Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego dziewczyny "polują" na kleryków?
Autor Wiadomość
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Dlaczego dziewczyny "polują" na kleryków?
Pytanie to zrodziło się jako refleksja po rozmowie z kolegą, który stwierdził, że dziewczyny dosłownie "polują" na kleryków. Dla mnie jest to dość dziwne, może dlatego, że ja taka nie jestem.
A jak wam się wydaje, dlaczego dziewczyny tak "polują" na kleryków i chcą ich za wszelką cenę wyciągnąć z seminarium?

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
20-10-2005 23:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
moim zdaniem sprawdzaja swoje mozliwosci oraz zarazem chca sprawdzic facetow czy sa naprawde gotowi wytrwac w celibacie ale czy to jest sluszne postepowanie :-k nie wiem nie popieram go [-(
20-10-2005 23:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
wiesz Gonzo, ja studiując na tym samym wydziale co klerycy z naszego seminarium widze jak dziewczyny chodzą poubierane a raczej chyba nie ubrane i kuszą... i jak się zachowują :/
mój wykładowca od prawa kanonicznego to by je z wydziału wyprosił, kazałby wracać do domu sie ubrać
a sprawdzanie powołania? oni są tylko ludźmi i...
dla mnie takie postępowanie nie jest chyba normalne :-k

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
20-10-2005 23:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
mnie to zawsze irytowało jak widziałem na pielgrzymkach właśnie kleryków a za nimi sznurek adorujących je dziewczyn - nigdy tego nie rozumiałem i zawsze mnie to zmuszało do poważnych refleksji, dlaczego oni na to sobie pozwalają... :coo:

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
20-10-2005 23:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
nie znacie powiedzenia "za mundurem panny sznurem, a za sutanna panny bandą?"


a co oni mogą zrobic? przecież nie będą chodzili w maskach z dziurami na oczy i obstawą, która będzie je odganiac? ja mam bardzo dobry kontakt z moimi kolegami klerykami i często można mnie z nimi spotkać na korytarzu, nie zaprzecze... ale chyba rozmowa nie jest niczym złym, ale to też wszystko musi być w granicach przyzwoitości... zeby nie przekraczac pewnych zasad i granic Uśmiech

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
20-10-2005 23:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
Julia napisał(a):zeby nie przekraczac pewnych zasad i granic
A jak widzisz kleryka w sutannie z takimi dziewczynami na kolanach to już granice zostały przekroczone czy jeszcze nie? Bo mi o takie rzeczy chodziło - widziałem to i mnie to tylko bulwersowało.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
20-10-2005 23:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
zalezy co oni na tych kolanach robili... i co rozumiesz pod pojeciem "takich dziewczyn"
aha juz zrozumiałam... no cóż, wydaje mi się, że chyba przekroczyli granice przyzwoitości jeśli miałyśmy to samo na myśli Duży uśmiech

ja tez zapewne przekroczłam nie raz tą granice, nadeptując koledze klerykowi na sutanne na schodach i... razem zlecieliśmy Duży uśmiech czy przekroczyłam wóczas granice?

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
20-10-2005 23:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Julia napisał(a):ja tez zapewne przekroczłam nie raz tą granice, nadeptując koledze klerykowi na sutanne na schodach i... razem zlecieliśmy czy przekroczyłam wóczas granice?
mam nadzieje ze sie nie polamaliscie Uśmiech Oczywiscie tutaj miło sobie żartujemy, ale wydaje mi się, że tak jak narzeczony nie powinien zbytnio spoufalać się z koleżankami, bo ma narzeczoną, tak też kleryk - "narzeczony" Kościoła, powinien wiedzieć, że sutanna do czegoś zobowiązuje, że jednak już pewną drogę się wybrało i trzeba być konsekwentnym.

Co do "takich dziewczyn" należy to po prostu czytać "dziewczyn".

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
20-10-2005 23:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
msg napisał(a):
Julia napisał(a):ja tez zapewne przekroczłam nie raz tą granice, nadeptując koledze klerykowi na sutanne na schodach i... razem zlecieliśmy czy przekroczyłam wóczas granice?
mam nadzieje ze sie nie polamaliscie Uśmiech Oczywiscie tutaj miło sobie żartujemy, ale wydaje mi się, że tak jak narzeczony nie powinien zbytnio spoufalać się z koleżankami, bo ma narzeczoną, tak też kleryk - "narzeczony" Kościoła, powinien wiedzieć, że sutanna do czegoś zobowiązuje, że jednak już pewną drogę się wybrało i trzeba być konsekwentnym.

Co do "takich dziewczyn" należy to po prostu czytać "dziewczyn".

Tak msg, w tym akurat sie zgadzamy, jak sie nosi juz sutannę to ten strój do czegos zobowiązuje, według twojego wspaniałego porównania. Dla mnie jest to przesadą, takie latanie za klerykami, choćby z tego powodu, ze ci chłopcy już wybrali swoją Oblubienicę - czyli Kościół i służenie Bogu, tak więc nie uważam to za coś dobrego.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
21-10-2005 00:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
Chociaż teraz ktos mi mówił, że klerycy mają więcej luzu niż kiedyś tam, i bardziej są "w świecie", a nie izolowani za bramami seminariów. Ale trzeba dbać o powołanie i rozeznawać, wobec czego same kontatky z dziewczynami nie są niczym złym. I w sumie lepiej chyba wcześniej zrezygnować z seminarium niż potem odchodzić z kapłaństwa.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
21-10-2005 00:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
zgdzam sie z tym, ale taka proba wycioagania ich z seminarium na sile, powiem obrazowo "na ciało" to naprawde przesada. Zgadza się, oni wybrali już drogę swojego życia, z tym, że jeśli chodzi o kontakty z dziewczynami, to wydaje mi się, że najważniejsze jest to, jak oni to odbierają. Bop może być przecież piękna przyjaźń pomiedzy takimi osobami, która nie będzie mieć żadnych podtekstów. Ale to zależy od tago jak to te osoby trajktują.
Być może temu klerykowi o ktorym pisał msg to odpowiadało, może on nie uważał tego zachowania za coś złego. Jednak fakt, sutanna o czgoś zobowiązuje. Jeśli jest w grupie po cywilu i ludzie nie wiedzą, że jest on klerykiem, to troche inaczej jest to odbierane w srodowisku, ale jeśli takie rzeczy widzą z udziałem człowieka w sutannie, to już zaczyna być zastanawiające.

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
21-10-2005 09:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #12
 
Jeśli jest naprawdę tak, jak mówisz, to faktycznie to conajmniej chore :/

Nie wiem, ja tam traktuję ludzi jako ludzi, mam troche znajomych i przyjaciół, kleryków, diakonów, ksieży, ale na pewno moja relacja do niech nie jest relacjadamsko - męską, ale jak już wpomniałam, koleżeństwem, czasem nawet przyjaźnią, tylko i aż tyle Oczko Mnei t pnajzupełneij wystarcza, nie muszę przecież przysłowiowo "lecieć" nawszystko ,co spodnie nosi. W dzisiejszej modize na uniseks odieżowy to nieco niebezpieczne by było :mrgreen:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
21-10-2005 14:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #13
Moje 3 grosze do dyskusji
Julia napisał(a):Dlaczego dziewczyny "polują" na kleryków?
Moim zdaniem jeśli wierzymy w Boga i wartości chrześcijańskie są dla nas drogie to wszyscy którzy te zasady przestrzegają są dla nas "jakgdyby" bardziej atrakcyjni. Podobają nam się święci, którzy pięknie żyli dla Boga i podobają nam sie ludzie, którzy robią to tu i teraz. Każda dziewczyna jakoś podświadomie wie że taki kleryk to wyśmienity materiał na męża i stara się go pozyskać dla siebie może nawet czyniąc to jakby nieświadomie.

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
21-10-2005 14:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
tak, tak jest coś w tym co napisał Andr2ej Szczęśliwy

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
21-10-2005 20:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #15
 
A może po prostu jednak uważają takie zabawy za mało szkodliwe,skoro ci młodzi ludzie są niejako "zarezerwowani". :/

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
23-10-2005 16:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów