Ankieta: Która okoliczność jest dla Ciebie najważniejsza ?
Wielkanoc
Boże Narodzenie
Urodziny
Imieniny
Inne święto religijne
Uroczystość rodzinna
Inne... ( podaj jakie)
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Święta :)
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #1
Święta :)
Co jest dla Ciebie najważniejszym dniem ( dniami) w roku Uśmiech :?: Odpowiedź uzasadnij Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
03-12-2005 22:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
o, w koncu ankieta, ktora byc moze rozstrzygnie odwieczny spor, co jest wazniejsze Boze Narodzenie czy Wielkanoc :mrgreen:

A tak na powaznie, to nie mam zielonego pojęcia, co jest dla mnie najważniejsze. Wiekanoc i Boże Narodzenie są dla mnie tak samo ważne, każde z nich ma swój urok (pomijam tutaj względy religijne).

Imienin ani urodzin praktycznie nie obchodzę, chyba że tylko w gronie ja i moja żona.

Uroczystości rodzinnych generalnie chyba nie lubię, ale tutaj tez nie ma reguly.

Więc, na razie nie odpowiadam w tej ankiecie Uśmiech

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
03-12-2005 23:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Wielkanoc i Boże Narodzenie - niepowtarzalna atmosfera, zastanawianie się nad Męką Pańską na wielkanoc i radosne Boże Narodzenie ...
Urodziny - najczęsciej "w pracy", "uroczystość rodzinna" - jak najbardziej jestem "za" - tylko że za rzadko Oczko
Inne święta - nie dorównują Bożemu Narodzeniu i Wielkanocy, chociaż bardzo lubię Boże Ciało.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
04-12-2005 00:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
wielkanoc... jesli juz...

naprawde nie znosze swiat Bozego Narodzenia... nie ze wzgledow religijnych bynaj mniej...

dla mnie mogloby ich nie byc...

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
04-12-2005 00:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Zaznaczyłem tak jak wiekszość Uśmiech

Oczywiście, że wielkanoc Uśmiech czas kiedy Chrystus Jezus ustanawia Eucharystie, kiedy umiera za nas i powstaje z grubu. Alleluja Duży uśmiech

I oczywiście, Boże Narodzenie ze wzgledu na klimat rodzinny, jaki jest Uśmiech
04-12-2005 09:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jagoda Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 73
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
Boże Narodzenie - bo wreszcie mam czas piojexdzic na nartach (jeżeli jest śnieg :roll2: ) a Wielkanoc - bo jest nadzieja ze bedzie juz cieplej :roll2:

"Jest droga nieznana co ?yciem sie zwie raz tylko przebiegniesz ja szybko i wi?cej nie wrócisz, ju? nie..."
04-12-2005 09:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #7
 
Ech, widzę, że same świeckie powody Język

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
04-12-2005 17:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Ten przesławny spór co jest ważniejsze: Boże Narodzenie, czy Wielkanoc, przypomina mi spór: co było pierwsze - jajko czy kura? ;P
A tak na serio, to wielu ludzi uzasadnia, że gdyby nie było Bożego Narodzenia, nie byłoby święta Wielkanocy :wink:
Ja nie patrzę jednak na to w ten sposób: co ważniejsze. Patrzę na to, w jaki sposób JA dane święto głębiej przeżywam. Głębiej przeżywam Wielkanoc, mimo, że nie ma ona tak rodzinnej atmosfery jak Boże Narodzenie, ale po prostu uwielbiam Wielki Tydzień i nabożeństwa jakie się w nim odbywają. Boże Narodzenie bardziej kojarzy mi się z prezentami, choinką i dobrym jadłem niż ze świętem religijnym :| Zastanawialiście się, co obchodzą ludzie, którzy ględzą bez przerwy w radiu czy tv wyłącznie o prezentach, wigilijnym stole, choince, promocjach w sklepach? Bo nie ma w tym ich ględzeniu ani słowa o głównej istocie tego święta - jak sama nazwa wskazuje - o Bożym Narodzeniu. Narodzeniu Boga. Więc ja się pytam co oni obchodzą??? Jeśli się obchodzi jakieś święto, to musi być ono z czymś związane i nawiązywać właśnie do tego, z czym jest związane. A tu nic z tych rzeczy. Trochę dziwne, nie? Mowa jest o wigilii... Więc może to święto o nazwie "wigilia", święto prezentów, choinki, dobrze zastawionego stołu :coo:

Czemu nie ma 3 odpowiedzi do wyboru? Ja bym jeszcze zaznaczyła swoje urodziny. Jest to święto bez wątpienia ważne dla każdego z nas Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
04-12-2005 17:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
ciekawy punkt widzenia wyczytałem ostatnio w tygodniku 'Ozon": oto po ankiecie w Niemczech stwierdzono, ze 28% Niemców nie wie, jaka jest geneza Bożego Narodzenia, a 6% udzieliło złej odpowiedzi.
popatrzmy sobie też na Anglię i Stany- po angielsku święta to 'Christmas"- ale jest tam coraz mniej "Christ-", niestety...
już nie ma św. Mikołaja, jest Mikołaj- mały, sprośny czerwony gnom roznoszący podarki, niestety.
szkoda. to są takie piękne Święta- a tak niezrozumiane...
zaznaczyłem "Wielkanoc" i "inne"- podaje jakie: niedziele, wszystkie niedziele w roku.
pz0drawiam, z Panem Bogiem

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
04-12-2005 18:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
A czy ktoś jeszcze lubi święto 1 Maja, oprócz aspektu, że jest wtedy wolne? :diabelek:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
04-12-2005 18:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #11
 
Offieczko, ja chiałam zmienić na 3, ale nie umiem ;(

Osobiście uważam ,żę oba święta są równie ważne, ale inaczej je przeżywamy Oczko

--------

A na marginesie, to ostatnio z kimś prowadziłam dyskusję ma gg o jajku i kurze :mrgreen: , ale rozejm znalazł mój brat, przecież najpierw były jajorodne dinozaury, a dopieor potme rozwinęło się ptactwo, w tym kury :jupi:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
04-12-2005 18:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
NiKtóś Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 54
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
taaa.. Ja ludzi na gg o tym męczyłam jakiś rok temu Duży uśmiech. Widać ten sam nauczyciel Język

a co do tematu- Wielkanoc- to jest coś. Jezus oddaje za nas życie, a my kazdego roku mamy okazję jeszcze bardziej zrozumieć, jak "niegrzecznymi dziećmi" jesteśmy.
A drugie święto- to wybaczcie, ale dzień rozpoczęcia wakacji Duży uśmiech Całe 10 miesięcy czekam aż nadejdzie.. Ech, ale narazie do szczęścia jeszcze daleko.
04-12-2005 19:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
NiKtóś napisał(a):a co do tematu- Wielkanoc- to jest coś. Jezus oddaje za nas życie, a my kazdego roku mamy okazję jeszcze bardziej zrozumieć, jak "niegrzecznymi dziećmi" jesteśmy.

warto pamiętać, że Jezus nie oddaje za nas życia co rok- wystarczyło raz. natomiast pamiątkę tego świętujemy w każdą niedzielę, a pełnię tej tajemnicy właśnie odkrywamy podczas całego Wielkiego Tygodnia.

Jezusowi nie chodzi o to, żebyśmy podczas Wielkanocy odkrywali, jak niegrzecznymi dziećmi jesteśmy, bo na to mamy cały rok, ale o to, że On to już pokonał- te nasze grzechy i winy wobec innych. Wielkanoc to święto radosne- na korzenie się mamy cały Wielki Post.
pozdrawiam

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
04-12-2005 19:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
Ja nie cierpie ogólnie świąt zarówno Bożego Narodzenia jak i Wielkanocy a raczej całej tej "medjalno - kulturowej " otoczki najchętniej to bym się całkowici odizolował i wyłączył od tej świątecznej głupawki , no niestety nie jest to możliwe nie da się całkowicie tego uniknąć. W telewizji , na ulicach w sklepach trwa karnawał próżności i obłudy Boże Narodzenie (a dokładnie okres tych świąt) to kwinteesencja materializmu i bezmyślnego wydawania pieniędzy oraz idealny powód by zaimponować rodzinie zaproszonej na wigilie nowymi nabytkami . Podstawa działania to - po trupach ale musi być na święta , biada jeśli biednemu handlowcowi to się nie uda albo nie jest wstanie zagwarantować ,że tak będzie (jestem handlowcem i często wysłuchuje takich wiązanek że uszka puchną po czym zziajany klient przez zaciśnięte zęby rzuca na odczep się wesołych świąt).Wielkanoc to istna rewia obżarstwa nie wiem czy zwróciliście uwagę że przed tymi świętami tylko i wyłącznie mówi się o jedzeniu :-k a po świętach jak to walczyć z przejedzeniem i ile to osób trafiło z tego powodu do szpitala .
Dla mnie prawdziwe święto to niedziela (kiedy to akurat nie muszę iść do pracy)i mogę uchachny pojechać do zboru \Duży uśmiech/

a tak poza tym traktuje każdy dzień jednakowo

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
04-12-2005 23:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
Rozumiem, że nie obchodzicie świąt? Jest to dla Was zwykły dzień, jak każdy inny?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
04-12-2005 23:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów