Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy pośpiech jest grzechem ?
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #16
 
Zanim się w cokolwiek zaangażuję, staram się to najpierw skonsultować z Bogiem Uśmiech Proszę innych o modlitwę Uśmiech I takie czynności skonsultowane z Bożą wolą ładnie do siebie pasują, mimo swojej licznosci Uśmiech Poza tym dużo z tych czynnościto służba Jego Majestatowi Uśmiech np diakonia, rekolekcje, kursy, itd. Jeśli coś jest zgodne z Bożą wola to i Bóg w tym błogosławiUśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
30-10-2005 22:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Są takie powiedzenia :

1.Śpiesz się powoli !
2.Jak się człowiek śpieszy to sie diabeł cieszy.
3.Co nagle to po diable.

Ja dodam swoje :
Lepiej z Bogiem się spóźnić niż z szatanem zdąrzyć.
Co o tym sądzicie ?

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
04-11-2005 16:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
Nie rozumiem. Jeśli zasapałam i biegnę na autobus, żeby nie spóźnić się do pracy lub na zajęcia, to mam grzech?! :shock:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
04-11-2005 16:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #19
 
Przypuszczam, że chodzi tu o pośpiech wynikający z naszego niedbalstwa, kiedy to możemy ważne kwestie rozważyć i załatwić "na odwal sie" bo nie ma czasu, pośpiech jako nasza wina, bo można było załatwić rzecz po ludzku i porządnie, pośpiech, którego konsekwencje mogą być tragiczne w skutkach ;(

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
04-11-2005 23:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
Offca napisał(a):Nie rozumiem. Jeśli zasapałam i biegnę na autobus, żeby nie spóźnić się do pracy lub na zajęcia, to mam grzech?! :shock:

ks.T.Horak napisał(a):Czy pośpiech to grzech ? Nie zawsze. Ale na pewno wspaniała pożywka dla wszelakiego rodzaju zła, które nas niszczy.

Spłycając problem można przyjąć że kiedy się śpieszymy to myślimy wyłącznie o sobie. W czasie naszego pośpiechu, każdy człowiek staje się nam zawadą, przeszkodą w osiągnięciu celu. Jeśli pojawi się ktoś kto potrzebuje właśnie teraz naszej pomocy to niestety jej nie otrzyma bo ważniejsze jest nasze zdążenie. Współczesny świat wymusza na nas byśmy się wszędzie śpieszyli. Myślę że należy się tego wystrzegać. Starać się wstać 5 minut wcześnie albo zrobić mniej a dobrze. Podjąć walkę z pośpiechem a nie bezkrytycznie przyjmować go w swoim życiu. Bo co prawda nie zawsze jest grzechem ale wspaniałą pożywką dla wszelkiego rodzaju zła.

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
05-11-2005 19:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #21
 
Ale zauważ, że z drugiej strony powolność i ociąganie się też może być złem. Od czegoś takiego może umrzeć człowiek, może stać się mu krzywda, jakieś nieszczęście w przypadku, gdy pilnie potrzebuje pomocy, a my się guzdramy bo zbytni pośpiech to grzech. Zobacz jakie to wszystko absurdalne. Możesz być lekarzem i prędko jechać na ratunek komuś i w tym pośpiechu kogoś na przykład potrącić lub zabić karetką. Możesz być też lekarzem i wcale się nie spieszyć, wtedy narażasz życie potrzebującego. Więc?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
05-11-2005 20:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
Offca napisał(a):z drugiej strony powolność i ociąganie się też może być złem. Od czegoś takiego może umrzeć człowiek, może stać się mu krzywda, jakieś nieszczęście w przypadku, gdy pilnie potrzebuje pomocy, a my się guzdramy bo zbytni pośpiech to grzech.

Offieczko od każdej zasady są odstępstwa. Gdy ratujemy komuś życie to zawsze powinniśmu sie śpieszyć (ale zawsze z głową). Np. w reanimacji ważna jest każda sekunda.

Nie chodzi mi o te szczególne przypadki ale o nasze codzienne (często niepotzrebne) pośpiechy. Przecztaj jeszce raz wstęp do tematu,.[Obrazek: icon_czytaj.gif] tam podałem te wszystkie sytuacje o które mi chodzi.

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
06-11-2005 00:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów