Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa metoda pochówku
Autor Wiadomość
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Nowa metoda pochówku
Przeczytałam ostatnio w gazecie, niestety nie cieszącej się zbyt duża sławą - Fakt, o tym, że za jakiś czas chce się wprowadzić nową metodę chowania zmarłych.
Mniej więcej ma to wyglądać tak: zwłoki wkłada się do trumny, zamraża się, a potem nie do końca pamiętam, w każdym razie zakopuje się w ziemi i po jakimś czasie nie ma po nich śladu... zostają same prochy w pudle do jakiego została włożona trumna... Zresztą ona też się rozkłada...

Nie mam zdania na ten temat, chciałabym wiedzieć co wy o tym sądzicie...

Btw. rozwalił mnie jeszcze tekst pewnej osoby, która stwierdziła, że zwłoki umarłego zamieniają się wtedy w dobry kompost :shock: :roll:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
30-10-2005 00:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
mnie juz nic nie dziwi, jesli nie ma szacunku dla człowieka za życia, to i po śmierci dla zwłok raczej też nie będzie :

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
30-10-2005 00:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
ale jak dla mnie to to przechodzi po prostu ludzkie pojęcie...
jak tak można, jakiś chociaż mały szacunek się należy...

Chodzi mi o ps w moim pierwszym poście...
Co do reszty to ja nie wiem :roll:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
30-10-2005 00:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
To jakaś sensacyjna plotka. Jedna z wielu, jakie lubią się pokazywać w takich gazetach. Przecież i tak człowiek normalnie pogrzebany się w proch obróci.

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
30-10-2005 16:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
heh, w dzisiejszym świecie pełno plotek, ale gdyby większość okazała się prawdą to nie zdziwiłabym się...
Nie zdziwiłabym się już nwet, gdyby wyhogowano szczekające konie i latające krowy...

Jednak niezależnie od rego czy ta metoda to plotka czy nie... czy to naprawdę się stanie czy nie... jestem ciekawa jakby do tego odniósł się Kościół Katolicki...

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
30-10-2005 17:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #6
 
"Z prochu powstałeś i w proch sie obrócisz..." Jesli by miał być to nadal pochówek z szacunkiem... Sama nie wiem.

Osobiście jesli juz koniecznie chcą oszczędzać na miejscu pochówku, to można by kremować zwłoki i wtedy wystarczyłby mały pomniczek, nie mówię, że takie anonimowe płyty jak w USA, nie trzeba aż tak skrajnie ...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
30-10-2005 18:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
No ale co to za metoda :?: :roll: Przecież jak się grzebie umarłych to po jakimś czasie i tak z niego mało co zostaje :roll:
30-10-2005 19:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Chyba,że żył w świętości, to wtedy ciało się nie rozkłada tak szybko.

Dla mnie jest to przegięcie, ale już mnie to nie dziwi, na tyle głupich pomysłów, które ludzie chcą wprowadzać to ten sposób jest jednym z wielu, by niszczyć człowieka, jego ciało dla którego powinno się mieć jakiś szacunek.
Kolejny koszmar głupoty ludzkiej [-X

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
30-10-2005 19:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
Myślę, że to chodzi o to, że ciagle trzeba szukac miejsc na nowe pochówki.

Z innej strony Biblia mówi o zmartchwywstaniu ciał :zmieszany:
30-10-2005 19:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
A co taki sposób zmieni w kwesti miejsc chowania. Skoro ciało ludzkie ulega procesowi gnicia i rozkładowi, to i tak z człowieka nic nie zostanie. Jedynym sposobem na miejsca pochówku jest powiększanie cmentarzy, tam gdzie jest to możliwe lub szukanie nowego miejsca bardziej rozległego, gdzie istnieje szansa na stałe powiększanie cmentarza. W Lublinie takim miejscem jest Majdanek, gdzie w pobliżu leży muzeum obozu koncentracyjnego. To jest ogromny obszar, gdzie istnieje możliwość powiększania tego cmentarza.

Tutaj bardziej chodzi o eksperymenty na ciałach ludzkich, czy takie zamrożenie coś da, czy ludzie przyjmą taki sposób chowania, by dodatkowo zbijać kasę na zamrażaniu ciała.
Ja mam nadzieję,że to tylko gazeciarska plotka,że taki pomysł nie zostanie wykorzystany w rzeczywistości.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
30-10-2005 21:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
TOMASZ32 napisał(a):ciało ludzkie ulega procesowi gnicia i rozkładowi, to i tak z człowieka nic nie zostanie.
No właśnie, ale chyba kości tak szybko sie nie rozkładają co :?: Jak na wakacje pracowałem odkopalismy kości kobiety, naukowcy stwierdzili, że ciało pochodzi z ponad 1000 lat temu.

A tan sposób może umożliwiś aby nakładac jeden grób na drugi. Zresztą nie wiem dokładnie. Bo harpoon nie podała dokładnych informacji :|
31-10-2005 08:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Niestety wyrzuciłam już tą gazetę Smutny
Ale nie chodziło tu o nakładanie grobu na grób chyba...
Bo z tego co pamiętam, to trumna miała być w kartonowym pudłe i z tego wszystkiego miało potem nic nie zostać - miało (jak to określiła pewna kobieta) zamienić się w kompost, a z tego wynika, że ludzie nie byliby nawet chowani na cmentarzach, ale w jakichś dziwnym miejscach :roll:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
31-10-2005 16:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
:arrow: http://www.e-fakt.pl/ czy to ta gazeta :?:

Może odszukasz na niej ten artykuł :?:
01-11-2005 09:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
No gazeta niby ta, ale nie umiem tam szukać niestety :/

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
01-11-2005 12:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Harpoon napisał(a):Niestety wyrzuciłam już tą gazetę Smutny
Ale nie chodziło tu o nakładanie grobu na grób chyba...
Bo z tego co pamiętam, to trumna miała być w kartonowym pudłe i z tego wszystkiego miało potem nic nie zostać - miało (jak to określiła pewna kobieta) zamienić się w kompost, a z tego wynika, że ludzie nie byliby nawet chowani na cmentarzach, ale w jakichś dziwnym miejscach :roll:

To rzeczywiście wspaniały sposób chowania ludzi, zwięrzęta miałby lepszy pochówek. Ajak człowiek ma być gorszy od zwierząt, to można by wtedy powiedzieć,że ludzie już naprawdę popadają w debilizm. Mam jednak nadzieję,że tak się nigdy nie stanie i nie będę musiał wyrażać się w ten sposób o ludziach.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
01-11-2005 17:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów