Ankieta: Czy koalicja POPiS przetrwa ?
dłużej niż 2 lata
wytrwa do końcą !!!
niedłużej niż 2 lata
nigdy nie powstanie
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy koalicja POPiS przetrwa ?
Autor Wiadomość
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Czy koalicja POPiS przetrwa ?
Zważywszy na zainteresowanie tematem - wybory ,chciałbym "pociągnąć" ten wątek i poznać wasze zdanie w temacie - "Koalicja PO i PiS -czy przetrwa i jak długo"
PS
Widzę że jest paru specjalistów na tym forum w dziedzinie polityki którzy dość ciekawi się wypowiadają =D> stąd dyskusja może być ciekawa.

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
25-10-2005 08:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Ja to chciałbym żeby wytrwali do końca, bo koalicja PiS-LPR-PSL-Samoobrona w ogóle mi nie odpowiada. Obawiam się jednak, że jednak tyle lat mogą ze sobą nie wytrzymać, dlatego dobrze będzie jak porządzą ze 2 lata.

Wydawało się, że skoro zaczęli rozmowy koalicyjne jeszcze długo przed wyborami, to powinni do tego czasu już wszystko mieć poustalane, co kto i komu, a jednak cały czas jest to samo bagienko...

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
25-10-2005 09:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jswiec Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 682
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
IMHO najbardziej prawdopodobna jest powtórka koalicji AWS-UW.
Po zmudnych negocjacjach ciągnących się do 2ch lat POPiS uchwala jakąś tam trochę bardziej "liberalną" politykę fiskalną w Sejmie, Kaczor wetuje i po ptakach [dziwakach]. Potem rządzi sam PiS raz to zyskując większośc po stronie PO, raz to po stronie LePeRa. No i tak nam miną 4 latka... \Duży uśmiech/ \Duży uśmiech/ \Duży uśmiech/

[ Dodano: Wto 25 Paź, 2005 12:46 ]
A potem wybory wygrywa jakiś tam Olejniczak przerobiony przez sprytny marketing na Tony Blaira z jeszcze bardziej czarującym usmiechem od Kwacha, PiS i PO rozpadają się na 2 zupełnie nowe partie prawicowe [np. "Szacunek i Godność" oraz "Porozumienie Wolnych Obywateli"), a frekwencja spada do 30%. A reformy są zaczęte, ale niedokończone, pyskówek coraz więcej, społeczeństwo coraz bardziej sfrustrowane, bo każdy ciągnie w swoją stronę i nikt nie myśli o rozsądnym kompromisie.

Tylko uchwalenie nowej konstytucji może zapobiec podobnej katastrofie, bo wtedy wymuszałaby ona większości do rządzenia w bezdyskusyjny sposób [zobaczmy, że w Senacie przy wyborach większościowych PiS miałby większość do rządzenia, gdyby to Senat rządził! Dlaczego do Sejmu nie mielibyśmy głosować wg podobnej ordynacji?]

cooperatores veritatis [3J,8]
-----------------------------------
Chcesz przeczytać całą Biblię, ale nie wiesz jak sie do tego zabrać?
Zajrzyj do: http://www.mateusz.pl/duchowosc/wobi/plan/
25-10-2005 12:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Na forum bodajże wiara pisałem że koalicja PiS i PO ma małe szanse powstania . Całkiem realna staje się koalicja Pis LPR Samoobrona i PSL Mimo szumnych deklaracji składanych w radiu i TV ze koalicja tylko z PO . PiS już dzisiaj oferuje fotel Marszała Sejmu Zychowi na razie nieoficjalnie..
Platforma to kwestia czasu ze się rozleci. Nic nie wskazuje na to aby się podnieśli po dwóch sromotnych (istotnych) porażkach wyborczych . Wygranie pierwszej tury przez Tuska było tylko złudnym preludium do klęski w drugiej turze..
No ale skoro przed wyborami liderzy Platformy chodzili jak premierzy uważali się za już wybranych . Hasła przed wyborami typu Pierwszy Premier z Krakowa.. Dzisiaj są tego konsekwencje . Dostosowując powiedzenie o konklawe do obecnej sytuacji czyli .. Kto na wybory idzie jako premier powraca jako zwykły człowiek ..
Wybory uczą pokory. Zabrakło tej pokory platformie.. A wygórowane ambicje już dzisiaj od środka rozbijają tą partie.. To tylko kwestia czasu że na prawej stronie pozostanie faktycznie tylko Pi S.. Nie wróży to nic dobrego dla Polski.. Kontrola rzeczywista by się przydała..

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
25-10-2005 13:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
msg napisał(a):Ja to chciałbym żeby wytrwali do końca, bo koalicja PiS-LPR-PSL-Samoobrona w ogóle mi nie odpowiada. Obawiam się jednak, że jednak tyle lat mogą ze sobą nie wytrzymać, dlatego dobrze będzie jak porządzą ze 2 lata.

Wydawało się, że skoro zaczęli rozmowy koalicyjne jeszcze długo przed wyborami, to powinni do tego czasu już wszystko mieć poustalane, co kto i komu, a jednak cały czas jest to samo bagienko...

To bagienko msg jeszcze będzie przez długi czas msg, ważne jest jednak, aby ten cały rząd się w końcu jakoś uformował w miarę szybko, bo takie nieporozumienia mogą bardzo popsuć sytuację polityczno-gospodarczą w naszym kraju.

Ja myślę, ze jeśli nawet powstanie koalicja PO i PiS, to nie będzie ona zbyt długo trwała, już widać wiele nieporozumień, więc nie wiem czy wytrzymają ze sobą zbyt długo.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
25-10-2005 16:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #6
 
Powtórka z historii AWS-UW to ci sami ludzie co teraz są w Po-PiSie
25-10-2005 20:22
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
semper_malus napisał(a):Powtórka z historii AWS-UW to ci sami ludzie co teraz są w Po-PiSie

Widać tak musi być, nie wiem jak oni się dogadają, ale historia lubi sie powtarzać.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
25-10-2005 21:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Dobrze by było żeby się dogadali szybciej niż później, bo mówią o odnowie kraju, a jak na razie widać, że status quo im bardzo odpowiada. Za duzo do robienia jest w tym kraju, zeby takie cyrki cały czas urządzać :|

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
26-10-2005 01:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
msg napisał(a):Dobrze by było żeby się dogadali szybciej niż później, bo mówią o odnowie kraju, a jak na razie widać, że status quo im bardzo odpowiada. Za duzo do robienia jest w tym kraju, zeby takie cyrki cały czas urządzać :|

Wiesz msg, właśnie o to mi chodzi, by zaczęto coś robić, a nie tylko gadać i narzekać na siebie wzajemnie. Jak będzie tak dalej, to nie zanosi się na jakąś poprawę.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
26-10-2005 01:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
TOMASZ32 napisał(a):Jak będzie tak dalej, to nie zanosi się na jakąś poprawę.
Uszy do góry, przypomnij sobie swój optymizm jak okazalo sie kto wygrał wybory parlamentarne i prezydenckie. DOgadac sie dogadaja, bo za dlugo na to pracowali, zeby teraz to wszystko przekreslic. A ze trzeba troche kolorytu dodac i smaczku calej sprawie - trudno, w takich medialnych czasach zyjemy: show must go on.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
26-10-2005 01:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #11
 
Po teraz ma zgryz, przegrała wybory parlamentarne i prezydenckie, więc nie jest równorzędnym partnerem dla Pisu w związku z tym może być albo słabym koalicjantem albo mocną opozycją.
26-10-2005 02:12
Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Zgadza się, że przegrala i że nie jest równorzędnym partnerem, ale trzeba pamiętać, że oni rozmawiają ze sobą już od kilkunastu miesięcy. Zakładam zatem, że musieli rozważać róże scenariusze wyniku wyborów - obecny również. A skoro zapowiada się ludziom, że po wyborach będzie koalicja pispo czy popis, to jej niepowstanie spowoduje, że np. ja, czyli niepoprawny optymista, dołączy do grona ludzi, którzy coraz bardziej wątpią w słowność polityków - nawet nie chodzi o prawdomówność, tylko o odpowiedzialność za własne deklaracje.

PS. Na szczęście dla mnie, głosowałem, więc będę wówczas miał moralne prawo marudzenia na nasza klasę polityczną :hm:

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
26-10-2005 08:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #13
 
Może i gadali przez kilkanscie miesięcy, ale absolutnie nic z tego nie wynika. Kłócą się i plotą banały. Trzeba zwrócić uwagę, że Pis może jeszcze utworzyć koalicje z PSL i Samoobroną- z nimi ze 2względu na populizm i jarmarczny klerykalizm łatwiej im się będzie dogadać, a że w Sejmie maja nad nimi przewagę znacznie większą niż nad PO oznacza to, ze doktrynę divide et impera oraz TKM moglicy realizować z większym rozmachem.
26-10-2005 12:01
Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
Wszystko się zgadza, ale ja cały czas mam w sobie jakieś pozostałości idealizmu, na polityka się nie nadaję, bo lubię nazywać rzeczy po imieniu. Ale DeI oraz TKM, to mam nadzieje, ze beda stosowac w mniejszym stopniu. Przeciez ktos kiedys musi powiedziec na takie cos stop.

No i tutaj jest interesujaca opinia:
Kod:
http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,15243852,42880880,1852820,0,forum.html

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
26-10-2005 13:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
I sejm wybrał wymaganą większością głosów na marszałka Marka Jurka z PiS.
Ci z PO zachowują się jak obrażone dziecko, któremu nie dano cukierka. Zamiast się dogadać, to nie wiadomo o co im chodzi. Mimo iż PiS chciało wspólnie rządzić.

A jak Rokita powiedział, że to nie jest sprawiedliwe, że PiS ma i premiera i prezydenta to chciało mi się śmiać.
Skoro wybory wygrało PiS, to chyba należy im się stanowisko premiera. A skoro wybory prezydenckie wygrał Kaczyński, to nie ma o czym dyskutować. Skoro społeczeństwo tak zdecydowało, to wg. mnie jest to normalne, że PiS ma premiera.

A PO to coś kominuje. Mi się wydaje, że od wyborów do sejmu PO specjalnie wszystko przeciągało z tworzeniem rządu i wyborem marszałka, aby odbyły się wybory prezydenckie i że jak Tusk by nie wygrał to pewno by chciał być premierem. Co za niedorzeczność.

A gdyby wybory prezydenckie były dopero za dwa lata, to co?
To teraz mimo iż do sejmu wygrało PiS, to premierem miał być ktoś z PO?

Jeszcze nie zaczęli rządzić, a już są spory między PiS a PO. Czy Ci ludzie nie potrafią się dogadać w imię dobra narodu Polskiego :?:

Trochę to zakręcone, ale taka jest polityka. Dlatego się w nią nie wgłębiam za bardzo.

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
26-10-2005 18:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów