykanie + Ex. Ecc. nu. sal.] wyda się dziwne, ale nie zrobiłem tego bez powodu

Jesli wytykasz to sam nie badź jak ci ,którym wytykasz.

Matka kosciół ?
Mylisz pojecia Kościół nie zbawia nie ma takiej Mocy ,a czym to miałby Zbawiać?
Kościół jest grzeszny po czubek głowy ,Tak o sobie sami mówia.
Zbawienie wyszło od Zydów Zbawicielem jest JAHszua Mesjasz i tylko Ci ,któzy są W NIM są WOLNI .
I oni są Jego własnością a matką naszą jest[b] S A R A :!:

NIE MIriam :!:
nawet Miriam potrzebowała Zbawienia
"Raduje sie duch mój w Bogu Zbawicielu moim"

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
27-10-2006 13:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #58
 
nasza dysputa w tym temacie robi się powoli offtopovva; stąd proponuję, abyś Oliwko kliknęłła tuttaj i abyśmy w tym nowym miejscu kontynuowali nasze wspólne rozważania

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
28-10-2006 01:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #59
 
Oliwka napisał(a):Jesli wytykasz to sam nie badź jak ci ,którym wytykasz.

Matka kosciół ?
Mylisz pojecia Kościół nie zbawia nie ma takiej Mocy ,a czym to miałby Zbawiać?
Kościół jest grzeszny po czubek głowy ,Tak o sobie sami mówia.
Zbawienie wyszło od Zydów Zbawicielem jest JAHszua Mesjasz i tylko Ci ,któzy są W NIM są WOLNI .
I oni są Jego własnością a matką naszą jest[b] S A R A :!:

NIE MIriam :!:
nawet Miriam potrzebowała Zbawienia
"Raduje sie duch mój w Bogu Zbawicielu moim"

Ale się narobiło. Oliwko - jedno pytanie: jaka jest twoja denominacja religijna?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
28-10-2006 17:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #60
 
Ks.Marek napisał(a):
Oliwka napisał(a):Jesli wytykasz to sam nie badź jak ci ,którym wytykasz.

Matka kosciół ?
Mylisz pojecia Kościół nie zbawia nie ma takiej Mocy ,a czym to miałby Zbawiać?
Kościół jest grzeszny po czubek głowy ,Tak o sobie sami mówia.
Zbawienie wyszło od Zydów Zbawicielem jest JAHszua Mesjasz i tylko Ci ,któzy są W NIM są WOLNI .
I oni są Jego własnością a matką naszą jest[b] S A R A :!:

NIE MIriam :!:
nawet Miriam potrzebowała Zbawienia
"Raduje sie duch mój w Bogu Zbawicielu moim"

Ale się narobiło. Oliwko - jedno pytanie: jaka jest twoja denominacja religijna?

Przepraszam ,ale nie zauwazyłam by inni byli o to pytani ,
Marku czy tu inni nie maja wstępu?
Mysle,że zauwazyłeś i ty i inni ,ze nikogo nie namawiam do tego JAK wierze i nie lansuje ,żadnej denominacji - poprostu TAK wyszło Mroczny i ja dyskutujemy ,przynajmniej ja tak uważam .
Pytasz mnie o etykietke ,musisz w głowe zachodzic bo nigdzie nie pasuje ?

czy komus ublizam znieważam ,chyba nie?
czy chcecie mnie wyrzucic #-o

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
29-10-2006 13:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów