Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Więzień zaskarżył...Boga
Autor Wiadomość
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Więzień zaskarżył...Boga
Ciekawe...

http://www.kosciol.pl/article.php/20051017234235660

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
19-10-2005 22:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Miałeś rację, bardzo ciekawe, bardzo mocne i bardzo śmieszne, wszystkow jednym. Warto przeczytać. Ludzie to mają jednalk nieziemskie pomysły. Mam nadzieję, ze nie wsadzą go do czubków.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
19-10-2005 22:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Mi sie najbardziej podoba ten fragment:
Cytat:miejscowy wymiar sprawiedliwości nie ma kompetencji by pozywać Boga

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
19-10-2005 22:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Pozwoliłam sobie przesunąć ten temat do odpowiedniejszego mym zdaniem działu Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
19-10-2005 23:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
msg napisał(a):Mi sie najbardziej podoba ten fragment:
Cytat:miejscowy wymiar sprawiedliwości nie ma kompetencji by pozywać Boga

Tak, jest bardzo zabawny, ciekawe jest to, co by ten wymiar zrobił, gdyby miał takie kompetencje, jak Boga zmusiłby do udziału w rozprawie, jak mógłby Kościół sądzić? Ciekawe

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
20-10-2005 01:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #6
 
Boga faktycznie pować nie sposób, ale kościół to zuopełnie inna kwestia- kościół to nie Bóg.
21-10-2005 18:56
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Moze Kosciół to nie jest Bóg, ale z Bogiem ma wiele wspólnego.
Nie to jest jednak najważniejsze. Kościół nie moze odpowiadać za głupotę człowieka, bo by trzeba było go skazać chyba na śmierć.
Człowiek sam odpowiada za swoje postępowanie i nie powinien obwiniać za swoją głupotę Kościoła. To ze popełnił jakieś zło, to nie jest wina Kościoła, ale człowieka, bo odrzucał Boga, przez co dopuszczał do siebie szatana, który popycha do wszelakich złych czynów.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
25-10-2005 17:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #8
 
TOMASZ32 napisał(a):Nie to jest jednak najważniejsze. Kościół nie moze odpowiadać za głupotę człowieka, bo by trzeba było go skazać chyba na śmierć.
Człowiek sam odpowiada za swoje postępowanie i nie powinien obwiniać za swoją głupotę Kościoła. To ze popełnił jakieś zło, to nie jest wina Kościoła, ale człowieka, bo odrzucał Boga, przez co dopuszczał do siebie szatana, który popycha do wszelakich złych czynów.


A czy ja napisałem że kościół zawinił? :shock:
25-10-2005 20:05
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
semper_malus napisał(a):
TOMASZ32 napisał(a):Nie to jest jednak najważniejsze. Kościół nie moze odpowiadać za głupotę człowieka, bo by trzeba było go skazać chyba na śmierć.
Człowiek sam odpowiada za swoje postępowanie i nie powinien obwiniać za swoją głupotę Kościoła. To ze popełnił jakieś zło, to nie jest wina Kościoła, ale człowieka, bo odrzucał Boga, przez co dopuszczał do siebie szatana, który popycha do wszelakich złych czynów.


A czy ja napisałem że kościół zawinił? :shock:

Nie, ja napisałem tak ogólnie, nie mam nic do twojej wypowiedzi semper.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
25-10-2005 23:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
hehe, ja nie wiem czy tu wogóle potrzebny jest jakiś komentarz :roll:

Ludzie mają naprawdę dziwne pomysły, ciekawe co ten człopwiek csobie myśli ;P
Czy on wogóle nie powinien trafic do zakładu zamkniętego...

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
26-10-2005 14:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #11
 
Może właśnie o to chodzi :?: Żeby go uznano za nieszkodliwego wariata :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
26-10-2005 20:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Myślisz :?:

Ja dokładnie nie czytałam tego tekstu...

Ale jak się głębiej zastanowić to faktycznie...
Był nawet kiedyś taki przypadek, że facet oskarżony o coś powaznego (nie pamiętam co) na procesie gadał całkiem od rzeczy...
Uznano go za "wariata"...
Hehe, tylko że on w psychiatryku całkowicie ozdrowiał, więc dalszegfo ciągu można się domyślić

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
26-10-2005 22:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
Wątpię by tak się stało, chociaż jego zachowanie wcale normalne nie jest. Może myśli, ze przez to złagodzą mu karę albo wogóle wypuszczą na wolność. W każdym bądź razie gość ma naprawdę tupet i wybujałą fantazję Szczęśliwy

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
27-10-2005 00:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów