Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dyskusja nt - W CO WIERZYMY ?
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #1
RE: Dyskusja nt - W CO WIERZYMY ?
No tak i w tym momencie ktoś może dojść do wniosku lub nawet sugerować, że katolik to nie chrześcijanin, a to już sobie proszę państwa wypraszam :!:
Proponuję zastąpić "niekatolika" "innym wyznaniem chrześcijańskim".

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-10-2005 16:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
cytat
Cytat:Proponuję zastąpić "niekatolika" "innym wyznaniem chrześcijańskim".
Nieuważam słowo za niektolik za obrażliwe. ..

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
12-10-2005 17:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Cytat:Nieuważam słowo za niektolik za obrażliwe. ..

Ja także tego nie uważam za obraźliwe, ale jak widać niektórym to chyba przeszkadza...

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-10-2005 17:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #4
 
INNE, a mianowicie satanista.
12-10-2005 17:38
Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #5
 
pABLOelo99 napisał(a):INNE, a mianowicie satanista.

w końcu .
12-10-2005 17:52
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
semper_malus napisał(a):
pABLOelo99 napisał(a):INNE, a mianowicie satanista.

w końcu .

Co w końcu? O co ci chodzi semper?


Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
12-10-2005 19:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
NO Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Najpierw powiedzcie, kto to katolik...

Jeżeli np: ddv to 100 % katolik, a ja znam niektóre Jego poglądy z racji dyskusji z Nim, to z całą stanowczością muszę stwierdzić, że ja nie jestem nawet w 1 % katolikiem. Po pierwsze nie jestem w stanie zaakceptować niektórych poglądów jako stanowiska Kościoła Katolickiego a po drugie po prostu nie chcę.

I bez urazy ddv. To nie jest w żadnym wypadku krytyka Ciebie. Jeżeli w ogóle jest to krytyka, to wyłącznie moja (samokrytyka).

Tylko próba odpowiedzi na pytanie kto to jest katolik (i do tego 100 %) pozwoli mi na zadeklarowanie się.

Niech ?yje gen Wojtek J.
14-10-2005 14:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #8
WYJASNIENIA
Kategorie, które podałrm na wstępie są tylko elementem wprowadzającym do rozwinięcia własnego świadectwa. Nie komentujemy tu świadectwa innych ale przedstawiamy własne, według własnych kryteriów.

NO napisał(a):Kto to jest katolik (i do tego 100 %)
Andr2ej napisał(a):KATOLIK 100% - wierzacy, praktykujacy, calkowite poparcie co do nauki Kosciola (podkreslam: chodzi tu tylko o nauczanie, krytyka pewnych negatywnych zjawisk niewykluczona)

Jeżeli to określenie Ci nie odpowiada to napisz jak sam je rozumiesz. Ten topik nie służy spieraniu się ale ma być taką encyklopedią, (spisem) w co wierzą forumowicze. Każy pisze tak jak czuje.

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
14-10-2005 14:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
Ciekawe jakby to było, jakby "NO" nie próbował mi jakiejś "łatki" przypiąć Oczko :wink: Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
14-10-2005 16:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
NO Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
Przepraszam, ddv, ale naprawdę nie chciałem Ci "przypiąć żadnej łatki". Wiem, że ten temat nie służy spieraniu się: ale ja w tej chwili nie potrafię sam ocenić swojej osoby.

Sam rozumiesz ddv i zdajesz sobie sprawę, jak wielkie są różnice w naszych poglądach. Byłoby nieporozumieniem i wprowadzaniem w błąd, gdybym napisał, że jestem 100 % katolikiem (chociaż tak jest w istocie), skoro w prawie żadnym miejscu nie możemy się zgodzić, nie ???

Ale to nie jest "przypinanie łatki" tylko dylemat moralny. Mój dylemat, a Ciebie "wykorzystałem" niejako do odzwierciedlenia tylko tego dylematu. Mam nadzieję, że ta wypowiedź pozornie tylko odbiega od tematu głównego a tak naprawdę się z nim nierozerwalnie wiąże.

No dobra, mogę powiedzieć: jestem 100 % katolikiem, wierzącym i praktykującym i zaangażowanym w funkcjonowanie wspólnoty parafialnej (i nie tylko parafialnej) i angażujący się czynnie w funkcjonowanie kościoła lokalnego. Ale co powie na to ddv, z którym się przecież prawie zawsze nie zgadzam ??? I czy to, co napisałem to prawda, czy moje zdanie o mnie ???

Niech ?yje gen Wojtek J.
17-10-2005 07:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
NO napisał(a):Sam rozumiesz ddv i zdajesz sobie sprawę, jak wielkie są różnice w naszych poglądach. Byłoby nieporozumieniem i wprowadzaniem w błąd, gdybym napisał, że jestem 100 % katolikiem (chociaż tak jest w istocie), skoro w prawie żadnym miejscu nie możemy się zgodzić, nie ???
Podoba mi się ta "jedność" katolicka ... :diabelek:

Always Look on the Bright Side of Life
17-10-2005 09:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
ziobro Adama napisał(a):Podoba mi się ta "jedność" katolicka ...

Nie protestancka jedność jest zdecydowanie lepsza... Ile tam jest kościołów to nie wiadomo. Po co ten komentarz? Proszę Ciebie Adamie zachowaj pewne przemyślenia dla Ciebie :wink:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
17-10-2005 10:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
Gregoriano napisał(a):
ziobro Adama napisał(a):Podoba mi się ta "jedność" katolicka ...
Nie protestancka jedność jest zdecydowanie lepsza... Ile tam jest kościołów to nie wiadomo.
A kto by to liczył ? I po co ? Duży uśmiech
Kościół jest tylko jeden ... Kościół Chrystusowy.

[ Dodano: Pon 17 Paź 2005 11:43 ]
Gepardzik napisał(a):Jeśli pytamy o ideologię to katolik 100%, jeśli o praktykę to ten procent trochę niższy pewnie będzie Język no może jedynie po spowiedzi będzie 100% Język
Skoro mowa o procentach, to "wierzących-praktykujących katolików" jest ok. 25% w KRK.

Always Look on the Bright Side of Life
17-10-2005 11:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
ziobro Adama napisał(a):Kościół jest tylko jeden ... Kościół Chrystusowy.

Więc po cholerę te podziały? :hm:


ziobro Adama napisał(a):Skoro mowa o procentach, to "wierzących-praktykujących katolików" jest ok. 25% w KRK.
Ja wychodzę z założenia, że lepiej garść dobrych i praktykujących katolików, niż masa fałszywych :krzywy:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
17-10-2005 13:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Cytat
Cytat: Więc po cholerę te podziały?
Dzieje Apostolskie mówią o siedmiu ...
Uśmiech
POzdro

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
17-10-2005 14:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów