Ankieta: Która okoliczność jest dla Ciebie najważniejsza ?
Wielkanoc
Boże Narodzenie
Urodziny
Imieniny
Inne święto religijne
Uroczystość rodzinna
Inne... ( podaj jakie)
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Święta :)
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #16
 
Dla mnie ważne w świętach jest obżarstwo, wolny czas, prezenty i żarcie, żarcie i żarcie. Święta obchodzę jako tradycję- pod wzgledem religii są dla mnie bez znaczenia.

Chyba najważniejszym świętem jest dla mnie 11 lisopada.
05-12-2005 00:17
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #17
 
semper_malus napisał(a):Święta obchodzę jako tradycję

Ale tradycję czego??? Obżarstwa? Prezentów??? Choinki?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
05-12-2005 13:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
NO Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
Oprócz świąt kościelnych, ze świąt państwowych należałoby świętować jedno: wyprowadzenie wojsk radzieckich stacjonujących w Polsce w roku 1993.

To prawdziwe święto. Według mnie chowa się przy nim 11 listopada, 3 maja i inne.

Zamiast 1 maja wolałbym mieć drugi dzień Zesłania Duch Świętego (poniedziałek).

Chociaż osobiście nie mam nic przeciwko dniu wolnemu od pracy w dniu 01 maja. Ja nigdy nie obchodziłem tego dnia jako święta pracy i na żadne pochody nie chodziłem, choć grożono wylaniem ze szkoły a potem z roboty, ale każdy wolny dzień jest fajny.

Niech ?yje gen Wojtek J.
05-12-2005 15:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #19
 
Cytat:Ale tradycję czego??? Obżarstwa? Prezentów??? Choinki?

Dokładnie tak jak mówisz. Wisi mi że coś się urodziło, ale skoro wolne jest to nie ma co narzekać, to samo dotyczy święta-ożywieńca. Tradycja to to, że rodzina siędzi i żre , jest opłatek, siano, i pusty talerz + prezenty, wyżerka i wolne. I tyle


NO napisał(a):Oprócz świąt kościelnych, ze świąt państwowych należałoby świętować jedno: wyprowadzenie wojsk radzieckich stacjonujących w Polsce w roku 1993.

Chyba rosyjskich.

NO napisał(a):Chociaż osobiście nie mam nic przeciwko dniu wolnemu od pracy w dniu 01 maja. Ja nigdy nie obchodziłem tego dnia jako święta pracy i na żadne pochody nie chodziłem,

Pochody były fajne- w ogóle 1 maja to był jeden z najfajniejszych inajbardziej kolorowych dni w PRLu (zakładam, że o tym mówisz skoro groźby itp.), tylko ja szczeniakiem byłem w PRLu to mam trochę inny punkt widzenia, ale wiem skądinąd , że Polacy raczej chętnie łazili na festyny.

Najważniejsze święto to dla mnie 11 listopada, ale flagę wystawiam jeszcze 1 ,(2) i 3 maja.

A co do świąt to można ich tworzyć a Twprzyć- urodziny, koronacja, śmierć Mieszka I, Bolesława Chrobrego, Władysława Łokietka, Bolesława Krzywoustego, Przemysła II, Kazimierza Wielkiego, z dzielnicowych na wzmiankę zaasługują Henryk Brodaty i Pobożny (dodać można Probusa), Leszek Czarny (pedzio ale co tam!), Bolesław Pobożny, Mieszko III Stary, ale zostawmy Piastów z Jagielonów to Jagiełłó Mam mieszane uczucia wzgledem tego, ale wybitny,m był politykiem tak czy siak), Kazimierz Jagielończyk (jedyny król polski któremu prxzyznano order podwiązki, też wybitny polity, choc wojskowa d*pa); Zygmunt August za tolerancvje. Z elekcyjnych to na pewno Stefan Batory, Jan III Sobieski. A niekoronowani, którymi warto się chwalić: Paweł Włodkowic, Jan Zamoyski,Staniesław Żółkiewski, Jan Karol Chodkiewicz (ale trzeba się Litwinów spytać), Jerzy Ossoliński, Wincenty Witos i ilu jeszcze

16*3=48 (samych króli)

Innych 6* (urodzenie + śmierć)= 12 sztuk

Powstania (te wygrane i te przerąbanie):

-Insurekcja Koścuiszkowska
-powstanie listopadowe
-powstanie styczniowe
-3* śląskie ( trzecie wygrane!!!)
-powstanie wielkopolskie (wygrane!!!)
-powstanie warszawskie

5 + 3 śląskie = 8

Tera Bitwy, ale nie epatujmy zwycięstwami moralnymi (tfu) tylko normalni jak daliśmu y komuś wciry, a nie wzięliśmy po pupie.::

Cedynia, Bolko Chrobry i zdobycie prze niego Milska i Łużyc, a także Pragi i, Kijowa (4 licząc Milsko i Łużyce, za jedną sztukę)

Zdobycie Kołobrzegu, Obrona Legnicy , wojna w którek Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego pomykało z Naszej Ojczyzny w podartych i obkakanych gaciach.

Psie Pole, Płowce, Grunwald, Hołd Pruski (nie bitwa ale tyż fajna rzecz) 4 sztuki

Kircholm, Nie wiem czu Obronę Częstochowy można przypisać Polakom czy to osobista zasługa Wiecie-Wiecie-Kogo-Mam-Na-Myśli (ale skoro jest królową polski to przypisuję Polsce tę wygraną), Wiedeń, Bitwa Warszawska 4 sztuki

Oczywiście nie można pominąć Polaka Jana Pawła Wielkiego i Świętego:
-dasta urodzin
-data pójscia do szkoły Podstawowej
-data pójcia do Liceum
-Data wstąpienia w progi seminarium
-Data obłóczyn
-Data otrzymania święcen kapłańskich
-data otrzymania tytułu biskupa
-data otrzymania tytułu kardynała
-data rozpocvzęcia pontyfikatu
-data cudownego zamachu (tytuł filmu dokumentalnego z arcykatolickiej TV TRWAM)
-data niesamowitej śmierci (papiez pono czuł się coraz lepiej)

Conajmniej 11 świąt

Prymas Wyszyński i ksiądz Popiełuszko- nie chce mi sie wymieniać ale razem zasłufgują na jakieś 10 świąt (oczywiście prymas ospowiednio więcj)

Od siebie dodam, ze uświęciłnym datę urodzi i śmierci: ks. prof. Józefa Tishnera i ks, Stanisława Konarskiego 2*2= 4

Unia Lubelska + Konfederacja Warszawka =2

Razem to będzie ze 110 świąt + te które są teraz- żyć nie umierać.
05-12-2005 18:15
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
semper_malus napisał(a):Razem to będzie ze 110 świąt + te które są teraz- żyć nie umierać.

I 365 dni wolnego :mrgreen: To jest myśl :krzywy:
A tak w ogóle to widzę, że napisałbyś fajny poczet królów i książąt polskich :mrgreen:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
05-12-2005 18:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Urodziny oczywiscie bo gdyby nie ten dzien to by mnie nie bylo
21-12-2005 11:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lorien Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 40
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
Pod względem religijnym święta są równiez i dla mnie bez znaczenia. Wszystkie choinki,mikołaje,zające,pisanki etc.są takimi miłymi duperelami do przystrojenia domu. Dodre żarcie,prezenty,możliwość spania do południa.....można powiedzieć,że święta lubię. Co do innych okoliczności przepadam za jedną prywatną rocznicą,sylwestrem i urodzinami \Duży uśmiech/

I stole the colour of night
To get out of your sight
I am the Visionaire
Follow me if you dare...
21-12-2005 15:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
semper malus napisał:
Cytat:Dokładnie tak jak mówisz. Wisi mi że coś się urodziło, ale skoro wolne jest to nie ma co narzekać, to samo dotyczy święta-ożywieńca. Tradycja to to, że rodzina siędzi i żre , jest opłatek, siano, i pusty talerz + prezenty, wyżerka i wolne. I tyle

Nie wiem co ci wisi,no moze po za jednym szczegółem męskim, ale to co sie urodziło w Boze Narodzenie to nie "coś" a ktoś, nie rób z Jezusa przedmiotu, to był człowiek, który wybawił świat od śmierci, dał się ukrzyżować abyśmy byli zbawieni. Jeśli nie uznajesz Jezusa to przynajmniej traktuj tą osobe jako człowieka a nie jak przedmiot.To taka moja prośba. To tak na marginesie.

Ja zaznaczyłem Wielkanoc i Boze Narodzenie, kolejność taka sama.
Dla mnie Wielkanoc jest ważniejszym świętem ze względu na wydarzenia jakie się dokonały w tym czasie czyli śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. To jest wyjątkowy czas przypominajacy o tym,ze śmierć już nie ma nad człowiekiem władzy,że Chrystus ja pokonał i przeszedł do życia oraz że dał się zabić dla mnie,bym mógł być zbawiony. Cos pięknego.
Boże Narodzenie także jest ważnym swiętem, ale ustępuje temu pierwszemu.

Urodziny są w tym przypadku mało istotne, ja osobiście nie obchodze takich okazji urodzinowych.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
26-12-2005 00:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #24
 
Jakby się nie urodził to by nie umarł, jakby nie umarł to by nie zmartwychwstał- wniosek- jakby się nie urodził to by nie zmartwychwstał. O ile to ma jakiekolwiek znaczenie.
02-01-2006 14:18
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
Semper, dla ciebie może to nie miec żadnego znaczenia, dla innych ma ogromne,w przeciwieństwie do ciebie,wielu ludzi pragnie być zbawiona a dzięki Chrystusowi każdy może być zbawiony,nawet najgorszy grzesznik. Czy tego nie wiesz?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
02-01-2006 15:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #26
 
semper_malus napisał(a):Jakby się nie urodził to by nie umarł, jakby nie umarł to by nie zmartwychwstał- wniosek- jakby się nie urodził to by nie zmartwychwstał.

To a propos czego? Które ze świąt ważniejsze? Jakby nie patrzeć jest w tym logika, ale wydaje mi się, że które święto dla kogo jest ważniejsze, to sprawa w sumie dość indywidualna... Wg. tej logiki BN powinno być ważniejsze, ale dla mnie np. większe znaczenie mają święta Wielkanocne.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
02-01-2006 15:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
Offca napisał(a):
semper_malus napisał(a):Jakby się nie urodził to by nie umarł, jakby nie umarł to by nie zmartwychwstał- wniosek- jakby się nie urodził to by nie zmartwychwstał.

To a propos czego? Które ze świąt ważniejsze? Jakby nie patrzeć jest w tym logika, ale wydaje mi się, że które święto dla kogo jest ważniejsze, to sprawa w sumie dość indywidualna... Wg. tej logiki BN powinno być ważniejsze, ale dla mnie np. większe znaczenie mają święta Wielkanocne.

Offeczko,może mi powiesz,dlaczego wg ciebie BN powinno być wazniejsze od Wielkanocy? #-o

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
02-01-2006 18:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #28
 
TOMASZ32 napisał(a):Offeczko,może mi powiesz,dlaczego wg ciebie BN powinno być wazniejsze od Wielkanocy?

Nie wg mnie. Przecież napisałam, że wolę Wielkanoc. Ale chodzi o logikę. Gdyby się Jezus nie narodził, nie byłoby zmartwychwstania.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
02-01-2006 18:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
Offca napisał(a):
TOMASZ32 napisał(a):Offeczko,może mi powiesz,dlaczego wg ciebie BN powinno być wazniejsze od Wielkanocy?

Nie wg mnie. Przecież napisałam, że wolę Wielkanoc. Ale chodzi o logikę. Gdyby się Jezus nie narodził, nie byłoby zmartwychwstania.

Tak,to fakt, gdyby Jezus się nie urodził,nie byłoby zmartwychwstania. Zgadzam się z tym w 100%.

Jezus się urodził, ale nie musiał przecież umierać,był synem Boga,mógł pójść prosto do nieba nie umierając na krzyżu.
Nie było by tego święta, a jednak umarł i zmartwychwstał,pokonał śmierć i dał każdemu człowiekowi zaczątek życia wiecznego już tutaj,na ziemi. Dla mnie właśnie z tego powodu te święta Wielkanocy są wazniejsze,że mogę miec życie wieczne,że Chrystus pokonał śmierć i pokazał do czego prowadzi zycie według Jego nauki.

Może na przykładzie przedstawię znaczenie wielkości święta Wielkanocy nad BN.
Jak człowiek się rodzi, przyjmuje chrzest i inne sakramenty to czy ma 100% pewność,ze zostanie zbawiony,nawet gdy zabija,popełnia najgorsze grzechy,że jest daleko od Boga i nie idzie przez życie według Ewangelii. Może przeciez się nie nawrócić i nie zostać zbawionym, ale urodzić się urodził.
Natomiast,gdy kroczy nawet drogą grzechu,ale się nawróci to ma szansę na zbawienie,nawet przy takich grzechach,bo Bóg może mu je przebaczyć. To pokazuje,że same narodziny nie świadczą jeszcze o niczym,ale zmartwychwstanie świadczy o tym,ze po śmierci jest nowe życie,które mamy dzięki Chrystusowi,który umarł i zmartwychwstał,pokonując śmierć.

Czy wedłu ciebie takie wyjasnienie nie może świadczyć o ważności Wielkanocy nad Bozym Narodzeniem? Pytam oczywiście z ciekawości. Uśmiech

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
02-01-2006 18:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CaRo Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 41
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #30
Re: Święta :)
Annnika napisał(a):Co jest dla Ciebie najważniejszym dniem ( dniami) w roku Uśmiech :?: Odpowiedź uzasadnij Oczko

Moje najwazniejsze dni w roku to Boze Narodzenie na drugim miejscu jest Wielkanoc a na trzecim sa moje urodziny :wink:

..and may the force be with You.. Uśmiech
03-01-2006 19:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów