Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chrzest osoby dorosłej - jak się odbywa ?
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #1
Chrzest osoby dorosłej - jak się odbywa ?
Witam wszystkich serdecznie Uśmiech

Mam ogromną prośbę - o kilka słów informacji. Czy jest wśród Was ktoś kto przyjął sakrement chrztu będąc osobą dorosłą i mógłby napisać jak odbywa się taka uroczystość ? Może ktoś z Was po prostu wie czym ona różni się od chrztu dziecka ? Kogo jako osoba dorosła mogę poprosić na chrzestnych (i czy w ogóle?). Jakie są "etapy" takiego chrztu ? Czy jest to uroczystość indywidualna, czy chrzczona jest większa ilośc osób ? I czy to prawda, że osoba przyjmująca sakrament chrztu przystępuje jednocześnie, przepraszam za określenie - "za jednym zamachem" do Komunii Świętej i bierzmowania ?

Jeśli możecie mi udzielić jakichś informacji lub skierować pod jakiś adres mailowy będę wdzięczna. Jak na razie nic na ten temat nie znalazłam. Żadnych "procedur" lub wytycznych.

Serdecznie dziękuję. Uśmiech
24-10-2005 23:36
Odpowiedz cytując ten post
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Właściwie w necie jest dużo na temat chrztu dorosłych wystarczy dobrze poszukać. Znalazłem Ci kilka linków.

http://www.teologia.pl/m_k/zag06-1e.htm#6

http://www.teologia.pl/m_k/kkk1c03.htm#1a

http://www.teologia.pl/m_k/00-c.htm#1c

http://www.kkbids.episkopat.pl/dokumenty...hrzest.htm

Z pewnością te teksty nie odpowiedzą Ci na wszystkie pytania. Proponuje rozmowe z ksiedzem. Wtedy dopracujesz szczegóły dotyczące ceremonii i inne detale. Uśmiech

Pozdrawiam.

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
25-10-2005 14:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #3
 
Bardzo dziękuję, ale żaden z tych tesktów nie jest tym czego szukam. Podobnych znalazłam bardzo dużo w internecie. Ja potrzebuję bardziej informacji, że tak je określę "techniczo-praktycznych", a nie "duchowych". W pewnym sensie czwarty teskt przekazuje więcej takich informacji, ale są one bardziej przeznaczone nie dla mnie tylko np. dla osób organizujących spotkania katechumenatu. Ja chciałabym wiedzieć co robić, gdzie stanąć, kiedy uklęknąć, kogo mogę poprosić na chrzestnych, czy będę chrzczona sama czy w grupie. Jak to będzie wygladało z komunią i bierzmowaniem. Czy to będzie jedna ceremonia czy kilka ? Po prostu takie zwykle, praktyczne informacje. Najlepiej z "pierwszej ręki". To coś takiego jak próba przed ślubem :-).
Nie mam "swojego" księdza, któremu mogłabym zawrócić tym głowę.

[ Dodano: Wto 25 Paź, 2005 16:34 ]
Zamiast :-) powinno być Uśmiech
25-10-2005 16:33
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #4
 
Chrzest osoby dorosłej jest faktycznie połączony bardzo często z I Komunią i bierzmowaniem, ale to nie reguła. Różnica jest chociażby w tym ze zamiads tdziecka wyznanie wiary dotyczy rodziców, ty będziesz jako dorosła sama składać takie wyznanie.

Pamiętam, że na stronie tej parafii sądane io chrzcie, tam na pewno coś znajdzesz pod linkiem "sakramenty "

http://www.wojciech.gorzow.pl

Tam też jest forum i inne dane Uśmiech

Pozdrawiam Uśmiech jak czegoś tam nie znajdziesz, to pytaj, to poszukam i popytam Oczko coś się załatwi Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
25-10-2005 21:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
voska Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 128
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Jutro może dorwę "obrzędy Chrztu" to Ci wszystko przepiszę

[you] Niech Ci? Pan b?ogos?awi i Strze?e
Niech Ci Pan swój pokój da
Niech mi?o?ci? nape?ni serce Twe
Zawsze z Tob? jest


Zapraszam na moje
FORUM
<><
25-10-2005 22:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #6
 
Jeśli ja sama mogłabym to gdzie znaleść to podaj bliższe informacje, nie chce fatygować z przepisywaniem Uśmiech Bardzo dziękuję.
26-10-2005 20:30
Odpowiedz cytując ten post
voska Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 128
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Nie zdażyłam dzisiaj Smutny Za półźno wróciłam, ale jutro zwinę po oazie :hm:
To musi być wszystko po kolei opisane w "obrzędy Chrztu" rozdział o chrzcie dorosłych

[you] Niech Ci? Pan b?ogos?awi i Strze?e
Niech Ci Pan swój pokój da
Niech mi?o?ci? nape?ni serce Twe
Zawsze z Tob? jest


Zapraszam na moje
FORUM
<><
27-10-2005 22:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #8
 
Masz na myśli Katechizm Kościoła Katolickiego ? To nie przepisuj. Mam do niego dostęp i czytałam Uśmiech
27-10-2005 23:45
Odpowiedz cytując ten post
loukas Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 39
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Noie - voska mysli o "Obrzedach chrztu". To taka ksiazeczka, ktora ksiadz trzyma w rekach w czasie chrztu, bo ma tam wszystko napisane :hahaha:

Wielu szczegolow nie podam, bo nie chrzcilem osoby doroslej, ale cos sprobuje powiedziec. Po pierwsze, powinna przejsc etap katechumenatu - przygotowania do przyjecia sakramentu. Wiec jakas formacja, jakies zapoznanie sie z prawdami wiary itd. Tym powinien sie zajac ksiadz, do ktorego sie zwracamy z prosba o chrzest (albo sam organizuje, albo wskazuje gdzie mozna takie cos "przejsc").

Same obrzedy chrztu nie roznia sie znacznie - wyjatkiem jest to, ze osoba dorosla sama wyrzeka sie zla i sklada wyznanie wiary. Ubranie winno byc oczywiscie eleganckie, moze nawet biale - dla podkreslenia niewinnosci duszy obmytej woda chrztu. Sakrament chrztu laczy sie z bierzmowaniem i komunia - jest to jedna ceremonia. Po ochrzczeniu opuszcza sie namaszczenie Krzyzmem i przechodzi do bierzmowania. POtem po modlitwie Ojcze nasz, udziela sie komunii neoficie.Jak cos znajde to dopisze za moment.

Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, poniewa? beze Mnie nic nie mo?ecie uczyni?.
J 15,5
30-10-2005 12:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #10
 
Jakieś światełko w tunelu. Serdecznie dziękuję Uśmiech
30-10-2005 14:48
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów